Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ocak 2022 10:47

Dayakçı öğretmen memur olur mu?

Aksaray'daki öğretmen arkadaşımızın şiddet görüntüleri nedeniyle öğretmenliği elinden alınıp memurluğa atanmış.

Öğretmenlere yönelik, mesleğinin elinden alınarak yaptırım uygulanması ne kadar doğru?

Mesela siz hiç gördünüz mü, soruşturma açılan hakim memurluğa atandı, veya görevini yapmayan doktor hasta bakıcı oldu?

Ciddi bir suçu varsa memuriyetten atılmalı, ama yoksa müktesep hakkı elinden alınmamalı, öyle değilmi?

Peki bu arkadaş özel okulda öğretmenlik yapabilecek mi? (matematik öğretmeni olduğu için çok talep var) belki daha çok para kazanacak, hemde çocukları dövmeden. MEB bunun da önüne geçmiş oluyor.

Huseyin Koyuncu
Aday Memur
21 Ocak 2022 10:50

Olmaz olamaz tabi bu ne arkadaş adam döner tekme atıyor Bakanlıkta onu alıp sen öğretmenlik çok yaptın gel biraz burada otur demiş

Bakanlık ödül vermiş bence

Euphratestigris
Yasaklı
21 Ocak 2022 10:56

Bu arkadaş öğrenciyken çok dayak yemiş heralde sürekli böyle başlıklar açıyor.

Omur Sultan
Aday Memur
21 Ocak 2022 11:00

Buna da şükür, Milli Eğitim Müdürü olmadığına şüredelim

callange
Şef
21 Ocak 2022 11:06

Euphratestigris sen beni takip edeceğine konunun içeriğine odaklan bi zahmet!

halis4242
Genel Müdür
21 Ocak 2022 11:36

Bence en mantıklısı yapılmış, MEB bünyesindeki öğretmenlik yapamayanları belirlemelidir, bunları çeşitli memurluklara yönlendirmelidir, eğitimi geliştirmek için bu da yapılmalıdır.

halis4242
Genel Müdür
21 Ocak 2022 11:40

Kimse öğretmenlik yapmaya zorlanmamalı, yapamıyorsa başka memurluklara yönlendirilmeli ama maalesef MEB ne yapıyor? MEB'in öğretmenlik yapmak isteyeni de istemeyeni de yapabileni de yapamayanı da öğretmenlikte tutmaya çalışması kadar tuhaf, acayip, garip bir şey yoktur, olamaz da...

Bu eğitime vurulmuş bir darbedir zannımca!!?

Euphratestigris
Yasaklı
21 Ocak 2022 15:21

Öğretmenlerle ilgili birçok iyi haber de varken sürekli bunlarla ilgili başlıklar açmana odaklanıyorum daha çok elimde değil.

callange, 2 yıl önce

callange
Şef
21 Ocak 2022 16:58

Euphratestigris öğretmenler ile ilgili ek gösterge hakkında defalarca paylaşım yaptım,...

yalnizzlink
Genel Müdür
21 Ocak 2022 18:21

öğretmen memur yapılır ama uzun süre çalışamaz adlide alacağı ceza 2 yılı 1 gün bile geçse memurluktan atılır

ashil13
Genel Müdür
21 Ocak 2022 21:00

bana bak mesleğin neyse git orada başlık aç. burayı provake edip durma hadii.

callange, 2 yıl önce

callange
Şef
22 Ocak 2022 15:35

8 yıl öğretmenlik yaptım, öğretmenler ile ilgili sorun, problem sadece MEB'de 'ÖĞRETMEN' kadrosunda bulunan kamu görevlilerine münhasır değildir. Toplumun, kamunun problemidir, herkes bu konuyu gündeme getirir tartışır, formun başka sayfasında bu konuyu paylaşıyorum, editörler buraya naklediyorlar. Provoke falan değil ki, nereden çıkardın?

ashil13, 2 yıl önce

bana bak mesleğin neyse git orada başlık aç. burayı provake edip durma hadii.

iteacher
Memur
22 Ocak 2022 16:59

Eskiden çok eskiden ne dayak yerdik be! Bizim suçumuz neydi?Böyle sosyal medya olmaması mı?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi