Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Eylül 2019 14:31

Adli para cezası alan kişi idareci olabilir mi?

Adli para cezası alan kişi müdür/müdür yardımcısı olabilir mi? sabıka kaydında "adli sicik kaydı yoktur. arşiv kaydı vardır." yazıyor.

Semsurii
Şef
13 Eylül 2019 21:12

özellikle dediğiniz şekilde bir engel olduğunu sanmıyorum. Sadece "son 4 yılda soruşturma kapsamında idarecilik görevinden alınanlar başvuramaz" diye ifade edilmişti

yozgatlımemur
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:45

disiplin cezası da varsa olamaz

pancarse
Aday Memur
16 Eylül 2019 00:56

dayin. varsa olursun.yoksa zaten sifir sabikanda olsa bi halta yaramaz

yeditepelisehir
Daire Başkanı
16 Eylül 2019 09:34

öğretmen olabiliyorsa idareci de olur

dejavu217
Aday Memur
16 Eylül 2019 22:19

mevcut hapsi cezasının adli para cezasina çevrilmesinde memur olmaya engel 1 yıl sınırına bakılır zaten 1 yıldan fazla mahkum olma memuriyete engeldir. Ama 100 günlük hapis cezası paraya çevrilirse memuriyete engel değildir.Ayrica disiplin cezalarında uyarma ve kınama alan 5 yıl boyunca il müdürü ve daire başkanı ve üstü kadrolarına ayliktan kesme ve kademe ilerlemesinin durdurulması 10 yıl boyunca bu kadrolara atanamazlar burada önemli kıstas Il milli eğitim müdürü olamaz ama il milli egitim şube müdürü olabilir yada okul müdürü burada karıştırılan nokta bu tabi yasal olarak böyle teamülde mudur atamasi yapılırken bunlara bakılır

dadayu
Şef
17 Eylül 2019 02:54

hapis cezası adli para cezasına çevrilirse ve 1 yıldan fazla ise memuriyete engel veya memuriyetten düşme gerçekleşiyor.

ancak bazı suçlar hem para veya adli para cezası verilebiliyor.

seçimlik ceza olarak adli para cezası verilirse 1 yıldan fazla bile olsa memuriyete engel değilmiş.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi