Editörler : supporters.
«313233343536373839404142»

Umut-N2017
Şef
13 Haziran 2020 13:12

hocam kural gereği iki UAKBIM şartını sağlamanız şart. Onu sağlamadan başka yerlerde gösteremezsiniz. Ben iki kez başvurdum. Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım. UlAKBIM de tarana makalelerimi hep ulusal yayın, ULAKBIM olarakbeya ettim. ANcak atıflarde ulusararası endekste de tarandığı için uluslararası endekse göre atıfımı belirttim Hiç bir sorunla karşılaşmadım.

İtiraz edip vakit kaybetmeyin Jüriyi haklı bulurlar bu konuda.

Yeni başvurularda hatanızı düzeltmenizi tavsiye ederim...

SilemNac, 4 yıl önce

Beyannamede iki tane ULAKBİM de taranan makale var.

Ancak birisi aynı zamanda uluslararası enekslerde de tarandığı için, o bölümde kodladım.

Farklı bölümde gösterildiği için ÜAK başvuruyu iptal etti.

Bazı hocalarımızın da aynı durumda olduğunu burada okudum. (Örnek: Elmirhan)

Bazı hocalarımızda da tam tersi olduğu için onu da iptal etmişler. (Örnek:himen2000)

Çok garip bir durum.

İtiraz sonuçları hakkında bilgi verebilirseniz minnettar olurum.

Syg.

Umut-N2017
Şef
13 Haziran 2020 13:14

inşalah hocam. Şansınız açık olsun

GülHocam, 4 yıl önce

İlk günler çok ağlasam da, şu ara gülüyorum hocam. Kendilerini bu kadar komik duruma düşüren kaç jüri vardır, bilmiyorum.

İnsan kendi cümlesi ile çelişir mi?

İki jüri üyesi de aynı tarihte sisteme giriş yapmış. 1 Ağustos tarihinde. Ben bunu, bir an önce raporlarını girip tatile gitmek için yaptılar, diye yorumlamak istiyorum. Yoksa aralarında konuşup anlaşmış olma ihtimalini, aklıma dahi getirmek istemiyorum.

Diğer raporlarımı bilmesem de, bu davayı kazanacağımı hissediyorum. Kazanmalıyım da.

Umut-N2017
Şef
13 Haziran 2020 13:18

Aman tanrım. Ne kadar korkunç hale geldi bu süreç böyle. Bir daha başvuracam ama artık cidden çok ama çok sıkıldım. Burdaki örnek olayar benimkinden farklı ama sonuç hep aynı. Biz çile çekiyoruz. Yazık oluyor Hocalarına bu kadar hoyrat davranan sistemin çok acilen düzeltilmesi ve her şeyin net olması gerek. Jürilerde şaşırıyor. Bir jürinin onayladığını , başka bir üye beğenmiyor. Yokmu dur bunun standardı. Herkes ona uysa ne iyi olur...

DRCEKA, 5 yıl önce

Ekim 2018 hocam

Umut-N2017
Şef
13 Haziran 2020 13:24

Çok doğru.. Buna ben de yürekten inanıyorum Ve de uyguluyorum...Darısı başımıza...

çilebülbül, 4 yıl önce

Sayın Doçent Adayı Dostlarım, Aralık 2017 başvurusu 10 ay sonra asgari koşulları karşılamamıştır şeklindeki sonuçla iptal edilen ve Ekim 2018'de ikinci kez başvuran tam 13 ay sonrada 5/5 Başarılı sonucunu alan eski bir doçent adayı, yeni kadın hastalıkları ve doğum doçenti olarak sizi sevgiyle selamlarım. Burdan çıkan sonuç daha evvelde defaten yazdığım gibi, biz güçlüyüz ve haklıyız. Isracı olunca, sabredince, yeterince bekleyince ve şanssızda değilseniz (yada sanslıysanız) sonuç illaki, öyle yada böyle başarılı olacak. Söylemek kolay ama ne olur canınızı sıkmayın moralinizi bozmayın, sizi bu dosyalarla en fazla geciktirirler ama engeleyemezler. Ben bu forumu ve DBS yi binlerce kez tıkladım bu 23 ay boyunca. Artık tıklamayacağım. İnşallah herkes en kısa sürede hayırlı ve mutlu sonucuna kavuşur.

Saygılar Selamlar....

SilemNac
Aday Memur
20 Haziran 2020 10:00

Peki bu durumda; "Yabancı uyruklu adaylar ile yurtdışı doçentlik denkliği başvurusu yapan adaylar, ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale koşulunu sağlayamamaları durumunda, bunun yerine aynı sayıdaki yayını 1. maddenin a veya b bentleri kapsamında sağlayacaklardır."

Deniliyor ukakbim şartının dipnotunda. O zaman soruyorum; Yabancı adayın ulakbimde taranmayan makalesi ulakbim sayılıyor da, Türk adayın ulakbimde taranan makalesi niye ulakbim de sayılmıyor acaba?

SilemNac
Aday Memur
20 Haziran 2020 10:35

Hep yoruma açık işte sorun bu hocam. İşine gelirse kabul gelmezse ret. Veya birinin kabul dediğine diğeri ret.

Ciddi bir kamu kurumunun kuralları açık, net, tarafsız, objektif ve herkese eşit olması gerekir.

Umut-N2017, 4 yıl önce

hocam kural gereği iki UAKBIM şartını sağlamanız şart. Onu sağlamadan başka yerlerde gösteremezsiniz. Ben iki kez başvurdum. Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım. UlAKBIM de tarana makalelerimi hep ulusal yayın, ULAKBIM olarakbeya ettim. ANcak atıflarde ulusararası endekste de tarandığı için uluslararası endekse göre atıfımı belirttim Hiç bir sorunla karşılaşmadım.

SilemNac
Aday Memur
20 Haziran 2020 10:46

"Yabancı uyruklu adaylar ile yurtdışı doçentlik denkliği başvurusu yapan adaylar, ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale koşulunu sağlayamamaları durumunda, bunun yerine aynı sayıdaki yayını 1. maddenin a veya b bentleri kapsamında sağlayacaklardır."

Bu şart her şey bir tarafa, Anayasa'nın temel eşitlik kuralına aykırıdır. Hukukçu değilim ben fakat mutlaka burada hukukçu arkadaşlar vardır. Bir devlet kurumu şu adaylar için farklı bu adaylar için farklı kurallar uygulamayamaz.

Umut-N2017, 4 yıl önce

SilemNac
Aday Memur
20 Haziran 2020 10:49

Benim ulakbim de taranan makalemi saymayacak, bazılarınınkini ulakbimde taranmasa bile sayacaklar!

Dean_CORSO
Şube Müdürü
21 Haziran 2020 09:15

Sayın hocam ,

açıklama şansınız var mı? Ne oldu?

SilemNac, 4 yıl önce

Benim ulakbim de taranan makalemi saymayacak, bazılarınınkini ulakbimde taranmasa bile sayacaklar!

biyolog0505
Daire Başkanı
21 Haziran 2020 10:53

Hocam uygulanıyor sadece bu değil ki, sağlık bilimlerinde tek isim makale şartı yok mesala... Yani özetle bazı durumlar ve bilim dalları adayların farklı değerlendirilmelerine neden olabiliyor.

SilemNac, 4 yıl önce

"Yabancı uyruklu adaylar ile yurtdışı doçentlik denkliği başvurusu yapan adaylar, ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale koşulunu sağlayamamaları durumunda, bunun yerine aynı sayıdaki yayını 1. maddenin a veya b bentleri kapsamında sağlayacaklardır."

Bu şart her şey bir tarafa, Anayasa'nın temel eşitlik kuralına aykırıdır. Hukukçu değilim ben fakat mutlaka burada hukukçu arkadaşlar vardır. Bir devlet kurumu şu adaylar için farklı bu adaylar için farklı kurallar uygulamayamaz.

Dean_CORSO
Şube Müdürü
21 Haziran 2020 14:00

İyi günler,

İlgili başlık linki size yardımcı olabilir.

https://forum.memurlar.net/konu/2349178/1.sayfa

Yafeskkk, 4 yıl önce

Sayın hocalarım ben de az önce "asgari koşulları sağlayamadığımdan" başvurumun reddedildiğini öğrendim. Ekim 2019 döneminde Sosyal Bilimler alanından başvurmuştum. Tezden yayın, ulakbim makale en az makale doktora sonrası 90 p. gibi tüm asgari şartları mükerrer olmaksızın tamamlamıştım. Ancak ön kuruldan yeterli şartı saglamama rağmen anladığım kadarıyla kalmam garanti olsun diye jüriden yetersiz kararı gelmiş. İnşallah sizlerin başına gelmez. Şimdi üak ın belgelerini bekliyorum.

SilemNac
Aday Memur
22 Haziran 2020 07:41

Beyannamede iki tane ULAKBİM de taranan makale var. birisi aynı zamanda uluslararası enekslerde de tarandığı için, o bölümde kodladım. Farklı jüri üyesi bölümde gösterildi dediği için ÜAK başvuruyu iptal etti. Buna itiraz etmeyeceğiz de neye itiraz edeceğiz ki

Dean_CORSO
Şube Müdürü
22 Haziran 2020 11:09

Sayın SilemNac,

Jüri iki ayrı yerde puanlandı şeklinde mi yorumlamış?

SilemNac, 4 yıl önce

Beyannamede iki tane ULAKBİM de taranan makale var. birisi aynı zamanda uluslararası enekslerde de tarandığı için, o bölümde kodladım. Farklı jüri üyesi bölümde gösterildi dediği için ÜAK başvuruyu iptal etti. Buna itiraz etmeyeceğiz de neye itiraz edeceğiz ki

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
22 Haziran 2020 12:33

Kabul etmiyorsunuz ama yaptığınız hata bu. Ulakbim bölümünde puanlayacaktınız.

SilemNac, 4 yıl önce

SilemNac
Aday Memur
22 Haziran 2020 15:50

Kabul etmiyorum tabii ki. Hata benim değil ÜAK ın. Beyannmede hem ulakbimde hem uluslararası dergide yayınlanan makaleler için alan var da biz mi görmedik.

Esas uluslararası dergide yayınlanan makalenin ulusal bölümünde kodlanması hata olurdu.

SilemNac
Aday Memur
22 Haziran 2020 15:54

Ayrıca sıkça sorulan sorular var. Diyor ki "birden fazla alanda puanlamaya uygun yayınları aday istediği bölümde puanlayabilir"

Dean_CORSO
Şube Müdürü
26 Haziran 2020 10:03

Sayın hocam

son durum nedir, bilgi alabildiniz mi ÜAK'tan?

SilemNac, 4 yıl önce

Ayrıca sıkça sorulan sorular var. Diyor ki "birden fazla alanda puanlamaya uygun yayınları aday istediği bölümde puanlayabilir"

26 Haziran 2020 13:23

Ulakbim de taranan dergilerde 8 puan almak koşuluyla, diğer makaleleriniz aynı zamanda SCI ya da SCI-Expanded gibi endekslerde taranıyorsa istediğiniz yerde puanlayabilirsiniz. Jüri üyesi hata yapmış, itirazınızı yapın. Haklısınız.

SilemNac, 4 yıl önce

26 Haziran 2020 13:28

Bu konunun sorun ve sıkıntı yarattığını, adaylar arasında ayrımcılık ortaya çıktığını daha yeni doçentlik Yönetmeliği yeni uygulanmaya başladığında -2017 yılı- belirtmiştim fakat pek ciddiye alınmadı. Yorumunuza katılıyorum. Yurt içinden ve yurt dışından doçentlik başvurusu yapankişiler farklı şekilde değerlendiriliyor.

Doçentlik Yönetmeliğinin iptali için açılan dava da bu madde için de itiraz edilmeliydi, fakat yapılmadı.

SilemNac, 4 yıl önce

Peki bu durumda; "Yabancı uyruklu adaylar ile yurtdışı doçentlik denkliği başvurusu yapan adaylar, ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale koşulunu sağlayamamaları durumunda, bunun yerine aynı sayıdaki yayını 1. maddenin a veya b bentleri kapsamında sağlayacaklardır."

Deniliyor ukakbim şartının dipnotunda. O zaman soruyorum; Yabancı adayın ulakbimde taranmayan makalesi ulakbim sayılıyor da, Türk adayın ulakbimde taranan makalesi niye ulakbim de sayılmıyor acaba?

SilemNac
Aday Memur
27 Haziran 2020 08:30

İtirazımı reddetti ÜAK. Dava açacağım.

Toplam 2687 mesaj
«313233343536373839404142»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi