Editörler : ayşegül bgm
12 Şubat 2020 19:20

herkes atansın inşallah.

harita94
Genel Müdür
12 Şubat 2020 19:34

2019 yılında üniversite hastaneleriyle birlikte toplam 40 bin atama aldınız.

Rakamla 40.000...Dile kolay.

Biz merkezi atama bekleyen insanlar 40.000 sayısını 30 yıl toplamında ancak alabiliyoruz.

Halen daha atanacak puanı alamayıp başka atama soranlar varsa elindeki diplomayı bir an önce yırtsın ve kendini sorgulasın.

12 Şubat 2020 19:37

mezun olduğun bölüm ne ?

harita94, 4 yıl önce

Biz merkezi atama bekleyen insanlar 40.000 sayısını 30 yıl toplamında ancak alabiliyoruz.

Halen daha atanacak puanı alamayıp başka atama soranlar varsa elindeki diplomayı bir an önce yırtsın ve kendini sorgulasın.

12 Şubat 2020 20:01

O zaman sende sağlık okusaydın kardeşim daha önce alımlar çok oluyor diye bizde bu bölümlere geldik gel gör ki bizim de önümüz kapanıyor yavaştan ayrıca ünilerle birlikte 2 yolda 40 bin değil 31 bindir en fazla

harita94, 4 yıl önce

12 Şubat 2020 20:07

ortaöğretim kpss ye girmiş galiba arkadaş . lisans kpss yi ortaöğretimle zorluk açısından benzer tutup puan kıyaslaması yapanlara deli oluyorum.

adanalııhemşire, 4 yıl önce

O zaman sende sağlık okusaydın kardeşim daha önce alımlar çok oluyor diye bizde bu bölümlere geldik gel gör ki bizim de önümüz kapanıyor yavaştan ayrıca ünilerle birlikte 2 yolda 40 bin değil 31 bindir en fazla

hemsireee11
Aday Memur
12 Şubat 2020 20:09

İyi ki söylediniz hemen gidip yırtıyorum diplomamı. Bence siz de alanınız olmayan forumlarda ağlayacağınıza kendi bölümünüzün şartlarını iyileştirmek için uğraşın.
harita94, 4 yıl önce

harita94
Genel Müdür
12 Şubat 2020 20:18

2018 Lisans kpss puanım 87 küsür arkadaşım.ben sana gerçek bir tez sunuyorum sen bilip bilmeden ortaöğretime girmiş diyorsun.

Bir üstteki üyeye cevaben,benim ağladığım falan yok.dikkat ettiysen size verilen rakamlar kırpılsın bize verilsin diye bir söylemde bulunmadım.

Onbinlerce atamaya rağmen halen atanamayan ve 2020 sınavı öncesi bir alım olur mu diyen doyumsuz sağlıkçılar bi zahmet oturup kendini sorgulasın.fizyoterapist ve diyetisyenleri tenzih ederim.onlara lafım yok.

adanalııhemşire, 4 yıl önce

harita94
Genel Müdür
12 Şubat 2020 20:21

Yanlış alıntı yaptım.

@hemsirebey00

@hemsiree11

Alıntı yapacaktım.

byprestij
Aday Memur
12 Şubat 2020 20:35

Harita94

Kardeşim

Git bı yoğun bakıma , ameliyat haneye

Acil servise ,yatan hasta servislerine

Kaç tane diyetisyen kaç fizyoterapist ve kaç hemşire çalışıyor

24 saat hasta takibi, monitörize takip, ameliyat sonrası takip,

Hasta banyosu,alt bakımı

Hastadan Primer sorumlu kim

Bunları bı gör

Yerinde ama

Sonra konuşalım

12 Şubat 2020 20:38

Bi kere bu alımlar ihtiyaca göre oluyor biz ihtiyaç olmadığı halde bizden o kadar insan alsınlar demiyoruz yıllarca staj yaptık bir serviste 2 hemşire 50 tane hastaya bakıyor iş yükü çok fazla eğer hayatınızda hastaneye gittiyseniz bi çevrenize bakın derim her yer hasta kaynıyor ihtiyaç var kardeşim DSÖ ne göre hemşire sayısı olarakdünyanın en geride ülkelerinden biriyiz madem kpss den 87 aldın sende hemşirelik okusaydın da rahat rahat atansaydın

harita94, 4 yıl önce

2018 Lisans kpss puanım 87 küsür arkadaşım.ben sana gerçek bir tez sunuyorum sen bilip bilmeden ortaöğretime girmiş diyorsun.

Bir üstteki üyeye cevaben,benim ağladığım falan yok.dikkat ettiysen size verilen rakamlar kırpılsın bize verilsin diye bir söylemde bulunmadım.

Onbinlerce atamaya rağmen halen atanamayan ve 2020 sınavı öncesi bir alım olur mu diyen doyumsuz sağlıkçılar bi zahmet oturup kendini sorgulasın.fizyoterapist ve diyetisyenleri tenzih ederim.onlara lafım yok.

12 Şubat 2020 20:40

Ağzına sağlık kardeşim bide hiç düşünmüyor 2 yılda onca sağlık bölümüne ayrıca içinde lise ön lisans lisanlar hepsi var ve 29 bin

byprestij, 4 yıl önce

Harita94

Kardeşim

Git bı yoğun bakıma , ameliyat haneye

Acil servise ,yatan hasta servislerine

Kaç tane diyetisyen kaç fizyoterapist ve kaç hemşire çalışıyor

24 saat hasta takibi, monitörize takip, ameliyat sonrası takip,

Hasta banyosu,alt bakımı

Hastadan Primer sorumlu kim

Bunları bı gör

Yerinde ama

Sonra konuşalım

byprestij
Aday Memur
12 Şubat 2020 20:44

Yani Bizim kasimizi gözümüzü sevdiklerinden deil, ihtiyaç daha çok ondan alım fazla

Aslı 9703
Memur
12 Şubat 2020 21:13

Bazıları o kadar boş konuşuyor ki hastanelerde sanki sağlıkçı fazlalığı var git bir acile git bir servislere bak bakalım oralarda iş yükü nasıl bir hemşire bir sağlık personeli kaç hastaya bakıyor oturup yerinden konuşmak ne kadar kolay. Biz zamanında ihtiyaç var diye (ki hala var) okuduk bu bölümleri alım hakkımız sizde ihtiyacı fazla olan bir bölüm okusaydiniz o zaman

Bayhemşr
Aday Memur
12 Şubat 2020 21:34

kardeş artistlik yapma forumda hem sağlıkçı değisin hem gelip sağlık alanı ile ilgili bir alanda ağlıyorsun banana senin puandan kardeş git sende oku sende atan boş yapma burda sen kimseye diploma yırt diyemezsin Edebsiz herif sizin okurken ki o basit okulu biz her türlü sağlık alanını okuyarak bitiriyoruz bi önce hemşirelerin ders zorluğu ve o zamanlar daki kpss çalışması hem staj hem ders hem kpss ama şükür gene puanlar iyi ve kimseye laf etmiyoruz çünki biz edeb denen kavramı elhamdülillah sahibiz hade şimdi git kendi forumunda ağla

harita94, 4 yıl önce

12 Şubat 2020 23:03

Herkes emek veriyor, umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız.

Bayhemşr
Aday Memur
13 Şubat 2020 01:02

arkadaşlar bugün yayınlanan Klavuzda sadece hemşire olan kısmını ayrı bir liste olarak yapabilir miyiz? bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi nasıl yapılabileceği ile ilgili

destek58
Şef
13 Şubat 2020 09:30

lisans hemşire 3389 adet

3quinox
Aday Memur
13 Şubat 2020 11:48

@harita94

İstihdam kontenjanları ihtiyaca göre belirleniyor değil 30.000, 100.000 de alınsa sağlıkçıya ihtiyaç bitmiyor.Belki hepimiz meslek aşığı değiliz çeşitli parametreleri düşünerek aklımızı kullanarak tercih ettik bölümlerimizi.Kpps den 75 aldım benim için yeterliydi kasmadım, gel gelelim alesden 92 aldım yurtdışı yüksek lisans istiyorum.Yani neyden ne kadar puan alacağım benim istek ve çabama bağlı anlatabiliyor muyum? Harita okusaydım 92 alırdım.Diplomam elimde 74 puanla da atanacağım hatta 2020 de bir alım daha olacak 68, 69 a kadar düşecek puanlar yata yata sınava girdik paşa paşa atanıyoruz zırlama git iş bulacağın bölüm oku ayrıca şükretmesini bil biraz 99 alsa atanamayacak bölümler var onlar ne yapsın :)

Diplomanızı yırtın, kendinizi sorgulayın felan ukalalığa gerek yok.

Aslı 9703
Memur
13 Şubat 2020 12:37

İstanbul'da hangi hastaneleri kaç sıralamayla yazacaksiniz arkadaşlar

13 Şubat 2020 13:13

Ben sadece ok meydanını bide diğerleri içindenbitane daha yazacağım onlarda en sona çünkü önceliğim Ankara Ankara istiyorum sıralamam 14.174

Aslı 9703, 4 yıl önce

İstanbul'da hangi hastaneleri kaç sıralamayla yazacaksiniz arkadaşlar

Toplam 127 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi