Editörler : cihan27E.Kayı Han

mrtcmert
Memur
05 Ocak 2021 21:48

Keşke işçi olsaydım İş yapmazlar Memuru bırak müdürü takmazlar Rapor almaktan işe gelmezler TİS'lerle aldıkları nefese bile ücret alırlar. Tediye ikramiye derken 7bin ort. Maaş Sorumluluk yok akşama kadar telefonla oynar giderler. 4bin maaşa memur talim eder

memurittin
Aday Memur
05 Ocak 2021 22:26

Twitter MemurSen açıklama yapmış. İnşallah iyi haberler gelebilir.

05 Ocak 2021 22:33

Sadece seyyanen zam yapılmalıdır diye açıklama yapmış ne iyi haberi?????

memurittin, 3 yıl önce

Twitter MemurSen açıklama yapmış. İnşallah iyi haberler gelebilir.

memurittin
Aday Memur
05 Ocak 2021 22:42

Seyyanen zam ya gelebilir ya da gelmeyebilir.

TıbbiSekreter41, 3 yıl önce

Sadece seyyanen zam yapılmalıdır diye açıklama yapmış ne iyi haberi?????

shoryuken
Aday Memur
05 Ocak 2021 22:43

hala memursen diyor, hala inşallah diyor ya... ulan ben A kadroyum maaşım 9 küsür bana neyse sizden. yazmıyorum yeter. sizden adam olmaz.

shoryuken
Aday Memur
05 Ocak 2021 22:45

ulan benim canıma tak dedi, hala memursene twittera siyasilere bel bağlıyorsunuz. ne lümpen insanlarsınız ya.

shoryuken
Aday Memur
05 Ocak 2021 22:53

3 gündür girip bakıyorum şuraya. biri zammımız iyi yazıyor, biri memur çok fazla dışarda geziyor biraz tasarruf yapması lazım yemeler içmeler olmaz yazıyor, biri memursenden müjde bekliyor.

siz devlet memurusunuz köle değil. insanca gibi yaşamak bu değil.9 küsür maaş yazdım, bekarım bak ezine peyniri alırken 2 kere düşünüyorum. daha nasıl açıklayayım size. hala içinde bulunduğunuz durumu normalleştirmeye bir şükür bir devletimiz sağolsun moduna geçmeye çalışıyorsunuz.

9 senedir memurum, kpss birincisiydim ben 2 sene iş vermediler, mülakatlarda alay ettiler benimle, zorla girdim. anam babam emekli memur ben 18 senedir oy için emekliye verilen bin liralık bayram ikramiyesi dışında biz memurlara yarar bir şey görmedim. hasta mısınız siz ben anlamıyorum. devlet beni yurtdışına falan da gönderiyor bakın inşallah orda bir markete gidersiniz görürsünüz. SİZİ KANDIRIYORLAR BURDA. bu yaşamak değil. bu devletin memuruna yakışır bir yaşam değil.

breze06
Genel Müdür
05 Ocak 2021 23:51

7.36 haricinde maasinizda 1 krş ekstra olmaz olmasini isteseydi memur, emekli, asgeri ucretli secimlerde hukumete oy vermezdi herkes halinden memmun burdaki çoğu kisiden oldukça yuksek maas alıyorum halime şükür ediyorum ama hakkimida sandikta bu hukumete vermeyerek arıyorum düşük ücretli olup hem hükümete oy veren hem ağlayanlar hic üzülmüyorum.

shoryuken
Aday Memur
06 Ocak 2021 00:25

ben sizden hırsımı alamadım kusura bakmayın devam edeceğim.

memurlar arasında maaş farkı büyüyor diyorsunuz. bürokratlar; yani uzman, müfettiş ve diğer meslek personeli hem işe alımda hem özlükte itibarsızlaştırılırken sesiniz çıkmadı, diyecektim ama gayet çıktı OH OLSUN dediniz. üst kurullarda maaş hukuksuzluğun dibine vuruldu OH OLSUN dediniz. hala haset içerisinde asgari ücretli çekiştiriyorsunuz ki bir çoğunuz asgari ücretli işsiz gençler kadar donanımlı da değilsiniz.

siz size sıra gelmeyeceğini falan mı düşündünüz, çoğunuz taşradasınız memuriyetin sınır kapısı değil oy kapısısınız, kamuda bir ağırlığınız söz hakkınız da yok. uzman, müfettiş ayak altına alınacak siz paşa mı olacaktınız? müdür bey birsene üye ol diyince tıpış tıpış gidiyorsunuz oraya.

işçi olduğunuzu unutuyorsunuz. hepimiz işçiyiz beyler bayanlar. sizden ricam, zabıta çalışmıyor, sözleşmeliler çok para alıyor, asgari ücret alanlar şöyle demeden önce hepimizin İŞÇİ olduğunun farkına varmanız. varmıyorsanız siz de bu talan organizasyonu içindesiniz demektir. sizin gözünüzde tuzu kuru olarak yazıyorum lütfen allah aşkına biraz aklınız başınıza gelsin. boka batıyoruz. pakistan bunun sonu.

4 sene önce bir toplantıya gittim, azerbaycan maliye bakanlığından bir eleman vardı uzmanmış orda. 350 dolar maaş alıyorum demişti. üzülmüştüm baya, acımıştım hatta. ona göre düşünün. söz yazmayacağım artık. tamam. ahaha iyi geceler.

06 Ocak 2021 11:25

Ben de A kadroyum ve yasadiklarinizi ben de yasiyorum.Bundan 5 sene önce meslege ilk basladigimda her ihtiyacımi pek de hesap yapmadan alabilirken (lüks pesinde degilim malum lüksün sonu yok), su an farkında olmadan zorunlu olmayan ihtiyaçlarımı hep oteleme moduna girmişim.8 küsur maas, esim ogretmen 5 küsur de onun maaşı, tek çocuk.Alamıyorum demiyorum, alırken kendi ekonomik gelecegimi güvende hissedemiyorum yani 3-4 kere birseyin onunden geciyorum, o sirada alsam ne olur, almasam ne olur dusunuyorum ve alip almamaya oyle karar veriyorum.Bahsettigim seyler luks tuketim filan degil, ezine peyniri, hurma, kestane gibi 10 sene önce herkesin pek de dusunmeden aldığı ürünler.Çünkü benim enflasyon sepetimdeki urunler cok hızlı ve yuksek derecede pahalilanirken, benim maaşım açıklanan zam oranına göre artıyor.

2017 yilinda kenara koyabildigim tutar ne kadarsa, su an da ayni.Ama 2017 yılinda o kenara koyabildigim tutarla 10 tane X alabiliyorken, su an kenara koyabildigim tutarla 3 tane X alabiliyorum.Sunu da söyleyeyim o donem yardimci maasi alıyordum, ona rağmen durum bu ama yardimciliktan sonraki maas farkini da cocuk masrafi olarak hesaplayinca birbirini az cok götürüyorlar.

Böyle giderse 2-3 sene sonra, 2017 de kenara koyabildigim tutardan daha azini koyabilmeye başlayacağım bunu da biliyorum..Bir yandan şükürü elden bırakmıyorum, malum, hayat plani önüme farkli bir yol koyabilirdi ve bu yolun sonunda kenara koymayi birakin cocuguma mama almaya parasi olmayan birisi de olabilirdim.Bir yandan da ulke refah donemindeyken o refahtan sadece zenginlerin faydalandığı, daralma döneminde ise daralmanin sadece orta gelirli ve yoksullar uzerinde paylastirildigini görüyorum, gectigimiz 10 sene bunu ayan beyan ortaya koyuyor cunku gectigimiz 10 sene refah artisini da daralmayi da yaşadık.

Yapacak birsey yok, 3 ayda bir ustumuze basimiza birsey aliyorsak 4-5 ayda bir alıcaz, haftada bir disarida yemek yiyorsak 2 haftada bir yicez, doğalgazın derecesini biraz daha kisicaz, bir sekilde yasanan refah kaybını tercihlerimizi degistirerek telafi edicez, yani yukarida dedigim zorunlu olmayan ihtiyaçları olabildigince öteleme aliskanligimizi artirarak devam ettiricez.

Bu ulkede STK'lardan kimse medet ummuyor, yalakalikla sınavsız ve usulsuz yukselme amaci gudenler dışında STK'lara kimse guvenmiyor.isin ilginc tarafı, uye kalmaya da devam ediyorlar.Allah aşkına uye olmayin artik hicbir sendikaya ya, sefalarini surmeye devam edeceklerse de bunda sizin payiniz olmasın..Neden sizi yakan ateşe odun taşırsınız?Sendika yoneticisi olup dostlugumun oldugu kimseler var, inanin kafaları cok ama cok farkli çalışıyor ve sizlerin zam orani hicbir zaman gundemlerindr yok.Gostermelik açıklamalar dışında hicbir fonksiyonlari yok bu konuda.İnanın hukumet %100 zam yapma karari alsa, onlar "ya bunlar zammi alirsa babalarina eyvallahi olmaz, sendikayi da takmazlar, bunlara ozguven gelir, sendikadan filan da istifa ederler" diye düşünüp o zam oranını indirmeye kalkarlar..Kafalari böyle çalışıyor..

shoryuken, 3 yıl önce

ben sizden hırsımı alamadım kusura bakmayın devam edeceğim.

memurlar arasında maaş farkı büyüyor diyorsunuz. bürokratlar; yani uzman, müfettiş ve diğer meslek personeli hem işe alımda hem özlükte itibarsızlaştırılırken sesiniz çıkmadı, diyecektim ama gayet çıktı OH OLSUN dediniz. üst kurullarda maaş hukuksuzluğun dibine vuruldu OH OLSUN dediniz. hala haset içerisinde asgari ücretli çekiştiriyorsunuz ki bir çoğunuz asgari ücretli işsiz gençler kadar donanımlı da değilsiniz.

siz size sıra gelmeyeceğini falan mı düşündünüz, çoğunuz taşradasınız memuriyetin sınır kapısı değil oy kapısısınız, kamuda bir ağırlığınız söz hakkınız da yok. uzman, müfettiş ayak altına alınacak siz paşa mı olacaktınız? müdür bey birsene üye ol diyince tıpış tıpış gidiyorsunuz oraya.

işçi olduğunuzu unutuyorsunuz. hepimiz işçiyiz beyler bayanlar. sizden ricam, zabıta çalışmıyor, sözleşmeliler çok para alıyor, asgari ücret alanlar şöyle demeden önce hepimizin İŞÇİ olduğunun farkına varmanız. varmıyorsanız siz de bu talan organizasyonu içindesiniz demektir. sizin gözünüzde tuzu kuru olarak yazıyorum lütfen allah aşkına biraz aklınız başınıza gelsin. boka batıyoruz. pakistan bunun sonu.

4 sene önce bir toplantıya gittim, azerbaycan maliye bakanlığından bir eleman vardı uzmanmış orda. 350 dolar maaş alıyorum demişti. üzülmüştüm baya, acımıştım hatta. ona göre düşünün. söz yazmayacağım artık. tamam. ahaha iyi geceler.

Toplam 270 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi