Editörler : swat3410
«145514561457145814591460146114621463146414651466»
19 Eylül 2019 19:33

Dostlar bugun SRC 2 VE SRC 4 belgesi icin kursa basvurdum

En iyi bildigimiz yaptigimiz is soforluk

Rizki veren Rabbimiz

Biz masumuz ve donecegiz insaAllah

Sefa264
Şef
19 Eylül 2019 20:14

sanırsam bu mevsimlik işçiler için yaptıkları işin karşılığını alamadıkları çok çok az bir meblağa çalıştıkları için köle demiştir, buaradaki kimse kimseyi hor görmez ve küçümsemez zannımca sen yanlış anlamış olabilirsin bence...

Ayahal, 5 yıl önce
Mevsimlik kölelik demen hiç hoş değil. Asıl alın teri ile ekmeğini kazananlar bu insanlar. Ve onların adı işçi köle değil.

yamec
Şef
19 Eylül 2019 21:07

Allahına kurban olduğum. Çalışın derken kimseyi incitmek için söylemedim ben ben servis şöförlüğü yapıyorum ama verilen ücret asgari ücretin yarısı, şöförlük işine gelene kadar pvc kapı pencere ve çelik çaydalık işlerinde çıraklık dahi yaptım. Ne yapalım arkadaş fizik yorulunca düşünmeye fırsat kalmıyor. Zaten 38 ay olmuş bu işler olmasaydı kafayı tırlatırdık.

Aliihsanduro, 5 yıl önce
Kardeş ülkenin bir ücra köşesindeyim. kendi yerli halkı bile işsizlik ve yoksulluktan başka şehirlere mevsimlik köleliğe gidip geri dönmediği bir yer burası savaş patlasa ilk bombanın düşeceği bir yerdeyim ve çalış diyorsunuz ama empati yapmıyorsunuz. Herkes eşit durumda açıkta değil inan ki
19 Eylül 2019 21:20

Onlarca isyerine gittim is gorusmesi icin il kirikkale

Petrolde pompacidan tutun magazada satis danismanligi soforluk vs vs sigortasiz kimse is vermiyor sonra diyorum ki sigortam biyerden yatıyor olsun mumkun degil diyip ise almiyolar

Ondan sonra icinin isindigi gozunun tuttugu bir adama durumunu anlatiyosun polisim sigortam yatiyor lakin ise ihtiyacim var deyince cevap yine ayni sigortasiz mumkun degil

Peki isten atilmis olsam ihrac olmus olsam Allah korusun alacakmiydin diye soruyorum abi o zaman sicilin bozuk oluyor hicbiyer isci olarak almaz diyor

Ne yapsın arkadas bu insanlar helalinden alin teriyle para kazanmak derdinde

Bu nasil bir is nasil bir dunya kimlere kaldik ya rabbi

Rabbim bizleri kedinden baska kimselere muhtac etmesin

Vallahi cok zor

Aslanbey1453
Genel Müdür
19 Eylül 2019 22:05

İstanbulda %80-90 servisciler sigorta ödemez. Src hemen hemen soran da yok. Psikoteknik raporu lazım. ***Toplu taşıma kullanma kartı*** İbb tuhim sayfasında servis sürücü için gerekli bilgiler var arkadaşlar...
Sinop fatihi5757, 5 yıl önce

Onlarca isyerine gittim is gorusmesi icin il kirikkale

Petrolde pompacidan tutun magazada satis danismanligi soforluk vs vs sigortasiz kimse is vermiyor sonra diyorum ki sigortam biyerden yatıyor olsun mumkun degil diyip ise almiyolar

Ondan sonra icinin isindigi gozunun tuttugu bir adama durumunu anlatiyosun polisim sigortam yatiyor lakin ise ihtiyacim var deyince cevap yine ayni sigortasiz mumkun degil

Peki isten atilmis olsam ihrac olmus olsam Allah korusun alacakmiydin diye soruyorum abi o zaman sicilin bozuk oluyor hicbiyer isci olarak almaz diyor

Ne yapsın arkadas bu insanlar helalinden alin teriyle para kazanmak derdinde

Bu nasil bir is nasil bir dunya kimlere kaldik ya rabbi

Rabbim bizleri kedinden baska kimselere muhtac etmesin

Vallahi cok zor

19 Eylül 2019 22:18

Src2 ve 4 kursla beraber 1000 tl sinav harci ve kart ucreti de her bir sinav icin 90+24 ayrica psikoteknik raporu da yine ayni kursta 200 tl

Aliihsanduro
Şube Müdürü
19 Eylül 2019 23:13

kardeş demek istediğimi düşünerek algılarsanız hakaret olarak değil toplumsal bir yara olarak söylediğimi anlarsınız bu bölge insanının günlük konuşmalarda kendilerini tarif ederken kullandığı bir sıfat zaten adamlar sigortasım kıdem tazminatsız sağlıksız koşullarda köle gibi çalıştıkları için bu şekilde hissediyorlar.
Ayahal, 5 yıl önce
Mevsimlik kölelik demen hiç hoş değil. Asıl alın teri ile ekmeğini kazananlar bu insanlar. Ve onların adı işçi köle değil.

Cilekes1004
Genel Müdür
20 Eylül 2019 08:03

gününüz aydın çalışmalarınız basarili olsun gençler..Emniyet müdürleri kararnamesi de yayınlanmış,açıktan bilmem nerenin İl Emniyet Müdürü olarak atanmisim:))Bu kadar beklettik sizi,affınıza mahcuben bu bu küçük hediyemizi kabul edin dediler:))yufka yurekliyim işte affettim...il içi,il dışı,annenin yaşı,babanın dişi atamaları da yapıldığına göre sıra bize gelmiştir elleham:))

varex
Aday Memur
20 Eylül 2019 08:35

ihraç olmuş bir personel olarak kendi ihracımı hala anlamamış neden bulamamışken...

4 ekimden beri açıkta bekletilen bu arkadaşlarımın durumu daha karmaşık..

neredeyse 3 yıl olacak..

hala binin üzerinde personel açıkta.

hala kurumun bu arkadaşlar hakkında acabaları var..

yakında açıktan emekli hakkı vs çıkar artık.

20 Eylül 2019 09:55

Abla sen nerelerdesin bakim

Formun nicki cilekes kendi moral motivasyon doping ablası:)

Hayirli bol iadeli gunler inşaAllah hayirli cumalar

Cilekes1004, 5 yıl önce
gününüz aydın çalışmalarınız basarili olsun gençler..Emniyet müdürleri kararnamesi de yayınlanmış,açıktan bilmem nerenin İl Emniyet Müdürü olarak atanmisim:))Bu kadar beklettik sizi,affınıza mahcuben bu bu küçük hediyemizi kabul edin dediler:))yufka yurekliyim işte affettim...il içi,il dışı,annenin yaşı,babanın dişi atamaları da yapıldığına göre sıra bize gelmiştir elleham:))

AFİS
Aday Memur
20 Eylül 2019 16:14

yaprak kimildamiyor ya

eskicevikci
Şube Müdürü
20 Eylül 2019 16:37

36. Ay açıkta

35. Ay dosya adliyede öyle bekliyor

Biz öyle bekliyoruz

Allahım sabır

Yeniay12
Daire Başkanı
20 Eylül 2019 17:07

Arkadaşlar bugün sabah yine adliyeye gittim. Katip arkadaş dosyaya baktı senin dosyanın yazışmasını yaptık emniyete dedi. Savcı bey senin gibi takipsizlik alanların dosyasını ayırdı dedi. İki hafta sonra tekrar gel o zamana kadar emniyetten cevap gelir sonucu belli olur dedi. Yani arkadaşlar 10 önce dilekçe yazmasam dosyayı ayıran yok bakan yok. Rabbim karar organlarına güç kudret versin hayırlı kararlar vermelerini nasip etsin. inşallah önce ki takipsizlikte ki gibi kendim uğraşıp hızlandıracağım. Allah cc tüm masumların sabrını selamet eder inşallah.
Yeniay12, 5 yıl önce
Arkadaşlar bugün sabah Ankara Adliyesinden sorgu yaptırdım. 2018 tarihli açık bir dosyam çıktı. 2018 yılının ekim ayında da ifadem alınmaksızın takipsizlik almıştım. Savcı ile görüştüm içeri hakkında bilgi vermedi. Dilekçe yaz bakalım dosyana dedi. Dilekçe yazdım önceki takipsizlik kararının üstüne zımbaladı. Biz ulaşmak istediğimizde sana ulaşırız dedi. Diğer dosyayıda ben takip ettim dilekçe yazmıştım kapanmıştı. yine dilekçe yazdım bakalım su sefer ne çıkacak ya sabır. il 06. Anlaşılan uzatma yine yapacaklar bana. Haktan hayırlısı iyi ki Allah cc var iyiki ahiret var.

golge0607
Genel Müdür
20 Eylül 2019 17:14

İnşallah devrem hakkında en güzel en mutlu şekilde sonuclansin bir an evvel bu suruncemeden kurtulalım hep birlikte iade olup sevinelim içinizi karartmayin gerek yok gündem malum KHK af iade vs yani güzel şeyler oluyor herhalde..öyle ümit ediyoruz ..

Cilekes1004
Genel Müdür
20 Eylül 2019 20:28

Eyvallah ablacım..Öyle her dakka nerden takılayım be ablam,çoluk çocuk gündelik işler..gün 48 saat olsa yetmeyecek..işe başlayınca nasıl olcak bilmem alıştık eyice Ev hayatına:))yavaştan ekim de geliyor hadi bakalım gelsin iadeler..uzatma sureleri doluyor ya ona binaen dedim,yoksa duyum değil..gölge0607. nerelerdesin devre ya,hoşgeldin hele..
Sinop fatihi5757, 5 yıl önce

Abla sen nerelerdesin bakim

Formun nicki cilekes kendi moral motivasyon doping ablası:)

Hayirli bol iadeli gunler inşaAllah hayirli cumalar

Deli Hafiye
Aday Memur
20 Eylül 2019 20:28

iyi akşamlar. Personel dairede ve cumhurbaşkanlığında olmak üzere iki komisyon kurulmuş tasnif işlemleri devam etmekteymiş

Cilekes1004
Genel Müdür
20 Eylül 2019 20:30

ç.Başkanlığı ne alaka ki acep? tasnif derken bi de devre?
Deli Hafiye, 5 yıl önce
iyi akşamlar. Personel dairede ve cumhurbaşkanlığında olmak üzere iki komisyon kurulmuş tasnif işlemleri devam etmekteymiş

yamec
Şef
20 Eylül 2019 21:15

37 aydır arayıp sormayanlar sordular, 38. Aya girdik bu sormalar arttı. Bu da demek oluyor ki Ankara?da bir hareketlilik var. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Allah karar vericileri vicdan dan Adaletten ayırmasın.

Tuna2121
Memur
20 Eylül 2019 22:10

Kim sordu ki devrem

yamec, 5 yıl önce

37 aydır arayıp sormayanlar sordular, 38. Aya girdik bu sormalar arttı. Bu da demek oluyor ki Ankara?da bir hareketlilik var. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Allah karar vericileri vicdan dan Adaletten ayırmasın.

Kader44-44
Memur
20 Eylül 2019 23:10

Eş dost anlamında yazmış sanırım .
Tuna2121, 5 yıl önce

Kim sordu ki devrem

Toplam 39532 mesaj
«145514561457145814591460146114621463146414651466»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi