Editörler : Lanet
24 Mayıs 2013 11:12

Siemens çamaşır makinası tavsiye eder misiniz?

arkadaşlar çamaşır makinem arçelikti bozuldu. siemens almayı düşünüyorum kullanan ve tavsiye eden var mı, hangi marka almalıyım sizce fikir verebilirmisiniz?

teknako
Aday Memur
25 Mayıs 2013 14:00

simens'in 6 kg lık çamaşır makinasını aşağı yukarı bir senedir kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Benim için tek eksi yanı 6 kg'lık modelinin kazanı küçük geldi bana. size tavsiyem alacağınız makinenin kazanının geniş olmasına dikkat edin. 15 dakikalık kısa programı da çok iş görüyor.

yorulduk
Daire Başkanı
25 Mayıs 2013 18:49

simensin bulaşık makinesi fırını buz dolabı var bende 2004 yılında almıştım hiç bozulmadılar ama hiç tavsiye ederim

kelikuputis
Şube Müdürü
25 Mayıs 2013 22:58

Bende buzdolabı çamaşır mak bulaşık mak üçünü de sımens aldım taş gibiler maşallah

bamye48
Şef
26 Mayıs 2013 15:46

bende yeni aldım gayette memnunum şimdilik bi problemi yok alman malı sağlam olur zaten

ögrtmn memur
Kapalı
26 Mayıs 2013 23:40

siemens in bulasık makinasını aldım en iyisi diyerek. 6 programlı parçaları alman yapımı. ama sulu bırakıyor ve lekeli bırakıyor. çamasır makinası bul makinası gibi deildir. alınabilir belki bilmiyorum.

E K S E L A N S
Müsteşar
27 Mayıs 2013 03:53

Diğer markalara göre pahalı duruyor.Peki belirgin bir üst özelliğimi var? Çamaşırları 20 dk da mı, paklıyormuş?

hakan7986
Aday Memur
27 Mayıs 2013 09:10

Yaklaşık 8 ay önce bütün beyaz eşyamızı siemens den aldık. Başta süpürge olmak üzere hepsinden gayet memnunuz. Bizim çamaşır mak öneririrm özellişkler şöyle. 20 dklık program var, çamaşırın ağırlığını otomotık tartıp suyu ona göre kullanıyo. Köpük tanıma teknlj var köpüğe göre ya daha kısa yıkıyor yada daha uzun yıkıyor. İleri saatte başlatabılıuyorsunuz örnegın yıkamaya 6 saat sonra başla dıyorsunuz vs. Biz beyaz eşyanın tamamında memnunuz anlayacagınız. Düşünmeden alın derim.

kayumince
Aday Memur
27 Mayıs 2013 17:33

Ben de arçelik var ve çok memnunum. Özellikle 14 dk günlük yıkaması var günlük giyilen kıyafetler için süper. Arçelik pahalı bir markada değil zaten. Siemens hakkında pek fikrim yok fakat fiyatın yüksek olduğunu biliyorum.

yolgit
Aday Memur
28 Mayıs 2013 14:10

bulunduğun yerde servisi varsa al derim

zehra kurun
Aday Memur
28 Mayıs 2013 14:17

Siemens kesinlikle kalite şuanda diğer markalar kaliteli üretim yapmıyor. Bu nedenle öneririm.

centub
Şef
24 Haziran 2013 02:30

bosch tavsiye ederim bende

sule akcıl
Aday Memur
25 Haziran 2013 12:04

Ankarada olduğum için siemens servisi ile ilgili sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Kime sorsam memnun kaldığını söylüyor. Şuanda model arayışındayım. Siemens de model tavsiye ederseniz sevinirim.

ahmet99
Daire Başkanı
02 Temmuz 2013 00:43

siemens bosch ve profilo aynı fabrikanın ürünleridir. model adları ve uzantıları bile çok benzer. BSH group diye geçer. kalitelidir evet ama servisleri oldukça pahalıdır. örneğin benim çamaşır makinemin kapağının içindeki bir mandal kırıldı 96 TL ücret istediler. dedim kapağı kırsak 200-300 TL den aşağı kurtaramayız. ariston, hotpoint, samsung ve lg gibi markalardan uzak durun. arçelik için avantaj servis hızı ve kalitesi. aşağı yukarı sistemleri aynı fakat arçeliğin sadece benim oturduğum ilçede 7 tane servisi var. çağırıyorsun en geç 2 saat sonra geliyorlar. garanti kapsamında ve arıza büyükse hemen değiştiriyorlar. bosch siemens arçelik hepsini aldım.2 .ürünlerde şimdi arçelik tercih ediyorum.

hendrix789
Kapalı
04 Temmuz 2013 10:19

bosch siemens in ithal modelleride var ben onlardan aldım

montaj parça dahil hepsi orjinal alman

aynı iş sakın demeyin

çamaşır mak de 30 derece kısa programı başarısız çıktı gibi ilk çalıştırmamızda

zaten kısa program demek az su az sıcaklık az süre az başarı demek gelir bana

standart programlarda iyi

12 way 760 aldık

tasarımını gelen herkes beğendi dış kapak koruma var

sesli filan

çamaşır tartıyor

zaman ayarı var

programları kullanışlı

dilerseniz 2 adet programı boş bırakmışlar siz kafanıza göre program üretin diye

sesi biraz garip geldi

robot gibi bir şey

az daha kullanalım çıkar meydane :))

19 Temmuz 2013 22:19

benim tüm eşyalarım siemens... tavsiye ederim ama bu biraz şans işi

nexhir
Aday Memur
22 Ağustos 2013 13:46

simens bulaşık ve çamaşır makinesi aldım ve çok memnunum şükürler olsun

Miguel
Aday Memur
27 Ağustos 2013 12:13

Bosch-Siemens tercih edecekseniz Alman malı olanlarından satın alın. Özenli bir şekilde kullanırsanız en az 10 yıl (15-20 yıla kadar) sıkıntısız kullanırsınız.

gılmancı
Yasaklı
06 Ocak 2014 11:56

etmem

Soluk_Beniz
Memur
08 Ocak 2014 16:23

LG çamaşır makineleri için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Mundar_
Müsteşar Yardımcısı
13 Şubat 2014 17:43

ithal olanlardan alırsanız sorun olmaz.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi