Editörler : swat3410
«181920212223242526272829»

tj51
Memur
16 Nisan 2021 16:38

Mersinden 9 şubat ihraç 2013 tanık beyanı sc scd kod adli işlemyok, bugün itibariyle yürütmeyi durdurma red. 7 gün içinde adana bime itiraz edicekmişiz süreç devam edecek sabırla, mersin idare mah durumu belli etti. Dava açma tarıhım mart 2 40 günde red, adamlar peşin hükümlü diyor avukat, hakkımızı yiyen şu mübarek ayı çıkaramaz inş.

Amir0801
Aday Memur
16 Nisan 2021 18:03

benim de yd yi kabul ettilerdi istinaf bozmuştu mesela . Bizim avukatta alıştık artık demişti, çok diyecek şey yok. Esasa gelince dosya kabul oldu ama yine istinafa gitti bekliyruz. Bu süreçte iade yapılmadı onu da söyleyim soran olacak. Daha bekleyecez.

Polat30
Memur
16 Nisan 2021 18:10

Sizin kriter ne acaba

Amir0801, 3 yıl önce

benim de yd yi kabul ettilerdi istinaf bozmuştu mesela . Bizim avukatta alıştık artık demişti, çok diyecek şey yok. Esasa gelince dosya kabul oldu ama yine istinafa gitti bekliyruz. Bu süreçte iade yapılmadı onu da söyleyim soran olacak. Daha bekleyecez.

Amir0801
Aday Memur
16 Nisan 2021 18:58

Sözde tanık başka bişi yoktu

Polat30, 3 yıl önce

Sizin kriter ne acaba

Hayatı Ögret
Aday Memur
16 Nisan 2021 19:47

Devrem ilki sea sonra scd imiş.

Rokkoseker58, 3 yıl önce

Devrem hayırlı olsun senin kodlama neydi ?

Rokkoseker58
Yasaklı
16 Nisan 2021 19:51

Devrem ozele bakar misin

Hayatı Ögret, 3 yıl önce

Devrem ilki sea sonra scd imiş.

bursa1453
Şube Müdürü
16 Nisan 2021 22:33

Adli ve idari makamların kendi görev sınırlarını aşarak

kişiyi suçlu ilan etmesi veya bu bağlamda birtakım çıkarımlarda bulunması masumiyet

karinesinin ihlaline yol açabilir.masumiyet karinesi kapsamındaki güvencelerin

sağlanıp sağlanmadığının tespiti yapılırken ise kararın gerekçesinin bir bütün

olarak değerlendirmesi gerekir(Galip şahin,48; M.I.,B no:2012/1268, 30/12/2014,50)

Bu kapsamda karar vericilerin kullandıkları dil kritik önem taşır.(Mustafa Kıvrak B no:2013/3175,20/2/2014,36)Kamu makamların işlem ya da kararlarında

belirttikleri gerekçeler veya kullandıkları dil nedeniyle bireye cezai sorumluluk

yüklememeleri ceza mahkemeleri tarafından suçlu bulunmamış bireyin masumiyeti

üzerine gölge düşürülmesine sebebiyet vermemeleri gerekmektedir.(Galip Şahin,47)

Arkadaşlar bir arkadaş yukarıdaki yazıyı paylaşmıştı idare mahkemesine sunabilirsiniz demişti. Burada ismi geçen Galip Şahin ve Mustafa Kıvrak hakkında dava açılan kişiler mi acaba ve bu dosyaların detaylarına nasıl ulaşabiliriz arkadaşlar bilgisi olan var mı acaba?

16 Nisan 2021 23:50

Kodlama varmı dosyanızda bide tanik beyanı nı mahkeme degerlendirme yaparken 17 25 oncesi sonrası ayrımı yapıldımı esas kararda tanık beyanı ile alakalı hangi ifadeleri geçmiş benim dosyamda da 1 tanik beyanı var baska birsey yok özelim açık cevaplarsanız sevinirim
Amir0801, 3 yıl önce

yorukoglu333
Aday Memur
17 Nisan 2021 16:31

2004 yılında mesleğe girdim

2008 yılında şarka gittim şarka gidene kadar bu adamların teşkilatı bu kadar sardığını bilmiyordum

2015 yılına geldiğimde yani 11 yılda 10. biriminde çalışmaya başladım

bu adamlar yüzünden kaç defa birimim değişti siz düşünün

bu arada sorunlu bir memur değilim hiç cezam yoktu çok şükür gerçi taltifimde 17. yılında bir memur olarak toplu taltif verildiğinde bile bana bir çok defa verilmedi toplamda 20 taltif ancadır

2016 yılında hakkımda ifade vermişler sohbete geldiğimi görmüşler böyle bir şey yok

2018 yılında zarf geldi müfettişten ifade yazdım gönderdim.

2018 yılında mahkemeden verilen karada

bylock bank asya vs olmadığı .....

şüphelinin örgüt ile organik bağ kurması, hiyerarşiye dahil olması ve örgütün adına çeşitlilik, süreklilik ve yoğunluk gösteren faaliyette bulunmasının gerektiği, ancak şüpheli hakkında yapılan soruşturmada bu tür delillere ulaşılamadığı, şüpheli hakkında beyanlar dışında bir delil olmadığı, şüpheli hakkında beyanların araştırma tutanakları ile doğrulanmadığı,..... iddialar doğru olsa bile 17725 Aralık sürecinden sonrasına ilişkin aleyhte beyanın olmadığı.... KAMU ADINA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA dair kara verildi.

2020 10. ayda bir zarf daha geldi o zarfta ise benim olmayan bir kız benimmiş gibi gösterilerek 3 yıl süreyle 2011-2014 malum yapının okullarına gönderdiğim den dolayı suçlandım

yine buna da cevap yazım gönderdim.

14.04.2021 tarihinde ihraç edildim.

ben kendimi biliyorum. bu karadan dönülecek mesleğime geri döneceğim ama bu vebali kim alacak.....

güzel bir avukat araştırıyorum bir kaç avukatla görüştüm aklıma yatan birine vereceğim

bu süreçte maddi olarak zorlanacağız ama makul fiyata iş yapan avukatlar var birine sizlerde verin mutlaka kendiniz ne kadar bilseniz de onların hukuk terimlerine bizden daha hakim olduğu aşikar (işini iyi yapanlara bu sözüm)

isteyen özelden yazabilir

cemoli55
Aday Memur
17 Nisan 2021 16:43

buradan yazarsan biz de görelim devrem

kıvırcık155, 3 yıl önce
Kodlama varmı dosyanızda bide tanik beyanı nı mahkeme degerlendirme yaparken 17 25 oncesi sonrası ayrımı yapıldımı esas kararda tanık beyanı ile alakalı hangi ifadeleri geçmiş benim dosyamda da 1 tanik beyanı var baska birsey yok özelim açık cevaplarsanız sevinirim
17 Nisan 2021 22:22

Cvp alamadım devrem
cemoli55, 3 yıl önce

buradan yazarsan biz de görelim devrem

baharsarıca
Aday Memur
18 Nisan 2021 09:23

Yıl sonu mülakatından döndün.Bu seferde 375 ile attılar

golge0607
Genel Müdür
21 Nisan 2021 20:23

Sayfaya bir güncel diyelim..güzel aksamlar..

Rokkoseker58
Yasaklı
21 Nisan 2021 23:34

Pardon buradakiler konuya hakimdir. Emniyet ne zaman cevap verir mackemeye ?

elif3435
Aday Memur
22 Nisan 2021 00:36

Bana savunma bile yapamadı kopyala yapıştir gönderdi 2 defa.

Rokkoseker58, 3 yıl önce

Pardon buradakiler konuya hakimdir. Emniyet ne zaman cevap verir mackemeye ?

Adore451
Aday Memur
22 Nisan 2021 02:13

EGM kendini Adalet kurumundan üstün görüyor.Cumhuriyet başsavcılıklarınca açılan davalardan kovuşturmaya gerek yok (eski tabirle takipsizlik)ile sonuçlanmasına rağmen ,bu soruşturmalardaki asılsız ispatsiz suçlamaları tekrar Savunma isteyip soruları sorup savunmasını usulen alıp bir haftadır polisleri ihraç etmeye başladı.İhrac edilenler 2018 de bizzat 1.sinif polis başmüfettişlerince soruşturmadan sonra göreve iade edilenler..EGM ne kendi müfetislerine nede Adalet kurumun kararlarıni hiçe saymakta kendini Adalet kurumu gibi görmektedir.Mübarek ramazan ayında Eset rejimin halkına varil bombasi atması gibi EGM suçsuz masum polisleri hukuksuz ihraç etmektedir.Lütfen siyasiler Milletin meclisinde bu kıyıma dur desinler !

22 Nisan 2021 15:39

Eski bir idari hakimle gmrüştüm. İltisak-İrtibat kavramına yeni bir Kanunla düzenleme gelmezse, mahkemeyi kazanman ve kurumun seni geri kabul etmesi çok zor, EGM her durumu irtibat-iltisaka sokabilme hakkı var dedi. Doğru söyledi..
Adore451, 3 yıl önce

EGM kendini Adalet kurumundan üstün görüyor.Cumhuriyet başsavcılıklarınca açılan davalardan kovuşturmaya gerek yok (eski tabirle takipsizlik)ile sonuçlanmasına rağmen ,bu soruşturmalardaki asılsız ispatsiz suçlamaları tekrar Savunma isteyip soruları sorup savunmasını usulen alıp bir haftadır polisleri ihraç etmeye başladı.İhrac edilenler 2018 de bizzat 1.sinif polis başmüfettişlerince soruşturmadan sonra göreve iade edilenler..EGM ne kendi müfetislerine nede Adalet kurumun kararlarıni hiçe saymakta kendini Adalet kurumu gibi görmektedir.Mübarek ramazan ayında Eset rejimin halkına varil bombasi atması gibi EGM suçsuz masum polisleri hukuksuz ihraç etmektedir.Lütfen siyasiler Milletin meclisinde bu kıyıma dur desinler !

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
22 Nisan 2021 15:42

Zaten bunu yapan siyasiler değil mi? Kraldan çok kralcilar var bu memlekette.
Adore451, 3 yıl önce

Rokkoseker58
Yasaklı
22 Nisan 2021 17:44

Sonuç noldu peki?

elif3435, 3 yıl önce

Bana savunma bile yapamadı kopyala yapıştir gönderdi 2 defa.

İbrhaim özdemir
Aday Memur
22 Nisan 2021 22:12

Arkadaşlar yd. Alıp esas kararda göreve iade karar alan varmı

Toplam 32633 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi