Editörler : Lanet

Kapalı
11 Mayıs 2022 12:34

657 den 657 geçişte aynı ünvan farklı maaş sorunsalı

Merhabalar üniversitede teknisyen ünvanıyla çalışmaktayım bildiğiniz gibi 657 den 657 ye geçiş muvafakat almadan yada 6 ay öncesinde istifa etmeden mümkün değil.

Kurumum muvafakat konusunda çok katı ama geçmek istediğim kurumda aynı ünvana neredeyse iki katı maaş veriyorlar tekrar sınava girip o kurumu kazanacağımdan şüphem yok ama iş muvafakat konusuna gelince çekincelerim var çünkü aynı ünvana atanacağım bu konuda kurumun sıkıntı yapma şansı varsa kesinlikle yapar. Maaşın daha fazla olması muvafakatı mahkeme yoluyla almamda bana katkı sağlar mı? Üst ünvan olsa kurumun elinden birşey gelmez ama aynı ünvan olunca bilgi bulamadım. Maaşın fazla olması tek başına muvafakat konusunda yarat sağlar mı siz değerli memur arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. Teşekkürler

hsnd
Başbakan Müsteşarı
11 Mayıs 2022 13:06

Hangi 657'ye bağlı kurumuymuş burası aynı unvana iki katı maaş veren?

Zngrie
Kapalı
11 Mayıs 2022 13:44

Hocam tam iki katı değil ama aradaki fark azımsanmayacak kadar yüksek

hsnd, 2 yıl önce
Hangi 657'ye bağlı kurumuymuş burası aynı unvana iki katı maaş veren?

elektronik-tek
Daire Başkanı
12 Mayıs 2022 00:20

Geçmek istediğiniz kurumu merak ettim doğrusu. Eğer teknisyen iken tekniker veya mühendis olarak muvafakat istiyorsanız bu zaten kanunen olmaz. Sözleşmeli bir kadro ise zaten istifa edip direkt geçebilirsiniz.

Zngrie
Kapalı
12 Mayıs 2022 11:53

Hocam meclise geçmek istiyorum, açıkçası yan ödemeleri ile teknisyen maaşı baya iyileşiyor. 657 den 657 ye kadrolu aynı ünvana geçiş yapmak istiyorum maaşın fazla olması mahkemede elimi güçlendirir mi bunu merak ediyorum

elektronik-tek, 2 yıl önce
Geçmek istediğiniz kurumu merak ettim doğrusu. Eğer teknisyen iken tekniker veya mühendis olarak muvafakat istiyorsanız bu zaten kanunen olmaz. Sözleşmeli bir kadro ise zaten istifa edip direkt geçebilirsiniz.

elektronik-tek
Daire Başkanı
12 Mayıs 2022 12:02

Eğer ekonomik olarak daha fazla yarar sağlayacaksınız belki olabilir. Belki diyorum çünkü mahkemeler bu konuda net bir tavır sergilemiyor. İdari konularda uzman bir avukata danışın bence.

Zngrie, 2 yıl önce

Hocam meclise geçmek istiyorum, açıkçası yan ödemeleri ile teknisyen maaşı baya iyileşiyor. 657 den 657 ye kadrolu aynı ünvana geçiş yapmak istiyorum maaşın fazla olması mahkemede elimi güçlendirir mi bunu merak ediyorum

Zngrie
Kapalı
12 Mayıs 2022 12:08

Evet haklısınız avukata danışıp örnek davalara bakmak daha doğru olur. İlginize ve cevabınız için çok teşekkürler

elektronik-tek, 2 yıl önce

Eğer ekonomik olarak daha fazla yarar sağlayacaksınız belki olabilir. Belki diyorum çünkü mahkemeler bu konuda net bir tavır sergilemiyor. İdari konularda uzman bir avukata danışın bence.

elektronik-tek
Daire Başkanı
12 Mayıs 2022 12:48

rica ederim.

Zngrie, 2 yıl önce

Evet haklısınız avukata danışıp örnek davalara bakmak daha doğru olur. İlginize ve cevabınız için çok teşekkürler

r.diyojen
Genel Müdür
12 Mayıs 2022 22:30

Hocam bu gibi işlemlerde kamu yararına bakılır, eğer siz gittiğinizde eski kurumunuzda personel sıkıntısı olacaksa, kurumun hizmetlerinin aksaması söz konusu olacaksa (bunu kurumun somut şekilde ispatlaması gerekir.) karar aleyhinize olabilir.

Personel sıkıntısı olmayacaksa, yani işler sekteye uğramayacaksa, yeni kuruma geçmeniz de size bariz bir şekilde katkı sağlayacaksa lehinize karar çıkması olası..

Zngrie
Kapalı
13 Mayıs 2022 00:42

Valla hocam görünür de kurum içinde teknisyen olmayan yok gibi ama herkes masa başına kaçmış zor bela teknisyen almışlar ben de şimdi kaçmaya çalışıyorum mahkemeye sanıyorum ki sıkıntı olacağını kanıtlayamazlar çünkü 10 dan fazla belki de teknisyen var benim branşımda ama işi yapan 3 kişi bunu kanıtlayamaz diye düşünüyorum

r.diyojen, 2 yıl önce

Hocam bu gibi işlemlerde kamu yararına bakılır, eğer siz gittiğinizde eski kurumunuzda personel sıkıntısı olacaksa, kurumun hizmetlerinin aksaması söz konusu olacaksa (bunu kurumun somut şekilde ispatlaması gerekir.) karar aleyhinize olabilir.

Personel sıkıntısı olmayacaksa, yani işler sekteye uğramayacaksa, yeni kuruma geçmeniz de size bariz bir şekilde katkı sağlayacaksa lehinize karar çıkması olası..

r.diyojen
Genel Müdür
13 Mayıs 2022 11:54

Önemli olan unvandır, var ama çalışmıyorlar diyecek halleri yok ya.. inşallah lehinize olur.

Zngrie, 2 yıl önce

Valla hocam görünür de kurum içinde teknisyen olmayan yok gibi ama herkes masa başına kaçmış zor bela teknisyen almışlar ben de şimdi kaçmaya çalışıyorum mahkemeye sanıyorum ki sıkıntı olacağını kanıtlayamazlar çünkü 10 dan fazla belki de teknisyen var benim branşımda ama işi yapan 3 kişi bunu kanıtlayamaz diye düşünüyorum

Zngrie
Kapalı
13 Mayıs 2022 13:42

İnşallah hocam, ilginiz için teşekkür ederim

r.diyojen, 2 yıl önce

Önemli olan unvandır, var ama çalışmıyorlar diyecek halleri yok ya.. inşallah lehinize olur.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi