Editörler : F16 Gökçen
28 Ekim 2010 17:13

20lik dişlerim gömülü durumda hem de ters ve yan çıkmış...Ne yapmalıyım?

üst tarafta eksik olan azı dişime iplant yaptırmak için diş hekimine gitmiştim.Röntgen çekildi ve röntgen sonucunda üç tane çıkmamış 20 lik dişim olduğunu ve yan dişlerin köklerine baskı yaptığını öğrendim.Doktorum ağrı sızı olmassa ameliyata gerek yok dedi.Ama ben yaptığım araştırmalarda bu dişlerin ağrı sızı olmasa bile bir çok sıkıntıya yol açacağını öğrendim.Eğer bilgi sahibi olan varsa röntgen filmimi gönderebilirim.Bana ne tavsiye edersiniz.Teşekkür ederim?

uye1798223
Yasaklı
30 Ekim 2010 04:32

O ÇIKMAYAN DİŞLER YA İÇ ÇENE KISMINDAN YADA DAMAK TARAFINDAN CIKAR KI O ZAMAN DAHA TEHLIKELI OLUR DİŞ KÖK DAMARLARINA HASAR VERIR COK KÖTU DURUM ALIR , BIR AN EVVEL BIR BASKA DIS DOKTORLARINA GITMELISIN

camomileee
Şef
07 Kasım 2010 19:01

zamanla çok kötü bir ağrısı olacak ve diğer dişlerini de yamultacak.. vakit kaybetmeden aldırman lazım. Ben 4 tanesini de ameliyatla aldırdım

leblebi şekeri
Kapalı
09 Kasım 2010 00:31

benımkıler yamuk degılama rahatsıoz edıyor dıye gıtmıstım koklerı derın olduguıcın almadılar. rısklı olabılır cenenı dahı kırabılırız dedıler. uzmanına danıssan ıyı olur.

gguull
Şube Müdürü
09 Kasım 2010 13:59

benimkilerde sizinkiler gibiydi ve bir de çürük çıkıyordu.gittim ikisini de çektirdim.baştan cerrahi çekim olması lazım dediler 1 hafta antbyotik kullandım damağım şişmişti,antbytk sonrası şişlik indi ikisinide aynı gün çektirdim bayan bir diş hekimiydi,şimdi olsa yine ona çektirirdim el becerisi çok iyiydi,çok memnun kaldım ben.şimdi rahatım.bence çektirin,1 hafta çekilen yerde ağrısı oluyor ama sonradan rahat edersiniz. çok geçmiş olsun.

camomileee
Şef
09 Kasım 2010 14:58

leblebi şekeri benimkiler kemiğe gömülüydü... o kadar zor konumda riskli olmasına rağmen diş hekimi mutlaka alınması gerektiğini , yaş ilerledikçe ameliyatın daha zor olacağını söylemişti. 1 tanesini bayan doktor almıştı, 1 hafta çok zorluk çektim, diğer 3 ünü başka doktor aldı ertesi güne iyiydim.. geç olmadan aldırın, geçmiş olsun..

12 Kasım 2010 19:34

arkadaşlar 1.sınıf öğretmeniyim.Bu zamanlar çocuklar için çok önemli.okumaya ocak gibi geçeceklerini düşünüyorum.2.dönem başında da ameliyatlara sanırım başlarım

eylül_elif
Kapalı
21 Kasım 2010 10:05

ben yirmi altı yaşındayım

hala dişlerim çıkmadı

yani yirmilik dişlerim :)

çıkmak gibi bi niyette sergilemiyorlar

umarım sonra sorun olmaz

07 Aralık 2010 15:36

geçen hafta dr. a gittim. filmde 20 lik dişimin birinin damağın altında ve yan olduğunu öğrendim.dr çektirmem gerektiğini söyledi. biraz arastırma yaptım zor olduğunu öğrendim hastahaneden gün aldım ama çok korkuyrm ne yapcam bilmiyorum

günsal
Aday Memur
08 Aralık 2010 14:50

dişçi 20'lik dişimi çekemedi kökleri içinde kaldı,

bir sıkıntı olur mu?

bunlar köklerinden geri doğar mı,

ya da kalan kısmı kaldığı yerde çürür mü.

utanmaz adam bir de para istedi

50 tl yi böldüm ortadan ikiye yarısını verdim,

cem.34
Daire Başkanı
08 Aralık 2010 16:08

Cidden öylemi yaptınız:)

Bazen kökler çene kemiğine kaynaşmış olabilir fazla uğraşma yada çıkarma çabası çene kemiğine zarar verebilir diye dojktor insiyatifinde gerek görülürse çok küçük olursa tabi bırakılabilir. bunun tekrar söyleyorum çok küçük veya ağza zarar vermeyecek boyut ve mevkide olması bir sorun teşkil etmez ve yeniden bir dişin çıkmasına sebebiyet vermez.

günsal
Aday Memur
08 Aralık 2010 16:24

çok teşekkür ederim cem bey,

tabiki öyle yaptım verir miyim paranın tamamını,

yarım dişe yarım para...

gul_87
Memur
09 Aralık 2010 02:19

bende de aynı sağlık probemlemi var.4 tane dişim gömülü ve diğer dişlere baskı yapıyormuş git gide sıkışıyor dişlerim doktor aldırmazsam çene kaymasına neden olacağını söyledi ama çok korkuyorum :(

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi