Editörler : "eskiyara"Pangaea
«16171819202122232425262728

Katip4433
Aday Memur
09 Eylül 2019 14:40

Sayın editör arkadaş 540 soru ve cevap yazılan bi sorunumuz var neden bunu anasayfaya taşımazsınız anlayamıyoruz

Tulumculuklu
Memur
09 Eylül 2019 20:11

Il icine en kısa zamanda bir çözüm lütfen acill

Tulumculuklu
Memur
10 Eylül 2019 16:54

Yok yine olamayacak il içi yine olmayacak artık kabullenmek lazim ama sıkıntılar gitmedikçe umut bitmiyor ışte ama sonuç hep hayal kırıklığı

B.OConnor
Şef
11 Eylül 2019 09:27

Arkadaşlar magdur olanlar için ikinci ek atama açılacak mı acaba hiç ses yok bakanlıktan herkes bir açıklama bekliyor. tercih dışı atanan istemeden atanan atanıp iptal isteyen bunlara bir çözüm bulmalilar

seltur
Aday Memur
11 Eylül 2019 11:11

3 yıl önce resen uzak bir ilçeye resen atandım 6 defa mazaretten tayin istedim ancak bırakın merkeze gelmeyi yakın ilçeye de gelemedim. Bu yıl mazareti olanları mazereti bulunan ilçenin emrine atadılar.Sorum şu atananlara diyeceğim yok heresin bir durumu var. Ancak hak kaybı olmadı mı? bunu dava edebilirmiyiz.?

snf32
Aday Memur
11 Eylül 2019 11:31

il dışına ilçe emri verilip il içine verilmemesi yüzde yüz hak kaybıdır.Böyle bir uygulama olamaz.

Hangi yönetmelikte yazıyor böyle bir uygulama.

il dışından ilçe emrine verilenler 1 yıl içinde norm fazlası ve emekli olanların yerine düşük puanla kolayca norm alacaklar..

İl içinden yüksek puanla başvuranlar bu ülkenin evladı değil mi?

Bu uygulama kesin davalıktır..Saygılar...

snf32
Aday Memur
11 Eylül 2019 11:34

Hiçbir sendika da il dışından ilçe emrine verilenleri düşünerek maalesef bu uygulamaya dava açmaz..

seltur
Aday Memur
11 Eylül 2019 11:36

sendikaya kalırsak yolda kalırız güzel bir dilekçe ile idare mahkemesine bu durumu taşıyabiliriz.

snf32
Aday Memur
11 Eylül 2019 11:45

Aynen..Başvuralım hocam..Bu atamalara neresinden bakarsanız bakın tutarsızlık ve haksızlık var.

Hele ki 2. aşamaya başvurmayıp ataması yapılanları görünce..

Kılavuz yönetmelik açıkça ifade ediyor kabul olmaz diye..

ilçe emri ibaresi de hiçbir yerde yok..

Nasıl bir uygulama bu ,gerekçeleri nedir hala anlayabilmiş değilim.4440632 ye nedenlerini sordum bakalım ne cevap verecekler..

Tulumculuklu
Memur
11 Eylül 2019 18:28

Kesinlikle il içini düşünen yok aynen bende 5 yıldır surekli özür grubu ve il içi atamasina basvuru yapiyorum hicbirsey yok.arrtk cok yiprandim.O numarayi bende aradim duyurulari takio edin yapilirsa duyurulur diye bir cevap geldi.

klc16
Aday Memur
11 Eylül 2019 18:43

444den bir cacık çıkmıyor. Bende cimere yazdım yuvarlak cevap geldi bu sefer cimere şikayet ettim. Benim durumum ilçe emrine verilecek olmasının kılavuzda belirtilmemesi hergün 4.5 saatimi yolculukla geçiriyorum.

Tulumculuklu, 5 yıl önce

Kesinlikle il içini düşünen yok aynen bende 5 yıldır surekli özür grubu ve il içi atamasina basvuru yapiyorum hicbirsey yok.arrtk cok yiprandim.O numarayi bende aradim duyurulari takio edin yapilirsa duyurulur diye bir cevap geldi.

hicabi sinan
Aday Memur
11 Eylül 2019 21:06

Hocam bende sizinle aynı durumu paylaşıyorum eşimden ayrı kalmak korkusu ile tercihlerim arasındaki eşimin okuluna en yakın okul olan 140 km uzaktaki ilçeye tayinim çıktı...İşin kötüsü iki ilçe arası toplu ulaşım aracı da yok hususi arabanla ancak gidebilirsin veya eşimin ve ikamet ettiğimiz ilçeden merkez ilçeye oradan da benim okuluma 4-5 saate felan gidebilirim...eş durumu tayini yapamadığım ilçe mahrumiyet bölgesi 3. hizmet alanı 5. hizmet bölgesi buda işin ayrı bir boyutu...

Ama ümidimizi kesmeyelim bugüne kadar hiç yarı yolda kalmadık önce Allah a sonra devletime güveniyorum bu sıkıntımız 1-2 haftaya çözülecek inşallah. Geçen senelerde bir kaç defa eş durumu tayini verilmiş. Önümüzdeki haftalarda verilip mağduriyetlerimizin çözüleceğine inanıyorum.

klc16, 5 yıl önce

444den bir cacık çıkmıyor. Bende cimere yazdım yuvarlak cevap geldi bu sefer cimere şikayet ettim. Benim durumum ilçe emrine verilecek olmasının kılavuzda belirtilmemesi hergün 4.5 saatimi yolculukla geçiriyorum.

klc16
Aday Memur
11 Eylül 2019 23:17

İnşallah hocam ne diyelim durumumuz aynı ne yazdıysanız aynı durumdayım. Peşini bırakmıyorum. Her yere yazıyorum.

hicabi sinan, 5 yıl önce

Hocam bende sizinle aynı durumu paylaşıyorum eşimden ayrı kalmak korkusu ile tercihlerim arasındaki eşimin okuluna en yakın okul olan 140 km uzaktaki ilçeye tayinim çıktı...İşin kötüsü iki ilçe arası toplu ulaşım aracı da yok hususi arabanla ancak gidebilirsin veya eşimin ve ikamet ettiğimiz ilçeden merkez ilçeye oradan da benim okuluma 4-5 saate felan gidebilirim...eş durumu tayini yapamadığım ilçe mahrumiyet bölgesi 3. hizmet alanı 5. hizmet bölgesi buda işin ayrı bir boyutu...

Ama ümidimizi kesmeyelim bugüne kadar hiç yarı yolda kalmadık önce Allah a sonra devletime güveniyorum bu sıkıntımız 1-2 haftaya çözülecek inşallah. Geçen senelerde bir kaç defa eş durumu tayini verilmiş. Önümüzdeki haftalarda verilip mağduriyetlerimizin çözüleceğine inanıyorum.

B.OConnor
Şef
12 Eylül 2019 00:24

Millet ilişik kesti süresi dolacak okul açıldı hocam ne zaman çözülecek peki. bunun böyle olacağını bilmiyorlar mıydı. 41 istemeyene ilçe emri vereceğine 41 acip atanmak için can atanları eşinin yanına verseler çok mu kötü olurdu. milli eğitime gidiyorum herkes ağlıyor bu insanlar nasil eğitim verecek
hicabi sinan, 5 yıl önce

Tulumculuklu
Memur
12 Eylül 2019 22:42

Yapiliyordu il dışı için il içi için hiç yapilmadi artık yapmazlar benim ümidim zaten çoktan bitti

hicabi sinan
Aday Memur
13 Eylül 2019 00:30

Kesinlikle haklısınız hocam bende zaten mağdurum bu konuda madem ilçe emri vereceksin tercih niye yaptırdın diye sorarlar adama...

Sonu güzel biterse bütün yaşanan olumsuzluklar unutulur...Bakanımızın ve bakanlığın buna en kısa zamanda çözüm bulacağına inancım tamdır. Bizleri mağdur etmeyeceklerdir.

B.OConnor, 5 yıl önce
Millet ilişik kesti süresi dolacak okul açıldı hocam ne zaman çözülecek peki. bunun böyle olacağını bilmiyorlar mıydı. 41 istemeyene ilçe emri vereceğine 41 acip atanmak için can atanları eşinin yanına verseler çok mu kötü olurdu. milli eğitime gidiyorum herkes ağlıyor bu insanlar nasil eğitim verecek

beskavakk
Aday Memur
21 Ekim 2019 21:00

çalıştay tay olup kaçtı gitti ama günlük 160 km bitmedi. bakalım gerçekten merak ediyorum NOLACAK ..

klc16
Aday Memur
22 Ekim 2019 10:58

Zor bende günlük git-gel 220 km.

beskavakk, 4 yıl önce

çalıştay tay olup kaçtı gitti ama günlük 160 km bitmedi. bakalım gerçekten merak ediyorum NOLACAK ..

fatih25
Aday Memur
15 Kasım 2019 18:50

Arkadaslar Agustos 2019 Samsun sinif ogretmenleri taban puanlarini bilen varsa yardimci olabilirmi ?

49 müdür
Şube Müdürü
16 Kasım 2019 19:04

0 puan.Çünkü il emri vardı

Toplam 560 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi