Editörler : F16 Gökçen
06 Şubat 2013 22:26

Sağlıklı Yaşa Genç Kal

okuyan herkese merhaba.gıda takviyeleri kullanarak ailecek hayatımız değişmeye başladı.enerjimiz ful.doktora bazen kontrol için gidiyoruz.soğuk algınlığı gibi sorunlar etkilemiyor.yediklerimiz bizi artık beslemediği için 18 yıl sorunlardan sonra tanıştığım firmanın ürünleriyle beslenme sorunlarımı çözdüm.artık ciddi eğitim sürecinden sonra firmada beslenme danışmanlığı yapıyorum.saç dökülmem durdu,kilo sorunlarım yok,enerjim ful,kan değerlerim yerinde.hastalıkların %70 sebebi beslenme diyor dünya sağlık örgütü.vücudun ihtiyacı sizce ilaçmı gıdamı.peki gıda üreticilerinin önceliği sizmisiniz paramı.yardım isteyen ciddi olan herkese yardım edebirim.mesaj atın lütfen.burayada yazabilirsiniz ancak geç dönerim.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
07 Şubat 2013 10:59

vücudumuzun hergün ortalama 114 temel besine ihtiyaci var.en önemli öğün sabah kahvaltisidir.çünkü vücut hücreleri gece onarir ve yeniler.sabah bu taze hücreler ve onarilmiş hücreler aç bir şekilde bizden temel gidalari vermemizi bekler.verirsek metabolizma uyanir ve enerji üreterek vücudun dinç bir şekilde çalişmasini sağlar.yeterli besinleri alan vücut akşama kadar sabit ve yüksek oranda enerji seviyesini korur ve bizim sağlikli yaşamamiz için gereken bütün faaliyetleri sağlikli olarak yerine getirir.mesela lif alinca:bağirsaklarin ve sindirim sisteminin düzenli çalişmasini,daha uzun süre tok kalmamizi sağlar.ortalama lif ihtiyaci:24gr ile 35 gr arasidir.ancak meyve ysekte biz normal gidalarla en fazla 12-14 gr lif alabiliyoruz,çoğumuz bu kadarda alamiyor.günde en az 2 defa büyük abdest ihtiyacinizi gidermiyorsaniz sindirim sorununuz var demektir.

07 Şubat 2013 23:15

Rabbim herkese şifa versin..

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Şubat 2013 10:25

AMİN.İşte bu yüzden bildiğimizi saklamayıp insanlara yardım ediyoruz.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Şubat 2013 11:21

nasil yardimci olabilirim size?mesela aç kalmadan kilo kontrolü istermisiniz?kaslarinizi güçlendirmek,kemiklerinizi güçlendirmek hem de doğal?enerji sorunlarinizi aşabilirsiniz?peki saç sorunlarinizdan kurtulmak istermisiniz doğal yolla?cilt sorunlarinizdan doğal olarak kurtulmak,canli ve pürüzsüz cilde sahip olmak ister misiniz?mesajlarınıza cevap vereceğim.

escherr29
Aday Memur
08 Şubat 2013 11:57

beslenme uzmanı çok güzel açıklamış zaten olayıı...

Y.Serdar
Memur
11 Şubat 2013 14:59

Beslenme-uzmanından bilgilendirmesinin devamınıda bekleriz :)

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
12 Şubat 2013 16:02

sadece magnezyum 300'den fazla enzimde görev alir.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
16 Şubat 2013 19:56

Karın bölgesinde ve iç yağlanma dediğimiz yağlarda mikropların ürediğini biliyormuydunuz?

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
14 Mart 2013 16:01

bu ayda kendinize dikkat edin.vitamin takviyeleri tavsiye ederim.ani ısı değişimleri bağışıklık sistemini zorlar,gribal enfeksiyon gibi sorunların artmasına sebep olur.su tüketimini artırın.ortalama bir insan 1,7lt su kaybeder normal bir günde.ağır iş ve hava sıcaklığı artırabilir.ve vücudun ihtiyacı 25kg için 1lt su içmektir.oturarak su için ki midenize uğrayan suyun mide asidiyle mikropları ölsün,sonra mineralleri vücuda alınsın.direk çöpe gitmesin.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
21 Mart 2013 22:35

hergün bir insanın 24-34 gr life ihtiyacı vardır.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
25 Mart 2013 13:29

aynı yolla kilo al ya da ver!Nasıl?Üstelik Aç kalmadan Doğal Beslenerek

masalllllll
Aday Memur
25 Mart 2013 16:57

ben nezle oldum,gözümden bile yaş geliyor.ilaç dışı varmı önerebileceğiniz bişey.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
02 Nisan 2013 09:32

bağışıklık sisteminizi güçlendirirseniz bu tarz rahatsızlıklar yaşamazsınız zamanla ve hayat kalitenizde,günlük yaşantınızda ,enerji seviyenizde düşme olmaz.Temel besinleri hergün düzenli almalısınız.Gerçek Omega3 iltihap ve bağışıklıtada etkilidir.sindirim ve enerji konusunda yardımcıdır.1-3gr Omega3 yağ asidi insanın normal ihtiyacıdır.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
02 Nisan 2013 09:35

omega3 deneyini görmeden omega3 almayın,eczanelerde bile içerik %10.pahalısı bile aynı

sonsuzluğa doğru
Aday Memur
02 Nisan 2013 16:11

omega 3 tabletleri önerirmisiniz.birde günde 5-6 adet yenen kuru kayısı lif için yeterlimidir.

şenyurtlu25
Memur
06 Nisan 2013 18:07

faranjit senede 3-4 kez olurum vede 15-20 gun hayatım kararırıyor ılac antıbıyotık kullanmaktan artık gına geldı, ben napayım..lutfen yardım

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Nisan 2013 12:08

şenyurtlu25

MERHABA.FARANJİTTEN DERTLİSNİZ SANIRIM.antibiyotik kullanmayın,faydasız.vücudunuzun optimum ve kaliteli,doğal beslenmeye ihtiyacı var.bu da hormonlu,kimyasal içeren domates salatalıkla olmuyor maalesef.ciddiyseniz yaşam kalitenizi değiştirebilirim.mesajla ulaşın.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Nisan 2013 16:55

Akşam eve yorgun mu dönüyorsunuz?Sabah kalkarken zorlanıyormusunuz,canınız hiç kalkmak istemiyor mu?

Yediklerinize dikkat ediyorsunuz,hala halsiz ve sık hastalanıyorsunuz?

Çabuk sinirleniyor musunuz?

Cilt veya Saç sorunlarınız mı var? Neden böyle diye düşünüyorsanız cevabı basit:

BESLENME YETERSİZ,YEDİKLERİNİZ BESLEMİYOR.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
19 Nisan 2013 11:36

boğazimda kireç gibi iltihap oluşmuştu.çok şükür ilaçsiz attik 2 günde.biraz bademcik yutkunurken ağriyor,ama geçiş süreci normal.evde sorun yok içecekle dindiriyorum,işte biraz hissettiriyor.yemekte zorlanmiyorum ama.şükür enerjim yerinde hayati yaşamaya devam.sabh 08.de evden çikip akaşam 08.de eve geliyoruz.yazin uzuyor.2 iş yeri kolay değil ama zevk aliyorum.biraz daha sabirla tek işe düşecek inşallah.sivi tüketimini artiriyorum.çocuklarda erken müdahele ile daha kolay geçiyor şükür.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
23 Nisan 2013 11:40

nisan ayında beslenmemize dikkat etmeliyiz.antioksidan vitaminleri dogal olarak bolca tuketin.su tu

Toplam 205 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi