Editörler : F16 Gökçen
26 Ocak 2013 03:52

Çelebi yolcu hizmetleri sinavı: Antalya

Evet arkadaşlar size hayatımın son 3 günümü anlatayım Çelebi hava ve yer hizmetlerinde çalışacak kişiler için yararlı olur inşallah.

2 gün önce cep telofonuma aldığım Celebichs diye bir mesaj bu ne yaw dedım bakarken.''Antalya havalimanında görevlendirmek üzere yolcu hizmet ve harekat memurlugu basvurnuz degerlendırmeye alınmıs çarşamba gunu saat 9.30 da Antalya Dedeman otelde sınava kazanma hakkı kazandınız'' dıye bir mesaj aldım.

Neyse sınav günü gittim otele kafamdan 10-20 kişi olur derken bi gittim aman allahım o ne heryer tıklım tıklım 300 kişi rahat var otelin üst katında ve kapılar açıldı herkes oturdu masalara ve önümüzde kucuk sular eşliğinde.Etrafta Çelebi üniformalı 5-6 çalışan ve karşımızda çelebi holding'in tanıtımını yapacak bi kaç kişi.

Neyse anlattılar işte sonra sınava geldik sınava giren rahat 300 kişi var üstte de yazdıgım gıbı (sadece Antalya Havalimanı ıcın ) arkadaşlar.İnternette ki ilanı incelediğimde minumun üniversite mezunu sanıyordum kendim üniversite mezunu oldugum ıcın ama hayır minumum lise mezunu yazıyormuş neyse onemlı değil.İngilizce sınavını yaptılar gayet kısıtlı süre ile daha sonra türkçe testi yaptılar ikisinide yaptık.Daha sonra açıklama yaptılar sınav sonuçları akşamüstü 5 e kadar burada ki kapıya asılacak diye ve sözlerinde durdular 6 gibi astılar kazananları.Benimde listede ismimin oldugunu gordum ve buruk bır sevınc yasadım kendımce.Tabi arada ki 4 saat ne eve gıttım nede baska bır yere evım lara ' nın tam ters tarafında neyse köşede ki meşhur gençlerin kesiştiği ı phone ların marlboro ların masa üstlerınde duran bırbırıne kesık atan kısılerın bulustugu starbucks'a gıttım:).Bizden geçmiş dedim kendi kendime bir zamanlar bizde yemedik mi o haltları değilmi neyse o zamanlar bugunkü gençler gibi abartmıyorduk hepsı bu.(üniversitre yıllarım aklıma geldı bırden bıre )

Bugun mülakat için tekrar Dedeman Otele gittim tam saatinde oraydım ve 5 dk lık gecikmeyle beni içeri aldılar.2 bay bir bayan ve bir bay hemen sordu ne içersiniz çay kahve felan neyse soda ıkram ettıler.Hayatta heyecan nedir bilmeyen ben içerisi aşırı sıcak oldugundan belkı heyecanlandım kusura bakmayın dedım ve heyecanlanacak birşey yok sadece sohbet edecez sızı bıraz tanıyacaz dedıler.İlk soru geldi kısaca kendınızden bahsedın daha sonra neden havalımanı dıye bır soru ve evlenmeyi düşünüyormusunuz diye bir soru daha bende güzelce cevapladım soruları ve ıngızlıce soru sormak ıcın bayana pas attılar oda bı kac kolay soru sordu ve cevapladım yaklasık 20 dk odada kaldım.Daha sonra bana bir kagıt verdıler ayın 30.nda bu numaradan işe alınıp alınmadıgınızı ogrenebılırsınız dedıler ve çıktım odadan.Şimdi ayın 30 unu bekliyoruz eger kazanırsak vereceklerı 1 ay egıtımden sonra baslayacakmıs ısımız.Benim başımdan gecen mulakat surecı boyle ha bu arada

-Eczacıbası girişim den de sınav davetı aldım onunda sınavına gırdım Çelebi den 1 gun sonra ama ınanılmaz kazık bır sayısal degerlendırme sınavı ve sozel degerlendırmeydı kazık kı ne kazık ben bole sorular hayatta gormedım.Eczacıbasında da 8 kısı vardık bır bayan sınava gıren ve zaman cok kısaydı soruları cevaplamak ıcın zamanla yarısıyorsunuz yanı.Eczacıbası karıyer sıtesınden basvuru yapmıstım onunda sonucunu beklıyorum onun da eger kazanırsam mulakata davet ederlerse sıze yardımcı olmak ıcın buraya tekrar yazarım umarım Çelebi de alım surecını merak edenler ıcın yardımcı olmusumdur.Aklınıza takılan sorular varsa sorun yazarım gıne.Maaş da ortalama 1300-1600 civari imiş mesaı ve dıl tazmınatı olarak degısıyormus arkadaslar orda bızzat calısan kısıler varsa buradan yazarsa bızde memnun oluruz deneyımlerını sırketın ısleyıs tarzını felan hadı bakalım allah herkes ıcın hayırlısını versın arkadaslar umıtsızlıge kapılmamak lazım ...Sizlerinde duyduklarınızı gördüklerinizi öğrendikleriniz yazmanızı rica ediyorum çok yararlı biryer oldugu ıcın memurlar.net aılesını tebrık edıyorum .

ATOMOKAN
Şef
26 Ocak 2013 04:15

Ha bu arada Çelebi İnsan Kaynakları ve işe alım sürecinde mülakatı yürüten arkadaşları tebrik ediyorum gayet profosyonel ve naziktiler.İçten ,samimi ve net kişilerdi.Mülakatı geçip geçtiğimi daha bilmiyorum ama ben çok memnun ayrıldım keşke her firma böyle olsa .

Gözümden düşen firmalar Kosifler , Koçak Farma İlaç ve Phillip Moris şirketleri çok bayat sorular soruyorlar ve mülakatları çok sıkıcı geçiyor deneyimlerimden izlenimlerim böyle arkadaşlar...

ATOMOKAN
Şef
26 Ocak 2013 16:35

yokmu hıc ya celebıde calısan sınavına gıren mulakatı gecen felan fılan

lattebagimlisiayhan
Aday Memur
26 Ocak 2013 19:02

Abi inşallah alırsın isi. okuyorum ben senin yazdıklarını.

ATOMOKAN
Şef
27 Ocak 2013 00:34

inşallah bakalım saolasın

ATOMOKAN
Şef
27 Ocak 2013 01:21

hadı yokmu kımse yaa

maliyekonya
Kapalı
28 Ocak 2013 00:03

neden havalaınına sorusuna ne dedin

ATOMOKAN
Şef
29 Ocak 2013 02:14

dedim ki herşey sistematik yürüdüğü için

selincan11
Aday Memur
31 Ocak 2013 15:44

Ben az önce aradım, mülakat sonucu olumsuz dediler. Üstelik girdiğim iki sınavdan da nerdeyse full çekmişim, bir iki yanlışım çıkmış sadece. Orda çalışan birinden öğrendim, arkadaşımın tanıdığıymış. Mülakatım da iyi geçmişti. Ama yine yaranamamışım anlaşılan. Sınavdan önce, sınavı geçersem alacaklar diyenler bile duydum yani. Zaten torpilimiz olsa iş peşinde koşmazdık bu memlekette. Diyecek laf bulamıyorum yani.

ATOMOKAN
Şef
01 Şubat 2013 14:28

Uzuldum arkadasım senın adına ama sana ben sana durustce soyleyım ne torpılım vardı ne bır tanıdıgım gırdım sınavı kazandın dıye aradılar sonra mualaka sonrasında gectın dedıler evrakları hazırla getır dedıler evrakları toplamaya calısıyorum su aralar ınsallah baska bıyerde basarılı olursun kardesım uzulme ben tam 12 aydır nerdeyse basvurmadıgım yer kalmadı 4 te bırı aradı ve mulkatlar sonucunda kımse aramamıstı sınav felan yoktu ama celebı benden tam puan aldı torpıl yok kazanmak bıraz zor ama mulakatta cok nazıkler ve cok kalıtelıler benım gordugum kadarıyla burayı okurlarsa tesekkur edıyorum kendılerıne...Çok profosyoneller.

ATOMOKAN
Şef
12 Şubat 2013 02:51

hala beklıyoz martta dıyorlar egıtım dogrumuuuu

ATOMOKAN
Şef
12 Şubat 2013 15:04

yokmu eskılerde calısan bılgı vercek

ATOMOKAN
Şef
23 Şubat 2013 18:32

guncel

selincan11
Aday Memur
01 Mart 2013 00:33

Kardeşim sağol iyi dileklerin için. Ben Çelebi'den daha iyi, kariyer vaadeden bir yere başladım. Daha iyi derken kendim açısından, mesleğime daha uygun, alanında dünya birincisi bir firma . İçime de sindi. İyki almamışlar Çelebiye. Sana da iş hayatında başarılar dilerim.

ATOMOKAN
Şef
01 Mart 2013 01:03

hayırlısı olsun

gulo-1905
Aday Memur
05 Mayıs 2013 11:05

Selam.

ya bende basvurdum da benide cagirdilar haftya sinava. Acaba ne olucak neler sorucaklar hangi konuda cok merak ediyorum.

Kaptan.Puma
Yasaklı
05 Mayıs 2013 22:10

Atomokan, gerçekleri gözlerinle görmüş oldun.

berem
Aday Memur
07 Şubat 2014 16:51

İngilizce ağırlıklı sorular sorulduğu kesin; ama ne tarz sorular soruyorlar merak ettim.

Hostes adayı
Aday Memur
16 Ocak 2015 17:32

Bende haftaya gireceğim bilgi verebilecek olan var mı? mülakat maaş vs

ZIPIRR ZIP ZIP
Yasaklı
17 Ocak 2015 13:50

Havaşta yolcu hizm. memuru çalışılmaz 1160 tl hersey dahil

Hostes adayı
Aday Memur
18 Ocak 2015 17:27

Emin misin o kadar düşük mü? Çelebide nasıldır acaba