Editörler : crops35
11 Ocak 2019 22:37

Güvenlik soruşturması yardım

Arkadaşlar ben eczacı olarak devlet hastanesine atandım.Güvenlik soruşturmam devam ederken suçlu olmadığım bir konudan dolayı kart dolandırıcılığı şikayetinden dolayı şüpheli olarak ifadem alındı.Dava sürecine geçilmedi.Mahkemeden çıkacak sonuç yönünden bir korkum yok dava açılsa bile Allahın izni ile ama bu şikayet sebebi ile güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlanabilir mi? Ya da güvenlik soruşturmam devam ederken bu konuda bir dava açılsa devam eden dava gözüktüğü için güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlanır mı ?

trust.111
Kapalı
15 Ocak 2019 11:43

Sonuçlanmaz. Olumsuz sonuçlandırılırsa dava açın kazanırsınız.

istatikkk
Kapalı
04 Şubat 2019 17:23

Arkadaslar benim de hirsizlik suçundan2012 yilinda hakkimda hagb karari verildi 2017. Yilinda surem doldu ve dava düştü adli sicile silme dilekçeleri gönderdim. GBT kayıtlarının silinmesini talep ettim gelen cevaplarda silindigi yazılmıştı dava döşeli iki yıl oldu bu haliyle memurluk alımında guvenlik soruşturma nasil gelir olumsuz çıkarsa ne yapmalıyım

Esin2121
Kapalı
04 Şubat 2019 17:47

kesinlikle engel olmaz.

istatikkk, 5 yıl önce

Arkadaslar benim de hirsizlik suçundan2012 yilinda hakkimda hagb karari verildi 2017. Yilinda surem doldu ve dava düştü adli sicile silme dilekçeleri gönderdim. GBT kayıtlarının silinmesini talep ettim gelen cevaplarda silindigi yazılmıştı dava döşeli iki yıl oldu bu haliyle memurluk alımında guvenlik soruşturma nasil gelir olumsuz çıkarsa ne yapmalıyım

Esin2121
Kapalı
04 Şubat 2019 17:49

denetim süresi de sorunsuz geçmiş bu durumda hüküm hiç kurulmamış gibi işlem görmektedir. denetim süresi geçmemiş bile olsa hagb de hüküm açıklanmadığı için memuriyete engel olmaz.

Esin2121, 5 yıl önce

kesinlikle engel olmaz.

istatikkk
Kapalı
10 Şubat 2019 08:28

Kesin olmayacak diyorsunuz ins ya

istatikkk
Kapalı
10 Şubat 2019 08:33

Arkadaslar benim durumum da olan başka kimse yok mu

10 Şubat 2019 11:57

Olur geçmiş olsun. Memur olma dışında mesleklerde var.
istatikkk, 5 yıl önce

Arkadaslar benim durumum da olan başka kimse yok mu

Junior82
Kapalı
11 Şubat 2019 22:04

Sıkıntı olur. Hırsızlık sucundan 1 gün dahi ceza alsanız hagb veya ertelese dahi memuriyete engeldir

istatikkk
Kapalı
15 Şubat 2019 16:04

Arkadaslar eminmisiniz bu kadar net konuşuyor sunuz direk engel olur diyorsunuz. Bu durumda olup dava açan ve dönen kimse yok mu

istatikkk
Kapalı
21 Şubat 2019 19:12

Neye göre bir gün ceza alırsan diyorsunuz hocam hagb normalde ceza yok sanki hüküm kurulmuyor sonraya birakilmiyor mu hagb alan biri ceza mi yemiş oluyor yoksa dnetim suresi biterse dava düştüğü için olay hiç olmamış varsayil miyor mu

Junior82, 5 yıl önce

Sıkıntı olur. Hırsızlık sucundan 1 gün dahi ceza alsanız hagb veya ertelese dahi memuriyete engeldir

21 Şubat 2019 19:18

Yav hadi yallah
istatikkk, 5 yıl önce

Neye göre bir gün ceza alırsan diyorsunuz hocam hagb normalde ceza yok sanki hüküm kurulmuyor sonraya birakilmiyor mu hagb alan biri ceza mi yemiş oluyor yoksa dnetim suresi biterse dava düştüğü için olay hiç olmamış varsayil miyor mu

istatikkk
Kapalı
21 Şubat 2019 20:06

Yaw kardeşim sana ne oluyor sana ne ateş düşmüş hayret bisi illaki ağzımı acacak çok bir şey bildiğini zanneden ukala seni sana kimse zorla cevap ver demiyor sana da sormadım işine gücüne bak sen bu durumda olan insanlar varsa belki bize yardimci olabilir diye yazıyoruz sen yallah git be hadi.

Junior82
Kapalı
28 Şubat 2019 09:12

İstatikkk hocam. Resmiyette hagb kararı ile veriken 5 yıllık denetim süresi dolunca verilen hüküm düşer. Burada şu unutulmamalı. Hakim bir hüküm veriyor. Ve bu hüküm resmi kayıtlarda saklanır. Sadece debetim sürssi sonunda olumlu geçtiğinde hükmü açıklamaz. Yani ceza almazsınız. Bu hiç yargılanmadığınız veya hakkınız hüküm verilmediği anlamı taşımıyor. Ümidinizi kırmak istemem. Normal de hagb memuriyete engel değildir. Ancak olay yüz kızartıcı olunca değişir. Siz genede ümitli olun ve olumsuz bir durumda hakkınızı arayıp savunun. Teşekkürler.

istatikkk
Kapalı
01 Mart 2019 14:58

Kardeş haklısın da ışte biz de ne yapalım bir kere şeytana uyduk hata yaptım tövbe edeni allah bile bile affeder 5 yillik süre doldu davam düştü hatta 3 yıl üzerinden geçti devletime ana yasama hukukuna çok bağlıyım 18 yaşında iken aklimiz demiyordu bir cahillik yaptık bunun vebali de bir ömür çekmek hangi vicdana ahlaka sığar kesin olumsuz mu olur valla ne psikoloji kaldı ne yasama sevinci

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi