Editörler : ayşegül bgm
25 Mayıs 2012 21:36

Aöf Lab Vet bitirip lisans tamamlama bekleyenler

Sonumuz ne olacak arkdaslar bize zorla bitirtirilen bu bölüm neden üvey evlat muamelesi goruyor ne kadar sacma resmen dalga gectiler bizimnle.

26 Mayıs 2012 15:50

gözlerimiz forum sayfalarında kulaklarımız lisans tamamlama çıktı diyecek bir haberde ellerimiz klavyede sendikalara yaza yaza bir hal oldu lisans tamamlama çıksın hemde bu yıl

narin081
Memur
27 Mayıs 2012 12:39

böyle bir sayfa açmıştım lisans tamamlama başlığı ile birleştirildi

@kıvılcım
Başbakan Müsteşarı
27 Mayıs 2012 20:38

istiyoruuuzzz...

radtek.42
Memur
28 Mayıs 2012 11:27

güncel

kara27kartal
Memur
28 Mayıs 2012 11:30

arkadaşlar biz 2 senedir uğraşıyoruz ilahiyat önlisanslara DGS de verilen kontenjanlara bakın en az 5000 kişi uzaktan öğretimle lisans tamamlıyorlar....bize neden bu hak verilmiyor acaba.... hakmıdır...........

narin081
Memur
28 Mayıs 2012 15:34

ne yapılabilir acaba

bakkosss
Memur
28 Mayıs 2012 22:37

ben bu konuda farklı düşünüyorum arkadaşlar... kimse kimseye zorla bir bölüm okuttuğunu düşünmüyorum... herkes dilediği ve tercih ettiği şekildi okuyabilir kimsenin kafasına silah dayanmıyor...

bana şu mantığı birisi açıklayabilirmi?

meslek lisesi mezunu laboratuvar teknisyeni olarak atanan bir sağlık personelinin tıbbi laborantlıkta ön lisans okuması ve bunu hak iddia etmesi kadar normal bir durum yoktur.

fakat laborantlık için lisans düzeyi biyoloji olabilir diye düşünüyorum... ama laborantlığın lisans düzeyinde bir öğrenimi yoktur zaten...

aynı zamanda lise mezunu hemşire ve ebe olarak atanan bir sağlık personelinin üst öğrenimleri yine hemşirelik bölümü lisans düzeyi olmalıdır diye düşünüorum...

gelelim diğer konuya... veteriner ve laborantlığın üst öğrenimi veterinerlik lisans bölümüdür....

burda ciddi bir handikap vardır.... sağlık personelinin ünvanları lise düzeyinde laboratuvar teknisyeni ile lise düzeyinde ebe ve hemşirenin kendi yaptıgı meslekle alakalı olmayan bir bölümde(veteriner ve laborantlık) ön lisans yapması ve bunu üst öğrenim göstermesi nekadar etiktir yaptığı işle nekadar bağdaşmaktadır?

aynı zamanda lisans düzeyinde örgün olarak okuyup dişiyle tırnagıyla öss de ciddi başarı göstermiş sağlık personelinin durumuyla kıyaslandığında ayrı bir paradoksal durumun ortaya cıkıyor olması adalet duygusunu derinden sarstığı fikrindeyim... saygılar...

bakkosss
Memur
28 Mayıs 2012 22:44

aynı şekilde lise mezunu tıbbi sekreter sağlık personelinin ön lisans tıbbi sekreterlik okuması kadar normal bir durum olmadığı gibi tıbbi sekreterliğin lisans düzeyinde bir programının olmadığı halde işletmeyi(sağlıkla ve mesleğiyle alakalı olmayan bir bölümü) üst öğrenim saydırmaya çalışmaları aynı paradoksallıkkla açıklayabiliriz...

lab43
Aday Memur
04 Ekim 2012 15:27

Ben en kötü bölüme de razıyım yeterki versinler şu kararı.

Arkadaşlar bu bağlamda yapılması gereken neyse bende varım.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi