Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Temmuz 2019 02:48

EKYS kaldırılsın sadece mülakat olsun.

yıl olmuş 2019 hala yazılı sınavdan bahsediyoruz.yazılı sınav gelişmişliği bitirir.sadece mülakat olursa başarı artar.nerden mi biliyorum.kısaca anlatayim:milli eğitimde şu anda görevde olan müdür ve yardımcılarının en az yüzde sekseni sadece mülakatla alındı.ekys geldiğinde bunlar bu sınavdan da muaf tutuldu.bundan çıkardığim sonuç milli eğitim bakanı bu mülakatla alınan idarecilerin çalışmalarından son derece memnun ki bunları ekys den muaf tuttu.yani mülakatla alınan idarecilerin işini son derece iyi yaptığinı egitime büyük bir ivme kazandirdiklarini da uygulamasiyla kabul etmiş oldu.durum buyken açık olan 3-5 okula da sadece mülakatla idareci ataması daha mantıklı olur.hem sınav için 200 lira +kitap parası+ zaman+ulaşim dan da tasarruf sağlanmış olur.hatanın neresinden dönsen kardır deyip yazılı sınavı kaldırın.eskisi gibi çağın gereklerine uygun bir şekilde atamaları yapin.10 yıla kalmaz marsa insanlı mekik yollarız.

hugo.almeida
Kapalı
07 Temmuz 2019 11:03

Güzel diyorsunuz da hocam mülakat için de yol gidiyor insanlar. O da masraf. Bence bakanlık bu işi sarı sendikaya bıraksın bugüne kadar olduğu gibi. Sonuçta sendikanın bazı sorumlulukları olmalı. 17 yılda memurların sakal bırakabilmesini sağlamaları dışında eğitime bir katkı daha sağlasınlar.

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
07 Temmuz 2019 13:40

Burası karışacak vaziyet alın :)

enensonmohikan
Kapalı
07 Temmuz 2019 14:09

mantıklı olan bugüne kadar idarecileri kim atamişsa bundan sonra da onun ataması.arkadaşin dedigi gibi mülakatın da kaldırilması ileriye dönük bir gelişme olur.şu anda yapılmiş olan isabetli müdür ve müdür yardımcilari atamaları sayesinde eğitimde dünyada ilk beşteyiz.gurur duyduğumuz bir egitim sistemimiz var.

teacher35
Aday Memur
07 Temmuz 2019 15:02

Bence bakanlık boş kurum listesini yetkili sendikaya göndersin. Yetkili sendika da gün içinde karşılarına uygun idareci isimlerini yazıp bakanlığa geri göndersin.

49 müdür
Şube Müdürü
07 Temmuz 2019 15:21

2023 eğitim vizyonumuz için sayın bakanımız liyakatli kişiler ile uygulamalar hayata geçecek demişti.Mevcut idarecilerin seçim yöntemini yanlış bulsa da onlarla devam ettiğine göre anlaşılıyor ki isabetli seçimler ile seçilmiş bu kişiler.Eğitimde ileri boyutta olduğumuzu düşünürsek lütfen mevcut yöneticilerimizin hakkını teslim edelim.

Seçilme yöntemleri yanlış olsa da doğru kişiler olmaları bu yanlışı ortadan kaldırıyor.

enensonmohikan
Kapalı
07 Temmuz 2019 16:01

başından beri bunu ima ediyorum.varolan başarının devamını istiyorsak derhal sınavı mülakatı kaldırmalı bu sisteme geçmeliyiz.
teacher35, 5 yıl önce

Bence bakanlık boş kurum listesini yetkili sendikaya göndersin. Yetkili sendika da gün içinde karşılarına uygun idareci isimlerini yazıp bakanlığa geri göndersin.

hugo.almeida
Kapalı
07 Temmuz 2019 16:09

Çok saçma. Sendika isimleri belirledikten sonra neden bakanlığa geri göndersin ki? Bakanlığın ne sıfatı var da alınmış kararı yollasın sendika? Sendika kendi sitesinden yayınlar.

teacher35, 5 yıl önce

enensonmohikan
Kapalı
08 Temmuz 2019 03:35

beyin fırtanası yapmak iyidir.ne güzel fikirler çıkıyor.bu kapasitemizle bizim düşündüklerimizi adamlar yıllardır uyguluyor.gerçekten biraz zavallıyız biraz da şanslıyız.malum adamlar bizim aklımızdan çok daha ötesini görüp hesaplamalar yapabiliyor.müdür ve yardımcilarıni seçerken çok hassas davrandıklarını ve bizim için en hayırlısını düşünerek hareket ettiklerini bilmek beni şahsen mutlu edip biraz da gururlandıriyor.okullarımız geleceğimiz olan çocuklarımız çok çok emin ellerde.seçilmiş olan müdür ve yardımcılarına biz sıradan öğretmenler için hizmet etmek ne büyük onurdur. finlandiya falan hikaye.bekle bizi mars . seni fethetmeye geliyoruz.elon mask da avucunu anca yalar.
hugo.almeida, 5 yıl önce

Çok saçma. Sendika isimleri belirledikten sonra neden bakanlığa geri göndersin ki? Bakanlığın ne sıfatı var da alınmış kararı yollasın sendika? Sendika kendi sitesinden yayınlar.

Teozofik
Şef
08 Temmuz 2019 08:44

Ben de aynen katılıyorum: ne sınav mınav! Atayın gitsin. Her toplum layıkı olduklarıyla yönetilir! O kadar....

enensonmohikan, 5 yıl önce
mantıklı olan bugüne kadar idarecileri kim atamişsa bundan sonra da onun ataması.arkadaşin dedigi gibi mülakatın da kaldırilması ileriye dönük bir gelişme olur.şu anda yapılmiş olan isabetli müdür ve müdür yardımcilari atamaları sayesinde eğitimde dünyada ilk beşteyiz.gurur duyduğumuz bir egitim sistemimiz var.
08 Temmuz 2019 10:19

Kesinlikle katılıyorum.Mülakata da sadece malum sendikanın üyeleri çağrılsın

Teozofik, 5 yıl önce

Ben de aynen katılıyorum: ne sınav mınav! Atayın gitsin. Her toplum layıkı olduklarıyla yönetilir! O kadar....

yaşarimam
Memur
08 Temmuz 2019 10:26

Bu daha iyiymiş :)))

hugo.almeida, 5 yıl önce

kazım1977
Aday Memur
08 Temmuz 2019 11:02

Muhtarlar müdür olsun. Koskoca mahalleyi yönetiyor, hem de seçilmiş. Okulu mu yönetemeyecek :)

49 müdür
Şube Müdürü
08 Temmuz 2019 12:07

Şube müdürlüğü nde yazılı sınav koyulması mesela çok yanlış.Direk mülakat olsaydı daha iyi olurdu.Okulların ne noktaya geldiği ortadayken yazılı sınava ne gerek vardı.Ya da yazılı sınav barajı 60 çok yüksek mesela bir çok arkadaş 48 de kaldık oysa müdürlük mülakatında 98 alan arkadaşımız bile vardı aramızda.Ülke kaybediyor.Acilen yazılı işi kalkmalı sadece mülakat gelmeli

Bedri Ak
Aday Memur
08 Temmuz 2019 12:32

Küçük düşünmeyelim arkadaşlar. TYT ve AYT sınavlarına da gerek yok. Öğrenciler boşuna stres yaşamasın.Tıp fakültelerine, Hukuk fakültelerine, Eğitim fakültelerine öğrenciler mülakat ile girsin. Nasıl olsa mezun olduktan sonra bu şekilde atanacaklar.

enensonmohikan
Kapalı
08 Temmuz 2019 12:47

emin olun arkadaşlar üzerinde çalışıyordur.aklın yolu bir.
Bedri Ak, 5 yıl önce

Küçük düşünmeyelim arkadaşlar. TYT ve AYT sınavlarına da gerek yok. Öğrenciler boşuna stres yaşamasın.Tıp fakültelerine, Hukuk fakültelerine, Eğitim fakültelerine öğrenciler mülakat ile girsin. Nasıl olsa mezun olduktan sonra bu şekilde atanacaklar.

memoserif
Şef
08 Temmuz 2019 13:41

Mülakat=torpil=biat≠liyakat

burhan0101
Memur
08 Temmuz 2019 14:01

siyasiler, siyasi çıkarını bırakıp ülke çıkarına göre davranmadığı müddetce en kral baknda gelse boş

hugo.almeida
Kapalı
08 Temmuz 2019 14:37

Azaları da öğretmen olsun işte.

Az daha beyin fırtınası yapsak 2023'e kalmaz marsa koloni kurarız. Yalnız tek sıkıntı hafta tatili. Cuma ve cumartesi tatil pazar günü işbaşı olmalı.

kazım1977, 5 yıl önce

Muhtarlar müdür olsun. Koskoca mahalleyi yönetiyor, hem de seçilmiş. Okulu mu yönetemeyecek :)

tugbasosyalll
Kapalı
08 Temmuz 2019 16:19

Bekle bizi mars :P gelioz

Vugrovic
Aday Memur
08 Temmuz 2019 17:28

:)) Güzel teklif.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler