Editörler : crops35
07 Kasım 2012 21:51

[ 2061 ] (Makine-Tesviye-Cnc-Model-Kalıpcılık-Makine Ressam-Makine Teknolojisi-Endüstriyel Modelleme

2061 KOD BÖLÜMLERİ PLATFORMU

BÖLÜMLER

1-Makine Teknolojisi/Makine Teknolojisi Alanı ve Dalları
2-Makine Model
3-Model
4-Makine
5-Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Ahşap Modelleme),
6-Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Plastik Modelleme)
7-Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Metal Modelleme),
8-Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme (Bilgisayar Destekli Modelleme)
9-Makine Ressamlığı
10-Teknik Resim (Makina),
11-Tesviye
12-Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) Nümerik Kontrollü Makineler (CNC)
13-Kalıp,Kalıpçılık
14-Mermer Teknolojisi (Süsleme Taşçılığı),
15-Süsleme Taşçılığı Bölümü

Tarih: 07.11.2012

07 Kasım 2012 21:57

Forumun Daha Önceki Kısmı

http://forum.memurlar.net/konu/1570260/1.sayfa Adresinde sadece 2199 kod ıcın yani 3 bölüm için olmaktaydı,

Nitelik Kodları değiştiğinden dolayı Diğer bölüm Adayları ile birlikte Buradan Devam Edeceğiz.

durdu kaya
Aday Memur
07 Kasım 2012 22:04

bu diger bölümlerde eklenince kadro ne kadar artacak tam olarak?

guad
Şef
07 Kasım 2012 22:05

yeni sayfamız hayırlı olsun

07 Kasım 2012 22:07

Net olarak bilemiyorum Fakat eğer yenı katılanların geçmiş,donemlerdekı tek baslarına atama sayılarına bakmak lazım aramıza yenı katılanların gecen yıllar kadroları nekadar acılmıs. buna gore bu donem bu 15 alandan 2061 kodu kapsadıgından muhtemelen en az bir yüzde 40 lık kadro artışı olucaktır diye dusunuyorum.

durdu kaya, 11 yıl önce

bu diger bölümlerde eklenince kadro ne kadar artacak tam olarak?

07 Kasım 2012 22:09

Hoşgeldiniz beyler

guad, 11 yıl önce

yeni sayfamız hayırlı olsun

guad
Şef
07 Kasım 2012 22:11

ikiekmekbıkısasamsun kardeşim Allah senden razı olsun çok emek harcıyorsun bu sayfaya senın sayende bılgılenıyoruz bızde

emınım sen sımdı baslamıssındır gecen donemlerde hangı kadrodan kaçtane alındıgını arastırmaya

ikiekmekbikısasamsun, 11 yıl önce

Net olarak bilemiyorum Fakat eğer yenı katılanların geçmiş,donemlerdekı tek baslarına atama sayılarına bakmak lazım aramıza yenı katılanların gecen yıllar kadroları nekadar acılmıs. buna gore bu donem bu 15 alandan 2061 kodu kapsadıgından muhtemelen en az bir yüzde 40 lık kadro artışı olucaktır diye dusunuyorum.

kmlclk41
Aday Memur
07 Kasım 2012 22:13

inşallah mutluluğumuzuda bu sayfada paylaşmak bizlere nasip olur

Hoşgeldiniz beyler

07 Kasım 2012 22:16

Karamsar olmayın yinede ortaklar arttı diye Çunku Gelen ortaklarda gelırken yanlarında bizlere birşeyler getirecekler. Bizler onlara birşeyler sunacagız . Sonucta Kadro sayısı kesınlıkle artacaktır ama nekadar artar bılemıyorum net olarak.

kmlclk41, 11 yıl önce

inşallah mutluluğumuzuda bu sayfada paylaşmak bizlere nasip olur

kmlclk41
Aday Memur
07 Kasım 2012 22:29

valla sen her yzdığında birazdaha ümitleniyoruz öyle yada böyle yazmaya devam et dediğim gibi benim hedefim atamalrın sırası değil, hedefim memur olmak umarım sonunda hayırlısını verir yüce mevlam

Karamsar olmayın yinede ortaklar arttı diye Çunku Gelen ortaklarda gelırken yanlarında bizlere birşeyler getirecekler. Bizler onlara birşeyler sunacagız . Sonucta Kadro sayısı kesınlıkle artacaktır ama nekadar artar bılemıyorum net olarak.

07 Kasım 2012 22:33

Önceden Meslek lisesinden mezun olmak adı altında bır kod daha vardı o da yok sanırım artık. Yani düz liselerin secemedıgı fakat meslek lisesinden mezun olan herkesın secebıldıgı kod da yok. Bu sene degısık bır mantıkla hareket edıyor ÖSYM .

2061 Kod olarak değişmesi bir yönden de iyi aslında.

Her sene karşımıza cıkan kurum adlarını ezberlemıştık. Yeni bölumlerde katıldıgından , Daha farklı kurumların alım yapma ıhtımallerıde arttı bir manada.

Öte yandan 85,7 puan üzerindeki kişileri etkilemiyor bu değişim. Tersine Bu puan ve uzerı adaylar ıcın daha iyi sonuc dogurdu.

Daha çok seçenekleri olacak tercıhlerde.

Fakat gelelim 85 puan Altına. Onlar için şu an soru işaretleri cok fazla. Eğer kadro sayısı ek olarak gelen bolumler sayısına oranla artmazsa ozaman 85 puan altında daha fazla karmaşalar olacak. Bu durumda taban puanların 80 lere kadar düşme olasılığı azalacaktır.

Fakat son sözü Kadro sayıları söyleyecek gectıgımız yıllarda ortalama 60 kadar kadro acılıyordu bizlere, bu sayı bu sene 100 olursa sıralamardaki degısımlerın etkısı cok olmaz. Ama yine 60 larda seyrederse kadro sayısı ozaman 85 puan altında çok kızgın bir rekabet olacaktır.

07 Kasım 2012 22:47

Bakalım Aramıza yeni katılan bölumlerden gectıgımız zamanlar nasıl alımlar olmuş bir göz atalım. Buna göre o oranda bir artış olucaktır kadrolarımızda.

guad, 11 yıl önce

ikiekmekbıkısasamsun kardeşim Allah senden razı olsun çok emek harcıyorsun bu sayfaya senın sayende bılgılenıyoruz bızde

emınım sen sımdı baslamıssındır gecen donemlerde hangı kadrodan kaçtane alındıgını arastırmaya

07 Kasım 2012 23:49

(2199) Ortaöğretim kurumlarının Makine, Makine Teknolojisi veya Tesviye alanından mezun olmak.

(2203) Ortaöğretim kurumlarının Makine Model, Model, Modelcilik, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Makine Teknolojisi
alanlarının birinden mezun olmak

(2205) Ortaöğretim kurumlarının Makine Ressamlığı veya Makine Teknolojisi alanından mezun olmak

(2117) Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) veya Nümerik Kontrollü Makineler (CNC) alanından mezun olmak

(2141) Ortaöğretim kurumlarının Konfeksiyon, Tekstil Konfeksiyon, Hazır Giyim, Kalıp, Kalıpçılık, Giyim, Giyim Teknolojisi, Kesim
(Tekstil Konfeksiyon), Terzilik, Erkek Terziliği, Kadın Terziliği, Giyim Üretim Teknolojisi alanlarının birinden mezun olmak.

(2287) Ortaöğretim kurumlarının Makine Teknolojisi, Mermer Teknolojisi, Mermer Teknolojisi (Süsleme Taşçılığı), Süsleme Taşçılığı
alanlarının birinden mezun olmak.

YANİ 6 TAKIM TOPLANMIŞ

2199 + 2203 + 2205 + 2117 + 2141 + 2287 =Bİ ARAYA GELMİŞLER ADINI 2061 KOYMUŞLAR :)

07 Kasım 2012 23:51

Şimdi Bu kerataların bize kazandıracağı kadrolara bakalım Eğer gelirken yanlarında kadro getirmemişlerse elleri boş gelmişlerse sevmiycez çünkü onları :) Misafirliğe gidilerken eli boş gelinmez çünkü değilmi :)

Hadi Bakalım araştırma zamanı ;)

07 Kasım 2012 23:57

DÜZELTME

(2199) Ortaöğretim kurumlarının Makine, Makine Teknolojisi veya Tesviye alanından mezun olmak.

(2203) Ortaöğretim kurumlarının Makine Model, Model, Modelcilik, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modelleme, Makine Teknolojisi
alanlarının birinden mezun olmak

(2205) Ortaöğretim kurumlarının Makine Ressamlığı veya Makine Teknolojisi alanından mezun olmak

(2117) Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC) veya Nümerik Kontrollü Makineler (CNC) alanından mezun olmak

(2287) Ortaöğretim kurumlarının Makine Teknolojisi, Mermer Teknolojisi, Mermer Teknolojisi (Süsleme Taşçılığı), Süsleme Taşçılığı
alanlarının birinden mezun olmak.

(2197) Ortaöğretim kurumlarının Kalıp veya Kalıpçılık alanından mezun olmak.

2199 + 2203 + 2205 + 2117 + 2287 + 2197 = 2061

guad, 11 yıl önce

hamza26
Şef
08 Kasım 2012 00:10

slm aleyküm hayırlı olsun yeni sayfamız arkadaşlar

08 Kasım 2012 00:11

Kadroların nekadar artacagını kestirmek güc, alan ıcınde alanlara ayrıldıgından şöyle bir göz gezdirdim.Aramıza yeni katılan misafirlerimiz gelirlerken bolca kadro getirmesini ümit ediyorum.1 elham 3 kulhü okuyup mezara gömdüğümüz ve çok özleyeceğimiz 2199 kod dışında diğer kodların alımlarıda olmuştur teknisyen statüsünde.

Bu durum ve gelişme, Sonuç itibariyle kadro bollaşacagı ıcın ve aşikar oldugumuz kurumlar dışında yenı kurumlar ön plana cıkabılcegınden 85 puan ve üzeri için iyi bir gelişme olurken,

85 Altı için bir trajediden ibaret. 85 Altı arkadaşlarım ellerine tespihleri alıp ya sabır cekerken, Yinede karamsar olmamalarını tavsiye ediyorum.

Kadro sayısı sıralamada düşüş oranlarınıza göre artarsa nötr bir etki olacaktır herkes için, Fakat özellıkle tahmın ettıgımız o son atamalara dogru 79 a düşer temennisi hayal olabılır bu durumda.

Çünkü önceden 3 bolum ıcınde yarısırken ve 3 adam varken ortada şimdi 30 adam var puan yogunluklarında. Bu yüzden Tek temennim düşük puan alan arkadaşlar ıcın kadro sayısının oldukca artması ve sizleri etkılememesidir.

SemihUgur
Aday Memur
08 Kasım 2012 00:25

Gerçekten büyük rezillik bu nedir ya isyan ettiriyorlar insanı makineci ve tesviyeci ortak daldır eyvallah bu diğer 13 bölümü hangi vicdanla hangi düşünceyle taktılar peşimize ! biz durmayalım çabalayalım büyükler nasıl çelme takacağını çok iyi biliyor garibana

08 Kasım 2012 00:30

Diğer bölumlerın 2012/1 atamasına bakıyorumda acılan kadroları öyle neredeyse yok gibi :( Sanırım o bölumlerde atanabılsın dıye üzerimizden rant aldılar gıbı gelıyor. Açılan en cok kadro 2199 dan gıbı gorunuyor. Yani misafirler öyle pek bişey getirmeyecek gibi görünüyor :/

SemihUgur
Aday Memur
08 Kasım 2012 00:37

diğer bölümleride ekleyip baktığımda 13 kişi önüme geçmiş durumda 128 den 141 e geriledim umarım kadro sayısı 100 ü bulurda bişeye benzer... çok komik değil mi ya süsleme taşcılıgı ne abi bi makineciyle tesviyeciyle ortak noktası ne bu adamın :S

mAcArTy41
Genel Müdür
08 Kasım 2012 00:40

Süsleme taşçılığı ne lan harbi !

Adamlar kafalarına göre bişeyler yapmış :)

Bu arada hayırlı olsun yeni sayfanız genşşşlerr ..

Toplam 6180 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi