Editörler : F16 Gökçen
08 Eylül 2019 19:46

YDS 95+ için kaynak ve çalışma önerisi istiyorum

Merhaba. Yds notum 85. Hedef 95. 95 puan ve üzeri almış arkadaşlar kaynak önerisi ve çalışma stililleri hakkında bilgi verebilirlermi?

20.denizli20
Aday Memur
09 Eylül 2019 10:20

Eksikleriniz tam olarak neler? Kelime, gramer, okuma ve anlama mı?

nassusait
Aday Memur
09 Eylül 2019 12:32

hocam eylül yds ye girdim 15 dk erken bitirdim ve yaptığım cevapları ezberleyip sınavdan çıktım. muhtemel cevaplarla kıyasladığım da 12 adet yanlışım var.

kelimelerden sadece "notorious" .

3 tane türkçe ing. çeviri.

1 tane akışı bozan.

1 tane dialog.

4 tane paragraf tamamlamanın hepsi yanlış.

3 tanede paragraflardan yanlışım var.

@20.denizli20

20.denizli20
Aday Memur
09 Eylül 2019 14:15

Yani sizin paragraf ve kelime konusunda mı eksikleriniz var?

nassusait
Aday Memur
09 Eylül 2019 17:59

hocam aslında paragraf tamlama ve parag.da okuduğumu anladım. ama genede yanlış yaptı[email protected]

nassusait
Aday Memur
09 Eylül 2019 18:05

hocam aslında paragraf tamamlama ve paragraflarda okuduğumu anladım. ama genede yanlış yaptım. zaten sıkıntım burda. anladığım şeyi genede yanlış yapıyorum. Ama kelime eksiğimde de yok diyemem mutalaka 90 üstü alanlarında kelime eksiği vardır mutlaka. ama 90 üstü veya 95 üstü için kaynak ve çalışma stili olarak ne tavsiye edersiniz.

@20.denizli20

20.denizli20, 5 yıl önce

Yani sizin paragraf ve kelime konusunda mı eksikleriniz var?

yaylakartali06
Kapalı
09 Eylül 2019 20:28

elimde tertemiz durumda yds hazırlık ingilizce kitapları mevcuttur.uygun fiyattan verilecektir.almak isteyen arkadaşlar özelden yazabilirler.

20.denizli20
Aday Memur
10 Eylül 2019 10:12

nassusait, 5 yıl önce

hocam aslında paragraf tamamlama ve paragraflarda okuduğumu anladım. ama genede yanlış yaptım. zaten sıkıntım burda. anladığım şeyi genede yanlış yapıyorum. Ama kelime eksiğimde de yok diyemem mutalaka 90 üstü alanlarında kelime eksiği vardır mutlaka. ama 90 üstü veya 95 üstü için kaynak ve çalışma stili olarak ne tavsiye edersiniz.

@20.denizli20

nassusait
Aday Memur
10 Eylül 2019 17:49

tşkler hocam bu kitapları bitirip aralık da bir kere daha 90 üstü için deneyim.

20.denizli20, 5 yıl önce

http://www.kitapyurdu.com/kitap/powerful-vocabulary/422878.html

https://www.pelikankitabevi.com.tr/els-english-language-studies-english-through-reading-nesibe-sevgi-ondes

O zaman size bu kelime ve okuma kitaplarını tavsiye edebilirim.

Mhndsbet
Aday Memur
12 Eylül 2019 00:48

Hocam 85 i nasıl aldınız ? Bende bunu merak ettim ben temel bir gramer bilgisiyle kendimi denemek için girdim 41,25 aldım bende yüksek almak istiyorum ama ne yapmam gerekiyor?

nassusait
Aday Memur
12 Eylül 2019 09:46

hocam akın dil ile çalıştım ben. önce d gurubu sonra da koç gurubu ile çalıştım. akın dilin gönderdiği rfs , 40 test reading words, ve çıkmış soruları yaptım.

Mhndsbet, 5 yıl önce
Hocam 85 i nasıl aldınız ? Bende bunu merak ettim ben temel bir gramer bilgisiyle kendimi denemek için girdim 41,25 aldım bende yüksek almak istiyorum ama ne yapmam gerekiyor?

eem-han
Aday Memur
12 Eylül 2019 19:23

Merhaba, 2018/2'den 85 almış, 2019/2'den 1 aylık bir çalışma sonrası 96.25 puan alacak biri olarak yorumlarımın size faydası olabilir.

YDS'de ilk 25 sorudan sadece bir hata yapmak, tense bilginizin ve kelime bilginizin hiç fena olmadığını gösteriyor. Aksine kolay sayılabilecek bölümler olan çeviri ve diyalogda yanlış yapmak anlam ilişkisine yeteri kadar dikkat etmediğinizi gösteriyor. Yine aynı şekilde, tense ve anlam ilişkisine bakılan cümle tamamlama soruları, anlam ve tense uyumunu kuramadığınızı gösteriyor. Paragrafta yanlış yapmanız da aynı şeyi işaret ediyor.

Bence çözüm daha fazla deneme çözmek, anlama ve tense uyumuna yoğunlaşmak üzerine olmalı.

Bu modüllerde bir kaç youtube çalışma videosu izleyip, eğer çözmediyseniz, ösym'nin sitesindeki bütün geçmiş yds/kpds/üds sorularını çözerseniz bu sizi istediğiniz hedefe çıkarabilir.

nassusait
Aday Memur
12 Eylül 2019 20:58

hocam yorumunuz için çok tşk ederim. ösym nin 2008 ile 2018 nisan arası tüm yds lerini çözdüm. söylediğiniz gibi denemelere ağırlık vericem. aralık sınavına kadar aynı zamanda advance seviye okuma kitapları okumayı planlıyorum. yaklaşık 80 gün var. umarım iyi değerlendirip 90 ve üstünü görürüm bu sınav da . ayrıca kaynak öneriniz var ise paylaşırsanız sevinirim.

eem-han, 5 yıl önce

Merhaba, 2018/2'den 85 almış, 2019/2'den 1 aylık bir çalışma sonrası 96.25 puan alacak biri olarak yorumlarımın size faydası olabilir.

YDS'de ilk 25 sorudan sadece bir hata yapmak, tense bilginizin ve kelime bilginizin hiç fena olmadığını gösteriyor. Aksine kolay sayılabilecek bölümler olan çeviri ve diyalogda yanlış yapmak anlam ilişkisine yeteri kadar dikkat etmediğinizi gösteriyor. Yine aynı şekilde, tense ve anlam ilişkisine bakılan cümle tamamlama soruları, anlam ve tense uyumunu kuramadığınızı gösteriyor. Paragrafta yanlış yapmanız da aynı şeyi işaret ediyor.

Bence çözüm daha fazla deneme çözmek, anlama ve tense uyumuna yoğunlaşmak üzerine olmalı.

Bu modüllerde bir kaç youtube çalışma videosu izleyip, eğer çözmediyseniz, ösym'nin sitesindeki bütün geçmiş yds/kpds/üds sorularını çözerseniz bu sizi istediğiniz hedefe çıkarabilir.

eem-han
Aday Memur
12 Eylül 2019 21:55

Bu konuya net cevap veremem ama irem yayıncılığı başarılı buluyorum, Kendilerinin çözümlü son 10 yılın soruları kitabıyla çalışmıştım sınava. Çözümleri anlaşılır ve açıktı. Sanırım (varsa) diğer denemeleri de iyidir.

Başarılar dilerim.

nassusait, 5 yıl önce

hocam yorumunuz için çok tşk ederim. ösym nin 2008 ile 2018 nisan arası tüm yds lerini çözdüm. söylediğiniz gibi denemelere ağırlık vericem. aralık sınavına kadar aynı zamanda advance seviye okuma kitapları okumayı planlıyorum. yaklaşık 80 gün var. umarım iyi değerlendirip 90 ve üstünü görürüm bu sınav da . ayrıca kaynak öneriniz var ise paylaşırsanız sevinirim.

20.denizli20
Aday Memur
23 Eylül 2019 11:03

Başarılar iyi çalışmalar

captaincool
Şube Müdürü
27 Ekim 2019 12:04

80 üstü genelde zorlar

akahve
Aday Memur
28 Ekim 2019 09:23

work and travella yurtdışına git sadece onların dilini konuş burda kitap okuyarak alınmaz

28 Ekim 2019 11:21

ilk girişimde 30 aldım hedefim 70+ bizede taktik verin nasıl 70 alabilirim

tulparkagan
Aday Memur
28 Ekim 2019 13:31

Akın dilden online kurs mu fiziksel kurs mu aldınız acaba?
nassusait, 5 yıl önce

hocam akın dil ile çalıştım ben. önce d gurubu sonra da koç gurubu ile çalıştım. akın dilin gönderdiği rfs , 40 test reading words, ve çıkmış soruları yaptım.

nassusait
Aday Memur
28 Ekim 2019 15:09

tulparkagan, 4 yıl önce
Akın dilden online kurs mu fiziksel kurs mu aldınız acaba?

tulparkagan
Aday Memur
28 Ekim 2019 20:09

Peki hocam kurs başlangıç puanınız varmıydı ya da seviniz nasıldı?
nassusait, 4 yıl önce

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi