Editörler : E.Kayı Han
«381382383384385386387388389390391392393

Madsizzle
Genel Müdür
10 Ağustos 2019 20:35

niye ne fark ediyor bu da adalet bakanligi alimlariyla baglantili bir konu degil mi? rahatsizlik veren durum nedir ben onu anlayamadim cunku herkes yardimlasmaya calisiyor?
İkmady, 5 yıl önce

Keşke haftalardır bu başlığı pert etmek yerine klavye sınavı diye bi başlık açıp yardımlaşsaydınız

İkmady
Kapalı
10 Ağustos 2019 22:04

Üstad ilanlar veya sonuçlar ile ilgili şeyler paylaşılıyordu burada. Biz de ikm ile ilgili bir konu açtık orada konuştuk. Bir haftadır buraya her yeni yazı yazilinca giriyoruz bakıyoruz hep aynı şey. Onun yerine konuları ayrı ayrı başlık altında konuşursak karmaşa olmaz

Madsizzle, 5 yıl önce
niye ne fark ediyor bu da adalet bakanligi alimlariyla baglantili bir konu degil mi? rahatsizlik veren durum nedir ben onu anlayamadim cunku herkes yardimlasmaya calisiyor?

Madsizzle
Genel Müdür
10 Ağustos 2019 23:07

haklisin dostum ama konular bu baslik kadar guncel kalmadigi icin yaziyorlar burada dostum.insanlar sorularina cevap bulamadiklari icin yaziyorlar genel olarak
İkmady, 5 yıl önce

Üstad ilanlar veya sonuçlar ile ilgili şeyler paylaşılıyordu burada. Biz de ikm ile ilgili bir konu açtık orada konuştuk. Bir haftadır buraya her yeni yazı yazilinca giriyoruz bakıyoruz hep aynı şey. Onun yerine konuları ayrı ayrı başlık altında konuşursak karmaşa olmaz

deniz8410
Şef
11 Ağustos 2019 19:16

Yanlışlıkla oy veriyim derken eksiye basmışım kusura bakmayın :(

Madsizzle, 5 yıl önce
haklisin dostum ama konular bu baslik kadar guncel kalmadigi icin yaziyorlar burada dostum.insanlar sorularina cevap bulamadiklari icin yaziyorlar genel olarak

CEdasaglamyurek
Aday Memur
11 Ağustos 2019 22:35

sınava Ankara Adliyesinde girecek olan var mı sınav ekrandan mı yoksa kağıt verilecek mi ben kağıttan daha hızlıyım ekrandan hızlanamıyorum ve düşüyor sürekli Q klavye kullanıyorum nasıl hızlanabilirim.

Hlnbad
Memur
12 Ağustos 2019 10:39

Kimlik ve bir fotoğraf ile benim dışımda başka biri giderse giriş belgesini alabilir mi acaba?

millaveriss1
Aday Memur
13 Ağustos 2019 00:34

giriş belgesini nasıl ve ne zamana kadar alabiliriz ?

duyguuu87
Aday Memur
14 Ağustos 2019 14:38

metinler kağıttan verilmiyor ekrana bakarak yazıyoruz

Hlnbad, 5 yıl önce
Kimlik ve bir fotoğraf ile benim dışımda başka biri giderse giriş belgesini alabilir mi acaba?

duyguuu87
Aday Memur
14 Ağustos 2019 14:39

metinler kağıttan verilmiyor ekrana bakarak yazıyoruz

CEdasaglamyurek, 5 yıl önce

sınava Ankara Adliyesinde girecek olan var mı sınav ekrandan mı yoksa kağıt verilecek mi ben kağıttan daha hızlıyım ekrandan hızlanamıyorum ve düşüyor sürekli Q klavye kullanıyorum nasıl hızlanabilirim.

hsnsari
Aday Memur
16 Ağustos 2019 10:24

Benim kafama takılan bir durum var. Katiplik için klavye sınavını geçtim diyelim , mülakata katılmaya hak kazandım.

Siyasi parti üyeliği mülakatda sıkıntı olur mu? Bu bilgiye ulaşabilirler mi?

Ben sanki daha çok güvenlik soruşturmasında fark edilir diye düşüyorum. Yasal olarak bunun bir sıkıntısı olur mu? Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

'' Hangi partiye üye olduğuna bağlı '' cevabını duyar gibiyim :)

beklemedekimemur
Aday Memur
16 Ağustos 2019 22:46

yazışma adresimi değiştirdim mübaşirlik ve öğretmenliğe başvuru yaptım.bunu yazılı olarak bildirmem gerekiyor mu?

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2019 09:31

Hocam mülakat sonrası araştırma yapılıyor diye biliyorum Yani daha mülakat sonuçları açıklanmadan bir soruşturma yapılıyor
hsnsari, 5 yıl önce

Benim kafama takılan bir durum var. Katiplik için klavye sınavını geçtim diyelim , mülakata katılmaya hak kazandım.

Siyasi parti üyeliği mülakatda sıkıntı olur mu? Bu bilgiye ulaşabilirler mi?

Ben sanki daha çok güvenlik soruşturmasında fark edilir diye düşüyorum. Yasal olarak bunun bir sıkıntısı olur mu? Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

'' Hangi partiye üye olduğuna bağlı '' cevabını duyar gibiyim :)

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2019 09:34

Evet hocam bunu bir dilekçe ile başvurduğunuz komisyona bildirmeniz gerekiyor
beklemedekimemur, 5 yıl önce
yazışma adresimi değiştirdim mübaşirlik ve öğretmenliğe başvuru yaptım.bunu yazılı olarak bildirmem gerekiyor mu?

hsnsari
Aday Memur
17 Ağustos 2019 09:40

Hocam peki yasal olarak sıkıntı olur mu bilginiz var mı?

Yani 4b sözleşmeli memurun siyasi parti üyeliği hakkında araştıma yaptım ama göremedim.

efsane6284, 5 yıl önce
Hocam mülakat sonrası araştırma yapılıyor diye biliyorum Yani daha mülakat sonuçları açıklanmadan bir soruşturma yapılıyor

hsnsari
Aday Memur
17 Ağustos 2019 11:12

Geniş bir araştırma yaptım. 657 kanununda kadrolu yada sözleşmeli fark etmeksizin memurun siyasi parti üyesi olamayacağı, faaliyette bulunamayacağı açıkca yazıyor. Fakat memur olmadan önce bir üyeliği varsa sorun olmayacağı yönünde anayasa mahkemesi kararı varmış.

Ben yinede uygulama sınavı sonucuna göre sildirmeyi düşünüyorum.

ideaid
Genel Müdür
17 Ağustos 2019 11:28

aRKADAŞLAR MERHABA,

Klavyeye yeteri kadar hazırlanamadım, başarılı olacağımı zannetmiyorum. 2018 puanıyla bir alım daha olur mu acaba katipliklerde ?

Bir de, saat olarak çakışıyor ama ayın 20'sinde zabitliğin ve icranın ikisinin de klavyesine katılabilecek miyim yoksa birini mi tercih edeyim.

Bu işlerde acemi sayılırım, yardımcı olursanız memnun olurum.

ideaid
Genel Müdür
17 Ağustos 2019 11:35

Bir de bana özellikle tavsiye edebileceğiniz klavyemi hızlandıracak bir internet sitesi vb.. bir şey var mı. halk eğitimde de kurslar olabiliyor sanırım, bana faydası olabilir mi ne dersiniz (vakit ayıramadığımdan çok fazla çalışamadım şu an için 60 civarı anca yazabiliyorum)

Madsizzle
Genel Müdür
17 Ağustos 2019 12:03

2018 puaniyla bi alim daha olur.zabit ve icra wlimi ayni adliyeyse katilabilirsin.farkli sehirse yetisemezsiniz
ideaid, 5 yıl önce

aRKADAŞLAR MERHABA,

Klavyeye yeteri kadar hazırlanamadım, başarılı olacağımı zannetmiyorum. 2018 puanıyla bir alım daha olur mu acaba katipliklerde ?

Bir de, saat olarak çakışıyor ama ayın 20'sinde zabitliğin ve icranın ikisinin de klavyesine katılabilecek miyim yoksa birini mi tercih edeyim.

Bu işlerde acemi sayılırım, yardımcı olursanız memnun olurum.

ideaid
Genel Müdür
17 Ağustos 2019 13:07

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, sağ olun..

bir sonraki alıma yavaş yavaş da olsa şimdiden hazırlanmaya başlayayım ben o zaman.. iki klavye uygulama sınavı da aynı adliyede (manisa) ikisine de katılayım o zaman, deneyim olur en azından..

Madsizzle, 5 yıl önce
2018 puaniyla bi alim daha olur.zabit ve icra wlimi ayni adliyeyse katilabilirsin.farkli sehirse yetisemezsiniz

deniz8410
Şef
17 Ağustos 2019 13:13

bence de kesinlikle katılın hocam çünkü oradaki atmosfer çok farklı en azından neyle karşılaşacağınızı bilirsiniz.

ideaid, 5 yıl önce

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, sağ olun..

bir sonraki alıma yavaş yavaş da olsa şimdiden hazırlanmaya başlayayım ben o zaman.. iki klavye uygulama sınavı da aynı adliyede (manisa) ikisine de katılayım o zaman, deneyim olur en azından..

Toplam 7853 mesaj
«381382383384385386387388389390391392393

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi