Editörler : Pangaea
«19202122232425262728293031

Mavi.Ufuklar
Memur
25 Mart 2022 16:06

5 yıl önce dosya-evrak taşımaktan başka iş bilmeyen, benimle aynı işyerinde çalışan 22 yaşındaki patron asistanı, 2 yıllık restorasyon okuyup devamında mimarlığa tamamladı. A2 seviye ingilizcesi ile Kuveyt'te bir türk şirketinde çalışıyor, şuan 400 usd maaş alıyor, konaklma vs bedava... C1 seviye ingilizce bilien itü mezunu mimarTR'de garsonluk yapıyor..Pozitif düşünen, kovalayan, proaktif biri olunca kapılar açılıyor...

sadecemimar, 2 yıl önce

banka hesabında 3 sıfırla ve işsiz olduğun bilgisiyle vize dahi alamıyorsun. herkes gitmek istiyor da acaba kim seni istiyor asıl mesele o

Mavi.Ufuklar
Memur
25 Mart 2022 16:07

düzeltme: 400 usd değil... 4.000 usd olacaktı

Mavi.Ufuklar, 2 yıl önce

5 yıl önce dosya-evrak taşımaktan başka iş bilmeyen, benimle aynı işyerinde çalışan 22 yaşındaki patron asistanı, 2 yıllık restorasyon okuyup devamında mimarlığa tamamladı. A2 seviye ingilizcesi ile Kuveyt'te bir türk şirketinde çalışıyor, şuan 400 usd maaş alıyor, konaklma vs bedava... C1 seviye ingilizce bilien itü mezunu mimarTR'de garsonluk yapıyor..Pozitif düşünen, kovalayan, proaktif biri olunca kapılar açılıyor...

sadecemimar
Şube Müdürü
25 Mart 2022 16:23

verdiğiniz örnekte ironik olan ne biliyor musunuz? bahsettiğiniz kişinin kuveytte bir türk şirketinde çalışıyor olması. şüphesiz kuveytte iş ararken tesadüfen bulmadı orayı. burdan birilerinin aracılığıyla o şirket adına kuveyte gitmiştir. bense aracılarla girdiğim işte kaç aylık maaşımı alamamıştım.

artık niteliğin ve çabanın karşılık bulmadığı ve bir rast gelişin, çok çalışkan olmaktan daha değerli olduğu bir zamandayız. bazen kapılar evde oturan kişiye de komşusunun aracılığıyla açılıyor

Mavi.Ufuklar, 2 yıl önce

Mavi.Ufuklar
Memur
25 Mart 2022 16:33

piyasların bozulmuş olması çoğumuzun ortak sorunu. Üstüne toplumsal yozlaşmışlığı ekleyince işler daha bir sarpa sardığı noktasında size katılıyorum. Demek istediğim asıl şey pozitif düşünmek, değişim ayak uydurmak gerektiği. Evde oturmanın işe yarayacağını düşünmüyorum. Eğitim-öğrenim geçmişinizi değerlendirebileceğiniz başka sektörlere de yönelebilirsiniz. Misal, işkur desteği ile ücretsiz eğitim veren yazılım kursları, üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri var. Bir mimar perspektifi ile yazılım dünyasına ne katkılar verebileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Üstelik mükemmel bir gelir de elde edebileceksiniz çalışırken.

sadecemimar, 2 yıl önce

verdiğiniz örnekte ironik olan ne biliyor musunuz? bahsettiğiniz kişinin kuveytte bir türk şirketinde çalışıyor olması. şüphesiz kuveytte iş ararken tesadüfen bulmadı orayı. burdan birilerinin aracılığıyla o şirket adına kuveyte gitmiştir. bense aracılarla girdiğim işte kaç aylık maaşımı alamamıştım.

artık niteliğin ve çabanın karşılık bulmadığı ve bir rast gelişin, çok çalışkan olmaktan daha değerli olduğu bir zamandayız. bazen kapılar evde oturan kişiye de komşusunun aracılığıyla açılıyor

29 Mart 2022 12:10

KTB alım süreci de ÇŞB alım süreci gibi uzun sürerse mülakat tarihleri 2022 KPSS den sonraya kalacak

Joseph Hunter
Aday Memur
30 Mart 2022 21:45

Sizin mesleğiniz nedir ?

Mavi.Ufuklar, 2 yıl önce

mimarlık okumuş olsam dil öğrenip y.dışına giderdim. Yemişim kpss Yi

Mavi.Ufuklar
Memur
30 Mart 2022 22:03

butik otel yöneticisiyim hocam.

Joseph Hunter, 2 yıl önce

Sizin mesleğiniz nedir ?

Joseph Hunter
Aday Memur
31 Mart 2022 09:58

KPSS mi çalışıyorsunuz hedefiniz nedir lisans mezuniyetiniz hangi bölüm ?

Mavi.Ufuklar, 2 yıl önce

butik otel yöneticisiyim hocam.

Mavi.Ufuklar
Memur
31 Mart 2022 10:56

Siyasal bilimler mezunuyum. KPSS çalışıyorum, zira özel sektörde bir gelecek görmüyorum.Turizm sektöründeki dalgalanmalardan bıktım. 8 senede 5 tane kriz gördüm, 2'sinde 1'er yıla yakın süre işsiz kaldım. . Özel sektörde de başka arayışlara girdim. Bilişim sektörünü araştırmıştım, önü açık, kazancı da iyi. Ama en cazip yanı, birkaç yıl tecrübe kazandıktan sonra yurtdışı imkanının olması. Sonradan bilişim sektörüne geçen mimarlar çok başarılı oluyor.Eğitim veren kurumları araştırırken, işkur destekli yazılım kurslarını gördüm. Başvurdum ama onda da bir engel çıktı; sayısal bölüm mezunu şartı varmış. 4 işlemden öteye gitmeyen yazılımda, bu şartı koymak acayip bir durum. Neyse, kız arkadaşım da mimar, o da kpss çalışıyor bu sene, onun için birşeyler araştırayım derken burayı gördüm ve genel olarak bir tavsiye niteliğinde yazayım dedim.Biliyorum, işsizlik dönemlerinde insanların alınganlık seviyesi yüksek oluyor. Ancak iyi niyetli bir tavsiyede bulunmak istedim sadece.

Joseph Hunter, 2 yıl önce

KPSS mi çalışıyorsunuz hedefiniz nedir lisans mezuniyetiniz hangi bölüm ?

Joseph Hunter
Aday Memur
31 Mart 2022 11:10

benim sorularımın alınganlıkla bir alakası yok eğer öyle anladıysanız. ben sadece mimar olsaydım yurtdışına giderdim yemişim kpssyi lafınıza istinaden sizin böyle bir imkanınızın olup olmadığını merakımdandı. iyi çalışmalar dilerim Allah herkesin gönlüne göre versin

Mavi.Ufuklar, 2 yıl önce

Siyasal bilimler mezunuyum. KPSS çalışıyorum, zira özel sektörde bir gelecek görmüyorum.Turizm sektöründeki dalgalanmalardan bıktım. 8 senede 5 tane kriz gördüm, 2'sinde 1'er yıla yakın süre işsiz kaldım. . Özel sektörde de başka arayışlara girdim. Bilişim sektörünü araştırmıştım, önü açık, kazancı da iyi. Ama en cazip yanı, birkaç yıl tecrübe kazandıktan sonra yurtdışı imkanının olması. Sonradan bilişim sektörüne geçen mimarlar çok başarılı oluyor.Eğitim veren kurumları araştırırken, işkur destekli yazılım kurslarını gördüm. Başvurdum ama onda da bir engel çıktı; sayısal bölüm mezunu şartı varmış. 4 işlemden öteye gitmeyen yazılımda, bu şartı koymak acayip bir durum. Neyse, kız arkadaşım da mimar, o da kpss çalışıyor bu sene, onun için birşeyler araştırayım derken burayı gördüm ve genel olarak bir tavsiye niteliğinde yazayım dedim.Biliyorum, işsizlik dönemlerinde insanların alınganlık seviyesi yüksek oluyor. Ancak iyi niyetli bir tavsiyede bulunmak istedim sadece.

sadecemimar
Şube Müdürü
31 Mart 2022 20:05

kültür turizm mimar alımını neden bekletiyor

sadecemimar
Şube Müdürü
05 Nisan 2022 21:36

kültür turizm son kadro ihdasıyla yapılan tüm alımlarda tek şehir seçeneğiyle alım yapıyor. mimarlık alımında da öyle olacak. bu iyi mi kötü mü bilemedim

ess34
Aday Memur
08 Nisan 2022 21:22

Ktb nin mimar alacağı kanısına nereden vardınız hocam?

the-white-wolf, 2 yıl önce

KTB alım süreci de ÇŞB alım süreci gibi uzun sürerse mülakat tarihleri 2022 KPSS den sonraya kalacak

ess34
Aday Memur
08 Nisan 2022 22:10

Çşb asil mimarlar kaç puana kadar düşüyor tahmini olan var mı?

08 Nisan 2022 22:25

Öyle bir kanıya varmadım. Bakanlığa geçen 1200 küsur personel alımı için onay geldi.

Arkeolog, Kütüphaneci alımına çıktı. Diğerlerini de bence ÇŞB alımından dolayı bekletiyor

ess34, 2 yıl önce

08 Nisan 2022 22:26

Mimar kadrosu da 18

ess34, 2 yıl önce

ess34
Aday Memur
09 Nisan 2022 07:56

Telegram grubunun linkini bana mesaj atan olursa sevinirim şimdiden sağolun.

2604djsk
Aday Memur
10 Nisan 2022 14:56

Şu telegram linki biri bana da özelden atabilr mi

ess34
Aday Memur
12 Nisan 2022 13:35

Çşb 25 asil mimar kaç Puana kadar düşer?

işsizzz5555
Aday Memur
13 Nisan 2022 10:41

Çşb Ağrı il müdürlüğünü asil kazanan arkadaş buralardaysa puanını ve gidip gitmeyeceğini yazabilir mi?

Toplam 617 mesaj
«19202122232425262728293031

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi