Editörler : crops35
«251252253254255256257258259260261262»

yarasasanchez
Aday Memur
21 Ağustos 2020 22:59

Bu 399'lu ağlak çomarları anlamak çok zor. Yok birileri müdür olmuş da, yok hakları yenmiş de. Şirkete dönüştü PTT. Siz de geçseydiniz İHS'ye. PTT sizin babanızın malı mı ki şirket olmuşken kalksın 399'lu fosillere kadro ve norm versin? 399'lu personel kendine güvenmeyen, kendini geliştirememiş ve bir avuç kalmış zavallılardır.

Bir de Uzman Yardımcıları türedi PTT'nin başına. İngilizceleri iyiymiş de bilmem ne de. Dersiniz ingilizceyi sadece bu işletme mezunu vasıfsız uzman yardımcıları biliyor. Uzman yardımcısı olmayıp YDS puanı 90 üstü olan bir çok insan var. PTT "bakın personel alıyoruz çünkü büyüyoruz" yalanını uydurmak için uzman yardımcısı aldı. Size ihtiyacı yok bu kurumun. Tez elden de temizlenirsiniz umarım.

Beğenmeyen defolup gitsin kurumdan.

selgez51
Aday Memur
22 Ağustos 2020 00:53

Bir insan statüsü ne olursa olsun böyle aşağılayıcı kırıcı sözler kullanmamalı. 399 lu personeli fosil,geri kalmış , zavallı yaptın ya 17-18 bin personeli yok saydın. Unutma ki 399 lu personelin büyük emeği vardır bu kurumda ve ayrıca ayrım yapmayı bırakın artık. Ben şahsen sizin PTT personeli olduğunuza inanmıyorum . Taşeronu ,ihslisi, 399 lusu hepimiz aynı çatı altındayız. PTT personeli olupta böyle düşünüyorsan da kocaman bir yazıklar olsun sana diyorum .
yarasasanchez, 4 yıl önce

Bu 399'lu ağlak çomarları anlamak çok zor. Yok birileri müdür olmuş da, yok hakları yenmiş de. Şirkete dönüştü PTT. Siz de geçseydiniz İHS'ye. PTT sizin babanızın malı mı ki şirket olmuşken kalksın 399'lu fosillere kadro ve norm versin? 399'lu personel kendine güvenmeyen, kendini geliştirememiş ve bir avuç kalmış zavallılardır.

Bir de Uzman Yardımcıları türedi PTT'nin başına. İngilizceleri iyiymiş de bilmem ne de. Dersiniz ingilizceyi sadece bu işletme mezunu vasıfsız uzman yardımcıları biliyor. Uzman yardımcısı olmayıp YDS puanı 90 üstü olan bir çok insan var. PTT "bakın personel alıyoruz çünkü büyüyoruz" yalanını uydurmak için uzman yardımcısı aldı. Size ihtiyacı yok bu kurumun. Tez elden de temizlenirsiniz umarım.

22 Ağustos 2020 11:31

geçmiş yılları bilemem ama 2018 alımıyla ozellikle düz gişe ve pazarlama olarak alinan personelin yüzde 90 i bu kurumda kalmaz ve bu personellerin bir çoğuda oyle artist artist dolana n 399 lardan daha zekiler, bir çoğu 90 üstü alıp ptt ye girmiş insanlar ve kpss puanlari 85 in üstünde .. o yuzden bırakın kurum onların kalsin

e.ekrem
Aday Memur
22 Ağustos 2020 23:17

arkadaşalarım ptt den istifa etmeyi düşünüyorum istifa sürecinde tazminat alabilir miyim ?

vaypcnet
Şef
23 Ağustos 2020 12:07

399 isen mümkün değil , ihs'li isen bilmiyorum.

e.ekrem, 4 yıl önce

arkadaşalarım ptt den istifa etmeyi düşünüyorum istifa sürecinde tazminat alabilir miyim ?

e.ekrem
Aday Memur
23 Ağustos 2020 18:46

ihs liyim

vaypcnet, 4 yıl önce

399 isen mümkün değil , ihs'li isen bilmiyorum.

24 Ağustos 2020 04:42

İhtiyac konusunda bir uzman yardımcısı olarak sana kısmen katılıyorum, 50 kisi yeterliydi..Ama yarin birgün ptt holding olursa ihtiyac cok daha fazla artar..Senin gibi üslup bilmez birine kızıp da kimseye tavır alacak da değilim.Madem YDS'si 90 üzeri ve halinden memnuniyetsiz, girsin kpss ye p3'ten 90 uzeri puan alsin, baska kuruma maaşını katlayarak geçsin?Ya da kurum onlara uygun bir gys açsın, bu bizim suçumuz mu?Sana kötü bir haberim var, PTT'de gayet de kaliciyiz, ekmek yedigimiz kuruma uzun sure faydali olmak istiyoruz..Uzman yrd dedigin insanlarin neredeyse yarisi daha once banka mufettisi, gelir uzmanı(mesela ben öyleyim), bankacilik uzmanı, devlette/ozelde muhendis olarak çalışan, bankalarda yetkili yardimci olan insanlar.Soyle superiz boyle mukemmeliz diye bir iddiamiz yok.Sahsen bilgisine en cok imreniip, pesinden ayrilmadigim, sorularimla sürekli kendilerinden birsey ogrendigim iki insan da 399'lu, biri memur biri müdür.Onlara fosil demen de büyük ayıp.Saolsun yetistirmeye ugrasiyorlar bizi bir de o kadar islerinin arasında, eksik olmasınlar..Senin gibi birkaç tanesi hariç kurumda her unvandan herkesle de kaynastik, aşı tuttu.Emin ol endustri muhendisi gise ve buro gorevlileri dahil, yillarca seflik, mudurluk sinavi bekleyen gise ve buro gorevlileri dâhil, adaleti hak eden herkese de saygiyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.Elimizden birsey gelmese de en azindan uzuntulerine ortak oluyoruz..Yukarida kendi yazdiklarinla da celisiyorsun hem..Liyakat diyosun, liyakatle gelen insanlara defolup gitsinler diyorsun.o zaman sen adaleti sadece kendin icin istiyorsun?Adaletsizligi istemek bile, adaleti sadece kendi icin istemekten cok daha erdemli bir davranıştır..

m.carleone
Şube Müdürü
24 Ağustos 2020 06:59

399lulara kurban olun lan siz. Bu kurum en iyi personelini 2009-2013 arasında aldı sizin gibi otun b.kun hesabını yapmıyoruz biz çalışırken. Bizlere fosil diyorsun be gerizekalı bir çok ihsli 399ludan yaşlı görende arada kuşak farkı var sanır. Biz bu kuruma girdiğimizde şartlar böyle değildi sonradan değişti bu durumda bu ilkokul zekasina idarenin bizi başka kurumlara nakil etmesi gerekirdi hem onu yapmıyor hem unvan vermiyor bundan daha haksızca ne var şu dünyada sen bunu 20 IQ ile anlamazsın tabi. Sadece 2020 de çalıştığım yerde 5 tane ihsli istifa etti madem çok iyisiniz neden durmuyorsunuz bizi nakil etseler de bu sirket mı noldugu belli olmayan as yi alın gtnuze sokun sanki çok seviyoruz bizde sizi. Herkes görüyor ne mal! olduğunuzu. Bu karar haksızlıklar varken sorunu 399 lu da arıyor ne salak insanlar var şu kurumda emsali yok gerçekten

selgez51
Aday Memur
24 Ağustos 2020 18:38

Ağzına sağlık değerli meslektaşım. Bu yorumları okuyunca şok oldum açıkçası morelide bozuluyor insanın. Yıllardır emek veriyoruz bu kuruma 17-18 bin 399 lu personeli böyle hor,küçük görmeleri,aşağılamarı seviyelerini gösterir zaten bu yorumları yazanların. Unutmayın ki 399 lu personeller arasında çok kaliteli Bilge memurlar var 92-93 puanla gelen memurların olduğunu unutmayın lütfen. Ayrım yapmadan statü farkı gözetmeksizin biz bir aileyiz bu bilinçte olalım yeter . Saygılarımla
m.carleone, 4 yıl önce

399lulara kurban olun lan siz. Bu kurum en iyi personelini 2009-2013 arasında aldı sizin gibi otun b.kun hesabını yapmıyoruz biz çalışırken. Bizlere fosil diyorsun be gerizekalı bir çok ihsli 399ludan yaşlı görende arada kuşak farkı var sanır. Biz bu kuruma girdiğimizde şartlar böyle değildi sonradan değişti bu durumda bu ilkokul zekasina idarenin bizi başka kurumlara nakil etmesi gerekirdi hem onu yapmıyor hem unvan vermiyor bundan daha haksızca ne var şu dünyada sen bunu 20 IQ ile anlamazsın tabi. Sadece 2020 de çalıştığım yerde 5 tane ihsli istifa etti madem çok iyisiniz neden durmuyorsunuz bizi nakil etseler de bu sirket mı noldugu belli olmayan as yi alın gtnuze sokun sanki çok seviyoruz bizde sizi. Herkes görüyor ne mal! olduğunuzu. Bu karar haksızlıklar varken sorunu 399 lu da arıyor ne salak insanlar var şu kurumda emsali yok gerçekten

napoleonbonaparte
Aday Memur
01 Eylül 2020 12:03

Uzman Yardımcılarıyla ilgili farklı şeyler düşünülüyor. Kontrolör veya Denetçiliğe geçirme gibi bir durum var bunu da göz ardı etmeyiniz.

AdaymemurAdayi, 4 yıl önce

İhtiyac konusunda bir uzman yardımcısı olarak sana kısmen katılıyorum, 50 kisi yeterliydi..Ama yarin birgün ptt holding olursa ihtiyac cok daha fazla artar..Senin gibi üslup bilmez birine kızıp da kimseye tavır alacak da değilim.Madem YDS'si 90 üzeri ve halinden memnuniyetsiz, girsin kpss ye p3'ten 90 uzeri puan alsin, baska kuruma maaşını katlayarak geçsin?Ya da kurum onlara uygun bir gys açsın, bu bizim suçumuz mu?Sana kötü bir haberim var, PTT'de gayet de kaliciyiz, ekmek yedigimiz kuruma uzun sure faydali olmak istiyoruz..Uzman yrd dedigin insanlarin neredeyse yarisi daha once banka mufettisi, gelir uzmanı(mesela ben öyleyim), bankacilik uzmanı, devlette/ozelde muhendis olarak çalışan, bankalarda yetkili yardimci olan insanlar.Soyle superiz boyle mukemmeliz diye bir iddiamiz yok.Sahsen bilgisine en cok imreniip, pesinden ayrilmadigim, sorularimla sürekli kendilerinden birsey ogrendigim iki insan da 399'lu, biri memur biri müdür.Onlara fosil demen de büyük ayıp.Saolsun yetistirmeye ugrasiyorlar bizi bir de o kadar islerinin arasında, eksik olmasınlar..Senin gibi birkaç tanesi hariç kurumda her unvandan herkesle de kaynastik, aşı tuttu.Emin ol endustri muhendisi gise ve buro gorevlileri dahil, yillarca seflik, mudurluk sinavi bekleyen gise ve buro gorevlileri dâhil, adaleti hak eden herkese de saygiyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.Elimizden birsey gelmese de en azindan uzuntulerine ortak oluyoruz..Yukarida kendi yazdiklarinla da celisiyorsun hem..Liyakat diyosun, liyakatle gelen insanlara defolup gitsinler diyorsun.o zaman sen adaleti sadece kendin icin istiyorsun?Adaletsizligi istemek bile, adaleti sadece kendi icin istemekten cok daha erdemli bir davranıştır..

akasya0102
Aday Memur
01 Eylül 2020 21:56

sınav açılmayacak mi.genel müdürlükte çalışan arkadaşlara soruyum özellikle duyum falan yokmu

aaassdwq
Aday Memur
02 Eylül 2020 18:26

Kesinlikle adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.Kişisel olarak 14 yıl hizmet 14 uluslararası nitelikte sertifika 2 kez kalite denetimi ama ne oluyor dağıtıcı denilen bir pozisyonda yıllarını harcamasını emek verdiği bu kurumda herhangi bir pozisyonda değerlendirilmemesini istiyorlar.

napoleonbonaparte, 4 yıl önce

Uzman Yardımcılarıyla ilgili farklı şeyler düşünülüyor. Kontrolör veya Denetçiliğe geçirme gibi bir durum var bunu da göz ardı etmeyiniz.

34aronmelkor
Aday Memur
08 Eylül 2020 10:52

birinin derdi ne çokmuş 399la. ağlak derken ağlayan adam

ad2420
Kapalı
08 Eylül 2020 23:23

vallah yazmayım diyorum ama dayanamadım işte ben bu kurumu o yüzden sevmiyorum başka kurumlarda dayanışma birlik beraberlik varken bizde tam tersi beraber çalıştığın arkadaşın kalkıyo seni eleştiriyo hakaret ediyo rencide ediyo yazıklar olsun nalet olsun böyle mesai arkadaşımı olur böyle utanmazlıkmı olur her kurum birlik beraberlik içindeyken burda ne saygı kalmış ne sevgi ne arkadaşlık ne dostluk hiç bir şey yok tek kelime ile iğrenç leş gibi çok yazık

ad2420
Kapalı
08 Eylül 2020 23:27

vay be çok yazık beraber çalıştığımız arkadaşlarımız kalkmış bşzş eleştiriyo laf söylüyo hakaret ediyo ne saygı kalmış ne sevgi ne birlik ne beraberlik ondan ptt çalışanları hep eziliyo böyle personele böyle böyle yönetici böyle personele böyle sendika çok bile acınacak bir haliniz var

09 Eylül 2020 11:53

Bir uzman yardımcısı olarak size katılıyorum.Kurum ici denetci yardımcılığı/uzman yardımcılığı/mudurluk sınavları açılmalı sizler gibi kuruma emek vermiş, değer katmış dostlarımız icin.Kimseyi de ihsye geçmeye zorlamamali.Aksi çok büyük haksızlık.Hangi 399 lu ile konussam puanlari 85 uzeri, o donem ptt maaslari 200-300 lira daha fazla diye pttyi secmis insanlar (o zamanlar cok büyük para, simdi bile kurum seçiminde goz onunde bulundurulabilecek bir tutar bence, haliyle mantikli seçim).Bu insanlari el ustunde tutmasi gereken kurum, aksine onları itip kakıyorlar.Bir bakanligin güzel bir A kadro kariyer mesleğini kazandım, ben kısa zamanda bu kurumdan ayrılmış olacağım, tebligat bekliyorum.Kurumdan gitme sebebimse kuruma sadece cehaletin degil ayni zamanda kotu niyetin de egemen olması.Bu kotu niyetten torpilli beyzadeler hanimzadeler disinda herkes nasibini aliyor.Ama emin olun hem siz 399'lular hem size yapilan haksizlikta kisisel kusuru bulunmayan uzman yardımcıları için dışarıdan da hukuki, fikri destek vermeye elimden geldigince devam edecegim.Çünkü kumas kalitesi farklari ortada sizlerin.Pttden önce 4 sene hazine ve maliye bakanliginda gelir uzmani olarak da çalıştım, az biraz kumaşı, kaliteyi ayirt edebilecek kadar tecrubelendim.Devlet adabını sizlerden baska bilen adam yok PTT'de, bunu acikca soyleyebilirim.İhslilerle de bir derdim yok ama kurumda torpille sinavsiz girmis o kadar ihsliye rastladim ki, sizlerden birkac gomlek altta gormek durumunda kalıyorum onları..Nihayetinde kimse onların kafasina silah dayayip zorla sinavsiz ihsli calisan yapmadı..

Ama sizlerden bir iki küçük ricam var;

1-Size genel mudurlukte toto buyuturken ihs sinavi bekleyen taseronlara verilen degerin %10'unun bile verilmemesi, sakin kendi degerinizi sorgulamaniza sebep olmasın.Keza uzman yrdlarina da bu deger verilmiyor emin olun, hatta tam tersi ustlerine geliniyor.Ama kotu niyetlilerin davranislari, kimseyi degersizlestiremez.

2-Sahip oldugunuz devlet adabinizi uzman yardimcilarina da öğretin, yetistirin onları eger firsat bulursaniz.Emin olun iki taraf da faydasini görecektir.

Ben pttyi seviyorum, maliyedeyken de severdim, sevmeye de devam edeceğim.Sadece yillarca maliyede mucadele verdim, ayni mucadeleyi artniyetin cok daha fazla olduğu ve guvencemin 657 den daha az oldugu bir kurumda 7 aylik cocugum varken vermeyi göze alamadım.. PTT ambleminin bir suçu yok.Kurumunuza, kendinize ve kurumda ancak sizlerin yetistirebilecegine inandigim uzman yardimcilarina sahip çıkin..

aaassdwq, 4 yıl önce

Kesinlikle adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.Kişisel olarak 14 yıl hizmet 14 uluslararası nitelikte sertifika 2 kez kalite denetimi ama ne oluyor dağıtıcı denilen bir pozisyonda yıllarını harcamasını emek verdiği bu kurumda herhangi bir pozisyonda değerlendirilmemesini istiyorlar.

09 Eylül 2020 12:04

bende ptt de ihs li olarak calisiyorum ve son atamada ülkedeki en iyi kitlerden birine atandim tebligat bekliyorum ve ptt den istifa edecegim .. Ptt de kurum kültürü sıfır o kadar adaletsiz işler varki torpille tarih mezunu adam girmiş bizim merkezde çalışıyor bu nasil bir hak yeme , bem emek verdim bir sene 93 puan aldim adam havadan girdi ayni maaşı alıyoruz .. bunlar daha dananın kuyruğu bile değil ve benim.tanidigim en az 10 kişi atandı ve istifa icin tebligat beklemekteler ... kuruma yazik destin parçasına yazik

yarasasanchez
Aday Memur
10 Eylül 2020 00:27

399'lular ve uzman yardımcıları.. Çöpler bile sizden daha faydalıdır PTT'ye. Kıskanç ağlak bebeler sizi. Şirket sizden kurtulunca gerçek bir şirket olacak. Aldığınız maaşlar bu kuruma yük.

Alkan2323
Aday Memur
11 Eylül 2020 13:17

Acın büyük galiba:))

12 Eylül 2020 14:20

Tam olarak neyinizi kiskanacaklar?Biri uzman olunca basmudurunuzun maasini alacak, digeri kapi gibi guvenceli, hakkıyla girilmis 657 den farkli olmayan rejime tabi kimseler, gys konusundaki sıkıntıları da giderilecektir 399'lularin.Sizden bir cacık olmayacağı er gec anlasilip kurum bu yola gidecek.

Siz birinin maaşını diğerinin guvencesini ve ikisinin birden niteligini kıskanıyor olmayasiniz? :) Farkli lobi faaliyetleri sonrasinda karar alma mercilerini yanlis yonlendirerek tepenize atanmis niteliksiz, vasifsiz yoneticilerin sizinle kedinin fareyle oynadigi gibi oynamasını mi kiskanicaz yoksa?Aldığımız maaslar yukmus, sanırsın kurumda tek bu maasi alanlar bizleriz.Kurumdaki calisanlara ve yoneticilere, niteliklerine ve aldiklari maaslara bakinca, uzman yrdlarinin ve 399'lularin maasinin en az 25.000 TL olmasi gerektigini düşünüyorum...Mi-mı yı resmi yazıda ayri yazmayi beceremeyen, layihanin anlamini bilmeyen insanlar 10.000+ alıyor kurumda.Bir elleri yağda bir elleri balda, 657'deki emsallerinin yarisi kadar da çalışmıyorlar..Sen önce bunlara sesini cikar zerre kadar dürüstlüğün varsa..

Dedigim gibi ihslilerle hicbir zanan sorunum olmadi, ben de ihsliyim.Ama kusura bakma, senin gibi kendini bilmezlerle unvani statusu ne olursa olsun derdim olmaya devam edecek..Bugun pttde, yarin baska bir kurumda..meydani size birakacak değiliz..

399'lular ve uzman yardımcıları.. Çöpler bile sizden daha faydalıdır PTT'ye. Kıskanç ağlak bebeler sizi. Şirket sizden kurtulunca gerçek bir şirket olacak. Aldığınız maaşlar bu kuruma yük.

Toplam 6226 mesaj
«251252253254255256257258259260261262»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi