Editörler : swat3410

sniper00
Kapalı
04 Temmuz 2022 00:10

Yoqq ebesininki
barakuda14, 2 yıl önce
Arkadaşlar tsk da statüler zorunlu askerlik hariç sözleşmeli er-erbaş tan başlar, daha sonra uzman erbaş, uzman jandarma , astsubay ve subay olarak devam eder egm ise bekçi,daha sonra polis memuru, polis amirleri diye gider buna göre baz alınırsa karşılı sözleşmeli erin karşılığı bekçi, polis memuru karşılığı uzman erbaş, komiser grubu uzman jandarma , emniye amiri kısmı assubay diye gider diye dşünüyorum.

riacapri
Şef
04 Temmuz 2022 00:12

Yazdıklarıma kelime kelime cevap vereceğin aklıma gelmedi ancak merakını gidereyim, emniyet amiri orta kademe de değil üst kademe yönetici de değil, çoğu zaman varlığı tartışılan arada bir rütbedir, çoğu zaman üst kademe görev verilir ilçe md veya yardımcısı gibi

Hebelupsebelup, 2 yıl önce

Emniyet amiri üst kademe yöneticisimi oluyor ?

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 00:13

Yuzbasida ilce jandarma komutani oluyor ama orta sinif oluyor öylemi

riacapri, 2 yıl önce

Yazdıklarıma kelime kelime cevap vereceğin aklıma gelmedi ancak merakını gidereyim, emniyet amiri orta kademe de değil üst kademe yönetici de değil, çoğu zaman varlığı tartışılan arada bir rütbedir, çoğu zaman üst kademe görev verilir ilçe md veya yardımcısı gibi

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 00:19

50 puanla hava kuvvetlerinede girinde goreyim. Dusuk puanla alan sadece kara piyade gibi siniflar olup statü ile alakali degildir. Calisma sartlari ile alakali bir durum

Kimseyide gözünüzde o kadar büyütmeyin. Neticede 30 sene yükselsende 25 yasinda kaymakam kadar bile yükselmis olmuyosun. Ayaklar yere basmali biraz. Bunu sadece müdürler icin söylemedim. Jandarma icinde gecerli. Fazl ucmaya gerek yok.

riacapri, 2 yıl önce

Laf olsun diye konuşuyorsun jandarmanın asker olmadığından bihabersin daha, biliyorum astsubay assubay değil ayrıca, tamam astsubaysin kendini bu kadar belli etme, sen emniyet amirine değil aslında direk İl Emniyet Müdürüne denksin, burda sidik yarıştırmayi bırakın kimse kimsenin üstü veya astı değil, herkes adamlığı kadar adam.Bir de şu var 50 kpss ile teğmen olan arkadaş kendini emniyet müdürüne denk görecek nerdeyse Allah ım aklımıza sahip çık,

Specialforcee
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 04:56

La olm senin amacın ne çok merak ediyorum. Farz et ki uzman çavuş polisin amiri oldu diyelim gtune kına mi yakacaksın? Bu kadar kıskanmayın ya.. Vallahi bizim ilçede de bitane binbaşı var adam acayip kıskanıyor. Nedir bu emniyetten alıp veremediğiniz? Kardeşim boş boş işler ile uğraşma, bizim ne olduğumuzu, kime denk olduğumuzu bilen zaten biliyor. Uzman çavuşun ilçe jandarma komutanı olduğu görüldü mu hiç? Ama polis memurunun ilçe müdür vekilliği yaptığı çok defa vaki olmustur. Timin başında astsubay olmadan uzman çavuşlar göreve bile cikamiyor. Neyi neyle kiyasliyorsun? Git kumda oyna, bebelerle sidik yarıştır.

50 puanla hava kuvvetlerinede girinde goreyim. Dusuk puanla alan sadece kara piyade gibi siniflar olup statü ile alakali degildir. Calisma sartlari ile alakali bir durum

Kimseyide gözünüzde o kadar büyütmeyin. Neticede 30 sene yükselsende 25 yasinda kaymakam kadar bile yükselmis olmuyosun. Ayaklar yere basmali biraz. Bunu sadece müdürler icin söylemedim. Jandarma icinde gecerli. Fazl ucmaya gerek yok.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
04 Temmuz 2022 05:22

Uzun uzun yazmayacağım. Ben egm ve yökten denklik gösterdim. Sizin varsa aksini gösteren resmi bir belge link vs. görelim. Yoksa yazılarınızın altı hep boş kalacak.

Ben nerede ic hizmet kanunu üzerinden rütbe denklestirmesi yaptigimi bi gösterirmisin. Biz diger arkadas ile askeri personele uygulanacak adli işlemlerde kim yetkilidir diye konustuk. Okudugunuzu anlayacak kapasitede bir insansiniz.

Kanun kac yilinda yapilirsa yapilsin. Yürürlüktemi ? Yürürlükte. Nokta.

Kimin kime denk oldugu ile alakali bir yorumda bulunmadim. Kendi kurumunuzun yaptigi, yillardirda drvlet kademesinde kabul görmemiş olan, cetvelle cizilmis gibi cizilen bir denklestirmenin resmiyeti olmadigini ve kimseyi baglamadigini söyledim. Nesi yanlis. Varmi resmiyeti.

Resmiyeti olmasada tabloyuda konusabiliriz elbet. Mesela ayni yıl mezun olan kom yrd ile tgm 12 sene sonra biri emniyet amiri oluyor birisi kıdemli yzb. Neden binbasiya denklestirdinizdr kidemli yuzbssiya denklestirmediniz ? Rutbeyi binbasiya benzettiniz diyemi. Oldu olacak rutbeye 2 capraz kilicta koyuverinde bence tuggenerale esitleyin. Olmusken tam olsun yani. o tabloda sacmaliktan ibaret.

Ek göstergeler tekrardan düzenlendi ama nedense sizin bu tablonuza pekte uyumlu olmadı.

12-12 mahkumları
Aday Memur
04 Temmuz 2022 05:32

Kardeş öncelikle senin bakış açında Bir sorun görüyorum.bir teğmen ile bir komiser niçin birbirine Kafa tutsun ki polis ve asker kardeştir. Statü ye hiç girme bence. Bugün git Anadolu da çoğu küçük ilçenin emniyet amir vekili komiser yardımcısdır. Hatta o izinli filan iken geçici olarak kıdemli olan polis memuru vekalet eder. Ancak aynı yerdeki ilçe jandarma komutanı en az üsteğmen veya yüzbaşı dır. Bir örnek daha vereyim. Hani polis memuru ile uzman erbaşları bir tutuyorsunuz ya sizde normal şartlarda ancak bir yarbayın yaptığı il jandarma personel şube müdürlüğü nü, bizim emniyet müdürlüklerinde bazen vekaleten polis memuru yapabiliyor.sen hiçbir uzman çavuşun il jandarma komutanlığında personel şube müdürlüğü yaptığını gördün mü?
İDEAL-86, 2 yıl önce

Tegmen esittir komser yardimcisi oylemi? İkisinde de tek yildiz olmasi ayni statude olduklari anlamina mi geliyor saniyorsunuz.kardesim bir subay her zaman bes adim öndedir. Kiyaslanamaz bile.hadi bir komser, disarda tegmene diklensin bakalim diklenebiliyormu!! Ben sivil vatndas olarak bile bunu biliyorum bir silkelenin polis arkadaslar!

samban10
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 05:42

Asker polisi birbirine düşürmek için açılmış şu trolün konularına itibar etmeyin sizinle dalga geçiyor.

12-12 mahkumları
Aday Memur
04 Temmuz 2022 05:50

Polis memurluğu, her ne kadar itilip kakılsa da, kıymeti bilinmese de, yaptığı iş ve üstlendiği sorumluluk itibarıyla profesyonel bir statüdür. emniyet teşkilatında bütün İşler polis memuru tarafından yapılır.amirler sadece emir verir. Yönetir işi yapan memurdur. Ve ayırt etmeksizin her işe yetkilidir. Ancak askeriye de öyle değildir. Uzman çavuşun tek başına yapamayacağı işler vardır. Başında astsubay olmadan göreve bile çıkamaz. Ama iki polis memuru bir ekipte olunca her türlü göreve gider. Yanında illa komiser olması gerekmez.

12-12 mahkumları
Aday Memur
04 Temmuz 2022 06:01

İnzibat kolluk gücü değildir eğer sivil bir suç varsa ve polis bölgesiyse adli işlemi polis yapar. Askeri suç ise inzibat yapar. Sadece gözaltı yapılmaz. Savcının talimatıyla gözaltı olacak ise gözaltı maksadıyla inzibata teslim edilir. Ben mesela çok askerin ifadesini aldım karakolda....
Kocayusuuf, 2 yıl önce

Polis memuru ve bekci arkadaşlar teğmen uzman çavuş şahısları toplayıp karakola getirmişlerdi..başta diklendiler sonra komserim nasil yapalım yanlış yaptık demeye başladılar

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 07:19

Okullarin denk olmasi meslekte denklik mi olusturuyor. O halde savci ve kaymakamda sana denk mi ?

Baba Muhalefet, 2 yıl önce

Uzun uzun yazmayacağım. Ben egm ve yökten denklik gösterdim. Sizin varsa aksini gösteren resmi bir belge link vs. görelim. Yoksa yazılarınızın altı hep boş kalacak.

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 07:21

Nerede yaziyor askeri suc, sivil suc ayrimi ?hangisinde kimin görevli oldugu nerede yaziyor ?

12-12 mahkumları, 2 yıl önce
İnzibat kolluk gücü değildir eğer sivil bir suç varsa ve polis bölgesiyse adli işlemi polis yapar. Askeri suç ise inzibat yapar. Sadece gözaltı yapılmaz. Savcının talimatıyla gözaltı olacak ise gözaltı maksadıyla inzibata teslim edilir. Ben mesela çok askerin ifadesini aldım karakolda....

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 07:41

Önce bi seviyeyi düsürme. Seviyeli tartisma adabi icerisinde yaz ne yazacaksan. Senin gibi adamlar yüzünden polis forumu kadar kavga ve hakarrt iceren baska bir forum yok sitede. Varsa bilgiye dayanan bor yorumun buyur yaz faydanalim yoksa sus.

Specialforcee, 2 yıl önce
La olm senin amacın ne çok merak ediyorum. Farz et ki uzman çavuş polisin amiri oldu diyelim gtune kına mi yakacaksın? Bu kadar kıskanmayın ya.. Vallahi bizim ilçede de bitane binbaşı var adam acayip kıskanıyor. Nedir bu emniyetten alıp veremediğiniz? Kardeşim boş boş işler ile uğraşma, bizim ne olduğumuzu, kime denk olduğumuzu bilen zaten biliyor. Uzman çavuşun ilçe jandarma komutanı olduğu görüldü mu hiç? Ama polis memurunun ilçe müdür vekilliği yaptığı çok defa vaki olmustur. Timin başında astsubay olmadan uzman çavuşlar göreve bile cikamiyor. Neyi neyle kiyasliyorsun? Git kumda oyna, bebelerle sidik yarıştır.

riacapri
Şef
04 Temmuz 2022 08:49

Bak aslanım belli ki sidik yarışı içerisindesin, yüzbaşı da olsan albay da olsan bir halt değilsin, Bu rütbeler kimseyi adam yapmaya yetmez, statün ve karin ağrın nedir bilemiyorum fakat normal suçların soruşturmasını kolluk yapar çünkü artık askeri savcilik makamı yok, yani general de olsan paşa paşa kolluga ifade verirsin, ha kolluga ifade vermek de sana zul geliyor anlaşılan ama unutma ki normal vatandaştanhicbir farkın yok, burda ayağınız yere bassın falan millete ayar verebilecek hadsizligi yapabilirsin, ama bir konuyla karşıma gelsen askersen asker gibi muamele görürsün amaaa hadsizsen çakal muamelesi görürsün,statünü ayaklar altında bırakabilirsin anlayana vesselam

Yuzbasida ilce jandarma komutani oluyor ama orta sinif oluyor öylemi

Hebelupsebelup
Kapalı
04 Temmuz 2022 09:10

Bi tanenizde bilgiyle konusun. Mahalle kıraathanesine cevirdiniz forumu. Ne yapcan benim meslegimi statümü. Ne biliyosun asker oldugumu.Belki asker degil polisim. Belki ikiside degilim.

Öyle bilgisizsin ki. Sorularima cevap veremeyince hırcınlaşmayin. Bilakis teşekkür edin eksiginizi bilgisizliginizi gösterdigim icin.

Asker mahkemeler ve askeri savciliklar ile ne gibi bir alakasi var. Askeri mahkemeler kanununun hangi maddesinde yaziyordu o dedigin ? Hangi madde iptal edildide yetki sana geçti ?

Keşke bu beylik laflari herkese edebilseniz. X partili, falanca işadami vs. Çok kıymetli meslektaslariniz var. Onları kırmama adına bu konuya girmiyorum.

Askeri personel eğer istemez ise veya savcı sana aksi yönde emir vermemiş ise sen askeri personelin ifadesini alamazsın. Ben kanun gösterdim. Eğer aksini yasal olarak ispatlayan olursa kendisine teşekkür edecegim bana eksikligimi gösterdigi icin.

Daha da yazmaya gerek görmuyorum zira seviye gitgide irtifa kaybediyor. Bilgiyle gelem olursa bilgi paylasimi yapariz.. Kıraathane sohbetlerine ayiracak vaktim yok.

riacapri, 2 yıl önce

Bak aslanım belli ki sidik yarışı içerisindesin, yüzbaşı da olsan albay da olsan bir halt değilsin, Bu rütbeler kimseyi adam yapmaya yetmez, statün ve karin ağrın nedir bilemiyorum fakat normal suçların soruşturmasını kolluk yapar çünkü artık askeri savcilik makamı yok, yani general de olsan paşa paşa kolluga ifade verirsin, ha kolluga ifade vermek de sana zul geliyor anlaşılan ama unutma ki normal vatandaştanhicbir farkın yok, burda ayağınız yere bassın falan millete ayar verebilecek hadsizligi yapabilirsin, ama bir konuyla karşıma gelsen askersen asker gibi muamele görürsün amaaa hadsizsen çakal muamelesi görürsün,statünü ayaklar altında bırakabilirsin anlayana vesselam

samban10
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 09:18

Asker polisi birbirine düşürüp yazdıklarınızı okuyarak dalga geçen şu trolün açtığı konulara itibar etmeyin.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
04 Temmuz 2022 10:39

Bir taneniz de bilgiyle konuşun diyorsun ama sen hiç bilgi vermiyorsun. O zaman sen her rütbenin muadilini göster bilelim. Neye göre eşitlediğini, temelini de eklemeyi unutmazsan sevinirim.

Bi tanenizde bilgiyle konusun. Mahalle kıraathanesine cevirdiniz forumu. Ne yapcan benim meslegimi statümü. Ne biliyosun asker oldugumu.Belki asker degil polisim. Belki ikiside degilim.

Öyle bilgisizsin ki. Sorularima cevap veremeyince hırcınlaşmayin. Bilakis teşekkür edin eksiginizi bilgisizliginizi gösterdigim icin.

Asker mahkemeler ve askeri savciliklar ile ne gibi bir alakasi var. Askeri mahkemeler kanununun hangi maddesinde yaziyordu o dedigin ? Hangi madde iptal edildide yetki sana geçti ?

Keşke bu beylik laflari herkese edebilseniz. X partili, falanca işadami vs. Çok kıymetli meslektaslariniz var. Onları kırmama adına bu konuya girmiyorum.

Askeri personel eğer istemez ise veya savcı sana aksi yönde emir vermemiş ise sen askeri personelin ifadesini alamazsın. Ben kanun gösterdim. Eğer aksini yasal olarak ispatlayan olursa kendisine teşekkür edecegim bana eksikligimi gösterdigi icin.

Daha da yazmaya gerek görmuyorum zira seviye gitgide irtifa kaybediyor. Bilgiyle gelem olursa bilgi paylasimi yapariz.. Kıraathane sohbetlerine ayiracak vaktim yok.

Emkr
Aday Memur
04 Temmuz 2022 14:37

Polis asker kardeştir çekemeyen kallestir siariyla sözlerime son verirken gereksiz muhabbetler içinde olmamayı yeğlerim.

Sibellll27
Aday Memur
04 Temmuz 2022 19:04

Bizde soruyoruz zaten kardeşim karakola gelmek ister misin diye

Gelmiyorum desin, merkez komutanligina haber veri desin de götürün nasil götürüyosaniz. Agir cezalik haller haric askeri personel hakkinda adli islemi inzibat yapar.

Sibellll27
Aday Memur
04 Temmuz 2022 19:07

Git kumda düşün o zaman

barakuda14, 2 yıl önce
Arkadaşlar tsk da statüler zorunlu askerlik hariç sözleşmeli er-erbaş tan başlar, daha sonra uzman erbaş, uzman jandarma , astsubay ve subay olarak devam eder egm ise bekçi,daha sonra polis memuru, polis amirleri diye gider buna göre baz alınırsa karşılı sözleşmeli erin karşılığı bekçi, polis memuru karşılığı uzman erbaş, komiser grubu uzman jandarma , emniye amiri kısmı assubay diye gider diye dşünüyorum.
Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi