Editörler : Pangaea

Yasaklı
06 Ağustos 2019 22:50

Fen bilgisi öğretmenliği

ikinci üniversite olarak okunur mu ? lisans mezunuyum

stark666
Yasaklı
06 Ağustos 2019 23:05

koca forumda fen bilgisi okumuş kimse yok mu yardımcı olabilecek :)

Begümmgnll
Memur
06 Ağustos 2019 23:09

Keyfi olarak okuyabilirsin meslegi yapmak icin düşünürsen atamalar malum pek tavsiye etmem dahi iyi bölümler var. Bir fen bilimleri ogretmeni olarak söylüyorum. Ama yinede branşımdan çok memnunum :)

stark666
Yasaklı
06 Ağustos 2019 23:12

atama amaçlı istiyorum da aslında ilköğretim matematik için girdim sınava kendi ilimin dışına çıkamıyorum gelmedi burada ek tercihte fen bilgisi yazsam mı diye düşündüm çok mu kötü atama yeri seçmem köy falan :)

Begümmgnll, 5 yıl önce
Keyfi olarak okuyabilirsin meslegi yapmak icin düşünürsen atamalar malum pek tavsiye etmem dahi iyi bölümler var. Bir fen bilimleri ogretmeni olarak söylüyorum. Ama yinede branşımdan çok memnunum :)

Begümmgnll
Memur
06 Ağustos 2019 23:33

Bu atamalarda çok guzel yerler açıldı kocaeli sakarya bursa alanya ilce merkezleri il merkezleri bulunmakta tabi bolca köy de var. Hocam feni okurken üni ortalamanızı yüksek tutarsanız ilkogretim matematikten çift anadal yapabilirsiniz :) fikir olsun
stark666, 5 yıl önce

atama amaçlı istiyorum da aslında ilköğretim matematik için girdim sınava kendi ilimin dışına çıkamıyorum gelmedi burada ek tercihte fen bilgisi yazsam mı diye düşündüm çok mu kötü atama yeri seçmem köy falan :)

Dgknkck
Aday Memur
06 Ağustos 2019 23:58

Atanma çok zor başka bölümü düşünün

fenveteknol.
Aday Memur
07 Ağustos 2019 00:42

5-6 yıldr atama bekledım calısrm yaparım dıyorsanz yazın

stark666
Yasaklı
07 Ağustos 2019 01:05

teşekkürler hocam çift anadalı araştıracağım.

Begümmgnll, 5 yıl önce
Bu atamalarda çok guzel yerler açıldı kocaeli sakarya bursa alanya ilce merkezleri il merkezleri bulunmakta tabi bolca köy de var. Hocam feni okurken üni ortalamanızı yüksek tutarsanız ilkogretim matematikten çift anadal yapabilirsiniz :) fikir olsun

stark666
Yasaklı
07 Ağustos 2019 01:06

kpss taban puanlarına bakınca 78 falan diyor. zor mu sınav böyle dediniz acaba

Begümmgnll
Memur
07 Ağustos 2019 01:23

Hocam öabt zorluyor. Bir bakıyorsunuz ki diger branslara göre alımı az yapmışlar insan ümitsizliğe kapılıyor. Diger branslar icin nasildir bilmem ama fizik kimya biyoloji icin ayri ayri ugrasiyosunuz öabt de. Okuyupta senelerce bekleyen hocalarım daha iyi anlarlar beni :) o 78 ler 76 lar oluveriyor 80 83
stark666, 5 yıl önce

kpss taban puanlarına bakınca 78 falan diyor. zor mu sınav böyle dediniz acaba

Betelgeus
Daire Başkanı
07 Ağustos 2019 12:42

Not: Branş olarak en ağır derslere sahibiz. Sınav sorumluluğu olarak en geniş alana sahibiz.

stark666
Yasaklı
07 Ağustos 2019 12:55

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam dikkate alacağım :)

Begümmgnll, 5 yıl önce
Hocam öabt zorluyor. Bir bakıyorsunuz ki diger branslara göre alımı az yapmışlar insan ümitsizliğe kapılıyor. Diger branslar icin nasildir bilmem ama fizik kimya biyoloji icin ayri ayri ugrasiyosunuz öabt de. Okuyupta senelerce bekleyen hocalarım daha iyi anlarlar beni :) o 78 ler 76 lar oluveriyor 80 83

stark666
Yasaklı
07 Ağustos 2019 12:57

fenle aram iyide aslında ama dediğiniz gibi ağır oluyor galiba öabt sınavları

Betelgeus, 5 yıl önce

Not: Branş olarak en ağır derslere sahibiz. Sınav sorumluluğu olarak en geniş alana sahibiz.

Hasan1235
Aday Memur
07 Ağustos 2019 16:59

Tamam atama puanınız yüksek olabilir ona sözüm yok lakin bir sınıf öğretmenliği mezunu olarak diyebilirim ki bizim alan kadar değildir zorluğu yada alan konularının genişliği.

Betelgeus, 5 yıl önce

stark666
Yasaklı
08 Ağustos 2019 10:08

Hocam son bir sorum olacak kitap vs gibi çok masraf gidiyor mu okurken

Begümmgnll, 5 yıl önce

Fungia
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:43

Hem masraflı hem değmiyor özel sektörüde tıkalı. Kitaplardan petrucchi surwey campbell almadan mezun olan fenci sanıyorum yoktur tabi üniversitesine göre de değişir. İlk ünivinizde aynı puan aralıklarında atanıyorsa hiç feni zorlamayın ama yok atamanız hiç yoksa ilk ünivden denemeye değer derim. Tavsiyem ise okul öncesi olur
stark666, 5 yıl önce

Begümmgnll
Memur
08 Ağustos 2019 13:35

Belli başlı derslerden mecbur kitap alacaksin hocam gerekli olmayanlar fotokopilerle yada deli gibi not tutmayla geçiyor :) birde hocam aldığımız kitapların üzerinde yazan yazıyı söyliyeyim "Fen bilgisi öğretmenliği ve tıp fakültesi öğrencileri için" okumanin zorlugunu bu yaziyi görünce anladim :) masraf olarak kitaplar materyal dersleri icin modeller yapmak, Laboratuvar dersleri icin ufak tefek seyler mecbur alınıp yapılıyor hocam
stark666, 5 yıl önce

stark666
Yasaklı
08 Ağustos 2019 16:24

Teşekkürler hocam çok yardımcı oldunuz :)

Begümmgnll, 5 yıl önce
Belli başlı derslerden mecbur kitap alacaksin hocam gerekli olmayanlar fotokopilerle yada deli gibi not tutmayla geçiyor :) birde hocam aldığımız kitapların üzerinde yazan yazıyı söyliyeyim "Fen bilgisi öğretmenliği ve tıp fakültesi öğrencileri için" okumanin zorlugunu bu yaziyi görünce anladim :) masraf olarak kitaplar materyal dersleri icin modeller yapmak, Laboratuvar dersleri icin ufak tefek seyler mecbur alınıp yapılıyor hocam

sdsss
Daire Başkanı
12 Ağustos 2019 17:35

bence başka seçenekler varsa daha iyi olur

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi