Editörler : crops35

promoon
Kapalı
22 Kasım 2020 23:20

perpere, 3 yıl önce

twitter linki mevcutmu-bugün ağır hasta 4000 i geçti 6000de normal hasta yani günlük 10000lerde ve 130-140üstü ölüm var hala engelliler için bir kelime geçmedi.

perpere
Kapalı
23 Kasım 2020 22:44

birşey yok konumuza destek yok-hala ek ödenek vb şeyler bence kimse ölüm ve hastalık ciddiyetinde değil. Kendi kurumumda iş arkadaşlarım toplam8 kişiyiz 2 sinin 1.derece akrabası 24 saatte öldü covidden....rakamlar bile inandırıcı değil.....basit bir ilçe nin kamu kurumundaki 8 kişinin ailesinden 24 saatte 2kişi rahmete kavuşsun ama ülkde 6bin vaka 150 ölüm olsun....ş...

promoon, 3 yıl önce

#Pandemikronikhastaseçmez #engellilerinesahipçık #engellilereidariizinverilsin

#sağlıkçınıncanıçıksın

promoon
Kapalı
23 Kasım 2020 23:22

twitter'da da beklediğimiz desteği gördüğümü söyleyemem. sağlıkçıların çoğu bu konuda (herkes sadece kendini düşünen cinsinden olduğu için) kendi işlerine gelenin gündem olmasını istiyorlar, haklı oldukları noktalar var ama en ön planda tutmaları gereken engellilerin, kronik rahatsızlıkları olanların durumunu göz ardı ediyorlar, önemsemiyorlar...

tıpkı bu ortamın editörleri gibi, burada bu husus hakkında pekala gündem oluşturulabilirdi, 3 aya yakındır, ta milletvekillerinden tutun, bilim kurulu üyeleri, sendikalar... e-posta yoluyla bu hakkın mücadelesini verdim ben. ben diyorum çünkü burada da yalnızca hatırı sayılır (bir elin parmağını geçmeyecek) sayıda destek gördüm. iyimser yönünden bakarsak böyle ama karamsar yönünden bakarsan rezillik diyorum bu aldırış etmemelere...

yahu edep... kronik rahatsızlıkları olan engellilerin akıbeti neden görmezden geliniyor, neden ellerinden tutulmuyor, neden batağa itilmeye çalışıyorlar bizi... tek dertleri azınlık durumda olmamız mı, yoksa engelliyiz diye hakir görülmemiz mi...

bu düşüncede olan insan bilmeli ki biz anamızın karnından bunu tercih ederek doğmadık.. her insan bir engelli adayıdır ayrıca, kınayanın da başına gelir diyorum...

perpere, 3 yıl önce

birşey yok konumuza destek yok-hala ek ödenek vb şeyler bence kimse ölüm ve hastalık ciddiyetinde değil. Kendi kurumumda iş arkadaşlarım toplam8 kişiyiz 2 sinin 1.derece akrabası 24 saatte öldü covidden....rakamlar bile inandırıcı değil.....basit bir ilçe nin kamu kurumundaki 8 kişinin ailesinden 24 saatte 2kişi rahmete kavuşsun ama ülkde 6bin vaka 150 ölüm olsun....ş...

perpere
Kapalı
24 Kasım 2020 15:00

Birçok konuda haklısınız,hatta Recep Tayyip Erdoğan sizi haybeden memur yaptı diyen partilileri var. kimi engelli iş bulamadığından sesini bile çıkartmıyor çekiniyor....Benim öyle bir sorunum yok engelliyim girdim sınava kazandım....olmasa özelde arardım...amelelik yapardım sanki ülkede tüm üni mezunları işmi buluyor hayır.....hak aramasını bilmei engelliler.

promoon, 3 yıl önce

twitter'da da beklediğimiz desteği gördüğümü söyleyemem. sağlıkçıların çoğu bu konuda (herkes sadece kendini düşünen cinsinden olduğu için) kendi işlerine gelenin gündem olmasını istiyorlar, haklı oldukları noktalar var ama en ön planda tutmaları gereken engellilerin, kronik rahatsızlıkları olanların durumunu göz ardı ediyorlar, önemsemiyorlar...

tıpkı bu ortamın editörleri gibi, burada bu husus hakkında pekala gündem oluşturulabilirdi, 3 aya yakındır, ta milletvekillerinden tutun, bilim kurulu üyeleri, sendikalar... e-posta yoluyla bu hakkın mücadelesini verdim ben. ben diyorum çünkü burada da yalnızca hatırı sayılır (bir elin parmağını geçmeyecek) sayıda destek gördüm. iyimser yönünden bakarsak böyle ama karamsar yönünden bakarsan rezillik diyorum bu aldırış etmemelere...

yahu edep... kronik rahatsızlıkları olan engellilerin akıbeti neden görmezden geliniyor, neden ellerinden tutulmuyor, neden batağa itilmeye çalışıyorlar bizi... tek dertleri azınlık durumda olmamız mı, yoksa engelliyiz diye hakir görülmemiz mi...

bu düşüncede olan insan bilmeli ki biz anamızın karnından bunu tercih ederek doğmadık.. her insan bir engelli adayıdır ayrıca, kınayanın da başına gelir diyorum...

96ihsanacar
Aday Memur
25 Kasım 2020 02:25

Sereplar palsi kronik hastalık sınıfına giriyor mu

perpere
Kapalı
25 Kasım 2020 18:26

listede yoksa veya e nabızda çıkmıyorsa kronik hastalık diye yoktur....ileri seviye kemoterapi ve birkaç hastalık dışında nerdeyse tüm kornik hastalık ve dahada acısı engelliler devam. Etrafımaki bir çok engelli artık psikyatr servislerinden aylık raporlar almaya başladı....dağıldılar zaten bedensel engel yoruyor mental olarakda dağılmalar başladı malesefki.

96ihsanacar, 3 yıl önce

dengeligri
Aday Memur
25 Kasım 2020 21:23

rica ediyorum engellilere idari izin verilsin artık. bizim saglık hizmetlerine erişimimiz engelsiz b

dengeligri
Aday Memur
25 Kasım 2020 21:25

rica ediyorum engellilere idari izin verilsin artık. bizim saglık hizmetlerine erişimimiz engelsiz bireyer kadar kolay değil bunun yanısıra virüsten kaçınma konusunda dezavantajlıyız

promoon
Kapalı
25 Kasım 2020 21:59

engel kategorisinde değerlendirilir ama kronik bölümlere alınabilir mi o konuda fikrim yok. lakin perpere arkadaşımın bahsettiği bakanlığın belirlediği kronik hastalıklar gibi bir şey söz konusu değildir, hiç bir zaman da olmayacaktır.

çünkü perpere dost bilmeli ki,

ben 4 kategoride kronik rahatsızlık var iken, bakanlık beni e-nabızda adamdan saymadı.

uzun lafın kısası, ben sağlık bakanlığına güvenmiyorum.

96ihsanacar, 3 yıl önce

perpere
Kapalı
26 Kasım 2020 15:07

kim güveniyor ki bende alerjik astım-kosh....vb bir çok durum var engellilik harici-gözde hipertansiyon o bu.....kovid tedavisinde kullandıkları ilçlar beni direkt mezara ya da geriye dönüşü imkansız hasarlara götürüyor.

promoon, 3 yıl önce

engel kategorisinde değerlendirilir ama kronik bölümlere alınabilir mi o konuda fikrim yok. lakin perpere arkadaşımın bahsettiği bakanlığın belirlediği kronik hastalıklar gibi bir şey söz konusu değildir, hiç bir zaman da olmayacaktır.

çünkü perpere dost bilmeli ki,

ben 4 kategoride kronik rahatsızlık var iken, bakanlık beni e-nabızda adamdan saymadı.

uzun lafın kısası, ben sağlık bakanlığına güvenmiyorum.

perpere
Kapalı
28 Kasım 2020 18:47

Helal olsun insan gibi insan bir idareci çıkmış koskoca Türkiye de

Cengizceng, 3 yıl önce

https://www.google.com/amp/s/www.memurlar.net/haber/939847/tunceli-de-engelli-personele-idari-izin.html%3famp=1

Toplam 132 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi