Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Mart 2010 16:08

öğretmen sevk alıp o gün okula gelmediğinde ek ders kesilir mi?

şu 4 güne kadar sevklerde ek ders kesilmemesi olayını anlamadım.

4 güne kadar sevk alıp okula gelinmese de ek ders kesilmiyor mu?ek ders alabilmek için o gün okulda derse girme şartı var mı?

derse girmese de ek ders yazılmalı mı?

bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

fatih8001
Kapalı
24 Mart 2010 16:16

hocam sevk kalktı doktora sevk almadan gidiyosunuz çalışabilir kağıdıd ek11/a alırsanız okula dönerseniz ek dersiniz kesilmyor

24 Mart 2010 16:20

okula dönmezse kesiliyor mu yani.

fatih8001
Kapalı
24 Mart 2010 16:22

hocam okula gidemeyecek durumdaysanız doktor rapor veriyo rapor verincede ekders kesiliyor çalışabilir kağıdı verirse ekdersiniz kesilmez ama tabiki idarecinizin anlaıyışına bağlı

24 Mart 2010 16:25

hocam yönetmelikte ayakta yapılan tedavilerde 4 günü geçmemek şartıyla ders görevini yerine getirmemiş olanlar yerine getirmiş sayılıyor yazıyor.sanırım kesilmiyor.aslında idareci(müd yetk.)benim.inşallah kesmeyeceğim ama

inşallah niye kesmedin demezler milli eğitimden :)

.morlale.
Yasaklı
24 Mart 2010 16:28

derse girmediğinizde de ek ders yazılıyor diye biliyorum. sonuçta doktora muayene sözkonusu.

fatih8001
Kapalı
24 Mart 2010 16:33

hocam sgk ya geçildiğinden beri çalılşabilir kağıdı alan öğretmenin ekdersi kesilmiyo hocam rpor alan öğremtnenin ekdersi kesiliyor sevk kalktığı için ayda 4 kre alınan sevk durumuda bence kalktı dediğim gibi öğretmen çalışabilir kağıdını getitirse ekdersi kesilmez getirmez rapor alırsa kesilir ekdersi ha bide çalılabilir kağıdında hastane çıksı saati falanada bakılacak hocam ereken bi saatte hastaneden çıkmış çalışabilir kağıdı almış idareyede haber vermemiş okula gelmemişse ekdersini keser soruşturma açarsınız ha idareye haber verirse idarecilerin yani sizin tutumunuz belirler gelmene gerk yok yarın getiririsin çalışabilir kağıdını dersiniz ekdersini kesmezsiniz

24 Mart 2010 16:37

çok teşekkür ederim.

aslıhangül
Kapalı
02 Mayıs 2010 17:26

iyi de hocam köyde çalışan bir öğretmen ÇALIŞABİLİR KAĞIDINI aldı ama köye gidemeyeceği ,çin ertesi günü okula gider belgesini verir bu öğretmenin o günkü ek dersi ne olacak?

fatih8001
Kapalı
02 Mayıs 2010 17:56

hocam köyde çalışan öğretmen muayene sonucu doktor çalışabilir kağıdı vermişse ve sizinde dersiniz var ise okulunuza dönmek zorundasınız tabi idarecinizin tutumuna bağlı idare edende olabilir çağıranda olabilir eğer dersiniz yok ise veya yetişemiyosanız okula gitmezsiniz ertesi gğün veirsiniz çalışabilir kağıdınızı

biyoloji2000
Yasaklı
02 Mayıs 2010 21:10

valla hastaneye gittim bu ay hemde 4 defa, (diş için) doktordan kağıt felan da almadım vede hiçbirşey kesilmedi, kesilemez 4 güne kadar, belge melge yok raporda yok,

serkanyasar
Memur
04 Mayıs 2010 14:29

benim dersim sabah 7 de başlıyor 12 de bitiyor hastaneye saat 9 da gittim ve 12 de çıktım yani o gün hiçbir şekilde okula gitmedim ama çlışabilir kağıdında çıkış saati olarak 12 yazıyor zaten sabahçı oldugum için de 12 den sonra da dersim yok. yani okula gitmedim peki 9 ile 12 arasında hastanede oldugum için o günkü ek dersim kesintiye uğrar mı ?

fatih8001
Kapalı
04 Mayıs 2010 14:36

hocam öğleden sorna dersiniz olsaydı şayet okulnuza geri dönecektiniz ama dersiniz olmadığı için okula gitmenize gerek yok ayrıca ekdersinizde kesilmez

aslıhangül
Kapalı
08 Mayıs 2010 00:40

hocam 06/05/2010 hastane girişi ve çıkışı

07/05/2010 hastanenin verdiği çalışabilir yazdığı tarih.ertesi günü verdim okula.şimdi ekders kesilir mi kesilmez mi

tırıbıraktınmı
Aday Memur
09 Mayıs 2010 19:06

arkadaşım bir ay içinde dört güne kadar sevkli günlerde ek ders k e s i l e m e z. böyle bir hakkınızın olduğunu bilin. hakkınızı yedirmeyin. genelge de dört gün diyor dört saat demiyor. yani sabah sevk aldın hastaneye gittin(şimdi sevk işi de kalktı.) o gün hastanede tedavi gördüğünüz kabul edilmek zorunda yani okula geri gelmek zorunda değilsiniz. bunun gibi ayda dört güne kadar sevkli günlerinize ek ders ücreti ödenmek zorunda. dört günden fazlaki ek dersler kesilir ancak. eger dört güne kadar sevkli günlerin ek ders ücretini kesip ödemeyen idareci varsa alnını karışlarım. hakkımı yedirmem yemek isteyene de kustururum. sizde hakkınızı arayın yedirmeyin.

fatih8001
Kapalı
09 Mayıs 2010 21:27

aslıhangül hocam ekdersiniz kesilmez ertesi gün gitmişsiniz okulunuza ve çalışabilir kağıdınıda idarenize teslim etmişsiniz bu çalışabilir kağıdının tarihi 7 mayıs mı yoska 6 mayıs mı eğer 7 siyse 6 sı için neden çalışabilir kağıdı veya rapor almadığınızı sorabilir ekdersinizi kesebilir birde hastaneye giriş çıkış saatlerinize bakarlar şayet 6 sıysa ekdersiniz kesmezler hiç bi problem olmaz

tırıbıraktınmı sekv olayı kalktı ve bu ayda 4 ker sevk olayda kalktı ve senin bu cümlelerini bi öğretmene yakıştıramadım eğer okulumda senin gibi bi öğretmen bunları bana söleseydi çalışabilir kağıdı aldığı halde okula gelmezse yasal olarak heşeyi yaparım ve mecbur getittiriim okula hiçbişeyde yapamaz

mehmet zabitan
Yasaklı
10 Mayıs 2010 10:46

fatih8001 anlaşıldığı kadarı ile sende idarecilik işi var yoksa bile idarecilik ve müdür yalakalığı var. haaa şunu unutma hala benim gibi hakkını hukukunu bilen öğretmenler var sizler ve sizin gibiler bizleri sevmesenizde.

arkadaşları yanlış bilgilendirme. genelgeyi iyi oku. sevk olayı kalktı ama ayda dört güne kadar sevkli günlerin parasını çatır çatır alır öğretmen arkadaşlarım. anasının ak sütü gibi helaldir. sen devletten iyi mi biliyorsun. genelge hükümleri bir başka genelge ile ortadan kaldırılmadıkça aynen geçerlidir. ben senin okulunda öğretmenlik yapsam senin gibi idareciyi eğer öğretmenlerin hakkını yemeye çalış seni nasıl hoplatırdım. ya bu işi hakka hukuka uygun yapacaksınız yada bu işi bırakacaksınız.

birde şunu söylemeden edemeyeceğim sizin gibi kendini kanundan hukuktan üstün gören bir kısım zavallı idareciler sevk kalktığı halde hala öğretmeni sevk alıp öyle hastaneye gitmesi gerektiği yönünde zorlayanlar var. ne dediğimi anladın sen.

antonie0707
Daire Başkanı
10 Mayıs 2010 11:01

fatih8001 hangi okuldaysan yaz ben oraya tayin isteyeceğimmm. Sanırım idarecisin böyle kafana göre ahkam kesiyorsunnn...Görelim bakalım kim kime ne yaptırıyor... Adam ol idareciysen Allah değilsin yaa. Hasta olan kişi keyfi olsun diye hastaneye gitmez... Eğer senin çalıştığın okulda böyleleri varsa git onlara ahkam kes.herkes haddini bilsin!

sınnıf58
Şube Müdürü
10 Mayıs 2010 11:18

fatih arkadasıma katılıyorum.sevk demek rapor demek değildir madem sevk rapor gibi okula gelmeyi gerektirmiyo 1 günlük raporu kaldırsınlar .raporlar iki günden hatta 5 günden baslasın 4 sevk hakkı varmısya .zaten bu olayı hak gibi gören zihniyet nasıl bi zihniyettir.bu benim hakkımsa hakkımı yedirmem ayda 4 kere sevk kullanırım' gibi düşünen zihniyet nasıl engellenebilir.

burada tamamen iletişim ve empati önemlidir.öyle keyfe gezme gidip sevk alan öğretmenle gercekten hasta olan ögretmen karıstırılmamalıdır.iyi niyetli calıskan öğretmen ile su istimalci öğretmen ayrı ayrı degerlendirilip ona göre uygulama yapılmalıdır.

yönetmelik ve genelge kurdu arkadaslara sevkli oldugun gün okula gelinmez diye nerde yazıyo.madem gelinmiyor rapor ile sevkin ne farkı var.4 gün üst üste sevk alan birisi ile 4 günlük rapor alan kişi arasında nasıl bir adalet saglanmalı.ek 11 a çalışabilir kagıdı ile ek11b yi inceledinizmi.

öğretmen eğer çalışabilir kagıdı almadıysa bal gibi ek ders kesilir.çalışabilir kagıdında cıkıs saati 12 yazıyor ve dersi öğleden sonra varsa okula gelmek zorundadır.(ha köy yerlerinde ulasımın güc oldugu yerlerde ve öğretmenin iyi niyetine güveniliyorsa idare tarafından sorumluluk alınarak idare edilebilir).

millet tehdit ediyor birbirini atıp tutuyor ama her sey yönetmelikte yazmıyo arkadaslar bazı seyler insiyatife kalmıstır.

mehmet zabitan
Yasaklı
10 Mayıs 2010 11:31

biz birine laf anlatmaya çalışırken bir tane daha hiçbirşeyden anlamayan türedi. sizlere bir şey anlatmak boşuna anlama kapasitesi yok sizlerde. ben bir ay içerisinde değişik tarihlerde dört gün sevk alacağım. sizler ve sizin gibiler ek ders ücretimi kesin de görelim. ondan sonra konuşur anlatırım bazı şeyleri size

onuyy
Kapalı
10 Mayıs 2010 11:40

ne cok bılıonuz herseyı..sewk de alırım okulada gelmem benı okula getırtmeye calısan mudur yardımcısının da alnını karıslarım...hastayım kardesım...o gun ıcın rapor alırım ekdersımıde kesılemez....ayakta tedavı dıyo calısabılır kagıdı almayan demıyor..ekdersımı nasıl kesıosun anlat bakalım...

Toplam 87 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi