Editörler : Pangaea
23 Ağustos 2019 13:09

Atandıktan sonra ücretli öğretmenlik yapılabilir mi?

Arkadaşlar az önce ilçeye evraklarımı teslim etmeye gittim.Oradaki memurlardan biri güvenlik soruşturmanız bitene kadar bence atandığınız okulda ücretli öğretmenlik yapın,sonra zaten soruşturmanız bitince sözleşmeli olarak devam edersiniz dedi.Böyle bir şey mümkün mü ? Ben güvenlik soruşturması başlayınca hiçbir yerle ilişiğimizin kalmaması gerek diye biliyorum yanlış mı biliyorum.Aydınlatırsanız sevinirim.

Melezlive
Aday Memur
23 Ağustos 2019 13:23

Merhaba hocam

Evet böyle birşey olabilir. Hatta ben atandığım ilden bu konuyla ilgili arandım. Soruşturma süreci devam ederken atandığınız kadroya ücretli olarak gelin başlayın, süreç sonlanınca kadrolu devam edin dediler. Okullar açılıyor malum 9 Eylülde. Dersleriniz boş kalmasın diye başka öğretmen başlatmak yerine sizi başlatmaları olası. Siz hangi il/ilçeye atandınız?

cansizsin
Memur
23 Ağustos 2019 15:03

Ücretliye başlamadan önce yapılan güvenlik soruşturmasıyla sözlesmeliye başlamadan önce yapılan aynı mi

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür
23 Ağustos 2019 15:36

sakın böyle bi şey yapmayın evet demeyin

KirpiMahcub
Aday Memur
23 Ağustos 2019 15:58

Afyonda da en az 1 bucuk ay dendi. Ücretli yapılabileceği söylendi.Atanacağım okulu ayarlarlar sanırsam.Zor olmasa gerek..Mağduriyetler önlenmiş olur.öğrenciler öğretmenler ve veliler açısından...

selicons
Memur
23 Ağustos 2019 16:25

neden hocam
EDEBİYATÇI1923, 5 yıl önce

zeze1
Aday Memur
23 Ağustos 2019 16:38

Bende bu konuda yardım istiyorum. Urfaya atandım ve orada ücretli yapmak istiyorum. Sıkıntı olur mu güvenlik soruşturması açısından?

Dalaras
Şube Müdürü
23 Ağustos 2019 16:45

O zaman güvenlik soruşturması 2 ay falan sürecek geçen atamada olduğu gibi sanırım. 2 Eylül'de başlanmayacak

milerii
Kapalı
23 Ağustos 2019 17:59

Sıkıntı yapacak bir durum olsa neden gel ucretli baslayakoy desinlirki?

fatih ç.
Genel Müdür
23 Ağustos 2019 20:20

Soruşturma açısından sıkıntı yaşanmaz. Tek sıkıntı yaşayacak sizsiniz. Verecekleri para yetecek mi? En başta maaşı çalıştıktan sonra alacaksınız. Başta kira + eşya + yemek masraflarınız olacak. Bunlar cepten çıkacak. Birikmiş var mı? Her ay harcamalarınız olacak, maaş yetecek mi?

milerii
Kapalı
23 Ağustos 2019 20:58

En fazla bir ay sürer hocam ama birikim yoksa dışardan destek lazım tabi o bir ayi atlatmak baya bi zorlar

24 Ağustos 2019 18:22

O bir aylık destek gs sonrası için de geçerli hocam :) göreve başlama 15 eylül sonrasına denk gelirse maaşlar ise başladıktan yaklaşık 1 ay sonra ödeniyor

milerii, 5 yıl önce

En fazla bir ay sürer hocam ama birikim yoksa dışardan destek lazım tabi o bir ayi atlatmak baya bi zorlar

seyyahsu
Daire Başkanı
26 Ağustos 2019 19:46

neden ben de merak ettim

EDEBİYATÇI1923, 5 yıl önce

sedo122590
Aday Memur
27 Ağustos 2019 15:35

Sıkıntı olmaz soruşturma iki yıl sürse açmı kalacaksın o zamana kadar ücretli öğretmenliğin şartları (parası) uyarsa git başla bence
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi