Editörler : "eskiyara"Pangaea

26 Haziran 2022 20:04

Öğretmenlikten geri hizmete geçiş

İyi günler değerli arkadaşlar yakın zamanda öğretmenlikten geri hizmete geçen var mı süreç kaç ay sürdü benim evraklar bakanlığa gitmiş müfettiş bey öyle dedi istediğim okula verirler mi beni teşekkür ederim hepinize

Ömer gökay
Kapalı
26 Haziran 2022 20:24

Müfettiş bana okullar açılmadan süreç biter demişti uzun sürer mi çok

halis4242
Genel Müdür
26 Haziran 2022 21:25

Hocam özel değilse, Siz kendiniz mi istediniz yoksa inceleme neticesinde mi geri hizmete geçiyorsunuz acaba?

Ömer gökay, 2 yıl önce

Müfettiş bana okullar açılmadan süreç biter demişti uzun sürer mi çok

Ömer gökay
Kapalı
26 Haziran 2022 22:25

Hakkımda yürütülen soruşturma sonucu geri hizmete geçiyorum öğretmenlikte yetersiz görüldüm müfettiş raporuyla

halis4242
Genel Müdür
26 Haziran 2022 23:40

Maalesef eğitimin temel sorunlarından biri de bu. Kimileri geçirdiği soruşturma sonucu yetersiz görülür ve geri hizmete alınır, diğer yandan kimileri türlü nameler yemesine rağmen sistemin adamı olduğu için kendisine soruşturma açılması şöyle dursun ödül bile verilir, işte bu MEB'deki vir yönetmeliğin farklı okullarda farklı uygulanmasından başka bir şey değildir, adaletsizliğin daniskasıdır ve güya bu ülkede hukuktan bahsedilir, ülke hukuk ülkesi eddedilir, yazık!!?

Sizin adınıza üzüldüm sayın hocam, çünkü adaletin gereği sizin durumunuza düşmesi gereken birçoklarının farklı şeyler sayesinde terfi ettirildiğini görmekteyim. Ama bazen ben de bu yüzden farklı kurumlara geçmeyi düşünmüşümdür, hâlâ da düşünmekteyim. Öğretmenliğin özlük hakları ayaklar altına alınmış durumdadır, eğitim/öğretmenlik birilerince bilinçli ve kasıtlı baltalanmaktadır, o yüzden kalite giderek yerin dibine girmektedir, Allah hakkımızda hayırlısını versin!!?

Ömer gökay, 2 yıl önce

Hakkımda yürütülen soruşturma sonucu geri hizmete geçiyorum öğretmenlikte yetersiz görüldüm müfettiş raporuyla

halis4242
Genel Müdür
26 Haziran 2022 23:51

Sayın Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Bi sınıf orgt. arkadaş vardı, her gittiği yerde gerek idare gerek velilerle dalaşır problem çıkarırdı, baska okula gönderdiler orada da yine aynı... Hep böyle devam...

Baktılar olmayacak, bunu bi okula verdiler ve tek bir özel eğitim öğrencisinden sorumlu, keyif elliiki, kısacası adalet mi bu...

Yine başka bir şehirde yine veli ile dayak sorunu yaşayan bir öğretmeni MEM'e aldılar, görevi fotokopi Makinesi ile ilgilenmek. Gün boyu kitap okur, kafası rahat, öğrenci gürültüsü yok, full ek ders, öğretmen statüsüne devam, sınav görevi alabiliyor hâlâ, bunun adı da adalet sözde!!?

halis4242, 2 yıl önce

Maalesef eğitimin temel sorunlarından biri de bu. Kimileri geçirdiği soruşturma sonucu yetersiz görülür ve geri hizmete alınır, diğer yandan kimileri türlü nameler yemesine rağmen sistemin adamı olduğu için kendisine soruşturma açılması şöyle dursun ödül bile verilir, işte bu MEB'deki vir yönetmeliğin farklı okullarda farklı uygulanmasından başka bir şey değildir, adaletsizliğin daniskasıdır ve güya bu ülkede hukuktan bahsedilir, ülke hukuk ülkesi eddedilir, yazık!!?

Sizin adınıza üzüldüm sayın hocam, çünkü adaletin gereği sizin durumunuza düşmesi gereken birçoklarının farklı şeyler sayesinde terfi ettirildiğini görmekteyim. Ama bazen ben de bu yüzden farklı kurumlara geçmeyi düşünmüşümdür, hâlâ da düşünmekteyim. Öğretmenliğin özlük hakları ayaklar altına alınmış durumdadır, eğitim/öğretmenlik birilerince bilinçli ve kasıtlı baltalanmaktadır, o yüzden kalite giderek yerin dibine girmektedir, Allah hakkımızda hayırlısını versin!!?

sias
Memur
27 Haziran 2022 10:11

Gerçek olamaz, bildiğin adam hayalimi yaşıyor ve bunu benim tam tersim olarak gerçekleştiriyor, bu dünyada uyumlu olmamak lazım da bazı seyelr de huy, biz alt sınıf olarak otoriteden tirsariz , ya da tamamıyla kafa ile alakalı. Bizde bir hoca müdire küfür etti diye adamı sürdüler ama sistem nasıl işliyor, bence o adamın da tanıdığı vardır,yoksa nasıl olur, olmamalı. 20 saat için 5 gün okula getirirdi beni pislik müdür, ful ekders ve fotokopi, ful ekders ve tek öğrenci cümleleri bitirdi beni.

halis4242, 2 yıl önce

Sayın Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Bi sınıf orgt. arkadaş vardı, her gittiği yerde gerek idare gerek velilerle dalaşır problem çıkarırdı, baska okula gönderdiler orada da yine aynı... Hep böyle devam...

Baktılar olmayacak, bunu bi okula verdiler ve tek bir özel eğitim öğrencisinden sorumlu, keyif elliiki, kısacası adalet mi bu...

Yine başka bir şehirde yine veli ile dayak sorunu yaşayan bir öğretmeni MEM'e aldılar, görevi fotokopi Makinesi ile ilgilenmek. Gün boyu kitap okur, kafası rahat, öğrenci gürültüsü yok, full ek ders, öğretmen statüsüne devam, sınav görevi alabiliyor hâlâ, bunun adı da adalet sözde!!?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2022 11:07

Geri hizmete geçen insan mali haklarıyla geçer fakat kuru maaş ile geçer. Full ekders alıyorum diye sizi iyi kandırmış. Siz de hiç mi sorgulamadınız. Akla mantığa sığıyor mu? Ders olmadan ekders alamayacağını bilmemek ilginç.
halis4242, 2 yıl önce

ruzgaray
Aday Memur
27 Haziran 2022 12:13

hocalarım takışmayın veliyle öğrenciyle basın 80-100 geçin. gitsin başınızdan da nereye giderse gitsin. meb de öğretmen aslı haklı olamaz. alın ek dersinizi,anlatın konunuzu verin 80-100 . çalışan kendi hayatını kurtarır . zaten okuyup ne yapacak sanayide yağ filtre değiştirse aylık 2 öğretmen maaşı alır.

Ömer gökay, 2 yıl önce

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
27 Haziran 2022 13:56

Merhaba, hakkınızda niçin soruşturma yürütülüyor suçunuz nedir ?

Geri hizmete geçmek iyi birşey değil Öğretmen gibi önemli vazifede iken.

Maddi manevi kayıplarınız olacak.

Ömer gökay, 2 yıl önce

harunyuksek
Kapalı
27 Haziran 2022 14:38

Arge marge gibi yatış büroları var, oralara gorevlendirildiyse alir ekders

burkas
Daire Başkanı
27 Haziran 2022 17:04

sayın hocam bu arkadas anladığım kadarıyla geri hizmete gecmemiş... sadece geçici görevlendirme ile ilçe MEM ' e almışlar ve ozmana 18 saatlik ekdersini de alır

HA_TA, 2 yıl önce
Geri hizmete geçen insan mali haklarıyla geçer fakat kuru maaş ile geçer. Full ekders alıyorum diye sizi iyi kandırmış. Siz de hiç mi sorgulamadınız. Akla mantığa sığıyor mu? Ders olmadan ekders alamayacağını bilmemek ilginç.

halis4242
Genel Müdür
27 Haziran 2022 18:22

Hocam, ben de öyle olsun isterdim ama bu adam hâlâ sınav görevi alıyor ve öğretmen gözüküyor. Bizim müdür zaten söylüyordu, oradaki şube müdürü de onayladı!!?

HA_TA, 2 yıl önce

halis4242
Genel Müdür
27 Haziran 2022 18:28

Yolunu bulan buluyor hocam, bu tür söylemler ve uygulamalar gün be gün artmakta, problem çıkaran öğretmenler yatış yerlerine yönlendiriyorlar, bizim okulda da bi tane problemli ve geçimsiz Öğrt. vardı, bu yıl ortasında çıraklık eğitim merkezine gönderildi, şimdi bu arkadaş orada da sıkıntı çıkarırsa nolacak?

Mem'in uygun ve tenha bir yerine yerleştirilecek çünkü o arkadaş okuldan giderken avukat lafı falan ediyordu...

sias, 2 yıl önce

Gerçek olamaz, bildiğin adam hayalimi yaşıyor ve bunu benim tam tersim olarak gerçekleştiriyor, bu dünyada uyumlu olmamak lazım da bazı seyelr de huy, biz alt sınıf olarak otoriteden tirsariz , ya da tamamıyla kafa ile alakalı. Bizde bir hoca müdire küfür etti diye adamı sürdüler ama sistem nasıl işliyor, bence o adamın da tanıdığı vardır,yoksa nasıl olur, olmamalı. 20 saat için 5 gün okula getirirdi beni pislik müdür, ful ekders ve fotokopi, ful ekders ve tek öğrenci cümleleri bitirdi beni.

MaxPayn
Daire Başkanı
27 Haziran 2022 19:08

Peki geri hizmete geçen biri ÖSYM ve MEB'in sınavlarında görev alabilir mi hocam
HA_TA, 2 yıl önce

erciyesadullah
Aday Memur
27 Haziran 2022 20:49

Hangi hakla yetersiz görmüşler. Bu nasıl iştir.
Ömer gökay, 2 yıl önce

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi