Editörler : F16 Gökçen

metin_alkan
Yasaklı
08 Şubat 2018 14:33

evet bir kalıp vardı 3 büyükler + kendi şehrimin mağrur takımı ama Şahsen Galatasraya bir sempatyim oluştu.. sizde trabzonda değilde (ki Trabzonda doğdugunuzu var sayarak) başka şejhirde doğsaydınız illa Galatasaraylı olurdunuz :))

metin_alkan
Yasaklı
08 Şubat 2018 14:35

Evet sohrab Hocam Sağlık Yaşam ve Beslenme diye çktık yola Diyarbakır surlarından başladık Trabzon Sümeleda mola verdikten Sonra Ankara kalesinde nokta koyalım :))

sohrab sepehri, 6 yıl önce

Bu çojuktan dolayı:)

ütopyadan
Müsteşar
08 Şubat 2018 14:57

Kaleden atlarkene özçekimlerinizi bekleriz o halde ayrı ayrı :-)

keh keh keh

08 Şubat 2018 20:41

Lekelerden kurtularak, renk eşitlemek için öncelikle Güney Kore menşeili bir temizleme jeli kullanmanızı öneririm çünkü Koreliler beyaz cilt hastası bu nedenle özellikle temizleyici jel içerikleri genelde beyazlatmaya ve leke açmaya yönelik. Tonik niyetine cildi alıştıra alıştıra düşük oranlardan başlarayarak Glikolik Asit kullanabilirsiniz. Sonra geceleri Hyaluronik Asit ve Vitamin C içeren bir serum mutlaka şart. Sabahları ise Hyaluronik Asit ve Vitamin B3 serumu sürmenizi tavsiye ederim. Serumun üzerine normal bir nemlendirici yeterli olacaktır ancak temin edebilirseniz yine Güney Kore Menşeili beyazlatıcı nemlendiriciler var onlardan da kullanabilirsiniz. Reklam olmasın diye marka falan vermedim :) İyi akşamlar.

ütopyadan
Müsteşar
08 Şubat 2018 20:57

Çok teşekkür ederim fakat bahsettiğiniz beyazlatıcıların tehlikeli olduğu söyleniyor.

Kimyasal içerikli değil de bitkisel içerikli ya da evde kendi hazırlayabileceğimiz temizleyicileri tercih ederdim.

*Duygusal-Cadı*, 6 yıl önce

Lekelerden kurtularak, renk eşitlemek için öncelikle Güney Kore menşeili bir temizleme jeli kullanmanızı öneririm çünkü Koreliler beyaz cilt hastası bu nedenle özellikle temizleyici jel içerikleri genelde beyazlatmaya ve leke açmaya yönelik. Tonik niyetine cildi alıştıra alıştıra düşük oranlardan başlarayarak Glikolik Asit kullanabilirsiniz. Sonra geceleri Hyaluronik Asit ve Vitamin C içeren bir serum mutlaka şart. Sabahları ise Hyaluronik Asit ve Vitamin B3 serumu sürmenizi tavsiye ederim. Serumun üzerine normal bir nemlendirici yeterli olacaktır ancak temin edebilirseniz yine Güney Kore Menşeili beyazlatıcı nemlendiriciler var onlardan da kullanabilirsiniz. Reklam olmasın diye marka falan vermedim :) İyi akşamlar.

08 Şubat 2018 21:03

Sabun bile kimyasal emin olun %100 doğal diye satılan bir çok sabunun içerisinde bir sürü kimyasal madde var, limon yada karbonat sürün yazılmış limon sitrik asit içerir mesela, karbonatta kimyasal bir bileşiktir. Lekelere en iyi gelen şey kesinlikle glikolik asittir. Cildi yavaş yavaş soyar C vitamini ise cildin yenilenmesini hızlandırır. B3 vitamini ise cildi beyazlatır, yeniler ve yağ dengesini sağlayarak kırışıklıkları önler. Yalnız leke için ne kullanırsanız kullanın kesinlikle sağlam bir güneş koruyucuyu düzenli kullanmak şart. Düzenli kullanmazsanız cildiniz lekelenmeye müsait olduğu için güneşten yine etkilenir. Bakım devamlı ve düzenli yapılmalı.

Karışık gelebilir size ama ben yaklaşık 2 aydır bahsettiğim sistemin benzerini uyguluyorum cildimdeki düzelmeye kendim şahidim. Sadece benim leke problemim olmadığı; aşırı yağlanma ve gözenek problemim olduğu için glikolik asit yerine salisilik asit kullanıyorum.

ütopyadan
Müsteşar
08 Şubat 2018 21:12

Anliyorum, mantikli yazdiklariniz.

Bunlari eczaneden mi istemeliyim tek tek? Kapsul halinde mi oluyor vitaminler?

08 Şubat 2018 21:21

Vitaminler toz halinde su ile çözünüyorlar 1 tatlı kaşığına 1 pirinç tanesi kadar konulup karıştırılıyor. Serumlar ise hazır halde geliyor zaten jel halinde sprey başlık ile geliyor, zaten cilt baya ıslakken uygulandığı için 3 fıs yetiyor tüm yüze. Ben internetten satın alıyorum. Her eczanede bulunmuyor tek tek eczane gezmektense internetten temin etmek daha kolay geldi.

ütopyadan, 6 yıl önce

Anliyorum, mantikli yazdiklariniz.

Bunlari eczaneden mi istemeliyim tek tek? Kapsul halinde mi oluyor vitaminler?

Toplam 228 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi