Editörler : swat3410
«499549964997499849995000500150025003500450055006»

Umutlu78
Yasaklı
19 Aralık 2020 14:59

Güncel

Masum mazlum
Daire Başkanı
19 Aralık 2020 15:49

Anayasa Mahkemesi 667 sayılı KHK ile ihraç edilen Tatvan Belediyesindeki işçilerin iadesine karar vermiş. Tanıdığı bildiği avukatı olan bu konuyu avukatı ile bir görüşüp konu hakkında edindiği bilgileri burada bizlerle paylaşabilir mi?

https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2019/38034

Masum mazlum
Daire Başkanı
19 Aralık 2020 16:10

Sanırım yanlış okumuşum, iade vermemişler. Bi an heyecanlanmıştım ::))

Masum mazlum, 3 yıl önce

Anayasa Mahkemesi 667 sayılı KHK ile ihraç edilen Tatvan Belediyesindeki işçilerin iadesine karar vermiş. Tanıdığı bildiği avukatı olan bu konuyu avukatı ile bir görüşüp konu hakkında edindiği bilgileri burada bizlerle paylaşabilir mi?

Devre06
Aday Memur
19 Aralık 2020 19:26

Ben sordum iade değil uzun süren yargılamaya ilişkin tazminat dedi. Bir de silahlı kuvvet olduğumuz için iade bile olsa bizim için örnek olmayacağını farklı bir durumda bulundugumuzu söyledi

Masum mazlum, 3 yıl önce

20 Aralık 2020 14:11

Evvelce yaptığım CİMER müracaatlarımdan bahsetmiştim burada. Birazdan bahsedeceğim müracaatımdan ilk defa söz edeceğim. Ancak önemli bir gelişme yaşamadığımı ve kimseyi umutlandırmak gibi bir maksadım olmadığını bilmenizi isterim. Kısaca bir Pazar yazısı diyebiliriz buna.

Bir süre önce CİMER vasıtasıyla EGM ye hitaben; şahsımı memuriyetten haksız ve hukuksuzca ihraç ettiklerini, bunun en büyük delilinin ise ilgili ceza mahkemesinin oy birliğiyle verdiği BERAAT kararının olduğunu Esas ve Karar numaralarıyla birlikte uygun bir dille yazmıştım. Elbette müracaatım neticesinde EGM nin, şahsıma yaptığı hukuksuzlukları kabullenip, idare mahkemesinde devam eden davadan geri çekilip, derhal göreve iade edeceğini beklemiyorum. Bilgi Edinme Kanunu kapsamındaki müracaatıma karşılık kurumun yazdığı cevabi yazıya imza atan rütbeli personele, meramımı bizzat anlatma imkanı buluyorum bu sayede :) Tabi bu rütbeli personel derdimi dinlemekle kalmayıp bir de imzalı cevabını kanuni zorunluluk gereği gönderiyor. Böylece ara ara kendimi hatırlatıyorum, eminim müracaatımla ilgilenen tüm personel benden ve benim gibi hukuksuzluklara uğrayanlardan resmî surette haberdarlar. Değinmek istediğim konu burası değil. Bu tarafı işin ironisi tabi

EGM nin, müracaatımda Esas ve Karar numaralarını da yazdığım BERAAT kararını ilgili ceza mahkemesine sorup, teyit etmeye çalışmasını ise UYAP Vatandaş üzerinden görmem uzun sürmedi. Mahkemeye yazılan üst yazıda, talep edilen bilginin "Bilgi Sistemi" ne kaydedilmek üzere istendiğine de rastladım. Tabi mahkeme gerekçeli BERAT kararını göndermiş. Talep edilen bu husus "Bilgi Sistemi" ne şimdiye kadar kaydedilmiş olmalı. Bu kadar...

.....

Ceza yargılamasında dördüncü celsede BERAAT almıştım. Dördüncü celseye kadar uzamasının tek sebebi başkanların değişmesiydi. İddianameyi kabul eden başkan ilk celsede yoktu. İlk celsedeki başkan ikinci celsede yoktu. İkinci celsedeki başkan üçüncü celsede yoktu. Evet bu yüzden uzadı yargılama süreci. Zaten bu değişiklikler duruşma tutanaklarında yazılı.

Davalı idarenin haksız ve hukuksuzca gerçekleştirdiği kamu görevinden çıkarma işlemini haklı göstermek amacıyla İdare Mahkemesine intikal ettirdiği evraklar arasında ilk üç celsenin duruşma tutanağı vardı ama dördüncü celseye (BERAAT kararı verilen celseye) ait duruşma tutanağı yoktu. Ya duruşma tutanaklarını tam gönderin ya da hiç göndermeyin birader.

Şimdi akl-ı evvelin biri çıkıp, "İyi de birader duruşma tutanağında yaptığın savunma da yazıyor. Belki idare buradan birşeyler (aidiyet - irtibat - iltisak) çıkartmıştır. Bunu da aleyhine delil olarak kullanmak istemiştir." diyebilir. Ceza yargılamasındaki savunmam bir dakika, duruşmalar ise beş dakika sürmüyordu. Savunmam da ise terör örgütü üyesi olmadığımı, BERAATİMİ dolayısıyla da görevime iade olmak istediğimi söylüyordum. Yani o akl-ı evvelin sorusu böylece boşa çıkmış oluyor. Tamam mı ,anladın mı akl-ı evvel !!!

.....

Botsavar
Memur
23 Aralık 2020 00:26

Selam arkadaşlar silah parasını alan arkadas varsa bana ne yapmam gerektiğini anlatabılırmı

Yorgunadalı
Aday Memur
23 Aralık 2020 03:32

Savcılığın kriterleri belli ,o kriterler varsa dava açar yada takipsizlik verir,.Önemli olan idarenin görüşü ,Kurum Kanaati....

faruk3
Daire Başkanı
23 Aralık 2020 05:47

Devrem bende bir ay önce paylasmistim benim herhangi bir basvurum olmadan son calistigim il emniyet mahkemeye beraat kararımın kesinlesinlesip kesinlesmedigini sordugunu uyao uzerinden ben de gormustum hayra cikar insallah
Devletinin Polisi, 3 yıl önce

Evvelce yaptığım CİMER müracaatlarımdan bahsetmiştim burada. Birazdan bahsedeceğim müracaatımdan ilk defa söz edeceğim. Ancak önemli bir gelişme yaşamadığımı ve kimseyi umutlandırmak gibi bir maksadım olmadığını bilmenizi isterim. Kısaca bir Pazar yazısı diyebiliriz buna.

Bir süre önce CİMER vasıtasıyla EGM ye hitaben; şahsımı memuriyetten haksız ve hukuksuzca ihraç ettiklerini, bunun en büyük delilinin ise ilgili ceza mahkemesinin oy birliğiyle verdiği BERAAT kararının olduğunu Esas ve Karar numaralarıyla birlikte uygun bir dille yazmıştım. Elbette müracaatım neticesinde EGM nin, şahsıma yaptığı hukuksuzlukları kabullenip, idare mahkemesinde devam eden davadan geri çekilip, derhal göreve iade edeceğini beklemiyorum. Bilgi Edinme Kanunu kapsamındaki müracaatıma karşılık kurumun yazdığı cevabi yazıya imza atan rütbeli personele, meramımı bizzat anlatma imkanı buluyorum bu sayede :) Tabi bu rütbeli personel derdimi dinlemekle kalmayıp bir de imzalı cevabını kanuni zorunluluk gereği gönderiyor. Böylece ara ara kendimi hatırlatıyorum, eminim müracaatımla ilgilenen tüm personel benden ve benim gibi hukuksuzluklara uğrayanlardan resmî surette haberdarlar. Değinmek istediğim konu burası değil. Bu tarafı işin ironisi tabi

EGM nin, müracaatımda Esas ve Karar numaralarını da yazdığım BERAAT kararını ilgili ceza mahkemesine sorup, teyit etmeye çalışmasını ise UYAP Vatandaş üzerinden görmem uzun sürmedi. Mahkemeye yazılan üst yazıda, talep edilen bilginin "Bilgi Sistemi" ne kaydedilmek üzere istendiğine de rastladım. Tabi mahkeme gerekçeli BERAT kararını göndermiş. Talep edilen bu husus "Bilgi Sistemi" ne şimdiye kadar kaydedilmiş olmalı. Bu kadar...

.....

Ceza yargılamasında dördüncü celsede BERAAT almıştım. Dördüncü celseye kadar uzamasının tek sebebi başkanların değişmesiydi. İddianameyi kabul eden başkan ilk celsede yoktu. İlk celsedeki başkan ikinci celsede yoktu. İkinci celsedeki başkan üçüncü celsede yoktu. Evet bu yüzden uzadı yargılama süreci. Zaten bu değişiklikler duruşma tutanaklarında yazılı.

Davalı idarenin haksız ve hukuksuzca gerçekleştirdiği kamu görevinden çıkarma işlemini haklı göstermek amacıyla İdare Mahkemesine intikal ettirdiği evraklar arasında ilk üç celsenin duruşma tutanağı vardı ama dördüncü celseye (BERAAT kararı verilen celseye) ait duruşma tutanağı yoktu. Ya duruşma tutanaklarını tam gönderin ya da hiç göndermeyin birader.

Şimdi akl-ı evvelin biri çıkıp, "İyi de birader duruşma tutanağında yaptığın savunma da yazıyor. Belki idare buradan birşeyler (aidiyet - irtibat - iltisak) çıkartmıştır. Bunu da aleyhine delil olarak kullanmak istemiştir." diyebilir. Ceza yargılamasındaki savunmam bir dakika, duruşmalar ise beş dakika sürmüyordu. Savunmam da ise terör örgütü üyesi olmadığımı, BERAATİMİ dolayısıyla da görevime iade olmak istediğimi söylüyordum. Yani o akl-ı evvelin sorusu böylece boşa çıkmış oluyor. Tamam mı ,anladın mı akl-ı evvel !!!

.....

se2424
Genel Müdür
23 Aralık 2020 14:34

Ey AİHM sen anlamasan da biz anlatmaya devam edeceğiz. Aynı mahkemenin FETÖ davaları hakkında takınacağı tavır da şimdiden görülmeye başlandı. "FETÖ İLE AYNI YAKLAŞIMI GÖSTERMEMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUZ" FETÖ ile ilgili olarak aynı yaklaşımı sergilememesini temenni ediyoruz. Aksi takdirde bunca çifte standart ve riyakarlığa daha fazla tahammül etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

alpago_15
Aday Memur
25 Aralık 2020 13:24

Hiç boşuna umutlanmayın arkadaşlar. Siyasi irade değişsede birşey değişmeyecek.Hayatımızın geri kalanını mevcut şartlar dahilinde yaşamaya bakın. Maalesef durum bundan ibaret diye düşünüyorum. AİHM sinden de bir umut kalmadı. AKP bütün yolları kapattı.Artık yukarıdaki halimize acırda mehramet ederse belki öbür tarafta gerçek adaleti görürüz

zwitter28, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Mevcut siyasi otorite bizleri gözden çıkardığı için ADALET beklemek zor. Bende 701 khk ile ihraç oldum. Ankara'da ki idari mahkeme kararlarını görünce artık tek umudum 2023 seçimi oldu. İster katılın ister katılmayın şu an ki hükümet bizi istemiyor. Ne zaman seçim olur ve siyasi otorite değişir o zaman ilk başta beraat ve takipsizlik alanlardan başlamak üzere iadeleri konuşmaya başlarız.

Saygılar.

Aslanbey1453
Genel Müdür
26 Aralık 2020 01:54

Aslolan ADALET ADALET ADALET HERKESE LAZIM.... Yoksa Dün ETÖ bugün FETÖ yarın ÇETÖ SÜTÖ METÖ PETÖ GETÖ olmadı ALDATILDIK bunları Adnanın Kedicikleri sandık deelerrrr de derlerrrr :)))

faruk3
Daire Başkanı
26 Aralık 2020 05:26

Küfür hep devam eder lakin zulüm eninde sonunda biter bundan zerre kadar şüpheniz olmasin iade olalim veya olmayalim bu işin artık dünya da helallesme olanağı kalmamamistir beni emniyet genel müdürü yapsalar nafile lakin umut Allahtan yeis ise şeytandandır görelim meclam neyler...
alpago_15, 3 yıl önce

Hiç boşuna umutlanmayın arkadaşlar. Siyasi irade değişsede birşey değişmeyecek.Hayatımızın geri kalanını mevcut şartlar dahilinde yaşamaya bakın. Maalesef durum bundan ibaret diye düşünüyorum. AİHM sinden de bir umut kalmadı. AKP bütün yolları kapattı.Artık yukarıdaki halimize acırda mehramet ederse belki öbür tarafta gerçek adaleti görürüz

27 Aralık 2020 16:13

Fetönünde 15 yıldır bunlara hertürlü desteği de verip te hiç bişey olmamiş gibi kenara geçenlerinde Allah belasını versin hayatımız altüst oldu emniyette iade çok zor diğer kurumlara bakiylrumadam da albotros 4 ile iade oluyor adelet bakanliği milli eğitim Berat edenler çoğu iade oldu sikleri bize geçiyor anasını satayım düzen halinden memnun düzülen sadece yer değiştirir emniyetten referans olmadan dönmek imkansız gibi bişey hocam hocam dön ne olursun diye ağlıyorlardı ihale bize kaldı milletin gücü yeten yetene Allah büyük valla çok doluyum söylenecek çok şey varda neyse

yarendiyarı
Aday Memur
27 Aralık 2020 20:06

Arkadaşlar hepimiz aciktayiz ve bir iş yapmıyoruz bize fikir olması açısından çalışan arkadaşlar ne iş yaptıklarını yazabilirimi özellikle bir iş yeri kuranlar..

Aksserli
Aday Memur
28 Aralık 2020 08:58

Merhaba arkadaşlar ben ihraçtan sonra eşimdende boşanmak zorunda kaldım Allahtan çocuğum yoktu köyüme döndüm hayvancılık yapıyorum çok şükür geçimim yerinde diğer psikolojik sorunlarada Allah sabrını veriyor yaşayıp gidiyoz

29 Aralık 2020 18:05

...

Devletinin Polisi, 3 yıl önce

Bir süredir yoktum buralarda, yine uzun bir süre olmayı da düşünmüyorum. Böyle iyi.

Evvela ağaç kökü yemediğimi söyleyeyim. 8 Temmuz 2018 sonrası uzunca süre dişe değer bir iş bulamamıştım. Daha sonra SRC 2 ve psikoteknik belgelerini de alarak servis şoförlüğü yapmaya başladım. Bu belgeleri almak için yaklaşık 1.000 TL para çıkıyor. Benim gibi zanaati olmayanlar için ideal bir iş olduğunu düşünüyorum şoförlüğün. Günde 7 servis yapıyorum. Servisçilik literatüründe buna 7 tek yapmak deniliyor. Asgari ücretten abartılı olmayacak kadar fazla kazanıldığımı da söylemeliyim. Ancak sadece Pazar günü gün içerisinde istirahatliyim. Pazarı Pazartesi ye bağlayan gece servise devam.

Ankara da ihdas edilen ilgili İdare Mahkemelerinden çıkan kararlara bakıldığında hukuktan ne kadar uzaklaşıldığını görmek mümkün olacaktır. İlgili Bölge İdare Mahkemesi nin iadelere yönelik verdiği Yürütmeyi Durdurma kararlarına ise hiç girmiyorum. Bu kararlar hukuktan uzaklaşıldığına dair onlarca örnekten sadece biri.

İdarecilerin bahse konu hukuksuzluklardan haberlerinin olmaması mümkün değil. Bu durumdan rahatsız olmadıkları, bilakis memnun oldukları her hallerinden belli oluyor. Bile bile, göz göre göre yani...

Hukuksuzluk, hukuk olarak görülüyor uzun zamandır diyebiliriz. Burada George Orwel' in 1948 yılında yazdığı 1984 isimli distopyasında yer alan "Savaş, barıştır; özgürlük, tutsaklıktır; bilgisizlik, güçtür." deyişini hatırlamak yerinde olacaktır.

Bir sosyal medya platformu vasıtasıyla mevcut yönetim ile de iyi ilişkileri olan bir anket firması sahibinin soruma verdiği cevabı aktarayım burada. Bugünkü siyasi irade hiçbir zaman, mahkemelerce aklanan ihraç kamu personelinin görevlerine iadesini gerçekleştirmeyecektir dedi. Buradan hareketle bir karamsarlık yayma gayretinde olmadığımı söylemeliyim. Şahsen yakın zamanda iadelerle alakalı olumlu bir gelişmenin olmayacağı kanaatini de taşımaktayım. Ancak su bir şekilde akıp yolunu bulacaktır, bundan ne şüphe ! Zamanını ise bilmem(iz) mümkün değil elbette.

İyi geceler.

Önemli Not: "Adalet, yanıldığını anlayınca geri veremeyeceğini baştan almamalıdır."

Koray2020
Kapalı
31 Aralık 2020 05:33

.

Umutlu78
Yasaklı
01 Ocak 2021 16:50

.

efsane707496
Şube Müdürü
01 Ocak 2021 16:59

26 nisan/9103/701/8 temmuz/2017-2018-2019-2020-2021 zaman ne çabuk geçmiş..ölenler-kalanlar-hayatları kararanlar..hayata tutunanlar-yeni bir dünya kuranlar kimbilir nerelerdesiniz..

..........

açıkta bekleyip mesleğe dönenler-komisyondan iade olanlar-idare mahkemesinde davayı kazanıp dönenler..sizler nasılsınız..

........Ben emekliyim geriye dönük çok beklentim yok..sadece CZ75 P2... silahımı özlüyorum vallahi..

2021 Yılı herkese Vatana-Millete sağlık sihhat mutluluk getirsin...sıkıntılarınızdan kurtulursunuz...yeni yılda dilekleriniz kabul olsun...özlemleriniz son bulsun..selamlar..

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
01 Ocak 2021 17:46

Ohal komisyonu 3 ayda 2060 dosya incelemiş. Kalan dosya sayısı 14000. Demek oluyor ki 2021de de komisyon oyalamaya devam edecek. Rabbimden tek temennim zalimlerin saltanatı başlarına yıkılsın. Insanlari mağdur edenler de ayni mağduriyeti yaşasın.

Toplam 102884 mesaj
«499549964997499849995000500150025003500450055006»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi