Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Aralık 2021 21:16

Bir yılı dolduran sözleşmeli

Öğretmen eş durumu hakkına sahip olacak mı yeni düzenleme olunca?? Ona göre evlencem de

sumeykni
Aday Memur
04 Aralık 2021 21:36

3. yılın sonunda kadroyu aldıktan sonra eş özrü yapabilirsiniz.

selmade
Aday Memur
04 Aralık 2021 21:46

Kadrolu ile aynı olucak ama mazeret tayini..o zaman 1 sene dolunca tayin olucak diyorlar.. herkes böyle yorumluyor.. bekarlar 3+1 tamamlayacak evliler bir yılda gidecek diyor herkes.. netleşti mi bu durum bilen var mı

sumeykni
Aday Memur
04 Aralık 2021 21:57

Umarım dediğiniz gibi olur.

selmade
Aday Memur
04 Aralık 2021 23:48

Kesin olacağını bilsem şubattan önce hemen nikah yaparız ya niye net değil ki..ne zaman belli olur

akarsu373
Aday Memur
05 Aralık 2021 13:48

Yap hemen nikah olmadı eşin gelir 😂

infinity1
Aday Memur
05 Aralık 2021 15:13

Ben de aynı durumdayım 2020 eylülde atandım, nişanlım özel sektörde onun gelme durumu yok, bu haklar yeni yıl ile beraber verilirse ocak eş durumuna yetişiriz herhalde ama bin km uzaktayken ve uçak biletleri almış başını gidiyorken son dakika gelen haberle gidip nikah işlemlerini halletmek mümkün olacak mı bilmiyorum. Ortada kesin bir şey olsa ona göre tarih alırız. Ya da yaza yetişecekse ona göre de evimizi kurarız. İnsanlara basit geliyor ama tr şartlarında 1 değil 88 şeyi aynı anda düşünüyoruz zaten..

selmade, 2 yıl önce

Kesin olacağını bilsem şubattan önce hemen nikah yaparız ya niye net değil ki..ne zaman belli olur

05 Aralık 2021 16:29

Hocam korkmayın artık resmi nikaha da gerek kalmaz insallah. Ogretmen beyani önemli olurda ben üç yil icinde birini bulurum derseniz iki de şahit bulursaniz tayinleriniz yapilir. Bence tasari da bu tür seyler olmalı çünkü ogretmenin mutlu olmasi iyi sartlarda calismasi onemli. Benim çocuğun ana sinifinda iki ilkokulda beş ogretmen ortaokula kadar ilce merkezinde 7 öğretmen degistirmesi hic önemli degil.

infinity1
Aday Memur
05 Aralık 2021 18:28

Komiksiniz gerçekten sanki sadece eş durumu sebebiyle değişiyor çocukların öğretmenleri. Hamilelik iznine ayrılanlar, askerlik için gidenler, çeşitli sebeplerle izin alanlar ya da il içi il dışı tayin yapanlar var, bu sirkülasyon hep devam ediyor sene içerisinde de. Hepsi de kendi içinde çok gerekli durumlar, nasıl çocuk yapmak isteyen birisine ya da 3 yıl sonunda il dışı yapanlara sen gidince öğretmenleri değişecek gitme diyemiyorsak burda da durum aynı.

Ortaokulda görev yapıyorum, sene içerisinde art arda bu tarz nedenlerden izin alanlar oldu veya yeni gelenler oldu. Bu değişiklikler farklı branşta da olsa bizim ders sayımızı etkiledi doğal olarak. Biz de kendi zümremiz içinde sınıflarımızı değiştirmek zorunda kaldık defalarca. Bu sene aldığım sınıfların çoğunu seneye zaten alamıyorum. Öğrenciler de çok kolay adapte oluyor bu durumlara merak etmeyin.

Ki biz burada tayin olmak için evlenmiyoruz, zaten halihazırda evlenmeyi düşündüğümüz için mazeret tayinini kullanacağız. Öğretmenlere laf atacağınıza türkiyenin her yerinde öğretmene ihtiyaç varken bizi ülkenin öbür ucuna gelmeye mecbur edenlere, geldiğimiz yerlerde tek başımıza hayatta kalmaya çalışırken kirasıdır osudur busudur afedersiniz memuru soyanlara laf edin bari. Bu yüzden kararın bir an önce kesinleşip tarihlerin belirlenmesi önemli. Umarım yeni yıl ile beraber kesinleşir de gideriz, kıskananlar kıskanmaya devam etsin:)

05 Aralık 2021 19:21

Sen dert etme senin okul hayatindan cok ogretmenlik hayatim var. Ulkenin öbür ucu diyenlere degil memleketimin çocukları diyenlere ihtiyacımız var. Verdigim sadece bir örnekti. Sen ona mi takıldın bende postu acanin son cümlesine takıldım. Bende diyorum bu masumlari ulkenin bu ucuna göndermeyin bize burali olanlar gelsin sende kendi memleketinde ihtiyac varmış zaten ordan hiç gelme. Ayrica senin özür grubundan gitmen umrumda bile degil. Merkezi atama yerine il milli egitimler kendine ait kontenjan kadar nufusa kayitli olduğu yere atansin.

Nurullah4335
Daire Başkanı
05 Aralık 2021 19:26

Doğuya atanan öğretmenlerin %90 ı 1 sene sonra batıya geliyordu. Sözleşmeli kalksa yine aynı olacak. Sözleşmeliyi getiren nedenler kalktı mı ki sözleşmelilik kalksın. Bence 1 kereye mahsus seçim için tüm sözleşmelileri kadroya geçirebilirler. Seçimden sonra 3+1 devam. Ama ne olacağı halen muallak. Net bir şey yok.

sumeykni
Aday Memur
05 Aralık 2021 20:53

Sahil kasabasına atanıp 20-25 yıl yerinden kıpırdamayan, Doğunun d?sini bile görmeyen, bilmeyen sevgili meslektaşlarımızın yarattığı eksikliğin faturasını bize kestiler. Sözleşmeli öğretmenlik budur ve devam edeceğini düşünüyorum. Allah yardım etsin bekleyenlere, zor..

xxxzz
Memur
05 Aralık 2021 20:56

doğu tazminatı verilmeden kadro gelse bile 3+1 kalkmaz. öğretmeni doğuda tutmak tazminatsız imkansız. verileceği söyleniyordu ama bütçenin hali ortada. seçim için yapılabilir mi yapılabilir. ama suan 3 yıl bitmeden eş durumu icin ümit yok malesef. Allah bu konuyu kucumseyenleri eşinden ayrı yaşatır ve empati kurmayı onlara ögretir inş.

sumeykni
Aday Memur
05 Aralık 2021 21:13

Amin. Allah onları da bu şekilde imtihan eder umarım :)

xxxzz, 2 yıl önce
doğu tazminatı verilmeden kadro gelse bile 3+1 kalkmaz. öğretmeni doğuda tutmak tazminatsız imkansız. verileceği söyleniyordu ama bütçenin hali ortada. seçim için yapılabilir mi yapılabilir. ama suan 3 yıl bitmeden eş durumu icin ümit yok malesef. Allah bu konuyu kucumseyenleri eşinden ayrı yaşatır ve empati kurmayı onlara ögretir inş.

sahin06710
Şef
06 Aralık 2021 00:32

Bakanın açıklamasını hâlâ anlamayanlar var. "3+1 devam edecek, tayin, atama ve diğer özlük hakları eşitlenecek", yani diyor ki; eş vs. mazeret atamaları kadroluyla aynı olacak, mazereti olmayanlar için atama tayin 3+1 yıl devam edecek, zaten eski sistemde sözleşmeli öğretmenlik yokkende mazereti olmayanlar 3 yıl atandığı yerde çalışmak zorundaydılar, şimdi 4 yıl calışıyorlar. Evliler merak etmeyin eş durumundan tayin hakkını elde edeceksiniz, bunu anlamamakta neden ısrar ediyorlar anlamıyorum. İnsanların ailelerinden ayrı kalmasından haz duyanları anlayamıyorum.

infinity1
Aday Memur
06 Aralık 2021 02:57

?ÇOK GÜÇLÜ ASGARİ ÜCRET? AÇIKLAMASI

Ekonomik anlamda milleti rahatlatacak adımların atılacağını söyleyen Kurtulmuş, şu açıklamada bulundu:

* Enflasyon dolayısıyla market ve pazardaki fiyatların yukarıya çıktığını biliyoruz. Kararlı bir şekilde vatandaşımızın alım gücünü artıracak tedbirleri alıyoruz.

* Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır. Yine aynı şekilde bu hafta içerisinde sayın Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanlarıyla ilgili iyileştirme, seyyanen zamla ilgili düzenleme, öğretmenlik yasasıyla ilgili teklif Meclis?e geliyor.

* 3600 ek gösterge gibi, emeklilerin durumunun iyileştirilmesi ve diğer konularla ilgili çalışmalar nihai noktaya geliyor. Meclis?teki bu bütçe trafiği geçtikten sonra inşallah bunları halledeceğiz, yoluna koyacağız ve vatandaşımızı asla enflasyonun ortaya çıkardığı bu ağır tablonun altında ezdirmeyeceğiz.

?????

Böyle bir haberle karşılaştım belki görenler olmuştur, ben yeni gördüm. Diğer konularla beraber bu hafta içerisinde meclise sunulacak gibi duruyor, hayırlısı

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi