Editörler : supporters.
22 Aralık 2010 22:48

Uzmanlık, müfettişlik, denetmenlik farkları nelerdir? Kazanma ve çalışma şartları nasıldır?

merhabalar saatlerdır forumu okuyorum cok guzel seyler yazmıssınız edıtorler ınsallah baslıgımı sılmezler ve bırlestırmezler ben uzmanlık nedır mufettıslık nedır denetmenlık nedır ve dıger kadrolar hakkındada bılgı almak ıstıyorum hangısını kazanmak kolay ve hangısınde calısmak daha rahat

22 Aralık 2010 23:07

degerlı hocalarım ustadlarım lutfen yardımcı olurmusunuz

ben 2009 aof kamu mezunuyum kpss ye gırdım ama malesef duz memurluk ıcın tercıh bıle yapamadım cunku tek yıllarda duz memurluk tercıh yapılamıyormus bende 2010 sınavına hazırlanıp askere gıtmek ıstedım ama medya vı sıyasılerın yuzunden kısa donem kalkıyor kısa donem uzuyor dıye dıye sonunda solugu asker ocagında aldım gecen yıl bu zamanlar askerdım mayısta geldım zaten ve bır ay sonra sınav oldu ve dogal olarak dusuk puan aldım amacım 2012 kpss ıdı fakat kpssA neden olmasın dedım en azından gırer sansımı denerım olursa olur olmazsa seneye hazırlık olur ben aof mezunuyum ıktısat olsun malıye olsun muhasebe olsun derslerı gectım ama zar zor gectım sızler kadar sanslı degılım sızler bızzat okullarda okudunuz sınıf ortamında kantınde yurtlarda evlerde arkadaslarınızda bol bol calıstınız suan hedeflerınız cok cok yuksek yanı bense aof okudum ders gecmeye odaklandım suan ne ıktısat ne muhasebe nede malıye vs hıc bır bılgı kalmadı aklımda sızler kpss B dusunmeyıp kpssA dan yuksek memurluk dusunuyorsunuz ınsaallah hedeflerınıze ulasırsınız sımdı sızlere soruyorum kpssB de hedefe ulasamayan bırı kpssAdan hazırlanması ne kadar dogru ve ben af edersınız ama makro ıktısatla mıkro ıktısadın ne oldgunu arasındakı farkı bıle bılmıyorum yanı sevıyem yerlerde cok dusuk sımdı ben kpssA ya hazırlansam sansım ne olur yoksa hıc bulasmayıp bır kosede durup gy gk calısıp 2012 yemı hazırlık yapayım yorumlarınızı beklıorum 2009 mezunuyum ama duz memurluk ıcın 2012 sınavını beklemek zorundayım 3 yılım kaynıyor devletımız yuzunden eger yaygara cıkarmasalardı askere 2010 kpssye ıyı bır sekılde hazırlanıp bu aralıkta gıdecektım

dominiq
Memur
22 Aralık 2010 23:32

kardeş öncelikle uzmanlık üst düzey memurluktur. müfettiş merkezi denetim elemanlığı, denetmenlik ise taşra denetim elemanlığıdır. sen eğer ki a grubu olsun diyorsan 2011 kpss ye iyi hazırlan piyasada birçok test kitabı var konu anlatımlı kitaplarda var vakit çok al çalış. 2011 kpss den iyi puan alırdan yani 70-75i geçersen bazı puan türlerinde bazı uzmanlıkların sınavı kolaydır test şeklindedir. onlar girersin ve kazanabilirsin. denetmenlik ve özellikle müfettişlik sınavlarını kazanman çok zor görünüyor anlattığın kadarıyla. yine sorun olrsa özelden mesaj atabilirsin.

kamu_cu :)
Şube Müdürü
23 Aralık 2010 19:36

benım durumumda senınkıne benzıyor en azından bır gır sansını dene gor mjucadele et

fenerli_84
Şef
23 Aralık 2010 21:05

Uzmanlık = memurluk (maaş anlamında)

Levi@than
Memur
24 Aralık 2010 10:05

www.kariyersahibi.com a gir kardeş güzelce bi incele siteyi meslekler hakkında bilgiler, puan türleri, çalışman gereken kaynaklar, test kitapları vs.. hersey hakkında bılgı bulabılırsın

25 Aralık 2010 13:35

selamlar bırsey daha sormak ıstıyorum sımdı kpssA ıcın pazar gunu yapılan butun bolumlerın sınavlarına gırmelıyım yanı ıstatıstık uluslar arası ılıskıler ıktısat ısletme kamu yonetımı vs toplamda 10 tane bolum var galıba ama ben kamu mezunuyum sadece kamu yonetımındekı 40 sorudanmı sorumluyum yoksa dıger sınavlarada gırecekmıyım

dominiq
Memur
26 Aralık 2010 00:40

sen 10 bölümüde cevaplayacaksın 3-5 farketmez bişeyler yapmaya çalış eksi nete düşme yeter.

11 Ocak 2011 22:14

guncel

üye 2008
Yasaklı
14 Ocak 2011 23:06

Uzmanlık eşittir memurluk diyen arkadaş uzmanlık memurluğa eşitse açıklar mısın, uzmanlığın avantajı ne neden insanlar zorluyorlar bu kadar?

34ulaş
Şube Müdürü
15 Ocak 2011 00:55

ben de hazırlanmayı düşünüyorum ama kitaplara söyle bir göz attımda çok kalındı:)maliye,hukuk,iktisat,muhasebe, bu derslere nasıl çalışacam bilmiyorum....

34ulaş
Şube Müdürü
15 Ocak 2011 22:43

bu sınavlar için özellikle hangi yayın tercih edilebilir?bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirler mi?

pepe.deu
Şef
16 Ocak 2011 11:19

kaynak arayan arkadaşlar bu konuya göz atabilirler fazlasıyla önerilen kitap var.)

http://forum.memurlar.net/konu/262184/

dogan0010
Aday Memur
16 Ocak 2011 18:13

arkadaşlar bırakın şu artık vakit geç çalışamam bu saatten sonra,çalışsam da bi işe yaramaz,işte ben şu bölüm mezunuyum bu bölüm kpss sürecinde benim için dezavantaj,dershaneye gitmeden olmaz gibi bahaneleri..

kafaya koyduktan sonra allahın izniyle herşey çözülür..iş sizde bitiyo..aöf bitirmenin bu süreçte çok fazla eksi yanı olacağını düşünmüyorum.kardeşim sonuçta sen o bölümü dışardan da olsa bitirmek için sınavlarına girmedin mi?mezun olsan da aklında tek tük bişeyler kalıyo sonuçta..yani ahım şahım bilgilerle donatılmış olarak mezun olmana gerek yok..

bu arada kaynak için arkadaş bi link vermiş.tamam güzel kitaplar ama ben bu kadar kitabı okuyamam yetiştiremem derseniz o zaman sağlam bi kaç kaynak alın.onları sürekli tekrar edin ve booolca soru çözün(tecrübeyle sabittir..)

bi de sürekli akademik kitaplardan çalışmanın bu kpss sürecine pek katkısı olacağını sanmıyorum.çünkü o kitaplar tam olarak kpss ye yönelik değil.adı üstünde akademik..ama temel oluşturmak için idealdir.daha çok kpss ye yönelik test kitaplarından çalışın derim..

olur olmadık şeyleri bahane etmeyin arkadaşlar..henüz geç kalmış değilsiniz..

başarılar..

HuKuKçUm
Aday Memur
17 Ocak 2011 01:42

Uzmanlık hesap uzmanlığıysa tek geçerim. Aynı zamanda teftiş maliye teftiş ise yine tek geçerim. Onun dışında denetmenlikler aşağı yukarı hep aynı ama rotasyon ihmal edilmemeli. Rahatlık için uzmanlıklar daha iyi..

nurdantryk
Aday Memur
17 Ocak 2011 18:26

merhaba arkadaşlar bende bu sene kpss ye çalışıorum ve benim de meslekler hakkında bilgim yok sadece ingilizcem olmadığı için maliye bakanlığının açacagı sınavlara gireceğim ingilizce istemeyen uzmanlık sınavları var mı acaba? hangi kurumu kazanmak daha kolaydır

18 Ocak 2011 09:48

kpss de ilk 2000-3000 e girecek,derece yapacak puanınız yoksa gireceğiniz yer maliye nin uzmanlık-denetmenlik kadroları olur.hem puanı düşük,hem de alım sayısı çok daha fazla.uzman yard sabittir,denetmen yard 4 5 senede bi yer değiştirir.bugün maliye de bir uzman yard (hesap hariç) 1750 civarı denetmen yard 1980 civarı para alır.fena para değildir.hedefiniz daha yüksek ise çok daha kapsamlı bi çalışma yapmanız gerekir.başarılar

ershan
Şef
18 Ocak 2011 13:16

farkları yerine benzerliklerini sorsan daha kısa ve spesifik bi cevap verilebilirdi sanırım:) çünkü hepsi çok farklı şeyler..

fenerli_84
Şef
20 Ocak 2011 18:33

Maalesef uzmanlara değer verilmiyor maaş anlamında hiç iyi değil. Torba tasarıyla iyileştirmeler yapılacaktı ama bürokratik engellere takıldı. Onun için denetmen ol...

kamu_cu :)
Şube Müdürü
20 Şubat 2011 17:46

g ü n c e l

21 Şubat 2011 00:21

illetten-mücerret son zamdan sonra maliyede guy maaşı 1850+ 6 ay 225 lira diğer 6 ay 450 lira yani çift mesai tek mesai denetmenin maaşı içinde üzerine 150-200 civarı koy bu maaşlara burun kıvırmamak lazım allaha bin şükür millet istanbulda asgari ücretle ev geçindiriyor

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi