Editörler : Pangaea

üveysçtn
Aday Memur
30 Nisan 2013 13:09

ama haziran ataması olmasına bir engel yok demi yazıktır ya yüksek puan alıp da atanamayanlara yazıktır.

koşullu uyarıcı, 11 yıl önce

Sınavlar tek yıl değil 10 yıl bile geçerli olsaydı sen aynı puanı almayacak mıydın? Sınavların geçerliliğini 1 yıla indiren düzenleme 6 Temmuz 2012'de değil de ekim 2011'de yapılsaydı KPSS sınav puanı 1 yıl geçerli diye KPSS'ye daha az mı çalışacaktınız... Kardeş, derdiniz ne anlamadım ki...

Ayrıca bu dava kesinlikle kaybedilir. Çünkü KPSS'de içerik değişti, Alan sınavı getirildi, 15 branş için KPSS10 değil KPSS 121 puanıyla atama yapılcak...

türkçelebi
Kapalı
30 Nisan 2013 14:24

2011 puanları ağustosta kullanılmadı mı?bizim önümüze geçmediler mi?madem bir yıl geçerli olacaktı ozaman sadace 2012 puanları kullanılmalıydı.bizim hakkımız yendi.ister katılın ister katılmayın hakkınız yendiği zaman sokaklara çıkıp haykıracaksınız ama dinleyeniniz olmayacak.bakıyorum da herkes avukat hakim kesildi başımıza.bu avukat ya da hakim kılığına girmiş arkadaşların çoğu henüz sınavı tatmadı.tadanlar da çok düşük puanlar aldıkları için basıyor yaygarayı.yani adalet dedikleri şey aslında kendi istedikleri oluyor.senin istediğin adaletse diğerinin istediği de adalettir.ha kendinkini çıkar olarak görüyorsan başkasınınkine de laf etme.bu yıl haksızlık dizboyu.her taraftan vurdular bize.inşallah bu yıl bize köstek olanlar da aynı duyguları yaşarlar.Arkadaş başkasının yaşamasını isteğin duyguları inşallah sen de yaşarsın.gör bak nasıl oluyor.gerçi bu gün bize yarın sana...Adaleti olmayan bir yönetim seni beni kayırmaz.sen de biliyorsun bunu.Atama ya da puanların iki yıl geçerlili hakkımız.ben hakkımı istiyorum.ha vermediler diyelim.hakkım bu yönetime ve onun yalakalarına haram olsun.neyse...

30 Nisan 2013 14:32

off size laf anlatmaya çalışanda kabahat... Neyse hukuk seni beni dinlemez zaten, adil olan neyse ona karar verir... Ettiğin beddualar da inşallah sana geri döner de seneye bu vakitler ağlayıp sızlayan hazirancılardan biri olursun (daha doğrusu hazirancılardan biri olmaya devam edersin)...

türkçelebi, 11 yıl önce

2011 puanları ağustosta kullanılmadı mı?bizim önümüze geçmediler mi?madem bir yıl geçerli olacaktı ozaman sadace 2012 puanları kullanılmalıydı.bizim hakkımız yendi.ister katılın ister katılmayın hakkınız yendiği zaman sokaklara çıkıp haykıracaksınız ama dinleyeniniz olmayacak.bakıyorum da herkes avukat hakim kesildi başımıza.bu avukat ya da hakim kılığına girmiş arkadaşların çoğu henüz sınavı tatmadı.tadanlar da çok düşük puanlar aldıkları için basıyor yaygarayı.yani adalet dedikleri şey aslında kendi istedikleri oluyor.senin istediğin adaletse diğerinin istediği de adalettir.ha kendinkini çıkar olarak görüyorsan başkasınınkine de laf etme.bu yıl haksızlık dizboyu.her taraftan vurdular bize.inşallah bu yıl bize köstek olanlar da aynı duyguları yaşarlar.Arkadaş başkasının yaşamasını isteğin duyguları inşallah sen de yaşarsın.gör bak nasıl oluyor.gerçi bu gün bize yarın sana...Adaleti olmayan bir yönetim seni beni kayırmaz.sen de biliyorsun bunu.Atama ya da puanların iki yıl geçerlili hakkımız.ben hakkımı istiyorum.ha vermediler diyelim.hakkım bu yönetime ve onun yalakalarına haram olsun.neyse...

gandalf the white
Daire Başkanı
30 Nisan 2013 14:38

Sınavdan 1 gün önce puan geçerliliğinin 1 yıla düşürülmesi skandal bir karardı.Ayrıca kılavuzda (2012 KPSS başvuru kılavuzu) 2 yıl geçerli olduğu yazıyordu.Hukuken geçersiz olmalı.Ama sonuçların geçerliliği tekrar 2 yıla çıkarılsa bile şöyle bir durum var,

2013 KPSS'ye girenler ile 2012 KPSS'ye girenler aynı kontenjandan tercih yapamazlar.Çünkü 2012 ve 2013 puanlarının hesaplaması farklı olacaktır.Yani x bölüm 2012 de 85 ile rahat atanmış olabilir ama yeni sistemde,2013te belki de 80 puanı geçen çok az kişi olacak.

Farklı testlerle(öabt) ve farklı katsayılarla hesaplanacak puanlar olacak. 12 liler eğitim+gkgy ile 13 lüler eğitim+gkgy+alan ile atanacak yani.Bu sefer de 13lüler davar açar ki haklı olurlar.

çılgıntürkçeci
Şube Müdürü
30 Nisan 2013 14:44

Haklısınız hocam 2011 den önüme 1000 kişi geçti şimdiye 10 kere atanmıştım:(

türkçelebi, 11 yıl önce

üveysçtn
Aday Memur
30 Nisan 2013 15:39

İşte bu yüzden iki tarafında mağdur olmaması için haziranda atama yapılmalıdır bence( Yani sınav öncesi).

gandalf the white, 11 yıl önce

Sınavdan 1 gün önce puan geçerliliğinin 1 yıla düşürülmesi skandal bir karardı.Ayrıca kılavuzda (2012 KPSS başvuru kılavuzu) 2 yıl geçerli olduğu yazıyordu.Hukuken geçersiz olmalı.Ama sonuçların geçerliliği tekrar 2 yıla çıkarılsa bile şöyle bir durum var,

2013 KPSS'ye girenler ile 2012 KPSS'ye girenler aynı kontenjandan tercih yapamazlar.Çünkü 2012 ve 2013 puanlarının hesaplaması farklı olacaktır.Yani x bölüm 2012 de 85 ile rahat atanmış olabilir ama yeni sistemde,2013te belki de 80 puanı geçen çok az kişi olacak.

Farklı testlerle(öabt) ve farklı katsayılarla hesaplanacak puanlar olacak. 12 liler eğitim+gkgy ile 13 lüler eğitim+gkgy+alan ile atanacak yani.Bu sefer de 13lüler davar açar ki haklı olurlar.

gandalf the white
Daire Başkanı
30 Nisan 2013 16:03

Açık konuşalım,haziranda atama olmaz ancak mevcut siyasi durumdan -belki- hükümet bir jest olarak ve sempati toplama amacıyla bir atama planlayabilir.Ama kontenjanı bölmek yerine ağustosta yüklü bir alım daha etkili olur diye de düşünebilirler.

Bana göre önceki bakanın inadı yüzünden bugün bu problemler eğitim camiasının başında.Plansız programsız ve hatta hukuksuz olarak bir alan sınavı dayatması oldu.Ne sorulacak,kimse bilmiyor,bakan dahil.Bu puanların geçerlilik süresi de zaten bu alan sınavı yüzünden problem oldu.Hani hep derler ya "enkaz devraldık" diye.Nabi Avcı gerçekten enkaz devraldı:)

Ayrıca belirtmem gerekir,haziran atamasını hiç doğru bulmuyorum.Temmuzda sınava girecek aday için şevk kırıcı oluyor.En uygun şubattı,olmadı.

üveysçtn
Aday Memur
30 Nisan 2013 16:35

önceki yıllarda da haziranda da atama olmuştu ve puanlar iki yıl geçerliyken. Bu yıl olması için bir engel göremiyorum en azından mağduriyet giderilmiş olur yüksek puanlılar emek verdikleri çalışmayla istediklerini elde etmiş olurlar.

alf1
Şube Müdürü
30 Nisan 2013 16:41

İnşallah haziran ayında bir atama yapılacaktır. Ama arkadaşlar durmak yok twet, akim bimer ve vekillere yazmaya devam

traurig
Kapalı
30 Nisan 2013 16:42

inşallah

üveysçtn, 11 yıl önce

önceki yıllarda da haziranda da atama olmuştu ve puanlar iki yıl geçerliyken. Bu yıl olması için bir engel göremiyorum en azından mağduriyet giderilmiş olur yüksek puanlılar emek verdikleri çalışmayla istediklerini elde etmiş olurlar.

türkçelebi
Kapalı
30 Nisan 2013 16:53

bunların adaletine güvenmiyorum.Eğer bir atama yada puanların 2 yıl geçerliliği gibi bir durum olursa ilahi adalet derim ben.yıllardır kpssye giriyorum bu yılki kadar haksızlığa şahit olmadım.sınavımız iptal edildi askerlik dolayısıyla giremedim.kopya olayı olduğu zaman gıkım çıkmadı.olur böyle şeyler deyip sineye çektim.yıllardır kazanamıyorum ama foruma girip herhangi bir atamaya köstek olmadım.Atama karşıtı başlıklara destek olmadım.Atanamayanlar,sınırda kalanlar için üzüldüm.onlar için du ettim.Adam olan bu haksızlığı görür,halimizi anlar.Adam olan için diyorum.

traurig
Kapalı
30 Nisan 2013 16:57

:(

türkçelebi, 11 yıl önce

bunların adaletine güvenmiyorum.Eğer bir atama yada puanların 2 yıl geçerliliği gibi bir durum olursa ilahi adalet derim ben.yıllardır kpssye giriyorum bu yılki kadar haksızlığa şahit olmadım.sınavımız iptal edildi askerlik dolayısıyla giremedim.kopya olayı olduğu zaman gıkım çıkmadı.olur böyle şeyler deyip sineye çektim.yıllardır kazanamıyorum ama foruma girip herhangi bir atamaya köstek olmadım.Atama karşıtı başlıklara destek olmadım.Atanamayanlar,sınırda kalanlar için üzüldüm.onlar için du ettim.Adam olan bu haksızlığı görür,halimizi anlar.Adam olan için diyorum.

30 Nisan 2013 21:43

ağzına sağlık hocam..umarım her şey gönlümüzce olur :(

türkçelebi, 11 yıl önce

sena-felsefe
Genel Müdür
30 Nisan 2013 23:04

kesınlıkle 2 yıl geçerli olmalı sınavdan 1 gun önce yapılan değişiklik hukuka aykırı

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
30 Nisan 2013 23:21

böyleleri inşallah sınırda kalır ek atama da olmaz. işte o zaman aynı şeyler için uğraşmayın da görelim!

okanses, 11 yıl önce

Puanlar iki yil gecerli olsun diyen arkadaslara bir sorum var?

Bu sene ilk defa girip hem yeni kpssden hemde alan sinavindan atıyorum 80 puan alan ile sizin gecen seneki kpssden 80 alan nasil esit tutulabilir!

Bence bencil olmayi birakip hakkaniyetli olmak lazım!

Ben de alan sinavina karsiyim ancak bu sinav yapilacaksa gecen seneki puanlari unutun!

Cunku bu cok buyuk bir haksızlik olur.

Bir de şimdiden soyliyim bana magdur edebiyati yapmayin gecen sene puan yetse zaten atanirdiniz!

Eger magdur olacak birisi olursa siz kolay kpssden aldiginiz puan ile bu sene alan sinavli kpssden puan alan arkadasa olur magdurluk!

O yuzdn biraz vicdan sahibinin boyle düşünmesi gerek!

30 Nisan 2013 23:22

gün gelir dewran döner asıl düşmanlarımız kendi meslektaşlarımızmış bunu anladık yazık.

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
30 Nisan 2013 23:23

siz kuzu kuzu girin o adaletsiz sınava!

Sınavlar tek yıl değil 10 yıl bile geçerli olsaydı sen aynı puanı almayacak mıydın? Sınavların geçerliliğini 1 yıla indiren düzenleme 6 Temmuz 2012'de değil de ekim 2011'de yapılsaydı KPSS sınav puanı 1 yıl geçerli diye KPSS'ye daha az mı çalışacaktınız... Kardeş, derdiniz ne anlamadım ki...

Ayrıca bu dava kesinlikle kaybedilir. Çünkü KPSS'de içerik değişti, Alan sınavı getirildi, 15 branş için KPSS10 değil KPSS 121 puanıyla atama yapılcak...

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
30 Nisan 2013 23:25

adil sınava bakın! sizden öğretmen olacak bir de! yetiştireceğiniz nesillere yazık! :(

off size laf anlatmaya çalışanda kabahat... Neyse hukuk seni beni dinlemez zaten, adil olan neyse ona karar verir... Ettiğin beddualar da inşallah sana geri döner de seneye bu vakitler ağlayıp sızlayan hazirancılardan biri olursun (daha doğrusu hazirancılardan biri olmaya devam edersin)...

alf1
Şube Müdürü
30 Nisan 2013 23:27

2000 ruhu geri geldi rumuzlu arkadasimiz daha once acilan bir davadan bahsetmisti yok mu ondan bir haber yaw. öyle bir dava var mi yok mu

alf1
Şube Müdürü
30 Nisan 2013 23:29

Ben bu zamana kadar 5 yil emniyette 3 aydir da sydv de calistim ogretmenler kadar bir birini cekemeyen meslek grubu gormedim. bana olmuyor ise baskasinada olmasin anlayisi var yazikk

Toplam 73 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi