Editörler : oto-danisman-expert
20 Şubat 2013 11:43

kara kuvvetleri muvazzaf astsubay bayan alımı 2013

selamınaleyküm astsubaylıga basvuru yapan bayan arkadaşlar nerdesiniz çalışmalar nasıl ses verin

yonca çepni
Aday Memur
20 Şubat 2013 19:51

ön başvuruyu yaptık ..

1023ozlem
Aday Memur
20 Şubat 2013 21:10

iyi akşamlar kızlar bende başvurmak istiyorum ama emin değilim polislik mi astsubaylık mı?

pathy
Şef
20 Şubat 2013 22:48

arkadaşlar merhabalar bende başvuru yapacağım ama tam olarak işi bilmiyorum. bilgi verebilecek olan var mı acaba :(

BrokenSword
Yasaklı
20 Şubat 2013 22:56

Bayan da olsa Türk Askeri selamun aleykum diye başlamaz.

MySSİD
Şef
20 Şubat 2013 23:02

Bence Emniyet bayanlar için daha uygun. Çünkü genelde şehir merkezlerinde görev yapıldığı ve yine gnelde bayanlar merkezlerde çalıştığı için aile çocuklar v.b ile ilgilenmesi daha kolay olacaktır.

Tabii benim fikrimce böyle.

1023ozlem, 11 yıl önce

iyi akşamlar kızlar bende başvurmak istiyorum ama emin değilim polislik mi astsubaylık mı?

suskun kalp
Şube Müdürü
21 Şubat 2013 00:06

artık Emniyete de girmekte çok zorlaştı ki 2012 pomem de bizzat yaşayarak gördüm..8 bin kişi başvurdu ve sadece 130 kişi alındı boy sınırını düşürdüler başvurular daha da artacak belki 2 katı olacak ve alacakları yine çok düşük bi rakam olacak ..girebilen subaylık-astsubaylığada girsin yani şansınızı deneyin derim

ozalikurt
Aday Memur
21 Şubat 2013 10:13

inşallah bu bayan alımını abartmazlar hadi maliye personel ve üst düzey yönetim için bayanlardan yararlanılmak gerekebilir ama fazlası zarar düşünsenize her tarafın kadın olduğunu tsk da hiç kızmayın kızlar burada söz konusu türk sılahlı kuvvetleri bugün barış varsa yarın savaş var

BrokenSword
Yasaklı
21 Şubat 2013 16:34

Özalikurt, Türk Kadını gerektiğinde savaşmasını da bilir ki, öyle de olmuştur.

MySSİD
Şef
21 Şubat 2013 20:05

Aynen katılıyorum

BrokenSword, 11 yıl önce

Özalikurt, Türk Kadını gerektiğinde savaşmasını da bilir ki, öyle de olmuştur.

ufuk ufuk
Şef
21 Şubat 2013 20:10

neden ?

BrokenSword, 11 yıl önce

Bayan da olsa Türk Askeri selamun aleykum diye başlamaz.

çerkesskızı
Aday Memur
22 Şubat 2013 01:24

selamun aleyküm BrokenSword selamun aleyküm :)

ozalikurt
Aday Memur
22 Şubat 2013 10:01

brokensword, ben yapamazlar demiyorum ama seferberlik halinde tepyekün yapabilirler mevzu çok derin biraz geniş düşünürsen anlarsın. Rütbeli asker olarak alacaklarına personel maliye ikmal gibi sınıflara komutan statüsünde erkek atasınlar çalıştırılmak içinde yeterli sayıda bayan sivil memur alsınlar ya bu bayan alımını kim çıkardıki zaten onuda anlamıyorum şimdi ne değişti de bu kadar ihtiyaç doğdu. Jandarma komutanlığı için bayan alımı normaldir çünki asayişten sorumlu kolluk kuvveti ama kara kuvvetleri ne alak neyse ben karşıyım herkesin düşüncesi farklıdır

BrokenSword
Yasaklı
22 Şubat 2013 12:12

Kadınlar doğası gereği erkeklerden daha dayanıklıdır. ABD ordusu , basında okuduk, artık bayan askerlerini savaş alanının ortasında görev yapacak şekilde eğitiyor. Çin'de harç karıştıran, çimento taşıyan bayan inşaat işçileri görmüştüm.

Taciz vs. olur diyorsan , öyle bir yasa yaparsın ki değil taciz yan gözle bile bakamazlar.

Çerkeskızı Çok inatçısın, çooook..!

çerkesskızı
Aday Memur
22 Şubat 2013 18:52

ben basvuru yapan bayanlara seslenmek istedim ama görüyorum ki laf kalabalıgı yapmak isteyen cok kişi varmış. yok Türk Askeri selamunaleyküm diye başlamazmış yok bayan alımını abartmazlarmış kara kuvvetleri şu an da personel ve maliye sınıfına bayan alımı yapıyor mu yapıyor sen burda eleştirsen fikrini beyan etsen ne olur ne değişir Türk Askeri selamunaleyküm de der ellerini açar dua da eder selam yaradanın selamı aleykümselam demekte bu kadar zor değil inatçı mıyım ? evet inatçıyım saygılar...

ikmalçi
Yasaklı
22 Şubat 2013 20:18

kardeşim,muhatap aldığın şahıs emekli bir başgedikli,70li yaşlarda zannedersem psikolojik sorunları var,sadece laf olsun diye herşeye maydonoz,siz tam tersini yazsanız oda aynen laf olsun diye tersini yazardı,kendinin bırakçine gitmeyi dolmuşa binecek parası yok.takılmayın böyle hastalıklı tiplere,ha niye yazdım,saygı sunmuşsunuzda saygı havaya gitmiş.

çerkesskızı
Aday Memur
22 Şubat 2013 21:57

yaşına saygılar hürmetler olsun o zaman :) eyvallah ikmalçi sagolasın bilgilendirdiğin için

MOZARTSEVER
Aday Memur
22 Şubat 2013 23:55

arkadaşlar benim tahminim bandoya alınacak bayan assubaylar diğer sınıflarda hiç duymadım...j

MOZARTSEVER
Aday Memur
22 Şubat 2013 23:57

sanırım şuanda yanlızca jandarmada ve karakuvvetlerinde bandoda bayan assubay var

hrt_1986
Aday Memur
23 Şubat 2013 14:30

Astsububay olacak arkadaşlara sorularını cevap verebilirim...

efsane_85
Aday Memur
23 Şubat 2013 22:34

BrokenSword cevabım sanadır bende askeri personelim rütbem önemli değil sen müslüman değilsen müslüman olanlara laf edemezsin Allah ın selamını vermek sünnet almak farzdır senin gibiler yüzünden 1 gram öteye gidemiyordu bu ülke sizin gibiler yüzünden askerlere dinsiz diyorlardı kimsenin dinine karışamazsın haddini aşma...

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi