Editörler : supporters.
12345678910111213»

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
25 Aralık 2020 12:47

Hocam çıktı alıp gönderirken de tüm iki dosyayı da çıktı alıyor muyuz?

dr.chemeng, 3 yıl önce

Evet hocam, makalenin basıldığı sayıdaki derginin kapağı.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
25 Aralık 2020 12:52

Hocam endeks çıktısı, ile kapağı nasıl birleştiriyoruz 1 pdf'ye? pratik yolu nedir?

muhmuh34, 3 yıl önce

Bakıyorum ama bazı yayınlarımda kapak sayfalarına erişemiyorum bu durumda ne yapmak gerekir

muhmuh34
Kapalı
25 Aralık 2020 12:55

Pdf merge programları var hocam ama benim problemim derginin kapak sayfasına ulaşamıyorum

dr.chemeng
Şef
25 Aralık 2020 13:02

Hocam dergiye mail atıp istemiştim ben, o sayıya ait kapak sayfasını, editör listesini. Sizde isteyebilirsiniz, daha zamanınız varken göndereceklerdir.

muhmuh34, 3 yıl önce

Bakıyorum ama bazı yayınlarımda kapak sayfalarına erişemiyorum bu durumda ne yapmak gerekir

dr.chemeng
Şef
25 Aralık 2020 13:03

Hocam benim alanımda çıktı gönderme olmadığı için bu sorunun yanıtını bilemiyorum.

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam çıktı alıp gönderirken de tüm iki dosyayı da çıktı alıyor muyuz?

muhmuh34
Kapalı
25 Aralık 2020 13:15

Editor sayfasını vs worde yapıştırarak mı pdf yapıyorsunuz hocam yoksa ekran görüntüsü alarak mı?

dr.chemeng
Şef
25 Aralık 2020 13:35

Hocam dergiler genelde kapak sayfasını istediğinizde editör listesinide gönderiyor ve pdf halinde gönderiyor. Ben doğrudan gelen evrakları kullandım.

muhmuh34, 3 yıl önce

Editor sayfasını vs worde yapıştırarak mı pdf yapıyorsunuz hocam yoksa ekran görüntüsü alarak mı?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
25 Aralık 2020 14:27

Peki kongre çıktıları nasıl olacak? orada içerikte ne isteniyor? ayrı pdf ler mi, tek pdf mi olacak?

Lycurgus
Memur
25 Aralık 2020 14:58

Derginin web sayfasından ulaşamazssanız ya da editör göndermezse ya scanner da tarayın ya da cep telefonu ile çekip işleme programları var. Örnek olarak tools.pdf24 online işleme programı ya da başka programlar. Jpegleri sırasıyla seçiyorsunuz PDF'çevir diyorsunuz program çeviriyor.

PDF bölme, sayfa ayıklama, birleştirme vs herşeyi yapabiliyorsunuz..

muhmuh34, 3 yıl önce

skywalk11
Daire Başkanı
25 Aralık 2020 15:00

Evet hocam haklisiniz. Her bransin alan indexi farkli.

Hocam sizin alan sosyal bilimler değil sanırım. Sosyal bilimlerde "* Alan İndeksleri= ISI Database'e giren ilgili indeksler veya SCOPUS" diyor. ESCI de WOS yani ISI içinde.

skywalk11
Daire Başkanı
25 Aralık 2020 15:01

Sanirim kapak cok onemli degil. Benim bazi eserlerimin kapagi yoktu koymadim. Sorun cikmadi

muhmuh34, 3 yıl önce

Sayın hocalrım

Makaleler için ''Tam metin 1 pdf, Editör Listesi, Endeks Çıktısı, Kapak birleşik şekilde 1 pdf olarak 2 dosya yüklenecektir.'' ifadesindeki kapak sizin makalenizin basıldığı sayının kapağı mıdır?

Teşekkürler şimdiden

skywalk11
Daire Başkanı
25 Aralık 2020 15:02

Hocam hepsini worde koy. Sonra wordu farkli kaydet. Pdf sec.

Hocam endeks çıktısı, ile kapağı nasıl birleştiriyoruz 1 pdf'ye? pratik yolu nedir?

kayzer555
Memur
25 Aralık 2020 15:19

Merhaba hocalarım,

ERIC sosyal bilimlerde alan endeksi sayılıyor mu? Sosyal bilimlerde alan endeksi listesi var mı? Çok kafam karıştı, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
25 Aralık 2020 15:22

Hocam sosyal bilimler için "Alan İndeksleri= ISI Database'e giren ilgili indeksler veya SCOPUS". diyor. SCOPUS zaten kendi başına bir indeks. ISI indekler ise yeni adı ile WOS. sitesi bu:

https://mjl.clarivate.com/home

burada derginiz indeksli ise olur. Değilse olmaz.

Bildiğim budur. Yanlış ise başka bir hocamız bilgi verebilir.

kayzer555, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım,

ERIC sosyal bilimlerde alan endeksi sayılıyor mu? Sosyal bilimlerde alan endeksi listesi var mı? Çok kafam karıştı, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

muhmuh34
Kapalı
25 Aralık 2020 15:26

Hocam teşekkürler ben de bunu kasdetmiştim kapak sayfası hariç diğerlerini (indeks sayfası ile editor sayfasını) worde yapıstırabiliyoruz bunları pdf e cevirebiliriz sıkıntı çıkmaz sanırım, birçok dergide bunlar mevcut burda bize sıkıntı çıkarabilecek husus kapak sayfası sanırım onu da dergilere mail atmaya başladım.

skywalk11, 3 yıl önce

Hocam hepsini worde koy. Sonra wordu farkli kaydet. Pdf sec.

muhmuh34
Kapalı
25 Aralık 2020 15:35

Hocalarım bu süreçte bir süre buralarda olacağız gibi görünüyor dilerseniz bir liste yapalım alanımız ve başvuracağımız net puanlarla.

mühmüh34 -Mühendislik - 130 puan

kayzer555
Memur
25 Aralık 2020 16:03

Sayın hocam,

Sosyal Bilimler başvuru koşullarının 1. maddesi d bendinde 5 puanlık koşul şöyle ifade edilmiş:

"Bu maddenin b bendi dışında uluslararası alan endekslerinde taranan dergilerde editöre mektup, özet veya kitap kritiği hariç olmak üzere yayımlanmış makale."

Bu maddedeki uluslararası alan endekslerini merak ettim. Yani "b" maddesindeki endekslerden farkı nedir acaba?

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Hocam sosyal bilimler için "Alan İndeksleri= ISI Database'e giren ilgili indeksler veya SCOPUS". diyor. SCOPUS zaten kendi başına bir indeks. ISI indekler ise yeni adı ile WOS. sitesi bu:

https://mjl.clarivate.com/home

burada derginiz indeksli ise olur. Değilse olmaz.

Bildiğim budur. Yanlış ise başka bir hocamız bilgi verebilir.

babacaretta
Şube Müdürü
25 Aralık 2020 16:17

Puanin cok onemi olmayabiliyor. Nitekim 180 puanli arkadasim basarisiz bulundu. Gerekce web of science veya scopus indeksli yayinlarinin olmamasiydi. Yayinlarinin buyuk bolumu kitap bolumu idi...Ve ogrencileri ile yaptigi calismalar...

Ama yine de fazla puanin soyle bir avantaji oluyor, bazen uriler bazi calismalarinizi alan disi, nitelik vs yonunden yetersiz bilip puanini silebiliyor. Puaniniz yuksekse bu durumdan daha az zarar goruyorsunuz...

muhmuh34, 3 yıl önce

Hocalarım bu süreçte bir süre buralarda olacağız gibi görünüyor dilerseniz bir liste yapalım alanımız ve başvuracağımız net puanlarla.

mühmüh34 -Mühendislik - 130 puan

Lycurgus
Memur
25 Aralık 2020 16:34

Hocam en büyük sıkıntı sosyal bilimlerde zaten. AHCI makale varsa zaten problem yok. Bunu şöyle çözümleyebilirsiniz. Akademik teşvik yönetmeliği elinize ulaştıysa geçen yıl yönetmelik listesinde alan endekslerini listelemişlerdi. Mesela EBSCO, MLA vs.. Diğer alan endeksleri dediği bu liste içinde olmayan endeksler. Ama onlarda da şart vardı. Dergi 10 yıldır düzenli basılıyor mu falan diye. Bir bakın hocam isterseniz.

kayzer555, 3 yıl önce

Sayın hocam,

Sosyal Bilimler başvuru koşullarının 1. maddesi d bendinde 5 puanlık koşul şöyle ifade edilmiş:

"Bu maddenin b bendi dışında uluslararası alan endekslerinde taranan dergilerde editöre mektup, özet veya kitap kritiği hariç olmak üzere yayımlanmış makale."

Bu maddedeki uluslararası alan endekslerini merak ettim. Yani "b" maddesindeki endekslerden farkı nedir acaba?

Yanıtınız için teşekkür ederim.

muhmuh34
Kapalı
25 Aralık 2020 16:35

Çok haklısınız hocam bu arada en azından mühendislikte öyle diye soruyorum kitaplardan maksimum 20 puan alınabiliniyor bu hocamız nasıl kitaplardan daha fazla puan alabilmiş?

babacaretta, 3 yıl önce

Puanin cok onemi olmayabiliyor. Nitekim 180 puanli arkadasim basarisiz bulundu. Gerekce web of science veya scopus indeksli yayinlarinin olmamasiydi. Yayinlarinin buyuk bolumu kitap bolumu idi...Ve ogrencileri ile yaptigi calismalar...

Ama yine de fazla puanin soyle bir avantaji oluyor, bazen uriler bazi calismalarinizi alan disi, nitelik vs yonunden yetersiz bilip puanini silebiliyor. Puaniniz yuksekse bu durumdan daha az zarar goruyorsunuz...

Toplam 360 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi