Editörler : Pangaea

carentan
Aday Memur
25 Haziran 2019 13:30

sağlam bir etkinlik yapılsın tüm mühendisler birlikte tavır sergilesin lütfen

25 Haziran 2019 13:37

Katiliyorum 5000 6000 muhendis alinmasi lazim 1 yilda

kamboocha
Şef
25 Haziran 2019 13:47

Beni yanlış anlamayın kötü niyetle sormuyorum

Bir inşaat mühendisinin kamu harici çalışma fırsatı yok mu ? Nerelerde çalışabilir .

Geçen sene inşaat için mühendise iki imzaya bir avuç paraverdik o sebepten soruyorum

muhendis422
Aday Memur
25 Haziran 2019 13:55

arkadaşlar bölüm ayrımı olmaksızın tüm mühendisler için mücadele edilmeli

25 Haziran 2019 14:22

Katiliyorum hocam hepimiz aç kaldık

c.e.d
Aday Memur
25 Haziran 2019 14:24

mühendisler ya birlik olacaklar ya da yok olup gidecekler bunu başka çaresi yok

mühendisbey.06
Aday Memur
25 Haziran 2019 14:33

arkadaşlar cimere yoğunlaşalım yazalım mail atalım sesimiz duyuralım.

25 Haziran 2019 14:35

Haklisiniz hocam her yere yazalim mudurlerle baskanlarla konusma ayarlayalim yok mu tanidiginiz

mgokhanm
Aday Memur
25 Haziran 2019 15:01

Sayın Cumhurbaşkanım ve Cumhurbaşkanlığı idari personel ilgilileri. 2016 yılında ...........üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve 2018 yılında KPSS de P3 te ...... puan almış bulunmama rağmen ÖSYM nin merkezi alımlarında inşaat müh. olarak 47 gibi komik bir rakam verildiği için umutsuzluk içindeyiz. Yaklaşık 50 bin inşaat mühendisinin girdiği ve büyük başarı elde ettiğimiz bu sınavda hakkımız olan kadroyu almak için siz değerli devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Saygılarımla

ARKADAŞLAR HEPİMİZ CİMERE YAZALIM. CEVAP VERİYORLAR. BENİM METNİM EKSİK HATALI OLABİLİR. LÜTFEN HERKES KENDİNE GÖRE YAZIP İSTEK TE BULUNSUN. 2019/1 OLMASA BİLE 2019/2 DE DUYARLAR BELKİ SESİMİZİ

turuncu çorap
Aday Memur
25 Haziran 2019 15:47

"Sayın ..............................,

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)? ne 10.06.2019 tarihinde yapmış olduğunuz "XXXXXXXXX" sayılı başvurunuz 13.06.2019 tarihinde İNSAN KAYNAKLARI DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Teşebbüsümüz emrinde görev talep eden ilgi dilekçeniz incelenmiştir. Teşebbüsümüzün personel ihtiyacı, KPSS puanına göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile veya Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşü üzerine ÖSYM tarafından açıktan atama yoluyla karşılanmaktadır.

Teşebbüsümüzün ihtiyacı ve açıktan atama yetkisi kapsamında; işçi statüsünde işe alınacaklar Türkiye İş Kurumu internet sitesinde, sözleşmeli personel statüsünde işe alınacaklar ise ÖSYM tarafından yayınlanan KPSS Tercih Kılavuzunda açıklanmaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz."

Şeklinde cevap veriliyor. Yazılanların sosyal medya kadar etkili olduğunu düşünmüyorum ama yine de yazmakta fayda var.

Twitter etkinliği öneren arkadaşlara katılıyorum. Tüm mühendis ve mimarların dahil olduğu bir etkinlik yapalım, oradan çıkan sese kayıtsız kalamıyorlar ki çabalarımızla birkaç milletvekilini harekete geçirdik. Burda birkaç hastag önerisinde bulunalım ve beğenilen ile TT çalışması yapalım.

Günlük ziyaret sayısının çoğunluğunu oluşturan mühendisleri de artık "memurlar.net"in haber yapması gerekiyor.

mgokhanm, 5 yıl önce

Sayın Cumhurbaşkanım ve Cumhurbaşkanlığı idari personel ilgilileri. 2016 yılında ...........üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve 2018 yılında KPSS de P3 te ...... puan almış bulunmama rağmen ÖSYM nin merkezi alımlarında inşaat müh. olarak 47 gibi komik bir rakam verildiği için umutsuzluk içindeyiz. Yaklaşık 50 bin inşaat mühendisinin girdiği ve büyük başarı elde ettiğimiz bu sınavda hakkımız olan kadroyu almak için siz değerli devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Saygılarımla

ARKADAŞLAR HEPİMİZ CİMERE YAZALIM. CEVAP VERİYORLAR. BENİM METNİM EKSİK HATALI OLABİLİR. LÜTFEN HERKES KENDİNE GÖRE YAZIP İSTEK TE BULUNSUN. 2019/1 OLMASA BİLE 2019/2 DE DUYARLAR BELKİ SESİMİZİ

25 Haziran 2019 15:55

Cok guzel yazmissiniz ellerinize saglik tum muhendisler yazsin

sedefmsedef
Aday Memur
01 Temmuz 2019 09:37

2014 mezunuyum 85 puan almıştım. Mühendisim ama PTT gişede sözleşmeli memur olarak çalışıyorum. 2016 yılında endüstri mühendisleri alımı ile girmiştim kuruma ama burası için bile 2 sene bekledim. 85 puanla sondan 2. olarak girdim... Gişeye... Yani gişede KPSS puanı 85 üstü nice mühendisler var. Üstüne gelen müşterilerden siz lise mezunumusunuz diye soranlar, zamanında kurumda güvenlikken amir olmuş insanlar, ilanda mühendisler arasında yarıştırarak kuruma alan ama gişede çalıştıran yöneticiler... En acısı da en azından işsiz değilim ya diyerek buna şükrettiren sistemler...

Her gün televizyonda gazetede atanamayan öğretmenlerin haberleri yapılıyoken neden 90 la atanamayan mühendislerin haberleri yok anlamıyorum. Öğretmenler o kadar alıma rağmen atanamıyolar çünkü bir çoğu puan almayı beceremiyo. Aynı zamanda mezun olduğum arkadaşım 82 puanla ankarada bir ilkokula atandı ve kendisi matematik bölümü mezunu formasyon almıştı.

Kısaca, keşke öğretmen olsaydım.

01 Temmuz 2019 10:05

Haklısınız hocam ülkenin üvey evlatlarıyız

muhendis422
Aday Memur
01 Temmuz 2019 11:11

O kadar haklısınız ki ama Allah var yukarıda adalet elbet bir gün yerini bulacaktır..

sedefmsedef, 5 yıl önce

2014 mezunuyum 85 puan almıştım. Mühendisim ama PTT gişede sözleşmeli memur olarak çalışıyorum. 2016 yılında endüstri mühendisleri alımı ile girmiştim kuruma ama burası için bile 2 sene bekledim. 85 puanla sondan 2. olarak girdim... Gişeye... Yani gişede KPSS puanı 85 üstü nice mühendisler var. Üstüne gelen müşterilerden siz lise mezunumusunuz diye soranlar, zamanında kurumda güvenlikken amir olmuş insanlar, ilanda mühendisler arasında yarıştırarak kuruma alan ama gişede çalıştıran yöneticiler... En acısı da en azından işsiz değilim ya diyerek buna şükrettiren sistemler...

Her gün televizyonda gazetede atanamayan öğretmenlerin haberleri yapılıyoken neden 90 la atanamayan mühendislerin haberleri yok anlamıyorum. Öğretmenler o kadar alıma rağmen atanamıyolar çünkü bir çoğu puan almayı beceremiyo. Aynı zamanda mezun olduğum arkadaşım 82 puanla ankarada bir ilkokula atandı ve kendisi matematik bölümü mezunu formasyon almıştı.

Kısaca, keşke öğretmen olsaydım.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi