Editörler : E.Kayı Han
«192021222324252627282930»

GoodOldDays
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:54

Estagfurullah yanlis anlasildim. Elbetteki suclu olup olmadigina karar veremem bende o ggulardan biriyim. Sadece fikrim su yonde. Gecen sene tayinlerde GGU lari tayin etmislerdi. Bu sene etmemelerini gozden cikarilmis olmaya bagliyorum ben bu tamamen kendi yorumumdur. Diger kuvvetlerde ggu tayinleri yapilmisken hvk de bunun yapilmamis olmasi yine bizimkilerin kraldan cok kralcilik oynamasindan kaynaklidir yine bana gore. Insallah ben yanilirim ve sucsuzlar gorevlerine doner. Cunku el bab ve firat kalkaninda ev yuzu goremeyen ben simdi hain suphesiyle yaftalanmaktayim. Ne gunlere kaldik...
Alpinestars, 6 yıl önce
Tayin olup olmama konusuna göre insanların suçlu olup olmadığına karar veremezsiniz. Ggu olanların yerleri değişmez kolay kolay. Oturup mantıklı düşünün. Atama şube yerinde siz olsanız naparsınız. Adamı tayin etseniz bile çalışamayacak yeni yerinde. O zaman ne alaka tayin. Ne anlamı kalır. Diyelim ki atama çıktı evi yüklediniz götürdünüz. Orda izne devam :) çok mantıksız olurdu

GoodOldDays
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:57

Kafa kalmadi ki.. duzeltme: el bab ve afrin( firat kalkani ve zeytindali harekatlari) da ev yuzu gormedim mesai yapmaktan. Gocunmam ihrac olayim yine ihtiyac var densin yine giderim ama ben HAIN yaftasini kabullenemiyorum...

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 01:08

Bir bilsem..
Jandermeria, 6 yıl önce

Hat sizin üzerinize kayıtlı değilse o hattın sizle alakalı olduğu sonucunu nasıl çıkarmışlar onu anlamadım ben.Birde benim abim tanık ifadesinden dolayı yargılanıyordu.Mahkeme başkanı bizim haberimiz olmadan abim hakkında ankesörlü telefona takılıp takılmadığını koma sormuş kom takılmadığını mahkemeye bildirmiş.Mahkeme başkanı abime aynen şöyle dedi;ankesöre takılmamışın ama takıldığın birşeyler mutlaka vardır onu bulana kadar bu yargılama bitmeyecek bence hiç sevinme dedi.Abim bu arada 18 temmuz 2016dan beri 1 tane tanık ifadesiyle yargılanıyordu ve tanık mahkemede ilk ifadesinin tam tersini söyledi.Bide şöyle dedi benim tanıdığım askeri ben 2014te yılından tanıyorum dedi ama abim o şehre ilk defa 2015in nisan ayında gelmiş yani nereden tutsan elinde kalıyor iddianame.benim anladığım mahkeme abimi suçlu olduğuna dair delili bulana kadarda devam edecek benim anladığım.

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 01:15

Khk ile ilgili pek ic acici seyler duymadik.. bu zamana kadar ne duyduysam size aktardim bunuda soylemek zorundayim ama cikana kadar kesin bilemeyiz tabi. Aktif gorevde olan, ggu olanlarin bir kismi gibi seyler..
tsk.soldier, 6 yıl önce

umarim dediginiz gibi olur da o kadar insani sirf cagri atildi arandi diye isinden etmezler cikacak khk da geriyor herkesi ben mmesela sucsuzum Allah sahit savciliga da kanitladim alakam olmadigini acilmamis bikac cagri yuzunden khk da adim var mi diye dusunmeden edemiyorum yazikki...

27 Mayıs 2018 01:18

sozun bittigi yer ne diyim ki Allah buyuktur..

HaKk12, 6 yıl önce
Khk ile ilgili pek ic acici seyler duymadik.. bu zamana kadar ne duyduysam size aktardim bunuda soylemek zorundayim ama cikana kadar kesin bilemeyiz tabi. Aktif gorevde olan, ggu olanlarin bir kismi gibi seyler..

Alpinestars
Şube Müdürü
27 Mayıs 2018 01:27

Khk listesine eklenenler; haklarında şüpheden fazlası olanlar. Tabiki aralarında masum yok mu var. Her Yerde farklı uygulamalar mevcut. Khk listesi genelde hakkında kesin hüküm olan insanlar oluyor. Bizim tedirginliğimiz arada kaynamamak. Çünkü arada kaynayan masum sayısı da az değil.

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 02:02

Khk muhtemelen secimden sonra çıkabilir. Ama ben kuvvete sordugumda 2018 in sonuna kadar GGU olma ihtimalin yuksek dedi. Hakkinda adli islem olup, feto metre de bilgi belgesu olanlar icin durum farklı. Ancak hakkinda sadece adli islem olanlarin muhtemelen mahkeme sonucu beklenecektir.

27 Mayıs 2018 02:13

siz ggu olmadan nasil bi sürec yasadiniz

vefa4vefa, 6 yıl önce

Khk muhtemelen secimden sonra çıkabilir. Ama ben kuvvete sordugumda 2018 in sonuna kadar GGU olma ihtimalin yuksek dedi. Hakkinda adli islem olup, feto metre de bilgi belgesu olanlar icin durum farklı. Ancak hakkinda sadece adli islem olanlarin muhtemelen mahkeme sonucu beklenecektir.

27 Mayıs 2018 02:14

birde bu ggu aciga alinmadan daha iyi birsey mi neden acik degilde ggu yapiyorlar ki

fuksel
Aday Memur
27 Mayıs 2018 02:16

Fetömetre dediğinize göre siz deniz kuvvetleri personeli misiniz

vefa4vefa, 6 yıl önce

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 02:39

En az tugay alay seviyesindeki amirlerin kamu gorevinden ihrac teklifi yapma hakki vardir. Su an bir albayin terfisi icin en onemli kriter feto ile mucadele. Benim amirim birinci derece yakinidimdan dolayi hakkimda khk ile ihrac teklifi yapmis ve kuvvete ohal surecince gorevinden uzaklastirlsin diye teklif vermis bu arada GGU olan her peronelin evragi ildeki ohal burosuna Cumhuriyet Başsavcıligina ve il emniyet mudurlugune gidiyor. Daha sonra savcılık sizi arastiriyor benimki öyle oldu.

tsk.soldier, 6 yıl önce

siz ggu olmadan nasil bi sürec yasadiniz

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 02:41

KKK personeliyim ama fetometre her kuvvette uygulaniyor. Ayrica her kuvvetin komisyonu ayri burada islemi biten MSB komisyonuna yollaniyor ozellikle ihraclar icin.

fuksel, 6 yıl önce

Fetömetre dediğinize göre siz deniz kuvvetleri personeli misiniz

vefa4vefa
Şef
27 Mayıs 2018 02:45

Aciga alinma 657 Devlet memurlari kanunlarina gore ihdas edilen isledimdir. GGU TSK Personelkanuna gore. Kuvvetin GGU yapmasinin sebebi MSB Kuvvetlere GGU yetkisini devretti. Ancak aciga alinma MSB oonayı ile yapiliyor. Islemi hizlandirmak icin genelde GGU yapiliyor. Aciga alinma bir devlet memuru icin ihrcactan once alinan en agir tedbirdir. Onun icin kuvvettte genelde Ggu yapmayi tercih ediyor.

tsk.soldier, 6 yıl önce

birde bu ggu aciga alinmadan daha iyi birsey mi neden acik degilde ggu yapiyorlar ki

Honorable
Aday Memur
27 Mayıs 2018 02:51

merhabalar ben de hvkk mensubuyum.şu an ggu durumundayım.benimle beraber diyarbakırda ggu ve şuan tutuklu olan bir astsubay. tayin oldu.
Sage Francis, 6 yıl önce
Hvkk da tayin isteyenler ggu lar tayin olmadığı gibi yerine adam verilen yerler var.. bu konuda ki yorumunuz nedir acaba tüm bu süreçleri yaşayan birisi olarak?

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:01

İlk defa duydum p.tesi belli olir hersey, peki nekadar sure once ggu oldu?
Honorable, 6 yıl önce
merhabalar ben de hvkk mensubuyum.şu an ggu durumundayım.benimle beraber diyarbakırda ggu ve şuan tutuklu olan bir astsubay. tayin oldu.

Sage Francis
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:02

Merhaba tayin oldugunuzu nasıl öğrendiniz ve tayin istemiş miydiniz?
Honorable, 6 yıl önce

Honorable
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:07

biz 54 kişi gözaltına alındık 6 mart tarihinde.gözaltı süresinde iken ggu olduk.
HaKk12, 6 yıl önce
İlk defa duydum p.tesi belli olir hersey, peki nekadar sure once ggu oldu?

Honorable
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:09

ben tayin istemedim ama o arkadaş istemişti.onun çıkmış.bunu öğrenmek için hvkk da görevdeki birinin tc kimlik noyu bilmesi yeterli.
Sage Francis, 6 yıl önce
Merhaba tayin oldugunuzu nasıl öğrendiniz ve tayin istemiş miydiniz?

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:09

Hayrlisi olsun ozamn, ins hayrli birbhaberdir
Honorable, 6 yıl önce
biz 54 kişi gözaltına alındık 6 mart tarihinde.gözaltı süresinde iken ggu olduk.

Sage Francis
Aday Memur
27 Mayıs 2018 03:14

Bende hvk ggu yum.. ggu olmadan tayin istemiştim ve benim durumumda olan bir bi kaç kişi daha var ve tc ile sorgulattıgımızda tayinimiz çıkmadı. Anlamıyorum sebebini.
Honorable, 6 yıl önce
ben tayin istemedim ama o arkadaş istemişti.onun çıkmış.bunu öğrenmek için hvkk da görevdeki birinin tc kimlik noyu bilmesi yeterli.
Toplam 20072 mesaj
«192021222324252627282930»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi