Editörler : E.Kayı Han
31 Mayıs 2019 18:02

İdare mahkemesinin iptal ettiği işlemde idarenin tekrar ceza vermesi..??

Disiplin soruşturması ile jandarma okulundan çıkarıldım idare mahkemesine dava açtım bakan onayı olmadığım için idare mahkemesi işlemi iptal etti fakat okul bu seferde bakan onayını alıp tekrar ilişiğimi kesti bu yasal mı bu durumda ben ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

Mecalisa
Aday Memur
10 Haziran 2019 19:39

O kadar gören var bi yardım eden yok mu

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur
11 Haziran 2019 09:26

usul hatasından işleminiz iptal olmuş idarede o usul hatasını düzenleyip tekrar sizi ihraç etmiş peki bu süreçte tekrar disiplin kurulu kararı alındımı

hsn hsyn
Aday Memur
11 Haziran 2019 20:36

Mahkeme usulden kabul vermiş idarede usul eksikliğini giderip yeniden ilişik kesmiş. Aynı şekilde yenidendava açmanız gerekmekte. Yanlız yeni açtığınız davada kazandığınız dosyayı muhakkak ilgi olarak belirtinn

Mecalisa
Aday Memur
16 Haziran 2019 07:23

Kurul filan toplanmadı sadece tekrar ilişiğimin kesildiği tebliğ edildi bu kadar

Mecalisa
Aday Memur
16 Haziran 2019 07:25

Mahkeme sadece usülden bozdu evet ama diğer konulara hiç değinmedi örneğin biz taktir hakkı savunma süresi vs bunları da yazdık bunları mahkemenin açıklaması gerekmiyor muydu

idari yargı34
Aday Memur
30 Haziran 2019 13:11

idari islemlerin denetimi yapilirken mahkemeler islemleri yetki, sekil, sebep, konu ve maksat yonlerinden hukuka uygun olup olmadigini denetler..usul kurallarinda ( yetki ve sekil) aykırılık varsa once usulden denetmele yapılır..sizin olayinizda da bakan onayi sekil eksikligine girmekte..sonradan sekil eksikligi giderilmis..yeniden cikarma cezasi verilmis..bu durumds yeniden dava acmalisiniz..bu davada esasa iliskin ileri surdugunuz savlar mahkemece degerlendirilir..

mcelik976
Aday Memur
24 Temmuz 2019 22:42

sizin çıkarılma ne ile alakalı benim de cb hakaretten benzer bir durum var

Yd karar
Aday Memur
24 Temmuz 2019 23:10

Merhabalar sözleşmem fesh edildi bende idare mahkemesine verdim yd li ve duruşmalı diye 1. İdare mahkemesi 2ye 1 ile yd kararına red verdi itiraz ettim bölge idare mahkemesi 8 temmuz da yd kararını lehime verdi 1. İdarenin kararını bozdu yd kararı savunmam alınmadığından lehime çıktı şimdi herşey olumlu gidiyor gibi 8 temmuzda bu kararı aldım benim yerimde çalışan başka sözleşmeli mevcut idare ona şunları söyledi 5 ağustosta sözleşmen feshedilecek 6 ağustosta benim sözleşmem başlatılacak 7-8 ağustosta usulde hata olduğu için tekrardan savunması alınacak 18-19 ağustos gibi sözleşmesi tekrar feshedilecek seni başlatıcaz denildi bu olabilirmi sizce bilgisi olan acil cevap verebilirmi

Mecalisa
Aday Memur
30 Ağustos 2019 00:36

benim disiplin soruşturmasından dolayı çıkarıldım

Mecalisa
Aday Memur
30 Ağustos 2019 00:39

şimdi son durum şu arkadaşlar ikici işlemden dolayı tekrar idare mahkemesine dava açtım dünde dosyalar bağlantılı olduğu için birleştirilmesine diye karar çıktı anladığım kadarıyla ilk dava ile sonradan açtığım dava birleştirilecek.

Mecalisa
Aday Memur
18 Eylül 2019 23:02

Arkadaşlar tekrar bilgilendirmek için yazıyorum şu anda bağlantı istemiyle ilgili olarak gönderilen dosyadan bağlantı isteminin reddi diye karar çıktı şimdi yürütmenin durdurulması ile ilgili bir karar verilecek onu bekliyoruz hayırlısı ile bugün yarın bi karar gelir tekrar sonucu buraya yazarım.

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 13:33

Ne oldu sizin durumunuz ?

Mecalisa
Aday Memur
09 Ocak 2020 14:04

Geçen hafta yd ile ilgili bir karar verildi ama karar yazım aşamasın olduğu için göremiyoruz hakim imzasından sonra görebileceğiz inşaallah

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 20:24

Özelden yazamıyorum size dönğş sağlayabilirmisiniz

Mecalisa
Aday Memur
09 Ocak 2020 20:28

Bende size yazamıyorum buyrun sormak istediğinizi sorabilirsiniz bu arada yd kararıda geldi yd vermiş mahkeme tekrar

Deper
Aday Memur
25 Aralık 2020 11:41

gncelll

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi