Editörler : E.Kayı Han
25 Temmuz 2012 10:51

CİK personeli ilave hiçbirşey alamadı CİPDER Gürcistanlarda geziyor

Geçen gün Cipder üyeleri Gürcistan da diye haber vardı.Gürcistan yada başka biryer farketmez aidat ödenen bir derneğe üye olunmayınca gezilmiyor mu burada özellik ne anlamış değilim.Fazla mesai dahi alamadık bir yıl boyunca alacaktık üstelik kazanılmış hiçbir hak yok ortada güvenlik yasası çıkmadan zamda verilmeyecek güvenlik yasası ne zaman çıkar oda belli değil.bizim derneğimiz sürekli sosyal içerikli gezi içerikli şeyler düzenliyor

25 Temmuz 2012 13:03

arkadaşlar CİPDER adalet bakanlığında çalışan personellerin sorunlarını tek tek yazılı ve sözlü olarak bakanlığa hükümete iletmiştir,isterseniz bütün belgeleri yayınlarım,cipder personelle ilgili bütün girişimleri yapmıştır en son 2 temmuzda kanun teklifi verildi mesai parası,sendikal hakkın verilmesi,silah bulundurma ve taşıma izninin verilmesi,iş yurtlarından bütün personellerin yararlanması için,,dış güvenlik için kaç kez yazılı ve sözlü olarak yetkililere sorunlar geçikmeler iletildi,,yani anlaşılan şu arkadaşım:cipder dernek olarak görevini yapıyor,memursenin yetkisi cipderden daha fazla sonuçta dernek değil sendika,memursen ne yaptı ki cipder ne yapsın,,birde adalet bakanlığı memura yasa kanun çıkarmakta çok pasif bütün sorun bakanlıkta herşeyi biliyorlar ama çalışma yapmıyorlar,,mahkuma yargı paketleri,denetimde serbestlik çıktı bize birşey yok,,

25 Temmuz 2012 13:13

cipderin görevi kanun çıkarmak değil cte personeli ile hükümet arasında köprü görevi görmektir.

CTE PERSONELİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRMEK CİPDERİN İŞİ

ÇÖZÜM BAKANLIĞIN VEKİLLERİN VE TBMM İŞİDİR.

25 Temmuz 2012 13:24

CİPDER YÖNETİCİLERİDE CTE PERSONELİDİR, SENİN BENİM HEPİMİZİN UĞRADIĞI HAKSIZLIĞA ONLARDA MARUZ KALMAKTADIRLAR,ÇÖZÜMÜ İÇİN GEREKLİ GİRİŞMLERİ HER ZAMAN YAPMIŞLARDIR YAPACAKLARDIR.

TEK ÇÖZÜM BAKANLIĞIN BU KONUDA ADIM ATMASIDIR.BAKANLIK İSTEMEZSE CİPDER DEĞİL OBANA BİLE BİRŞEY YAPAMAZ.HERŞEY BAKANLIĞIN ELİNDE,YA BAKANLIĞIN SORUNLARI ÇÖZMESİNİ BEKLEYECEZ,YADA ŞANSIMIZ VAR İSE KURUM DEĞİŞTİRECEZ.MESELA SON GÜNLERİN KONUSU PROMOSYON,BU KONUDA SORUMLU BAKANLIKTIR,SANA BANA DEĞER VERSE ORAN YÜKSEK OLURDU,AĞRI BELEDİYESİ BİLE 1800 TL ALIRKEN CTE PERSONELİ 275 TL...SUÇ KİMDE,,KARARI SİZ VERİN,,BİNLERCE 4 HAZİRAN MAĞDURU VAR,3 HAZİRAN ONAYLI OLUP DAVAYI KAZANAN VAR KAYBEDEN VAR,BÜTÜN BUNLAR VE DAHA FAZLASI İŞ YURTLARININ KAR PAYLARI DAHİL HERŞEYİN SORUMLUSU BAKANLIK.

penitentiary
Aday Memur
25 Temmuz 2012 19:29

cipderi tek kaale alan şimdiye kadar ülke tv oldu onuda kim ne izler ya , emekli uzman çavuşları gördüğnüzmü sayın cipder nasıl haber yapılır nasıl haber olunur öğretsin sizlere , yok emeklilikte silahmış, yok kar paylarıymış , bunları geç ,adamların önüne 20 md lik talep formu veriyorsun hangi birini yerine getirsin ,adamlar okurken bile dilleri damakları kuruyor , sen önce 5 md lik acil ve önemli olan sendika, fazla mesai, personel eksikliği ,ünüforma için bir tasarımcının yapması , kapalı cezaevi ve açık cezaevinde çalışanlar arasında 100-200 tl arası kapalı cezaevi farkı olması bunları yap yeter

Sorun bizdede var yani ikm lerde kaç tane amakli ikm ikbm müdür bir araya gelir ölüm orucu vs oturma eylemi yapar ,walla bir tanew bulamazsın müdür der o gardiyan ,baş efendi der ,ben amir o memur ,ikm der yaw emekli oldum benbim daha işim olmaz der i,yani bu iş arpa boyu ilerler ilerler,15-20 yıl sürer dış güvenlik ve yıpranma ama o zaman ben emekli olursam böyle duyarsız kalmayacağım onun için yılda 35 tl verip sendikamız var demeye gerek yok gidin fakir e verin parayı ,en azınsdan sevap kazanırsınız

cipderin açtığı davalar ne oldu hangisini kazandı ,madem böyle gelmiş böyle gidecek bırakın 35 tl mizi fakir fukaraya verelim

KIDEMLİ ANKARALI
Aday Memur
25 Temmuz 2012 22:39

Penitenti arkadaşım sana katılıyorum.Acaba kaç kişi ülke tv yi izliyo.Ast subaylarla uzman çavuşlar bakın hemen her gün bir tv kanalı gezdiler tıkır tıkır aldılar.acaba CİPDER kaç tane kanal gezdi.

KIDEMLİ ANKARALI
Aday Memur
25 Temmuz 2012 22:42

Ben şahsen cipder den ayrıldım vicdanen rahatım çünkü tep kimi ancak böyle gösterebiliyorum bunu diğer cipder üyesi arkadaşlardanda bekliyelim derim.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi