Editörler : swat3410

Yasaklı
08 Ocak 2022 01:54

Önemli bir konu EGM'deki gereksiz birimler

Evet PAK timi,Martılar,Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi,Toplum Destekli Polis evet gerçekten bu birimler ne iş yapıyor merak ediyorum bunlar gibi başka birimlerde var ama en gereksizleri bunlar yani bu gibi bir iş yapmayan birimlerde sivil memur çalışsa oradaki Polisler'de asli vazifesine dönse daha iyi olmazmı ?

Krtrmzn
Aday Memur
08 Ocak 2022 06:26

eee bazılarına öle yerler lazım:)

Sirseup
Aday Memur
08 Ocak 2022 18:34

e kapattır o zaman kardeşim ver talimatı

Kolluk kuvveti
Yasaklı
08 Ocak 2022 18:38

80 ne yakın polisevi ve 40 civarı sosyal tesiste çalışan polisleri toplasak binlerce polis çıkar.

vivalibertad
Yasaklı
08 Ocak 2022 18:44

Evet çok doğru polis evleri,sosyal tesisler,gereksiz birimler,polis okulları,polis akademisi vb buralara sivil memur geçse daha iyi olmazmı binlerce polis asli işine döner ozaman.

Kolluk kuvveti
Yasaklı
08 Ocak 2022 20:43

Bu tür işlere polis çalıştırıldığı zaman devlete de maddi külfeti yüksek oluyor.Sivil memura göre 1500 tl civarı fazla maaş,yılda 3 ay ektra yatan sigorta(yıpranma payı),terör tazminatı,lojman,silah vs vs. Ombusman raporuna göre 66.000 polis üzerinden hesaplarsak ayda 2.500 tl desek toplamda bir yılda sivil memur istihdam edilmemesinin egm ye külfeti 2 Milyar TL dir.(eski para ile 2 katrilyon)
vivalibertad, 2 yıl önce

Evet çok doğru polis evleri,sosyal tesisler,gereksiz birimler,polis okulları,polis akademisi vb buralara sivil memur geçse daha iyi olmazmı binlerce polis asli işine döner ozaman.

Kaiser06
Aday Memur
09 Ocak 2022 07:25

Olsun hocam nolacak oralara sivil memur gelse buradakiler asayişe geçse çalışma düzeni mi değişir yooo hayr. En azından meslektaş oluyo kafan rahat polis evi sivil olup bilgilerini örgütlere satsalar
Kolluk kuvveti, 2 yıl önce
Bu tür işlere polis çalıştırıldığı zaman devlete de maddi külfeti yüksek oluyor.Sivil memura göre 1500 tl civarı fazla maaş,yılda 3 ay ektra yatan sigorta(yıpranma payı),terör tazminatı,lojman,silah vs vs. Ombusman raporuna göre 66.000 polis üzerinden hesaplarsak ayda 2.500 tl desek toplamda bir yılda sivil memur istihdam edilmemesinin egm ye külfeti 2 Milyar TL dir.(eski para ile 2 katrilyon)

Kolluk kuvveti
Yasaklı
09 Ocak 2022 09:08

Bu durumda maaş bankalarında çalılanlarda polis olması lazım.
Kaiser06, 2 yıl önce
Olsun hocam nolacak oralara sivil memur gelse buradakiler asayişe geçse çalışma düzeni mi değişir yooo hayr. En azından meslektaş oluyo kafan rahat polis evi sivil olup bilgilerini örgütlere satsalar

Patron006
Aday Memur
09 Ocak 2022 10:11

Ömer5416
Aday Memur
09 Ocak 2022 13:01

Kesinlikle katılıyorum sizlere hayvan büro kurulmus olaylara önce asayiş ekiplerini gönderiyor haber merkezi . Akkili bir amirde çıkıp demiyor bu birim ne yapıyor o gitsin.sosyal hizmetlerde pestama terlikle polislik yapan var . Dışarıda çalışsan ile arasında hiçbir fark yokikiside ayın 15de kartı atmye sokuyor. Emniyette işler ylamayala geçiyor benim başım yanmasın da ...

vivalibertad
Yasaklı
09 Ocak 2022 15:30

way be hala peştemal ve şalvar ile işe gelen varmı kom tem istihbarat derken sosyal hizmetidemi menzilciler ele geçirdi ?

evreemm
Aday Memur
09 Ocak 2022 15:58

Kurumda marketçilik yapan polisler var. Cok meraklı ise bu işleri yapmaya polis maasi değil gih maaşı alsınlar. Hep söylüyorum devreleri nöbet tutarken bu yan gelip yatan memurlar gih maaşı almalı. Haftada 1 görev geldi diye ağlamadan duramazlar bir de bunlar.

aheng
Şube Müdürü
10 Ocak 2022 08:21

İki tane menzilci görünce sistem komple öyle sanıyorsunuz. Bu sizin cehaletinizi ve hazımsızlığınizi gosterir.
vivalibertad, 2 yıl önce

way be hala peştemal ve şalvar ile işe gelen varmı kom tem istihbarat derken sosyal hizmetidemi menzilciler ele geçirdi ?

esmas
Aday Memur
10 Ocak 2022 09:27

Kadın polis memuru belinde silah ile özel kalem de memurluk yapıyor, emsalleri sokaklarda çalışsın sonra aynı maaşı alsınlar

vivalibertad
Yasaklı
10 Ocak 2022 19:46

Hatta şuda olabilir mesela polis lojmanları'nda neden polis ve bekçi duruyor egm'ye bağlı koruma memuru alınabilir mesela.

ikmatt51
Aday Memur
10 Ocak 2022 21:19

Forumda gezerken bu konuya rastgeldim.Cevap verme isteği duydum. İKM olarak görev yapıyorum.

Aynı durum burdada geçerli üstelik CTE, EGM kadar teşkilatlanması kompleks olmayan bi kurum ama;

Cezaevi Lojmanları,Kantinleri, İdari binalardaki evrak işleri, DS büroları,Adliye ve İnfaz bürolarındaki idari işlere İnfaz Koruma Memuru görevlendiriliyor. Biz bunu arkadaşlarımızla meslek tanımımız olmadığı için her işe sürüldüğümüzü düşünüyorduk ancak ne yazık ki EGM de aynı dertten müzdarip

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi