Editörler : cihan27E.Kayı Han
20 Ekim 2020 10:33

Sözleşmeli memur izin hakkı

Arkadaşlar merhaba bu yıl sözleşmeli memur olarak atandım.

Mazeret izni için hakkım nedir varsa da bu yıl sonuna kadar mı kullanabiliyorum? Bu konu için beni aydınlatırsanız sevinirim.

bhazer
Aday Memur
20 Ekim 2020 12:09

bende konuyu takio ediyorum. henüz yılım dolmadığı için yıllık izin hakkım yok ve amirimiz kesinlikle idari izin kullandırmıyor, ben yinede yazılı olarak talep etmek istiyorum. bu konuda ne yapılabilir

onurakiin
Aday Memur
20 Ekim 2020 15:55

Hala güncel arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Emirzeynp
Şube Müdürü
24 Ekim 2020 19:28

Amir inisiyatifinde 10 gün mazeret izni var

hsynkn
Kapalı
12 Kasım 2020 09:32

Özelde çalışılan süre , yedek subaylık süresi(1 yıl), ve 1 yılda ücretli öğretmenlik yaptım Bu hizmetlerimi saydırarak yıllık izin almak istedim ama verilmedi .Alan kişiler olduğunu da duydum ama bana verilmedi böyle bir imkan var mı yok mu

bir de 03.07.2020 de atanan biri yıl 2021 olunca izin kullanabilir mi yada 03.07.2021 den sonra mı kullanabilir

Emirzeynp
Şube Müdürü
18 Kasım 2020 13:00

3 temmuz 2021 de 1 yılın doluyorsa sonrasında izin hakkın başlıyor 20 gün yıl sonuna kadar kullanırsın

hsynkn, 3 yıl önce

Özelde çalışılan süre , yedek subaylık süresi(1 yıl), ve 1 yılda ücretli öğretmenlik yaptım Bu hizmetlerimi saydırarak yıllık izin almak istedim ama verilmedi .Alan kişiler olduğunu da duydum ama bana verilmedi böyle bir imkan var mı yok mu

bir de 03.07.2020 de atanan biri yıl 2021 olunca izin kullanabilir mi yada 03.07.2021 den sonra mı kullanabilir

s.u92
Aday Memur
20 Kasım 2020 10:35

daha önce çalıştığınız yerlerden kamu hizmeti sayılanları 10 yıla yaklaştığınızda 30 gün yıllık izin hakkında kullanabilsiniz saydırarak. SGK dan çalıştığınız yerlerin kamu ve özel günlerinin çıkartıldığı hizmet belgesi almanız gerekiyor.

Emirzeynp, 3 yıl önce

3 temmuz 2021 de 1 yılın doluyorsa sonrasında izin hakkın başlıyor 20 gün yıl sonuna kadar kullanırsın

Cambaz1313
Yasaklı
20 Kasım 2020 20:35

yedek subaylık yaparken yıllık izin kullanmadınız mı
hsynkn, 3 yıl önce

DAYIM__Yok!
Memur
22 Kasım 2020 22:29

3 yıl EGM de 657 ile çalıştım daha sonra KPSS ile sözleşmeli olarak GSB ye atandım istifa edip göreve basladiktan sonra hizmet birleştirmesi yapılıp yıllık iznimin açılması için dilekçe verdim. 2 ay sonra yıllık iznim 20 gün olarak açıldı. İşe basladigim 5 ay içinde 15 gün kullandım. Daha sonra bakanlık bu durumu kabul etmedi. Kısaca dediki önceki bakanlikta çalıştığın degil benim bakanligimdaki 1 yıl çalışmaktan sonra yıllık izni hak edersin dedi yıllık iznimi kapatti ve kullandığın izin gelecek yil izninden düşülecek denildi. Daha sonra biz bakanlık yönetmeliği ile sözleşmeliydik bizi 4b ye dahil ettiler 1 Ocak 2020 de 4b li olduk ve benim yıllık iznim 20 gün oldu tekrar ama ben 8 aylik memurken. EGM de ise askerlikten dolayi 1 yil da degil 6 ayda yillik izni haketmistim.

nyquist
Aday Memur
24 Kasım 2020 06:42

Sözleşmeli personel olarak çalışırken önceki çalışmalarınız maalesef sayılmıyor yıllık izin hesaplamasında.
DAYIM__Yok!, 3 yıl önce
3 yıl EGM de 657 ile çalıştım daha sonra KPSS ile sözleşmeli olarak GSB ye atandım istifa edip göreve basladiktan sonra hizmet birleştirmesi yapılıp yıllık iznimin açılması için dilekçe verdim. 2 ay sonra yıllık iznim 20 gün olarak açıldı. İşe basladigim 5 ay içinde 15 gün kullandım. Daha sonra bakanlık bu durumu kabul etmedi. Kısaca dediki önceki bakanlikta çalıştığın degil benim bakanligimdaki 1 yıl çalışmaktan sonra yıllık izni hak edersin dedi yıllık iznimi kapatti ve kullandığın izin gelecek yil izninden düşülecek denildi. Daha sonra biz bakanlık yönetmeliği ile sözleşmeliydik bizi 4b ye dahil ettiler 1 Ocak 2020 de 4b li olduk ve benim yıllık iznim 20 gün oldu tekrar ama ben 8 aylik memurken. EGM de ise askerlikten dolayi 1 yil da degil 6 ayda yillik izni haketmistim.

nyquist
Aday Memur
24 Kasım 2020 06:43

Mazeret izni amir oluruyla kullanabilirsiniz.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi