Editörler : Lanet
06 Eylül 2011 16:11

"Herşey Dahil" Yaşamak!

...Çocukluğu, Gençliği, Delikanlılığı, Sevinci, Hüznü, Gözyaşısı, Mutluluğu, Coşkusu, Heyecanı, Korkusu, Gerçeği, Yalanı, Yalnızlığı, Havası, Toprağı, Suyu, Ateşi...

"Herşey Dahil" yaşıyoruz hayatı, yine de memnun değiliz, mutlu değiliz.

Kendi menünü oluşturman istense "Herşey Dahil" listesinden neleri çıkartmak isterdin?

Birkaç cümleyle özetlemen istense ne yazardın?

Ne olmasını isterdin?

Ş@h-in
Müsteşar
06 Eylül 2011 19:54

Bu soruları önce siz cevaplamalısınız. Hem neden birkaç cümleyle özetliyormuşuz ki? Cümle kıtlığı mı var?

Lisede en sevmediğim öğretmenim de (edebiyatçı) hep öyle derdi: "kısa ve öz cevap verin"

Tüm kalıplaşmışlıklara HAYIR, özgünlük ve orijinalliğe EVET..

"MeLiss@"
Kapalı
06 Eylül 2011 23:27

Hiç de herşey dahil olan bir hayatı yaşamıyoruz.Bilakis hayatın kendi menüsüne tabi oluyoruz yani bi nevi "Benim istediklerim dahil seninkiler değil"diyen bir hayatla burun buruna yaşıyoruz.Kendisi herşeyimize müdahil ve dahil olurken bizim istediklerimizi ekleyebilmek ne mümkün menüsüne...Ah hayat ah bir alacağım var senden üstü kalsın da diyemiyorum ki...

06 Eylül 2011 23:38

Çocukluğu, Gençliği, Delikanlılığı, Sevinci, Hüznü, Gözyaşısı, Mutluluğu, Coşkusu, Heyecanı, Korkusu, Gerçeği, Yalanı, Yalnızlığı, Havası, Toprağı, Suyu, Ateşi.

Bunlar hayatın gerçekleri ve hayat herkese bunları farklı şekillerde farklı zamanlarda sunar biz almak istediklerimizi alalım istemediklerimizi bırakalım diyebiliyormuyuz?

Ben şimdiye kadar kendi menümden tadamadım, bazen kendimi emperyalizm'in mutfağındaki cadı kazanının yahni olmaya hazırlanmış eti gibi hissediyorum:)

Menüye bir kez daha göz attım ve BİR avuç mavi'yi göremedim ehh bu şartlarda bir DENİZ sever olarak başımı gökyüzünün maviliğine çevirdim.

07 Eylül 2011 09:04

Ş@h-in;

"Bir cümleyle özetlenmesini" yazmıştım önce, ama bi cümle az olur dedim, "Birkaç cümle" daha uygun dedim :) özet dedim çünkü benim açımdan bakıldığında başı sonu olmayan bi konu.

07 Eylül 2011 09:12

"Meliss@" ; "Ah hayat ah bir alacağım var senden üstü kalsın da diyemiyorum ki"

Belli ki hayattan almayı düşündüğün birşeyi alamadığın için öyle birşey demişsin.

Hayat dile gelse ve sana dese; "Sana bunca sunduklarım için bana borcunu da söyle o zaman"

Açık sözlü olmam gerekirse nankörlük ediyorsun:)

Sadece sen mi? hergün sayısız nimetlerinden faydalandığımız hayata hakettiği teşekkürleri sunmazken, istediğimiz birşeyi vermediğinde hemen siteme, isyana başlayan her birimiz nankörüz bence.

07 Eylül 2011 09:21

ve sözünü sakınmadığını çoktan farkettiğim &&&,06neslihan06,&&&;

Saydığımız şeyleri herkesin farklı farklı yaşadığını, istediğimizi yaşayıp, istemediğimizi listeden çıkartamadığımızı söylemişsin.

Evet haklısın, ama bu yüzden zaten "Herşey Dahil" yaşıyoruz.

hayatta hiç acı duymadan yaşamak ister miydin? şahsen bunu ben istemezdim. Hayatta karşılaştığımız durumlara anlam yükleyenler bizleriz.

Emperyalizm konusuna gelince, bu konuda çok kararlı çıkışların var, bunu seninle birebir tartışmayı çok isterim.

07 Eylül 2011 14:46

Emperyalizm,kapitalizm ve ben:)) evet kararlı ve RADİKAL.

En kısa zamanda bu konuda fikir alış verişinde bulunmak isterim.

Hayatta her şeyi yaşıyoruz zaten,keşke bunuda görmeseydim dediğim bir olay olmadıgı gibi keşke bunuda yaşasaydım dediğim bir olayda olmayacak sanırım,keşkeleri sevmem ama KEŞKELER,BELKİLER, hayatımızda olan kelimeler değil mi?

07 Eylül 2011 16:04

Profilime baktığınızda, Fanatiklerle! tartışmaya girmeyeceğimi görebilirsiniz.

Radikal kişilerle de tartışmayı pek verimli bulmuyorum aslında ama bu konuda yeterli tecrübem olmadığı için bunu denemenin bana tecrübe katacağını düşünüyorum.

Şartsız koşulsuz bağlı olduğunuz fikirleriniz varsa ve sadece tartışmış olmak için tartışacaksanız ve konuya -Nasılsa hiçbirşey değişmeyecek- düşüncesiyle başlayacaksanız o tartışmadan keyf alabileceğimi sanmıyorum.

Keyf alamadığım bir konu üzerinde de yeterince düşünemeyeceğimi, heyecanımı yitirebileceğimi belirterek, tartışmaya "İki tarafsız kişi" olarak başlamayı ümit ederek size bazı sorular hazırlayacağımı belirtmeliyim.

Daha sonra umarım keyf veren bir tartışma gerçekleştirebiliriz.

Peki bu tartışmayı nasıl yapabileceğimiz konusunda bilginiz var mı? Size özel mesaj yazamıyorum. Bu tartışma için bir başlık açmamız gerekecek sanırım. Ama beni düşündüren araya diğer üye arkadaşların farklı görüşlerinin girmesi ve konunun kontrolden çıkması...

Bu konuda sizin fikrinizi de merak ediyorum.

07 Eylül 2011 23:03

Sabit fikirli değilimdir,her insanın bir hikayesi vardır dinleyip ders almak isterim,sizde benim poriflime baktığınızda ideoljik çizgimi,felsefemi anlamışsınızdır,benim yazdıklarım bazen ironiktir bazıları direk eleştirisel bazıları ise ortak bir paydada buluşmak içindir,gördügünüz gibi ÇÖZÜMSÜZLÜĞE İNATLA giden bir insan değilim.

Bana ulaşamamanız normal zira be özel görüşme kabul etmiyorum sadece fikirlerine değer verdiğim insanları eklerim,sizi ekledim hocam yazmak istediğiniz zaman özelim size açıktır.

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
03 Şubat 2014 07:39

Her şey dâhil yaşam,

Konuyu tıkladığımda başka başka şeyler vardı aklımda ama içeriği okuyunca bendekiler buhar oldu... Önce sesin,.sonra profilin gücü yarışmış... Sonra, sonra herşey dâhil yaşamın ne olduğu üzerinde durulmaya bile fırsat kalmadan güzel yurdumun medyatik hafızalı güzel insanları tüketim toplumu olmalarının kendilerine verdiği güce dayanarak yeni ve tüketime açık konular için kuluçka dönemde geçmiş olmalılar...

Ve nedense bir uyanış sezinliyorum... Sanki bir dalgalanma var, sanki helezonlarla büyüdükçe büyüyor; "suya yazılan yazılar..."

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
03 Şubat 2014 07:40

Sahi, o profillerde ne vardı?..

Martı İkaros
Şube Müdürü
06 Şubat 2014 22:27

Çözümsüzlüğü umutsuzluğu ve hüzünleri çıkartmak yeterdi.

gri cizqi
Müsteşar Yardımcısı
07 Şubat 2014 01:17

"Herşey dahil ' yaşamak

Kulağa çok hoş geliyor

Ama tadı dudak büzüyor

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi