Editörler : supporters.
07 Ocak 2009 20:37

Açık Öğretim Kamu Yönetimi Mezunlarının İdari Hakim Olma Şansı Nedir??

arkadaşlar ben zabıt katibiyim ve açıköğretim kamu yönetimi okuyorum. Şu an tek hayalim idari hakim eğer o olmazsa kaymakam olmak. Ama benim için öncelik hakimlikte

Hadi sınva geçtim diyelim mülakatta kesin elenirsin diyorlar. Sizce katip olmamın yararı olur mu?

Sonuçta mesleğin içinde yetişmiş sayılmaz mıyım?

posetcay
Şube Müdürü
07 Ocak 2009 20:47

bu konuyla ilgili onceden acilan basliklar var. onlara bir goz at, bir cok degerlendirme var.

ama yine de kisaca yazayim. yazili sinavlari gecmek oldukca zordur. onceki sinav orneklerini ve bu sitedeki idari yargi ile ilgili konulari incelemen gerek. mulakata gelebilmek oyle "hadi diyelim ki" demek kadar kolay degil.

o asamaya gelene kadar mulakat icin de hazirligini yaparsin zaten.

BuKeT_279
Aday Memur
07 Ocak 2009 20:55

saol posetcay azıcık cesaretim varsa onuda sen kırdın

o önceki başlıkları bulabilseydim zaten bunu açmazdım.

ben teorik bilgi istemiyorum.

etrafınızda böle bir durum yaşamış biri var mı yada bu konula ilgili duyumlarınız nedir diye daha genel açıklamalar bekliyorum

bilmem anlatabildim mi yada sen anladın mı?

BuKeT_279
Aday Memur
07 Ocak 2009 20:57

arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen cvp bekliyorum

menfimüspet
Aday Memur
07 Ocak 2009 20:57

yazılı sınav için kursa gidersin..rahat geçersin yazılıyı.. çok sağlam torpilin varsa kesin olurr..

BuKeT_279
Aday Memur
07 Ocak 2009 20:59

torpil yoksa ki yok ümitlenme diyorsun öle mi?

thejudge
Aday Memur
07 Ocak 2009 21:00

sen kazan yeter ki.mülakat sonucu kesin elenirsin diye bi durum da yok.şöyle bi durum da var idari sınav az yapılıyor az kişi alınıyor ve iibf ler için kota var.

posetcay
Şube Müdürü
07 Ocak 2009 21:07

birsey degil rica ederim.

sunu yanlis anlamissin, mulakat konusunda cesaretinin kirilmasina gerek yok. elenirsin olmaz diyenlere bakma, memuriyet hakimlige engel degildir. memuriyetten hakimlige gecen insanlar biliyorum.

sen yaziliyi kazanirsan bence mulakatta olumlu sonuc alirsin. cunku yazili sinav ciddi bir hazirlik gerektirir, sinavi gecmen de senin oldukca donanimli oldugunu gosterecektir. mesleki tecrubeni ve baglantilarini da mulakat asamasinda kullanirsin.

zabit katibi oldugu icin mulakatta elenen bir idari hakim adayi tanidigim yok.

BuKeT_279
Aday Memur
07 Ocak 2009 21:08

tşk ederim arkadaşlar

ISAURA
Şef
07 Ocak 2009 21:39

buket kamu alanında ilerleyebilecek aöfli sensin..birde %20 kotası var ondanda korkma ama sınava ii çalış..mülakat olayıda idari hakimlik için illaki torpil gerektiriyor.ama biz iibf değiliz iktisat işletme bu konuda bizim kadar şanslı değil..tercih edilen biziz idari yargıda,kaymakamlıkta kamunun diğer alanlarında ama özel sektördede onlar ön planda işletme ve iktisat yani..neyse kolay gelsin...

legacy
Şef
07 Ocak 2009 22:00

çalışan kazanır elması kızarır

(Anonim)

posetcay
Şube Müdürü
08 Ocak 2009 03:02

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=451668

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=514695

bunlar da bulamadigin konularin linkleri bu arada.

bkz: aramaya inanmak

08 Ocak 2009 10:47

ösym de veya adalet bakanlığının sitesinde idari yargı hakimliği sınavına dair istatistikler var..bence ordan bi karşılaştırma yap..kazananların yüzde kaçı hangi üniversiteli falan filan...ona göre bi fikir elde edersin...

BuKeT_279
Aday Memur
08 Ocak 2009 20:48

çokkk teşekkür ederim arkadaşlar

çok sevindirdiniz beni

hepsini inceliycem

tekrar teşekkürler

unbelievable
Kapalı
08 Ocak 2009 20:53

İşin imkansıza yakın,ne kadar çalışırsan çalış kazanamayabilirsin.

Sonradan hayal kırıklığına uğrama diye diyorum bunları.

Çok iyi çalış sınava ama kazanamazsan da üzülme ve hayal kırıklığına uğrama zira 4000-5000 kişide ilk 100e girmek kolay iş değil.

onager
Memur
11 Ocak 2009 15:07

seninle aynı durumda olan (yani katip ve kamu mezunu) ve 30 yas sınırında olan bi ark girdi idari sınavına.kazanamadı ama yaklastı.2 ay çalısmıstı.iyi çalısırsan kazanırsın inş.

posetcay
Şube Müdürü
11 Ocak 2009 18:26

bu arkadasin merak ettigi yazili degil ama:))

diyelim ki yaziliyi kazanirdi, mulakattan kesin elenir mi, yoksa meslegin icinde yetismis mi sayilir diye merak ediyor.

bir de teorik bilgi istemiyor, genel bilgi istiyor.. (ne demekse artik)

tkaraer
Aday Memur
11 Ocak 2009 18:47

bende bi arkadaşımın ablası için sormuştum bunu.idare kursüsünden bir hocamızda sadece bir kişinin AÖÜ mezun olarak idari yargı hakimi olduğunu söylemişti.bu olayda 90 lı yılların başında olmuş.ama ondan sonra belki idari yargı hakimlik sınavına iyi hazırlanan ve yazılıyı geçen olmamıştır.tek bir istisnanın olması sözlü de ki önyargıdan kaynaklanıyor demek değil.belki yazılıyı geçen olmamıştır.

onager
Memur
11 Ocak 2009 18:50

bence yazılıyı gecerse mülakatı kazanır.hem çalıstığı adliyedeki hakimler kendine mülakat için referans da olur

posetcay
Şube Müdürü
11 Ocak 2009 20:44

evet onager ben de oyle demistim bi onceki sayfada. yaziliyi gecerse kesin kazanir mulakati. bakalim, okulu bitirsin de kazanacak mi..

mehmetcakmak
Aday Memur
11 Ocak 2009 21:11

bak sevgili arkadaşım ben de kamu yönetimi mezunuyum,benim de öğrencilik zamanlarımda senin gibi hayallerim vardı,kamu da çalışıyordum ve idari mahkemelerin baktığı dava dosyaları bana geliyordu,okulu bitirip idare mahkemesine geçerim diye düşünüyordum,idare mahkemesi ile iş yerim karşı karşıyaydı.geçen hafta adalet bakanlığının web sitesinden bilgi edinme başvurusu yaptım ve idare mahkemesinde açıköğretim mezunu hakim olup-olmadığını sordum cevapta 887 adet idari hakim olduğunu bunlardan sadece 1 tanesinin açıköğretim mezunu olduğunu yazıyordu.daha yeni bir bilgi bu c.tesi geldi cevapta,ona göre şansını sen değerlendir.ben vazgeçtim şahsen

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi