Editörler : E.Kayı Han
«261262263264265266267268269270271272»

xalym
Memur
21 Haziran 2019 15:36

Bu saatten sonra hala sendikalara üye olarak devam edenlere diyecek söz yok zaten. Onların durumu Stockholm sendromu gibi bişey sanırım.

akca066, 5 yıl önce
24-28 HAZİRAN MEMURSEN VE ALT SENDİKALARINDAN TOPLU İSTİFA HAFTASI Uzun zamandır devam eden kadro talebimiz ne yazık ki hüsran'a uğramıştır... Ve Memursen gerekli tepkileri verememiştir. 1 Milyon üyemiz var diyen sendika 6 yıldır kadro talebimizi karşılayamamıştır... Kadro -Sözleşmeli ayırımı daha da derinlesmiş ve Sözleşmeliler arasında da ayırım yapılmış ve Yetkili Sendika sadece klasik açıklamalarla yetinmiş ciddi adımlar atamamıştır... Memursenin Alt kademelerinde gerçekten mücadele verenler vardır onların hakkını yememeliyiz ama ne yazık ki üst makamlar yeterli tepkileri verememektedir. []Tüm Bu Sebeplerden dolayı 24-28 Haziran arası Tüm arkadaşlarımızı bu süre içinde Toplu olarak istifaya davet ediyoruz. Çevremizdeki diğer arkadaşlarımıza da bilgilendirerek ve katılımı arttırarak sesimizin NET şekilde duyulmasını sağlamalıyız. Not: İstifa dilekcelerimizin TC no gözükmeyecek şekilde fotolarını paylaşarak etkimizi arttırabiliriz(zorunlu değildir) HAKKSIZLIĞA UĞRAYAN TÜM SÖZLEŞMELİLER...

pinar776
Şef
21 Haziran 2019 16:01

Ben ve forumdaki bikaç kişi çok uzun süre öncesinden ve tekrar tekrar işe yaramayan ve umrunda bile olmadığımız sendikanın sesimizi duyması için derhal istifa edilmelidir diye yazdık. Bazı sözleşmeliler tarafından Linç edildik resmen. Hala üye olan sözleşmelilerin keyfi bilir. Artık umrumda değil.
akca066, 5 yıl önce
24-28 HAZİRAN MEMURSEN VE ALT SENDİKALARINDAN TOPLU İSTİFA HAFTASI Uzun zamandır devam eden kadro talebimiz ne yazık ki hüsran'a uğramıştır... Ve Memursen gerekli tepkileri verememiştir. 1 Milyon üyemiz var diyen sendika 6 yıldır kadro talebimizi karşılayamamıştır... Kadro -Sözleşmeli ayırımı daha da derinlesmiş ve Sözleşmeliler arasında da ayırım yapılmış ve Yetkili Sendika sadece klasik açıklamalarla yetinmiş ciddi adımlar atamamıştır... Memursenin Alt kademelerinde gerçekten mücadele verenler vardır onların hakkını yememeliyiz ama ne yazık ki üst makamlar yeterli tepkileri verememektedir. []Tüm Bu Sebeplerden dolayı 24-28 Haziran arası Tüm arkadaşlarımızı bu süre içinde Toplu olarak istifaya davet ediyoruz. Çevremizdeki diğer arkadaşlarımıza da bilgilendirerek ve katılımı arttırarak sesimizin NET şekilde duyulmasını sağlamalıyız. Not: İstifa dilekcelerimizin TC no gözükmeyecek şekilde fotolarını paylaşarak etkimizi arttırabiliriz(zorunlu değildir) HAKKSIZLIĞA UĞRAYAN TÜM SÖZLEŞMELİLER...

pinar776
Şef
21 Haziran 2019 16:06

Yine liyakatsizin birine makam vermişler. Sözleşmeli nedir ne değildir bilmiyor ama hayatlarımızı etkileyen kararlar veriyor.

hemmalatya
Şube Müdürü
21 Haziran 2019 16:17

gerçek mi diye 2 defa dinledim..burdaki cevaplayan şahıs ! dicem artık .daha bizim statümüzü bilmiyor..utanma sıkılma yok

4b4b4b
Aday Memur
21 Haziran 2019 17:05

İstifalarınızı sunun sendikalara en güzel cevap olarak.

Hakç
Daire Başkanı
21 Haziran 2019 19:36

Sayın Emrullah bey hiç mi alakalı değil hayret ediyorum. Nasıl olur da böyle cevap veriyor yazık. Ak Parti tüketmiş kendini seçimde artık oy yok yeter artık diğer partilere şans verelim bu kadar çok oyu olunca dediğim dedik yapıyorlar söz hakkı tanımıyorlar karşısındakine. Bir de adında adalet ismi var. Allahım sen başımızdakilere hidayet ver bu adaletsizliği yapan idarecileri ıslah eyle ıslah olmaz ise gazabından ver. Böyle adaletsizlik nereye kadar gider

m.nurullah
Daire Başkanı
21 Haziran 2019 20:31

Arkadaşlar 2016 /7 sağlık bakanlığı ataması 4+2 mi

Teknisyen2089
Genel Müdür
21 Haziran 2019 20:45

DUYURU; Bugün saat 21.00'daki ETKİNLİK'e katılım sağlayalım dostlar. Unutmayınız ki emek verdiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz hiç bir icraatin bize zararı olmamıştır. Fakat bit gün Hakkımız olanı alacak isek, muhakkak ki bu emeklerin karşılığında gerçekleşecektir. Sizlerden nacizane ricam Gereksiz ve moral bozucu yorumlara takılmamanız ve Adaletsizliğe uğradığınızı hissettiğiniz halde her sabah kalkıp gittiğiniz işiniz gibi, bu çabayı da sorumluluğunuz bilmenizdir. Emekleriniz için teşekkürler.

Teknisyen2089
Genel Müdür
21 Haziran 2019 21:10

Etkinlik başlamıştır tag; #SüresizSözleşmeliyeKadro Şehirlerarası yoldayım telefonum zaman zaman çekmiyor. Aksaklık olmasın tag'a yüklenelim dostlar.

Reisss16
Aday Memur
22 Haziran 2019 01:21

arkadaslar.size en makul en uygun kadro yolunu söyliyeyim.adalet çalışanları olarak sosyal medyada ayrı grup kuralım.sesımızı daha net ve koordineli çıkarırırz.diğerleri öyle yaparak hem 3600u hemde kadroyu aldılar.biz onlar için hem paramızdan hemde vaktimizden olduk.

Esraayilmazz
Aday Memur
22 Haziran 2019 09:02

3+1 öğretmenler kutluyor bize bak birde sanki biz emeksiz atandik sınavlara girmedi. Adaletsiz sistem

tibbilaborant01
Aday Memur
22 Haziran 2019 09:49

4+2 den önce atanan 4bli sağlıkçıların suçu ne allah aşkına? 4 yılımı doldurdum ne zaman kadro alacagim tayin isteyecegim belli degil... 4+2 olsaydik simdi kadrodaydim. Ne saçma bir sistemdir. Sesimizi duyuracak biri yok mu? Kimsenin bizden haberi oldugunu bile sanmiyorum herkesi 4+2 falan saniyor bu yoneticiler

mes.A
Memur
22 Haziran 2019 12:28

4+2 olmayan sağlık ve diyanet çalışanları, teklif genel kurula gelmeden ulaşabildiği yetkili ve etkili kim varsa ulaşmalı ve teklifin bu halinde aynı kurumdaki sözleşmeli personel arasında bile ayrımcılık oluşturduğu dile getirilmelidir. özelllikle memurlar nete bir haber yaptırabilirsek birileri bu garip durumu belki idrak eder. bizler bütün sözleşmelilere kadro beklerken , aynı kurumda bizlerden sonra başlayanlara verilen süreli kadro hakkından bile muaf tutuluyoruz. enterasan.

Hakç
Daire Başkanı
22 Haziran 2019 13:17

Sadece sanki 2-3 kurum var aynı şeyleri yazmaktan bıktık böyle adaletsizlik son bulsun

hemmalatya
Şube Müdürü
22 Haziran 2019 14:37

ben aradım sağlık bakanlığını..bana dedikleri şu oldu....teklif komisyona gelirse böyle bir durumda eksik görülüp sizlere de verilebilir dedi.....üzerinde tartışılacakmış falan filan..

arkadaşlar sizden ricam sizlerde sağlık bakanlığını arayın konuşun....tabi sağlık bakanlığı eski 4b liler için diyorum....çünkü bi fikir edinmiş oluruz burda paylaşmış oluruz.....benimde aklımda bir sürü soru vardı sordum....kısaca umut vermek istemem ama bizlerde dahil edilebiliriz direk kadro açısından...

mes.A, 5 yıl önce

4+2 olmayan sağlık ve diyanet çalışanları, teklif genel kurula gelmeden ulaşabildiği yetkili ve etkili kim varsa ulaşmalı ve teklifin bu halinde aynı kurumdaki sözleşmeli personel arasında bile ayrımcılık oluşturduğu dile getirilmelidir. özelllikle memurlar nete bir haber yaptırabilirsek birileri bu garip durumu belki idrak eder. bizler bütün sözleşmelilere kadro beklerken , aynı kurumda bizlerden sonra başlayanlara verilen süreli kadro hakkından bile muaf tutuluyoruz. enterasan.

hemmalatya
Şube Müdürü
22 Haziran 2019 14:41

haklısın bi sürü kurum var..ama adaletsizlik diz boyu..gönülden istiyorum inşallah hepimize tam kadro verirler..ben de sizinle ayni durumdayım..bizi bu duruma düşürenler utansın

Hakç, 5 yıl önce

Sadece sanki 2-3 kurum var aynı şeyleri yazmaktan bıktık böyle adaletsizlik son bulsun

rev6
Aday Memur
22 Haziran 2019 15:02

Son gelişmelerden haberdar olmak için facebook sayfasına katılabilirsiniz, ciddi bir kalabalık ve tartışma bilgi ortamı mevcut sayfa adı : ?Kamudaki Tüm Sözleşmelilere Kadro için Birlikte olma Platformu?

hemmalatya
Şube Müdürü
22 Haziran 2019 15:20

allah cezalarını versin bunların....o zaman neden 2011 de 2013 te kadro verdiniz 4b lilere....biz de buna güvenerek tercih yaptık..

Lnmsl, 5 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/837454/diger-sozlesmelilerin-neden-3-1-e-dahil-edilmedigini-acikladi.html

akca066
Şef
22 Haziran 2019 18:03

MECLİS TUTANAĞI İSMAİL KONCUK (Adana) - Zaten burada ana hatlarımızı ifade ettik. Sağlık Bakanlığı çalışanlarıyla ilgili bir düzenleme yapılacağını ifade ettiniz, o sevindirici, o güzel. Ama burada bütün sözleşmelileri kül olarak değerlendirmemiz lazım çünkü Tarım Bakanlığında, Adalet Bakanlığında, diğer bakanlıklarda çalışan sözleşmelilere ne diyeceğiz, ne diyeceksiniz? Öğretmene yaptık, güzel, Diyanet İşleri Başkanlığını yaptık, sağlık çalışanları hak ediyorlar ama diğer sözleşmelilere bu hakkı neden vermediğimizi nasıl izah edeceğiz? BAŞKAN - Konumları farklı onların ama yani. Onlar kadro karşılığı zaten sözleşmeli olarak çalışmıyorlar ki. İSMAİL KONCUK (Adana) - Hepsi öyle, tamamı öyle. BAŞKAN - Onlar zaten görevi icabı... Onların dört yıl sonra, altı yıl sonra kadroya geçmesi diye bir durum söz konusu değil yani işe başlarken... İSMAİL KONCUK (Adana) - Sayın Başkanım, bunların tamamı 4/B kapsamında çalışıyor. BAŞKAN - Ama yani farklı bir şekilde başladıkları için göreve, onu diyorum. İSMAİL KONCUK (Adana) - Değil, değil, birbirinden farklı değil. Hepsi 657'nin 4/B'si kapsamında çalışan insanlar. Dolayısıyla şu anda yarısını yapmış oluyoruz, diğer yarısını görmezden gelmiş oluyoruz ki bu doğru bir yaklaşım değil. Bu mantığın düzeltilmesi amacıyla verdiğim bir teklifti. Teşekkür ederim.
Toplam 15990 mesaj
«261262263264265266267268269270271272»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi