Editörler : oto-danisman-expert
04 Kasım 2011 09:49

Pert araç alınır mı? Hiç .alan var mı?

İnternette sık sık normal piyasa fiyatından 5-6 bin tl daha ucuz

Acaba alınabilir mi?

Bir araca baktım arkası ekleme yapılmış ve çok düzgün yapılmış piyasasının çok altında bir fiyata alma şansımda vardı.

Hiç alan oldu mu izlenimlerini ve tecrübelerini paylaşabilir mi?

halilc
Genel Müdür
04 Kasım 2011 11:12

satarken çok sorun yaşarsın.ufak çizikten lokal boyayı bile sorun eden bir millet pert aracı alır mı alanda fiyatını öldürüp almak ister.

Knock_Out
Yasaklı
04 Kasım 2011 18:56

tanıdıksa ve binici isen alınır ama tanımadığın biriyse bilemezsin aracın durumunu.

sigortadan para almak için pert e çıkarılan araçlar var aslında önemli bi kazası olmayan ama dediğim gibi tanıdık sigortacı olması lazım.

uye1330781
Genel Müdür
04 Kasım 2011 21:11

alınır ama şöyle alınır. Misal 1998 model bir araç alıcaksın klimalı tek hava yastıklı vs.. fiyatta 12 bin tl diyelim.. Bunun yerine 2003-2007 model gibi ve küçük hasarlı bir kaza sonucu misal 3 parça değiştirilmiş serviste ve havayastıklarından biri açılmış bir araç alınabilir..

pert olan her araç büyük kaza atlatmış sayılmaz..

Bazı çakallar araçlarını bilerek isteyerek pert ediyolar..İstanbulda araç hırsızı sana gel arabanı çalayım kaskodan parasını al 2 binliranı alırım diyebiliyor..Diyene şahit oldum..

Amca dacia logan almıştı dizel..22 bin tl vermiş kasko yapmış..bi sene dolmadan aracı 15 bin tl den fazla fiyat görmedi satmaya kalkınca.. Kaza yapsa pert etse ya da çaldırsa 18 bin para alacak en azından.

Böylesi durumlarda devreye giriyolar ya aracını pert ediyolar ya çalıyolar..

İnsanlık ne hale geldi..

- XXL
Yasaklı
06 Kasım 2011 18:54

pert arabayı alacaksan kazalı alacaksın kendı ımkanlarınla yaptıracaksın alırken kazanacaksın

satarken ölü fıyatına gıdıyor çünkü

artık kasko agır olmayan kazalarda bıle aracı perte cıkarıyor

onlardan denk gelmesı lazım

akçiçek
Aday Memur
06 Kasım 2011 20:05

hocam bu durumu meslek haline getirmiş olanlar var. ekmek yenecek arabayı sana bana yar etmezler.

osman20000
Daire Başkanı
15 Kasım 2012 11:48

Pert araç aldım ve 1 senedir sıkıntısız kullanıyorum. Aracın kazalı olmasından dolayı bir sıkıntıda yaşamadım. normal piyasasının 5-6 tl altı aldım. Bir kezde satışa çıkardım. telefonum susmadı 500 tl daha inseydim satılacaktı sonra satmaktan vazgeçtim.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
15 Kasım 2012 12:54

Bence birinci olarak tanıdıktan denk gelırse alınabilir.. bir de bu işle uğraşan sanayiciler var adamlar hangi arabanın sıkıntısız kullanılabileceğini biliyorlar öyle bir adamla almak lazım riski var illa kı... ben alamam mesela 2004 model pert arabaya bıneceğime 98 model temız arabama binerim..

güzel ülkemm
Genel Müdür
15 Kasım 2012 13:56

KARDEŞ SATARKEN ZORLANIRSIN...satarkende ucuz satman lazım .yani karın olmaz..

ucuz al ucuz sat durumu olur...

neden pert onu bilmek lazım

sağlamsa alır çooook biner sonra yok pahasına satarım diyosana al

ama al sat için uğraşma

dediğim gbi ne den pert ...bazen ufak kaza alur bazen çooook büyük kazalar...ama araçın kaydında PERT OLACAK HEPPPPP DÜZELMEZZZ

Defne.Su
Şube Müdürü
15 Kasım 2012 18:21

Ya arkadaşlar anlamıyorum siz pert aracı kasko ödüyor diyorsunuz nerdeyse bir ay olacak kurbanda 12 saatlik yoldan geldik memleketten kaza geçirmedik adamın biri geldi düz kavşakta aracımıza hemde 60 km gidilmesi gereken yolda harfiyat kamyonu sağdan vurdu . Ve yüzde yüz kusurludur die polisler kağıt verdi tutanak tuttuk adli raporumuzda var .Birde aracımızın resimlerini çektik halen daha sigortadan haber bekliyoruz üç kere aradılar .Aracımızın onbeş milyar hasarı varken ilkinde ekspres altı milyar hasar dedi .İtiraz etttik şimdi on milyar çıkardı halen daha uğraşıoruz . Ne aracımızı tamir ettiler biz uzlaşmak istemiyoruz paramızı istiyoruz nede olur birşey diyorlar.Arac pert durumda bekliyor .Yani bilerek araçlarını nasıl peert ediyorlar ya inanmıyorum biz alamadık henüz paramızı adli raporumuz dahi var ..Aracımızı tamir dahi ettiremedik perttende vazgeçtim ..Şaşıyorum böle insnalara ..

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
16 Kasım 2012 14:32

önden çok sert, ortadan direkler, yada arkadan şaseyi eğecek düzeyde bir darbesi yoksa pert araç alınır. parçası değişen araçta alınır. biz 13 sene darbeli araca bindik hemde sağlam darbe almıştı ama bu darbe yüüznden bi kere bile yolda kalmadık:D
amca oğlu istanbulda 3 ay focus aradı tamamen orjinal bi araç buldu. 2 ay sonra bi kavşakta biri geldi bi çarptı hasar 9 bin tl. kapı veyolcu hava yastıkları. yani siz istediğiniz kadar orjinal araç alın. heran hersey olabiliyor. haziranda aldığım aracımı 3. gününde bi arabanın sıkıştırması sonucu kaldırıma sürttüm şansıma sadece macpiel gitti yaptırmadım da duruyor öyle:) kaldırım daha yüksek olsaydı kapı tampon ne varsa götürecektik . nasip bu işler o yüzden araçta çok kötü darbe yoksa pert araç almaktan çekinmeyin

nice_42
Kapalı
16 Kasım 2012 16:03

Defne.Su

kasko fiyatlarındaki fark burda ortaya çıkıyor fiyatı yüksek olan kasko şirketleri zamanında yerinde hizmet verir sizin aramanıza gerek olmaz ve sizi uğraştırmaz.

phantom25
Müsteşar
16 Kasım 2012 23:57

bencede binici olarak alınabilir. ama piyasasın çok altında olmak şartıyla. zaten senin onu alma nedenin fiyatının cazip olması. satarken de fiyatını cazip yapacağın için alıcı haliyle çıkar..bence zarar söz konusu olmaz. ama tabiri caizse araba kız gibi olması ve iyi usta tarafından "yapılmış" olması şartıyla. yani önü başka yere arkası başka yere giden sözde "yapılmış" arabalar var piyasa da

uye1676035
Kapalı
17 Kasım 2012 18:50

Eğer düzgün bir şekilde tamiratı yapıldıysa alınabilir tabi nakit sıkıntısı olursa çok düşük fiyatlara gidiyor bu tür araçlar bunu da hesaba katmak lazım.

Bir keresinde almıştım ben de neredeyse yarı fiyatına gelmişti aldığım fiyata da satmıştım eski araç alacağıma daha yeni model daha güvenlikli bir araç alırım diye düşündüm doğru düşünmüşüm

ADANA_1987
Daire Başkanı
20 Haziran 2013 12:29

Eğer güzel bir şekilde yapılmış ve fiyatıda uygunsa neden alınmasın. Çünkü hiç kimse ben kaza yapmam diyemez. Hergün Türkiye'de ikinci el ve sıfır birçok araç kaza yapmakta. Atıyorum adam yeni araba aldı. Park ederken yada başka bir sebepten ötürü başka bir araca hafifçe çarptı ve bunu sigortadan yaptırdı. Şimdi bu araç hasarlı diye alınmayacak mı? Bir araçta önemli olan motor ve şase numaralarının ruhsatla aynı olması. Ufak tefek kazalar yada boyalar arabaya etki etmez. Çünkü her geçen gün trafiğe binlerce yeni araba ekleniyor. Bu da kaza yapma oranını ister istemez etkiliyor. Şu da bir gerçek ki atıyorum araba çok ama çok büyük bir kaza yapmıştır. Ne bilim tavanı değişmiştir. Bu araç tabikide alınmaz.Ama çamurluk, tampon ne bilim kaput orjinali ile değişmiştir bunda pek sorun olmaz...

03afyn
Memur
20 Haziran 2013 23:08

opel astra görmüştüm daha 15000 km de araç ortada kalmış hem önden hem arkadan darbe almış resmen ölü fiyatınaydı motoru çalışır durumdaydı,eğer binici olaydım kesinlikle alırdım.

21 Haziran 2013 01:22

Ben de 2007 astra klasik almistim tuplu 50000de ilk sahibinden. Adam almis arabayi 2ay sonra sıkıştırılmış trafikta sagdan solda boyali sol aka kapi degismis 14000 hasar kaydi var. 16750ye aldim clio alacagima ohh mis gibi bindim bi yil sonra sıkıldım elimi opene 19000e sattim. Bole olursa alinir. Ne biliyim aldigin kisi onemli arabanin nasil toplandigi onemli. Mesela yetkili servis yerine kenar kose servisleri tercih ediyo bazilari sirf parca degismesin diye. Bence cekiclenmis kapidansa yetkili servis te orjinal iyle degismis kapi daha iyidir

21 Haziran 2013 01:45

risk vardır....

22 Haziran 2013 23:16

ben aldım ve sorunsuz sattım. tabii ki piyasa fiyatının altında aldım ve altında sattım. aracı kazalı olarak mutlaka görün ve o fotoğrafları elinizde bulundurun çünkü satarken işinize yarar. aracın hasarına ve masrafına göre karar verin almaya. mesela takla atmış araçlara yaklaşmayın. özellikle japon araçlarda hava yastığı açılmışsa hemen pert verilebiliyor bu ihtimalleri de göz önünde bulundurun.

cabiry
Aday Memur
27 Mayıs 2016 15:16

2008 passatım vardı. şahin geldi. aracıma çarpıt. ön tampon sol çamurluk va sol kapı değişecek.hava yastıkları açtı. kasko 20 gün sonra bana ihale açıldı 35 e satılacak sanada 12 bin verip 47 bine pert e ayıralım dedelir. ben bu modelde arabayı 52 den aşağıya bulamam dedi. aracamı almak istiyom dedim. 36 bine bana bırakıp 11 bin tl para verdiler ustam 11 bin tl'ye arabamı yaptı.aracımın hiçbir yerinde değişen ve boya yok.ben karşı aracın sigortasına değer kaybı davası açabilrmiyim. aracım değer kaybetti diye aracım tramerde pert mi gözükür yoksa 11 bin hasar kayıtlı yardımcı olursanız sevinirim.Kaskom devam eder mi

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi