Editörler : crops35
04 Nisan 2017 14:41

Şubat 2017 engelli öğretmen alımı il emrine atananlar hakkında

Arkadaşlar il emrine atandıktan sonra hangi işlemleri yapacağız bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

buk88
Memur
04 Nisan 2017 15:21

Öncelikle bulunduğum kurumdan istifa edeceğim galiba :)))

ırmak2009
Aday Memur
05 Nisan 2017 20:04

hocam önce kararnamelerin gelmesini bekleyecegiz atandığınız ile daha sonra başvuruda vermiş olduğunuz belgelerin yine aynılarını ekstradan öğretmenlik yapabilir raporunu ve eğer bir kurumda çalışıyorsanız muafakat belgesini milli eğitimde çalışıyorsanız muafakat belgesine gerek yok bu kadar hocam

ırmak2009
Aday Memur
05 Nisan 2017 20:11

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik

formasyon ve 2016 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek; ayrıca,

hâlen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına

ilişkin beyanları alınacaktır.

Ancak, ataması yapılan engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında

başvuruda istenilen belgeler ile öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu

ibraz etmeleri gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat

belgesi istenmeyecek; ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi

ibraz edecektir.

Atamalar, Bakanlığın belirleyeceği tarihte adayların tercih etmiş oldukları illere ilan edilen

kontenjan sınırlılığında EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak; ataması yapılan öğretmenlerin

görev yerleri valiliklerce belirlenecektir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

fthyldrm189
Aday Memur
06 Nisan 2017 12:54

Tesekkur ederim hocam. Hem rapor hemde muafakat almam lazim bugun bi egetum arastirma hastanesine gittim 3 ay surer dedi rapor alman. Devlet hastanesine gidicem birde. Bakalim onlar ne diyecek.

buk88
Memur
06 Nisan 2017 14:20

Okul yerlerimiz nasil olacak peki ?

yesraa
Aday Memur
13 Nisan 2017 10:18

Merhaba Arkadaşlar,

Ankara İli emrine atamam yapıldı ve istenen belgeleri toplamak için yola koyuldum. İlk önce öğretmenlik yapabileceğime dair sağlık kurulu raporuna başvurdum. Tam teşekküllü bir devlet hastanesine giderek, öğretmen olabileceğime dair sağlık kurulu raporu almak istediğimi söyledim, dilekçe doldurup, poliklinikleri gezmeye başladım. Her şey yolunda gidiyordu. Görme problemim var. Göz polikliniğine girdiğimde, yansıtılan harflerin (doğal olarak) bir iki satırını okuyabildim ve gözden geçemediğimi, rapor düzenlenemeyeceğini söylediler. Ben onlara zaten benim engelli öğretmenlik kapsamında atandığımı ifade edince, var olan sağlık raporumu da ekleyerek tekrar değerlendirildiler. Sonuç; olumsuz çıktı. Kurul başkanıyla görüştüm ve bu raporun normal öğretmenlik için değil özürlü öğretmen grubunda olduğu için; yetkinin üniversite veya eğitim araştırma hastanelerinde olduğunu, kendilerinin böyle bir raporu düzenleyemeyeceğini ifade etti.

Peki, ben bu hastanede neden beş gün süründüm?

Neden 200 TL rapor parası ödedim?

Bu raporu veremeyeceklerini bilmiyorlar mıydı?

Hepsini geçtim, kurul başkanının söylediği şey bana hiç tatmin edici gelmedi çünkü, dün akşam MEB iletişim merkezini aradığımda, devlet hastanelerinin de verebileceğini söylemişlerdi.

İfade etmek istediğim şudur ki; bu raporu almaya giderken ilk başta kendinizi oldukça açık bir şekilde ifade edin.

Şimdi sil baştan, eğitim araştırma hastanesine gideceğim, bakalım sonuç ne olacak!

Rapor alan arkadaşlar varsa, deneyimlerini yazarlarsa, faydalı olacağını düşünüyorum.

Herkese güzel günler.

m_ali_cerci
Aday Memur
14 Nisan 2017 14:54

sa arkadaşım normal raporumnla devlet hast. git söyle öğretmen olur raporu alacam parada almazlar..

m_ali_cerci
Aday Memur
14 Nisan 2017 14:55

1 günde alırsın parada almazlar. ben aldım 3 kopya verirler 2 kisi sende biri hast. alır..

buk88
Memur
14 Nisan 2017 15:28

Güvenlik soruşturmasınin en altinda nüfus cüzdanı sureti ve sureti onaylayanin adi soyadi diyor bunun anlami nedir ne yapmamiz isteniyor ki

bulaşıkkk
Yasaklı
15 Nisan 2017 11:38

Torpilin yoksa kimsenin gitmediği en kötü okula verirler.

buk88, 7 yıl önce

Okul yerlerimiz nasil olacak peki ?

buk88
Memur
15 Nisan 2017 19:24

Guvenlik soruşturması formunun en altindaki nufus cuzdani onaylayanin muhur vs nasil yapilacaki?

Ve der ki fotoğraf biometrik olacak bunun boyutu ne olacak acaba ?

buk88
Memur
19 Nisan 2017 15:53

Guvenlik soruşturmasindan okey alirsak Allah kismet ederse kadrolu olarak atanacagiz degil mi ?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi