Editörler : crops35
15 Temmuz 2013 09:36

Eski taşeron - yeni kadrolu işçiler

Merhaba. son 1 yildir herkesin dilinde taşeron , taşeron , taşeron. ama bir arpa boyu yol alinamadi. bir taşeron bilgi kirliliğidir gidiyor. allah aşkina net olan hangi bilgi var elimizde ? taşronlarin sonunu neye bağlayacaklar ? sonu hüsran mi olacak , müjde mi olacak ? yorumlarinizi ve bilgilerinizi bekliyorum.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 10:52

Yok mu fikri olan ?

bal topu
Aday Memur
16 Temmuz 2013 14:05

hiç zannetmiyorum.sartların iyileştirme haberleri var her yerde kadro olmaz.bir ihtimal 4c olabilir!

mhnds60
Şef
16 Temmuz 2013 14:24

Arkadaşlar taşeron işçilerin mahkemelere açtıkları birçok dava taşeronlar lehine kadro ile sonlandırıldı.Son zamanlarda bu tip haberleri görmekteyim.Bakan beyin dediği düzenlemenin içeriğini görmeden tüm taşeron işçiler çalıştıkları kurumu benzer mahkeme kararlarınıda örnek gösterek mahkemeye verelim. Bunun sonucunda içerikte kadro yer alsın çünkü mahkeme zaten kadro vermekte bunu bilen hükümet mahkeme kararını beklemeden bize kadro verebilir.Bu kitleyi karşısına almaz....

rayban_ua
Aday Memur
16 Temmuz 2013 15:11

kesınlıkle artık taşeronlar olarak daha guclu daha dırı daha butun hareket etmemız lazım az buz değil 700 bın ınsandan bahsedıyoruz bu ınsanların haklarını koruyacak hıc bır sendıka stk temsılcısı göremıyorum gecenlerde bılmem ne taşeronlar temsılcı bakan faruk çelık ıle görüşmus o resıme bakıyorum adam resmen faruk çeliğin dıbıne düşecek bır yılışık yılışık gulmeler falan bunlar mı bu ınsanların haklarını arayacak sıze soruyorum
bu son secım son şansımız

mhnds60, 11 yıl önce

Arkadaşlar taşeron işçilerin mahkemelere açtıkları birçok dava taşeronlar lehine kadro ile sonlandırıldı.Son zamanlarda bu tip haberleri görmekteyim.Bakan beyin dediği düzenlemenin içeriğini görmeden tüm taşeron işçiler çalıştıkları kurumu benzer mahkeme kararlarınıda örnek gösterek mahkemeye verelim. Bunun sonucunda içerikte kadro yer alsın çünkü mahkeme zaten kadro vermekte bunu bilen hükümet mahkeme kararını beklemeden bize kadro verebilir.Bu kitleyi karşısına almaz....

mhnds60
Şef
16 Temmuz 2013 15:30

Arkadaşım kesinlikle haklısın öncelikle taşeronların haklarını savunacak ve önderlik edecek sendika veya dernek olmalı.

rayban_ua, 11 yıl önce

kesınlıkle artık taşeronlar olarak daha guclu daha dırı daha butun hareket etmemız lazım az buz değil 700 bın ınsandan bahsedıyoruz bu ınsanların haklarını koruyacak hıc bır sendıka stk temsılcısı göremıyorum gecenlerde bılmem ne taşeronlar temsılcı bakan faruk çelık ıle görüşmus o resıme bakıyorum adam resmen faruk çeliğin dıbıne düşecek bır yılışık yılışık gulmeler falan bunlar mı bu ınsanların haklarını arayacak sıze soruyorum
bu son secım son şansımız

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
17 Temmuz 2013 09:19

Bence taşeronları hesaba katmamak aptallık olur.Ailesiyle beraber 4 milyon kişilik geniş bir kitle

rayban_ua
Aday Memur
17 Temmuz 2013 09:51

nevzat bey çok haklısınız f 4 mılyon aıleyı ılgılendıren bır konu fakat hak arayacak guc bır temsılcıye ihtiyac var şuankı temsılcılerın çoğu sıyası düşüncelerinden dolayı mevcut ıktıdara yılışık yılışık paslar atıyor bunlar bızlerın hak aramasını falan yapmaz yapamaz

Taşeronların temsılcısı şöyle dıyecek ben X partı ıle şu şartlar olmazsa kesınlıkle pazarlık masasına oturmam şartların oluşması hukumetın samımı adımlar atması gerekıyor demesı gerekır
Tüm basını çağırıp Eyyy 700 bin taşeronum bu hükümet bızım şartlarımızı kabul etmıyor türlü türlü bahaneneler uretıyor evet bılıyorum hepınız işten atılma korkusu yaşadığınız için eylemlere katılamıyorsunuz fakat sandıkta bunların hepsıne gununu gösterın 4 mılyonu ılgılendıren bu yasaya kım destek verırse ona oy verın bundan sonra kuru lafllara karnımız tok desın
böyle astığını astık kestığını kestık taşeron temsılcısı gerekıyor
Bakın Arkadaşlar size bir olay anlatayım X belediyenın sendıkası vardı fakat y sendıka bızım mevcut sendıkamızı fesh edığ kendı sendııkalarına gecmemız ıcın iş verenle bır olup çalışanlara baskı kurdular her yerden türlü türlü telefonlara bızlerı zorladılar ve ıstedıklerı de oldu şimdı o sendıkacı ankara da bır partının mılletvekılı oldu ve sıyaset yapıyor bır kere ölümün kıyısından döndü bu sendıkacı Allah (c.c) takdırı ılahısı olsa gerek şimdi soruyorum sıze bu ınsanların haklarını bunlar mı koruyacak

KOMŞU KIZI
Kapalı
17 Temmuz 2013 13:12

müjdeli haberlerini bekliyoruz sayin bakanimiz faruk çelik' ten. bizim de yüzümüzü güldürecek ..

rayban_ua
Aday Memur
17 Temmuz 2013 13:22

umutlusunuz komşu kızı

KOMŞU KIZI
Kapalı
17 Temmuz 2013 13:29

umutsuz yaşanmaz!..

rayban_ua, 11 yıl önce

umutlusunuz komşu kızı

rayban_ua
Aday Memur
17 Temmuz 2013 16:42

ben hıc umutlu değilim

rayban_ua
Aday Memur
17 Temmuz 2013 16:44

umut anlam olarak ummaktan doğan güven duygusundan ortaya çıkar zira ben bu güven duygusunu yaratanları daha göremedım zira umutta etmıyorum Fakat buna paralel olarak hak aramanın daha doğru olacağı kanaatindeyim unutulmamalıdır kı haklar verılmez alınır

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
18 Temmuz 2013 09:03

Bence de... Taşeron yeterince ses vermiyor.Daha çok bağırmak lazım. Maalesef ağlamayana emzik yok

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
18 Temmuz 2013 09:11

Ama herşeye rağmen KOMŞU KIZI haklı. Umutlu olmak lazım. Artık taşerona neşter vurulacak.

rayban_ua
Aday Memur
18 Temmuz 2013 10:00

nevzat bey memurlar net'e o kadar üye var şu konularda bıle ne kadar ılgısız göruyorsun değil mı

bal topu
Aday Memur
18 Temmuz 2013 11:10

umut tan öte gerçekçi olmak lazım sanırım..taserona kadro vermezler.

mhnds60
Şef
18 Temmuz 2013 16:44

arkadaşım biz böyle süt dökmüş kedi gibi durup beklersek kadroyu bırak şartları zorlaştırırlar bile.ama biz haklarımızı aramalıyız hükümetin karşısına birlikte, güçlü ve kararlı olarak çıkmalıyız. sesimizi iyi duyurmalıyız.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
19 Temmuz 2013 08:59

rayban çok haklısın. Tuzu kuru olan maalesef ilgisiz oluyor. Böyle bir gelişmeyi istemeyen de çok

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
19 Temmuz 2013 09:00

bal topu o kadar da karamsar olma. baskı artıyor kadro olmasa da taşeron haklarının artacağı kesin

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
19 Temmuz 2013 09:01

belki kadro değil de sözleşme vs. olabilir. en azından şirketler aradan çıkarılır

Toplam 11649 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi