Editörler : Pangaea

Kapalı
12 Mart 2019 09:29

Düz memurluk
Lisans kyk icisleri gibi kurumlarin düz memur ilanları ne zaman çıkar arkadaslar

achillleus
Kapalı
12 Mart 2019 09:47

Çıkmıyor bu ilanlar bir türlü neden acaba arkadaşlar

Ares66
Kapalı
12 Mart 2019 10:56

Bekliyoz bizde gardaş. Seçim öncesi canlanır dedik yine olmadı.

eemmyy
Memur
12 Mart 2019 11:06

kyk ilanı nisan mayıs gibi çıkar diyor çalışanlar ama beklemekten artık sabır taşı çatlayacak . Bir de ben kyk taban puanlarının da içişleri AÇM alımı gibi yüksek kapatmasından korkuyorum bi beklediğimiz bu ilanlar var bunlarda olmazsa ne olacak ...

Lebis1234
Aday Memur
12 Mart 2019 11:08

Açıktan diye İçişlerindan umutluyduk

Lebis1234
Aday Memur
12 Mart 2019 11:09

Kesin kyk da 85-86 ile falan kapatır.

eemmyy
Memur
12 Mart 2019 11:13

hocam öyle demeyin şu tavan puanlar düşsün bira artık yoksa bize yeniden kpss yolu gözükecek. 2018 kyk puanları daha makul daha düşüktü umuyorum ki nu sene de öyle olsun

Lebis1234, 5 yıl önce

Kesin kyk da 85-86 ile falan kapatır.

Lebis1234
Aday Memur
12 Mart 2019 12:39

Haklısınız, ben de İçişlerinda sıralamaya giremedim kyk bekliyorum. Ama bu alımdaki puanlar hayal kırıklığı yarattı.

eemmyy, 5 yıl önce

hocam öyle demeyin şu tavan puanlar düşsün bira artık yoksa bize yeniden kpss yolu gözükecek. 2018 kyk puanları daha makul daha düşüktü umuyorum ki nu sene de öyle olsun

eemmyy
Memur
12 Mart 2019 12:50

benim düşüncem eğer mayısa kadar başka ilanlar çıkmaz ise kyk ilanına da yüksek puanlılar birikecek

Lebis1234, 5 yıl önce

Haklısınız, ben de İçişlerinda sıralamaya giremedim kyk bekliyorum. Ama bu alımdaki puanlar hayal kırıklığı yarattı.

memureinss
Aday Memur
12 Mart 2019 13:14

Arkadaşlar alakasız olabilir belki ama bu kurumlar arası maaş farkı oluyor mu düz memurlukta ?

Lebis1234
Aday Memur
12 Mart 2019 13:37

Hangisi mesela? Örneğin Kyk ile dhmi arasında fark var

memureinss, 5 yıl önce

Arkadaşlar alakasız olabilir belki ama bu kurumlar arası maaş farkı oluyor mu düz memurlukta ?

eemmyy
Memur
12 Mart 2019 14:31

evet var kurumdan kuruma değişiyor kyk maaşları çok yüksek değil biliyorum

memureinss, 5 yıl önce

Lebis1234
Aday Memur
12 Mart 2019 14:59

Temmuzda merkezi atama var. Temmuza kadar her ilana başvuracaklar.

eemmyy, 5 yıl önce

benim düşüncem eğer mayısa kadar başka ilanlar çıkmaz ise kyk ilanına da yüksek puanlılar birikecek

ulugbeg7777
Memur
12 Mart 2019 15:19

ilan açılsın açılmasın atansınlar atanmasınlar farketmiyor ki adamlar mülakata gitmeseler bile gördüğü her ilana saldırıyor örnek iç işlerinin alımı adam 98 le başvuruyoruyor

eemmyy
Memur
12 Mart 2019 17:02

benim korkum işte tamda bu . Kimisi işsizlikten kimisi kötü niyetten her ilana başvuruyor ve şu taban puanlar hiç düşmüyor umuyorum ki mayısa kadar ilanlar çıkar yüksek puanlı atanamayanlar biraz da olsa erir

ulugbeg7777, 5 yıl önce

ilan açılsın açılmasın atansınlar atanmasınlar farketmiyor ki adamlar mülakata gitmeseler bile gördüğü her ilana saldırıyor örnek iç işlerinin alımı adam 98 le başvuruyoruyor

Nudo
Kapalı
12 Mart 2019 18:04

Kendi bölümümüzden atanmaktan umudumuzu kestik bundan da mı keselim? valla ben bu işten birşey anlamadim. 86 puanim var icisleri bile gelmedi ya.

hayatzor06
Memur
13 Mart 2019 02:18

Lisans mezunu olup özelde çalışmaktansa düz memur olurum daha iyi diyen varmı ? Özellikle mühendis mimar olanlardan...?? Görüyorıum ki atanan çoğu düz memur hep lisans mezunu.

Nudo
Kapalı
13 Mart 2019 09:58

bende muhendisim kardesim. gidip özelde sürünmekmektense gider düz memur olurum
Ares66, 5 yıl önce

Bekliyoz bizde gardaş. Seçim öncesi canlanır dedik yine olmadı.

Ares66
Kapalı
13 Mart 2019 11:08

Şirket ismi vermicem ama çok bilinen, her yerde şubesi olan gariban kesimin yanında gözüküp zamların en kralını yapan bir gıdacı sektörün ofis işlerinde yıllarını vermiş şef 3.300 alıyordu net. O adam 10 yıldır çalışan. Devlette 10 yıllık memur olsan hadi yükselmeden kalsan yine ondan fazla alırsın. Özel sektör bitmiş artık. Müdürlük için yapılan yarışlarda insanlıktan çıkarım, yalakalık, fesatlıkla arkadan iş çevirmelerle yaşarım diyen varsa gidip çalışır. Onun haricinde asgari ücretin 200 tl üstünde maaş verip bir de adamın gözüne sokup ezmeye çalışıyorlar. 15 gün dayanabildim ve çıktım. kpss puanımda şükür iyi olduğu için gözümü kararttım memurluğa odaklandım. Ya istiklal ya ölüm.

Ares66
Kapalı
13 Mart 2019 11:09

İşkur işbaşı eğitim denen saçmalıktan bahsetmiyorum bile. Kendini köle hissetmek isteyenler yapar.

hayatzor06
Memur
13 Mart 2019 15:56

Çok doğru söylüyorsunuz. Düz memur 3300 maaş alıp en azından sigortası tam yatıyor. Kafası rahat psikolojisi bozulmıyor. Bugün işten çıktım yarın işten çıktım çıkarıldım derdi olmuyor. Artık özel sektör bitmiş durumda. Lisans okumakta öyle. Tıp kaldı bi o bile 10 yıla bitecek.
Ares66, 5 yıl önce

Şirket ismi vermicem ama çok bilinen, her yerde şubesi olan gariban kesimin yanında gözüküp zamların en kralını yapan bir gıdacı sektörün ofis işlerinde yıllarını vermiş şef 3.300 alıyordu net. O adam 10 yıldır çalışan. Devlette 10 yıllık memur olsan hadi yükselmeden kalsan yine ondan fazla alırsın. Özel sektör bitmiş artık. Müdürlük için yapılan yarışlarda insanlıktan çıkarım, yalakalık, fesatlıkla arkadan iş çevirmelerle yaşarım diyen varsa gidip çalışır. Onun haricinde asgari ücretin 200 tl üstünde maaş verip bir de adamın gözüne sokup ezmeye çalışıyorlar. 15 gün dayanabildim ve çıktım. kpss puanımda şükür iyi olduğu için gözümü kararttım memurluğa odaklandım. Ya istiklal ya ölüm.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi