Editörler : swat3410
«777879808182838485868788»

sencerertugrul
Aday Memur
19 Kasım 2017 11:51

Burada benim Allah inancımı sorgulayan insanlara acıyorum benim inancım 13 yıldır iktidarın ağzına bakan ve medet umanlar, her zaman onların yalanlarına kananlardan daha gerçekçidir.Hiç mi olmaz dediğiniz şeyler olmadı he söyleyin bana Allah ümit kesmemek suç mu .Allahın vaadine inanmıyorsun ama yalancı siyasetçilerin vaadine inanıyorsun he mi yazık yazık

umutlu7
Kapalı
19 Kasım 2017 12:25

Alaaddin-polis; yazdıklarımı okumuyorsun yada anlamanda bir problem var, ben gereken neyse mahkeme olsun ciimere bimer başvurusu olsun gerekli mücadeleyi yapıp sonrasında Tevekkül edeceksin diyorum,

Ama senin inancın zayıf olabilir, duanın sırrını bilmiyor olabilirsin ama insanların inançlarıyla dalga geçer gibi konuşmayın

Allah?ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kâfir kavimden başkası Allah?ın rahmetinden ümit kesmez.? (YUSUF SURESİ87. Ayet) buyruluyor kuran da

Gün doğmadan neler doğar yani bakarsın emniyet genel müdürü, bakan değişir düzenleme yapılır yada mahkemeden bir sonuç çıkar,

Burda herkes düşüncelerini söylüyor sen bu iş bitti artık dersin SENCERERTUGRUL kardeşim çıkar benim hala ümidim var der yani, önemli olan herkesin görüşüne saygı duymak vesselam.

Alaaddin-Polis
Kapalı
19 Kasım 2017 16:59

Meslektaşım 40 ına dayanmış 15 yıldır düzenli namaz kılan muntazam oruç tutan yıllık zekatını veren arada bir sadaka dağıtan arada bir kutsal kitabı açıp okuyan yıllanmış bir polisim:

HAL BÖYLEYKEN ŞİMDİİİ BANA MASAL OKUMA KIVIRMA HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA SİZİN GİBİ YÜZLERCE ADAM TANIDIM ETTİM HEP AYNI HİKAYEYİ OKUR AYNI NAKARATI SÖYLERSİNİZ. AMAA ELİNİZDEN HİÇ BİR İŞ GELMEZ MASAYA YUMRUĞUNU VURACAK CEZARETİNİZ YOKTUR, HELE MAHKEMEYE FALAN HİÇ GİDEMEZSİNİZ.

SİZ GÖKLERİN KARARINI BEKLEYİN.

BEN YARGIÇIN KARARINI BEKLİYORUM. GÖKDENDE BİRŞEY DÜŞERSE BİZ YERDEKİLERDE KABUL EDERİZ ELBET.

Alaaddin-Polis
Kapalı
19 Kasım 2017 18:41

Ha birde şu var, T.C. yi 15 yıldır ağzından din islam müslümanlık kavramlarını hiç düşürmeyen adeta miting meydanlarında tv kanallarında "virdi zeban" yapmış eski milli görüşçü politikacılar yönet miyormu, bu Türkiyede Adaleti sağlaması için artık kimin iş başına gelmesi gerekiyor; Hz. Mehdi yimi bekliycez.

Policeman41
Aday Memur
19 Kasım 2017 21:22

Arkadaşlar düşer mi düşmez mi bilmiyorum umut tacirliği de yapmak istemiyorum. Bu işte ya yönetmelik değişir ya da 2018 atama genelgesine madde eklenir. Yani yazılar bakanlar ya da genelge çıkmadan hiçbir bürokrat ya da siyasi makamlar evet düşecek kendinizi ona göre ayarlayın demez. İl içerisinde yapılan en ufak atamada bile personel şube kimseye bilgi vermez. Bence ocak şubat aylarını bekleyip görelim. Hatta genel müdürün yanında soru sorulduğunda yanında olan kişilerden biri de bendim. Soru genel müdüre değil yanında sivil giyimli koruması ya da koruma müdürü olarak tahmin ettiğimiz biriydi. Cizre 2 yıla düşecek mi diye soruldu. Böyle bişey yok işinize bakın denildi. Ama soru yanlış aksedildi. Burda sorun 2016 da yılında yapılan atamaların hukuksuz olmasıdır . Bunun düzeltilmesi yönünde bir çalışma olup olmadığı sorulması gerekirdi. Allah hayırlısını nasip etsin.

istanbul3405
Aday Memur
20 Kasım 2017 02:49

Sivil falan degil arkadasim korumasida degil.. bizzat suleyman soylu ve selami altinoka soruldu yanimda bizzat gordum duydum sahidim... bilip bilmeden duyumlarlar balonlarla millete umut tacirligi yapmayin artik

partal84
Şef
21 Kasım 2017 14:50

Sanırım konu kapandı...

daruga72
Memur
21 Kasım 2017 16:28

Olmayacak gibi

Osman3373
Aday Memur
21 Kasım 2017 19:10

THE END

Policeman41
Aday Memur
21 Kasım 2017 20:04

İstanbul3405 kardeş kimseye umut tacirliği yapmıyorum. Zaten özellikle belirttim umut tacirliği yapmadığımı. Kimseye ispatlamak gibi bir zorunluluğum yok. Bizzat olayı kendim yaşadım. Düşer düşmez orası ayrı konu. Genel müdür ya da bakan düşse de düşecek demez. Herkes khk ile ya da ocak şubat ayında genelge geldiğinde görür ne olduğunu. Tartışmaya gerek yok.

21 Kasım 2017 20:15

kimse kusura bakmasın ama bence bunun bir sebebi de çabaların sadece 2016 mağdurları için olmasıdır. dolayısıyla diğer polis ve polis ailelerinin desteği alınamadı. 2017 de gelen adam niye destek versin sadece 2016 mağdurları için? halbuki 2017 de gelen de mağdur 2018 de gelecek olan da. bu herkesi kapsayacak bir şey olmadı maalesef.

karakol38
Yasaklı
22 Kasım 2017 13:39

Biz bu çabaya başladığımızda siz batıdaydınız ayrıca siz tercih yaptığınızda nerenin kaç yıl olduğunu bilerek tercih yaptınız.tabi sizinde bu calismadan yararlanmazini isterim surelerle ilgili genel bir çalışma olduğu söyleniyor en geç 1-2 aya belli olur

kafamçokkarışık, 6 yıl önce

kimse kusura bakmasın ama bence bunun bir sebebi de çabaların sadece 2016 mağdurları için olmasıdır. dolayısıyla diğer polis ve polis ailelerinin desteği alınamadı. 2017 de gelen adam niye destek versin sadece 2016 mağdurları için? halbuki 2017 de gelen de mağdur 2018 de gelecek olan da. bu herkesi kapsayacak bir şey olmadı maalesef.

Lithium99
Müsteşar
22 Kasım 2017 15:14

Böyle mi olacaktı sonumuz...

fizikçi_35
Aday Memur
22 Kasım 2017 17:28

bende bir duyum aldim 1 2 aya kadar genel olarak degisiklik olacagi yonunde . olur yada olmaz gorecegiz . iyice bu konu baydi yorumlara bakiyorum geriliyorum . artik sadece biz 2016 da magdur olanlar tercih yaptiktan sonra suoriz birsekilde yeni surelere tabi olanlarin dusmesini istiyorum. dusmessede bu teskilata ve devlete guvencimiz ciddi sekilde sarsilacak ben 2 yil diye tercih yapim sonra birileri ciksin yok siz 3 yil yapacaksin desin yok boyle bir dunya . yani bakiyorsun hakkari sirnak 3 yil elazig erzurum vs bazi ilceleri 3 yil burayla hangi il hangi ilce denkmis bu seneleri hangi kritere gore yaparlar . adam 1. tercihe 3 yillik yer yazar 5 yila 6 yila cikar yazik degil mi ? kimse kusura bakmasin bazi arkadaslarimiz batidan doguya gitmeyecek diye biz sirnak hakkaride 1 yil diger sark illerindeki arkadaslar 3 4 yil fazla yapamaz herkes gelsin gorsun buralari . sadece bizim konumuz degil tum adaletsizlikler sirayla cozume kavusmasi lazim. sark illeri makul kriterler belirlenip tekrar belirlenmesi lazim.

Pol.66
Kapalı
22 Kasım 2017 19:35

Bu işin çözümü 2016da değişen süreleri tamamen yok sayıp yeni süreleri yayınlayıp 2016 ve 2017 de şark a gelenlerede 2016dan önceki eski yönetmelik ve yeni yapılan yönetmelik den lehlerine göre hangisi avantajlıysa onun işlemesidir.

daruga72
Memur
22 Kasım 2017 19:55

Dananın kuyruğu Ocak ayında kopacak çünkü 2015 yılında eski sürelere tabi olarak şarka gelen 3 yıl ve altı sürelere tabi binlerce personel tayinci ve hiçbiri uzatma yapmayacak niye yapsın süreler iki katına çıkmış fazladan kalınan süre ikinci şarka eklenmiyor bu durumda kimse ipka vermez bu nedenle şark illerindeki personelin % 60/70'i tayinci bu açığı nasıl kapatacaklar ya aynı sayıda batıdan şarka personel verecekler yada süreleri eski haline getirip 2/3 yıllık yerlerdeki personelin ipka vererek ikinci şarka kalmasını sağlayacaklar birde ikinci şarka gelip uzun süureler nedeniyle emekli olanlar var herhalde bunları düşünen sağduyulu bir üst akıl vardır Ankara'da bakalım göreceğiz Ocak ayında belli olr herşey.

okurrr
Kapalı
24 Kasım 2017 01:44

Artık kimse yazmıyor. Ama halâ ümidimi kaybetmemek istiyorum. Çünkü bu işlerin bir de mahkeme boyutu var. Bakarsın idare mecbur süreleri düşürmek zorunda kalır. Her ne kadar hukuka inancımız olmasa da, ümit işte...

pol-umit
Aday Memur
24 Kasım 2017 11:59

Mahkemelerle ilgili bi gelişme var mi bilgisi olan ?

edebi_kisilik
Kapalı
24 Kasım 2017 12:15

Bende ümidimi kaybetmiyorum sonuçta seçime az kaldı bu oyları kaybetmeyi göze almazlar diye düşünüyorum

okurrr, 6 yıl önce

Artık kimse yazmıyor. Ama halâ ümidimi kaybetmemek istiyorum. Çünkü bu işlerin bir de mahkeme boyutu var. Bakarsın idare mecbur süreleri düşürmek zorunda kalır. Her ne kadar hukuka inancımız olmasa da, ümit işte...

karakol38
Yasaklı
24 Kasım 2017 12:56

Seçimler çok zorlu gececek anketlerde yeni kurulan bir Parti'nin oyu yüzde 19 larda çıkıyor hukumete 1 oy bile çok önemli bu şarkların uzaması sözleşmeli öğretmenlik vb. memurların tepkisini çeken şeyler bilerek yapıldı seçime yakın düzeltilip oy oranını artırmak amaçlı yapılmış olabilir

edebi_kisilik, 6 yıl önce

Bende ümidimi kaybetmiyorum sonuçta seçime az kaldı bu oyları kaybetmeyi göze almazlar diye düşünüyorum

Toplam 2069 mesaj
«777879808182838485868788»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi