Editörler : Pangaea

yeniden.035
Aday Memur
13 Mayıs 2022 09:45

bikaç yılda bir banka promosyonları da veriliyor sabit gelirin var çıkarılır mıyım düşüncen yok okula gelir gibi gidip geliyosun

matemat344
Memur
13 Mayıs 2022 16:33

ev araba elbette kurtuluş değil teselli sadece şükür sebebi tabi bi yandan da , bordrolar yayınlandı ama maaş ve borçlar arasında köprü görevi görüyorum sadece , elime kuruş para geçmiyor.

sadecemimar, 2 yıl önce

Babamın esnaf haliyle çocuklarına bıraktığı malı ben ömrüm boyunca memur olarak çalışıp da kazanamam. Ticarette bereket var söylemine çok inanıyorum

Keşke denemek için bir lüksümüz olsaydı. Hiç değilse kendi mesleğimizde kendi işimizi kurup da bu doğrultuda çabalamak için maddi rahatlığımız ve umut vaadeden bir Türkiye ortamı olsaydı ama memurluğa tamah edecek kadar umutsuz durumdayız. Hayır tamah ettiğimiz şeye de 91 küsür puanla da ulaşamıyoruz bu da ayrı bir ironi

Neyseki siz kendinizi kurtarmışsınız hocam. Tabi bir ev ve araba kurtuluşsa eğer. Ne olacak düşüncesi de biz geride kalanlara kaldı:)

yeniden.035
Aday Memur
16 Mayıs 2022 13:13

ben de aynı durumdayım ama borçları da memuriyete güvenerek yapıyoruz sonuçta

matemat344, 2 yıl önce

ev araba elbette kurtuluş değil teselli sadece şükür sebebi tabi bi yandan da , bordrolar yayınlandı ama maaş ve borçlar arasında köprü görevi görüyorum sadece , elime kuruş para geçmiyor.

ramsesburak
Aday Memur
16 Mayıs 2022 13:26

açlıktan ölmezsin o kadar. ev alamazsın, çağdaş bir araba alamazsın. sadece yaşarsın. iyi mi? türkiye şartlarında harika!

bunudagormedik
Genel Müdür
17 Mayıs 2022 08:57

Elimi kolumu sallayarak maaş bankama gidiyorum kredi veriyor

Kurumsal rent a car kredi notum düşük olsa da sırf memurum diye araba veriyor.

Kiraya çıkacak ev arasam buluyorum.

Cuma 17.00den pzt 08.30 a kadar telefonumu kapatma özgürlüğüm var.

Kazancım da 10 bin civarı temmuzda 13-13,5 olur.NErdeyse 3 asgari ücret.

Ben beğeniyorum şahsen tabii maaşla şu an ev araba alınmıyor fakat memurluğun avantajı boş zaman sağlaması

Boş zamanlarında düşün hisse senedi borsa araba al sat bi sürü şey kovalayıp ek gelir yaratabilirsin ZAMAN paradan daha değerli

Bilg3
Kapalı
17 Mayıs 2022 23:55

Kpss b den atanmak istiyorum, devlet hava işletmeleri hariç hangisinin maaşı iyidir? Orası çok yüksek istiyor orayı tutturamam herhalde

bunudagormedik, 2 yıl önce

Elimi kolumu sallayarak maaş bankama gidiyorum kredi veriyor

Kurumsal rent a car kredi notum düşük olsa da sırf memurum diye araba veriyor.

Kiraya çıkacak ev arasam buluyorum.

Cuma 17.00den pzt 08.30 a kadar telefonumu kapatma özgürlüğüm var.

Kazancım da 10 bin civarı temmuzda 13-13,5 olur.NErdeyse 3 asgari ücret.

Ben beğeniyorum şahsen tabii maaşla şu an ev araba alınmıyor fakat memurluğun avantajı boş zaman sağlaması

Boş zamanlarında düşün hisse senedi borsa araba al sat bi sürü şey kovalayıp ek gelir yaratabilirsin ZAMAN paradan daha değerli

BeardTurco
Kapalı
18 Mayıs 2022 00:11

Sen atanıncaya kadar asgari ücret ile memurluk maaşı eşitlenecek çok ta gözünde büyütme. Hele aşka ile atanırsan memleketinde çalışan asgari ücretliden daha borçlu sefil bir hayat yaşarsın.
Bilg3, 2 yıl önce

Kpss b den atanmak istiyorum, devlet hava işletmeleri hariç hangisinin maaşı iyidir? Orası çok yüksek istiyor orayı tutturamam herhalde

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 00:57

:) Ay sonunda İstanbul'da düz memurluk mülakatım var ama gerçekten eğer maaşımız asgari ücretle eşitlenecekse başka ile hele ki İstanbul'a sefalet çekmeye gitmeyelim:)

BeardTurco, 2 yıl önce
Sen atanıncaya kadar asgari ücret ile memurluk maaşı eşitlenecek çok ta gözünde büyütme. Hele aşka ile atanırsan memleketinde çalışan asgari ücretliden daha borçlu sefil bir hayat yaşarsın.

BeardTurco
Kapalı
18 Mayıs 2022 01:01

Sayılar ortada sarı siteden kiralara bak derim her il için aynı bu dediğim elektrik yakıt gıda derken memleketin dışındaysan ayın 15de maaş hesaba yatar bir hafta içinde 0lanır. Sonra diğer ayın 15ini bekle. Bu döngü böyle devam eder. Zaman kendini paraların bi yerden yere aktarılan köprü gibi görürsün. Memleket dışı memurluk akıl mantık işi değil şu devirde.
sadecemimar, 2 yıl önce

:) Ay sonunda İstanbul'da düz memurluk mülakatım var ama gerçekten eğer maaşımız asgari ücretle eşitlenecekse başka ile hele ki İstanbul'a sefalet çekmeye gitmeyelim:)

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 10:21

Peki memleketteki memurluğun diğer şehirlerdeki memurluğa göre avantajı nedir ki?

Ömür boyu ailenin yanında yaşamıcaz herhalde, her halükarda başka eve çıkıp kendine yetebilmeyi becermek lazım. Kira fiyatları, hayat pahalılığı üç aşağı beş yukarı birçok yerde aynı zaten

Katettiğiniz memleketteki avantaj, ailenin yanına sığınıp evdekiler de bana destek olur nasılsa diyip bir ömür bu beklentiyle yaşamaksa eğer bana kalırsa bu da sefilliğin başka bir boyutudur

BeardTurco, 2 yıl önce
Sayılar ortada sarı siteden kiralara bak derim her il için aynı bu dediğim elektrik yakıt gıda derken memleketin dışındaysan ayın 15de maaş hesaba yatar bir hafta içinde 0lanır. Sonra diğer ayın 15ini bekle. Bu döngü böyle devam eder. Zaman kendini paraların bi yerden yere aktarılan köprü gibi görürsün. Memleket dışı memurluk akıl mantık işi değil şu devirde.

Yasin.Ozen
Genel Müdür
18 Mayıs 2022 12:19

Mümkün olduğunca İstanbul'a atanmamak lazım. Geçim şartlarının zorluğu sadece para ile sınırlı da değil ancak gezmek için vazgeçilmez bir şehir. Ailemiz bize her zaman yardım edemeyecek, günün sonunda belki de istemeye istemeye ayrı düşeceğiz, kendi çekirdek ailemiz de olabilir. Şehirden ziyade ben başvurmak istediğiniz kurumu araştırmanızdan yanayım. Kurumunuz şansınıza size uygun çıkmazsa paradan daha büyük bir sorun olabilir. Kimisi 1 haftada paran tükenir demiş ancak kullanmayı bilirsek, maalesef bu devirde olabildiğince tasarruflu kullanmak zorundayız, memur maaşının ucu ucuna da olsa yeteceğini düşünüyorum. Branşınız yükseldikçe tabi yaşam şartlarınıza bağlı birikim bile yapabilirsiniz.

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 12:32

İstanbul'da para dışında geçinmeyi zorlaştıran başka ne durumlar var?

Yasin.Ozen, 2 yıl önce

Mümkün olduğunca İstanbul'a atanmamak lazım. Geçim şartlarının zorluğu sadece para ile sınırlı da değil ancak gezmek için vazgeçilmez bir şehir. Ailemiz bize her zaman yardım edemeyecek, günün sonunda belki de istemeye istemeye ayrı düşeceğiz, kendi çekirdek ailemiz de olabilir. Şehirden ziyade ben başvurmak istediğiniz kurumu araştırmanızdan yanayım. Kurumunuz şansınıza size uygun çıkmazsa paradan daha büyük bir sorun olabilir. Kimisi 1 haftada paran tükenir demiş ancak kullanmayı bilirsek, maalesef bu devirde olabildiğince tasarruflu kullanmak zorundayız, memur maaşının ucu ucuna da olsa yeteceğini düşünüyorum. Branşınız yükseldikçe tabi yaşam şartlarınıza bağlı birikim bile yapabilirsiniz.

Yasin.Ozen
Genel Müdür
18 Mayıs 2022 12:37

Ulaşım sıkıntısı, trafik bence buna en uygun örnek olacaktır. İş yeri özellikle yaşadığınız yere uzaksa bir hayli zorlanılabilir. Aslında bir ucu yine paraya çıkıyor ama bunlar ev kirası, gıda pahalılığı ve gezebilmek için gereken paranın fazlalığından ayrı tutarak söylemek istiyorum. Ulaşım sıkıntısı paranın yanında zamanınızdan da yiyebilir.

sadecemimar, 2 yıl önce

İstanbul'da para dışında geçinmeyi zorlaştıran başka ne durumlar var?

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 13:12

Hocam Antalya'da üniversite okudum, İzmir'de mimar olarak çalıştım. İstanbul'da dil okuluna gittim. Ankara, Eskişehir, Antep, Erzurum, Van'da kaldım

Sorsanız nerde yaşamak istersin, diye

Saydığınız dezavantajlarına rağmen tereddütsüz İstanbul derim

İstanbul başka bi şey

Yasin.Ozen, 2 yıl önce

Ulaşım sıkıntısı, trafik bence buna en uygun örnek olacaktır. İş yeri özellikle yaşadığınız yere uzaksa bir hayli zorlanılabilir. Aslında bir ucu yine paraya çıkıyor ama bunlar ev kirası, gıda pahalılığı ve gezebilmek için gereken paranın fazlalığından ayrı tutarak söylemek istiyorum. Ulaşım sıkıntısı paranın yanında zamanınızdan da yiyebilir.

azimuth55
Memur
18 Mayıs 2022 13:41

Memur olarak İstanbul'da yaşamayla Hakkari'de yaşamanın hiç bir farkı yok.

Ha pardon var. Hakkari'de bölge tazminatından daha çok maaş alırsınız.

Allah düşürmesin İstanbul'a falan memur olmayı. Beddua gibi yeminle.

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 13:46

O bedduayı benim için yapabilirsiniz. Çok da makbule geçer

azimuth55, 2 yıl önce

BeardTurco
Kapalı
18 Mayıs 2022 13:49

İstanbul memurlukta sürgün yeridir
azimuth55, 2 yıl önce

azimuth55
Memur
18 Mayıs 2022 13:49

Allah seni emekli olana kadar İstanbul'da memur olarak yaşamak zorunda kalanlardan eylesin.

sadecemimar, 2 yıl önce

O bedduayı benim için yapabilirsiniz. Çok da makbule geçer

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 14:04

Allah razı olsun,

Rabbim seni de bölge tazminatının çok olduğu Hakkariye bir ömür atar inşallah

azimuth55, 2 yıl önce

Allah seni emekli olana kadar İstanbul'da memur olarak yaşamak zorunda kalanlardan eylesin.

sadecemimar
Şube Müdürü
18 Mayıs 2022 14:28

İç güveysi yaşayıp bir ömür baba eline bakmaktan evladır İstanbul sürgünü:)

BeardTurco, 2 yıl önce
İstanbul memurlukta sürgün yeridir
Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi