Editörler : crops35

Ankab
Aday Memur
02 Kasım 2019 12:03

Lütfen bu durumu CİMER'e yazar mısın? Kimi kime şikayet ediyorsun deme lütfen, en azından yazmalıyız bakanlığa değil cb.lığına.
Nykssss, 4 yıl önce
Listeye bi bak kardeşim klavye ve kpss puaninada bak sen karar ver. Hatta bi de mübaşirde kazananların listesine bak soyisimlerine özellikle..

robinnohut
Memur
02 Kasım 2019 12:22

Haksızlığın şok etkisi yarattığı arkadaşların heyecanlı üzüntüsünü anlıyorum. Yalnız dostunuz biraz acı konuşucak ama ne bekliyordunuz ki arkadaşlar. Her sene yargı alanının yardımcı personel ihtiyacını karşılayabilecek binlerce insan mezun oluyor Adalet bölümlerinden. Ama bu alana "herhangi" bir üniversite bölümü mezunu başvurabildiği gibi liseli arkadaşlar da başvurabiliyor. Bana sorarsanız en büyük haksızlık en başından budur, ama konumuz bu değil. Bunun amacının gerçekten istihdam olduğuna inananlarınız varsa yanılıyor. Bu sadece sistematik bir şekilde bir ülkenin en önemli üç gücünden birinin içine eğitimli ya da eğitimsiz kendi istedikleri adamları doldurma projesi. Zaten Fetö operasyonlarında da en çok tasfiye yine bu alanlarda yapılmıştı. Şimdi de kendi istedikleri, bildikleri, bildikleri adamların tavsiye ettikleri kişileri alıyorlar. Ne acı ki biz de eşşek gibi bu bölümü okuduk. Binlerce lira paramız, ömrümüzden yıl, sağlığımızdan sağlık gitti. Sözce önceliğimiz var ama biz bile kazanamıyoruz. Bu sınavlara girmeden önce gerçekleri bilerek girin. Başarınıza göre alınmayacaksınız. Duruşunuzun, güzel ahlâkınızın, kara kaş gözünüzün de önemi yok. Boş yere de kızıp kendinizi üzmeyin. İstediğiniz yere de yazabilirsiniz, biz çok yazdık. Sonuç alırsanız ne mutlu hepimize.

Nykssss
Aday Memur
02 Kasım 2019 13:46

Yazdım kardeşim. Merak etme ilk ben yazdım
Ankab, 4 yıl önce
Lütfen bu durumu CİMER'e yazar mısın? Kimi kime şikayet ediyorsun deme lütfen, en azından yazmalıyız bakanlığa değil cb.lığına.

Nykssss
Aday Memur
02 Kasım 2019 13:48

Ne yazık ki haklısın. Sistem baştan başa saçmalıklarla dolu. Ha madem böyle bi sistem yaptın hakkaniyetli al ne bileyim klavyesi iyi olani al bari ya 92 yazan kız klavyede SONUNCU olan kız kazananlar listesinde ÜÇÜNCÜ oluyor. Sonra gelmişler bize belki torpil yoktur diyorlar dalga geçer gibi
robinnohut, 4 yıl önce

Haksızlığın şok etkisi yarattığı arkadaşların heyecanlı üzüntüsünü anlıyorum. Yalnız dostunuz biraz acı konuşucak ama ne bekliyordunuz ki arkadaşlar. Her sene yargı alanının yardımcı personel ihtiyacını karşılayabilecek binlerce insan mezun oluyor Adalet bölümlerinden. Ama bu alana "herhangi" bir üniversite bölümü mezunu başvurabildiği gibi liseli arkadaşlar da başvurabiliyor. Bana sorarsanız en büyük haksızlık en başından budur, ama konumuz bu değil. Bunun amacının gerçekten istihdam olduğuna inananlarınız varsa yanılıyor. Bu sadece sistematik bir şekilde bir ülkenin en önemli üç gücünden birinin içine eğitimli ya da eğitimsiz kendi istedikleri adamları doldurma projesi. Zaten Fetö operasyonlarında da en çok tasfiye yine bu alanlarda yapılmıştı. Şimdi de kendi istedikleri, bildikleri, bildikleri adamların tavsiye ettikleri kişileri alıyorlar. Ne acı ki biz de eşşek gibi bu bölümü okuduk. Binlerce lira paramız, ömrümüzden yıl, sağlığımızdan sağlık gitti. Sözce önceliğimiz var ama biz bile kazanamıyoruz. Bu sınavlara girmeden önce gerçekleri bilerek girin. Başarınıza göre alınmayacaksınız. Duruşunuzun, güzel ahlâkınızın, kara kaş gözünüzün de önemi yok. Boş yere de kızıp kendinizi üzmeyin. İstediğiniz yere de yazabilirsiniz, biz çok yazdık. Sonuç alırsanız ne mutlu hepimize.

Nykssss
Aday Memur
02 Kasım 2019 13:49

Yani Artvinden kimse gelip de bana ben hakkımla kazandım demesin. Yemezler.

Yusuf660
Kapalı
02 Kasım 2019 14:11

Yav he he
Nykssss, 4 yıl önce
Yani Artvinden kimse gelip de bana ben hakkımla kazandım demesin. Yemezler.

Nykssss
Aday Memur
02 Kasım 2019 14:21

Torpilliler eksilemeye başlamış :)

Ankab
Aday Memur
02 Kasım 2019 14:48

Arsızın alnına kazık çakmışlar, bu tıkırtı nereden geliyor demiş.
Nykssss, 4 yıl önce
Torpilliler eksilemeye başlamış :)

Anektodd
Aday Memur
02 Kasım 2019 22:31

torpili kim yapıyor yaptırıyor göz yumuyor çanak tutuyorsa hepsinin sülalesini ........ verdiğim bütün emekler çalışmalar haram zıkkım olsun hepsine birde savunuyorlar forumda bunlar namaza gidiyorlardır hangi yüzle kul hakkı yetim hakkı vaazlarını dinliyorlar hayret ediyorum cidden sorsan en iyi müslüman onlar alkol sigara içen cehenneme gidiyor onların gözünde hepsi kafir orospu cocugu ama yetimin fakirin fukaranın hakkını yiyenler masum ve cennetlik diyecek söz yok

Nykssss
Aday Memur
02 Kasım 2019 22:46

++
Anektodd, 4 yıl önce

torpili kim yapıyor yaptırıyor göz yumuyor çanak tutuyorsa hepsinin sülalesini ........ verdiğim bütün emekler çalışmalar haram zıkkım olsun hepsine birde savunuyorlar forumda bunlar namaza gidiyorlardır hangi yüzle kul hakkı yetim hakkı vaazlarını dinliyorlar hayret ediyorum cidden sorsan en iyi müslüman onlar alkol sigara içen cehenneme gidiyor onların gözünde hepsi kafir orospu cocugu ama yetimin fakirin fukaranın hakkını yiyenler masum ve cennetlik diyecek söz yok

kamuuucuuu
Şef
02 Kasım 2019 22:48

Çok ağır ya da küfürler etmenin bir çözüm olduğu yok ama şu da var artık ortam fırsatı olsa ya da tanıdıkları olanlar olsa yaptırmayacağım diyene de inanmam yani bu mülakatlardan da bir şey çıkmazsa yeniden kpss çalışmaya başlamak lazım da keşke şu yaş sınırı kalksa da rahatlasak yani çoğu kurum şu yaşı dayıyor önümüze o kötü

Anektodd
Aday Memur
03 Kasım 2019 00:45

28 yaşındayım atanamadım hala bu 4. deneyişim son olacak zaten her seferinde o kapılardan geri döndüm kesinlikle yaptırmam yaptırmadımda yaptırmayacagımda önüme çok fırsat geçti takıdıklarımız var dediler halledelim dediler hayır dedim kalktığım hergün hakkımı yiyenlere sövüyorum yaptırsam şerefsizlik onursuzluk olur. yediğim ekmeği demeliyim ki bu parayı ben sonuna kadar hakettim o parayı gönül rahatlığıyla yemeliyim ben hayatım boyunca şuna inanırım ilahi adalete bu dünyada olmasa bile ahiretteki adaletin tecelli bulacağına hatta akrabaları torpil yaptırmış ve bunu duyunca sinirden ağlayan belgeleri teslim etmeyen bir tane daha örnek arkadaşım var o kadarda omurgalı birisi

kamuuucuuu, 4 yıl önce

Çok ağır ya da küfürler etmenin bir çözüm olduğu yok ama şu da var artık ortam fırsatı olsa ya da tanıdıkları olanlar olsa yaptırmayacağım diyene de inanmam yani bu mülakatlardan da bir şey çıkmazsa yeniden kpss çalışmaya başlamak lazım da keşke şu yaş sınırı kalksa da rahatlasak yani çoğu kurum şu yaşı dayıyor önümüze o kötü

03 Kasım 2019 01:47

torpil yatıranlar da sanıyorlar ki bir onların fırsatı var :)
kamuuucuuu, 4 yıl önce

Nykssss
Aday Memur
03 Kasım 2019 07:24

Artvinde mi girdiniz siz de?
Anektodd, 4 yıl önce

28 yaşındayım atanamadım hala bu 4. deneyişim son olacak zaten her seferinde o kapılardan geri döndüm kesinlikle yaptırmam yaptırmadımda yaptırmayacagımda önüme çok fırsat geçti takıdıklarımız var dediler halledelim dediler hayır dedim kalktığım hergün hakkımı yiyenlere sövüyorum yaptırsam şerefsizlik onursuzluk olur. yediğim ekmeği demeliyim ki bu parayı ben sonuna kadar hakettim o parayı gönül rahatlığıyla yemeliyim ben hayatım boyunca şuna inanırım ilahi adalete bu dünyada olmasa bile ahiretteki adaletin tecelli bulacağına hatta akrabaları torpil yaptırmış ve bunu duyunca sinirden ağlayan belgeleri teslim etmeyen bir tane daha örnek arkadaşım var o kadarda omurgalı birisi

kamuuucuuu
Şef
03 Kasım 2019 14:02

tek onların tabi fırsatı yok çoğu arkadaşım kazandı biz de kazanırız hayırlısı ile sağlıcakla benim yaş 34 olunca insan git gide umutsuzluğa kapılıyor çok daha iyi puan alıp merkezi atamalarda şans elde etmeye kalacak bu alımlarda da bir şey olmazsa

hemen eksiyi de veriyorlar da şunu demeye çalışıyorum hadi kimi referans diyor kimi torpil diyor imkanı olup da yaptırmayan içlerinden parmağımın sayısı kadar çıkmaz yani bunda yanlışlık olmaz bir umut ekmeğinin peşinden herkes koşuyor hele şu mülakat olunca işin adı stres sıkntı masraf hepsi kaışıyor halbuki puanına göre yaşına göre ne bileyim başarısı falan unsurları çoğaltıp şu tanıdıklar konusunun önüne geçilebilir ama çok zor merkezi atamalara kaydırsalar mübaşirlik gibi memuriyetleri katipliğe de sertifika şartı koyarsın o da olabilir ama yok

muhendisgaliba, 4 yıl önce
torpil yatıranlar da sanıyorlar ki bir onların fırsatı var :)
03 Kasım 2019 17:32

merkezi sınav her şey için yeterli. atama yaparsın sonra bir o kadar yeter seçersin. baktın güvenlik soruşturması olumsuz cagirirsin yedek. öyle de böyle de güvenlik soruşturması bekliyorlar zaten. mülakat ne ya allah aşkına. cumhuriyet başsavcısi bana bilmem x tarihinde olan y olayını soruyor. yahu ben kpss de cevapladım bunları. eğer mesleki bilgi ölçmek istiyorlarsa her il otursun 50 soru mesleki bilgi sorsun aritmetik ortalama alsınlar. emin olun torpil yaptırmak isteyen herkes torpile ulaşır. yakın bir arkadaşım 73 puan ile parti merkezine gide gele gide gele işe sokturdu kendisini. millet 83 puan ile mülakattan eleniyor :)
kamuuucuuu, 4 yıl önce

tek onların tabi fırsatı yok çoğu arkadaşım kazandı biz de kazanırız hayırlısı ile sağlıcakla benim yaş 34 olunca insan git gide umutsuzluğa kapılıyor çok daha iyi puan alıp merkezi atamalarda şans elde etmeye kalacak bu alımlarda da bir şey olmazsa

hemen eksiyi de veriyorlar da şunu demeye çalışıyorum hadi kimi referans diyor kimi torpil diyor imkanı olup da yaptırmayan içlerinden parmağımın sayısı kadar çıkmaz yani bunda yanlışlık olmaz bir umut ekmeğinin peşinden herkes koşuyor hele şu mülakat olunca işin adı stres sıkntı masraf hepsi kaışıyor halbuki puanına göre yaşına göre ne bileyim başarısı falan unsurları çoğaltıp şu tanıdıklar konusunun önüne geçilebilir ama çok zor merkezi atamalara kaydırsalar mübaşirlik gibi memuriyetleri katipliğe de sertifika şartı koyarsın o da olabilir ama yok

Nykssss
Aday Memur
03 Kasım 2019 17:58

Aynen öyle. Torpillilerin tek sığınağı o zaten "sizin de olsa siz de yaptirirsiniz" bi de utanmadan kul hakkına girmelerini meşrulaştırıyolar ya ona deliriyorum. Kaç katip tanidiysam hepsi bana sunu soyledi ; torpilin yoksa bosuna girme sinava.. yani biz yaptirdikta girdik yoksa bizden bi nane olacagi yoktu demenin baska bi yolu.. Allaha havale ediyorum hakkima girenlerin. Asla da helal etmiyorum. Oteki tarafta hakkimizi veremeyecekler.
muhendisgaliba, 4 yıl önce
merkezi sınav her şey için yeterli. atama yaparsın sonra bir o kadar yeter seçersin. baktın güvenlik soruşturması olumsuz cagirirsin yedek. öyle de böyle de güvenlik soruşturması bekliyorlar zaten. mülakat ne ya allah aşkına. cumhuriyet başsavcısi bana bilmem x tarihinde olan y olayını soruyor. yahu ben kpss de cevapladım bunları. eğer mesleki bilgi ölçmek istiyorlarsa her il otursun 50 soru mesleki bilgi sorsun aritmetik ortalama alsınlar. emin olun torpil yaptırmak isteyen herkes torpile ulaşır. yakın bir arkadaşım 73 puan ile parti merkezine gide gele gide gele işe sokturdu kendisini. millet 83 puan ile mülakattan eleniyor :)

Mrfk34
Şef
03 Kasım 2019 20:27

devir öyle bir devir ki merkezi atamaya dahil olmayan hangi işe başvursanız(mülakat ile alim yapan yerleri kastediyorum) torpil insanın karşısına çıkıyor. Hak ederek kazanan insanlar da var illa ki ama büyük çoğunluk maalesef referans/torpil ile işler dönüyor. belediyeler de durum daha feci arkadaşlar. hangi parti olursa olsun inanın referansın/torpilin babası dönüyor. eminim siz de bu tip şeyleri duyuyorsunuzdur. Allah cümlemizin yardımcısı olsun. Tüm alımlar merkezi sınav şeklinde olsa ne güzel olur ama bu düzen değişir mi bilemiyorum sevgili kardeşlerim. Kazanamayan arkadaşlarıma söylüyorum canınızı hiç sıkmayın. Rabbim sizlere daha iyi ve hayırlı kapılar nasip eder inşallah. Ben de Kahramanmaraş Ikm bekliyorum daha ama olur mu olmaz mı Allah bilir. mülakatım pek iyi geçmedi zaten sınavdan çıkınca bir umutsuzluk çöktü üzerime ama bir umut Allah büyük deyip bekliyorum. Olmazsa nasibimizi baska sekil arayacağız. Eskiden babalarımızın, amcalarımızın devrinde 80'li 90'lı yıllarda bir işe girmek bu kadar zor değilmiş. O dönemde özel sektör maaşları da bu kadar düşük değilmiş. Hani kamu olmasa da özel sektör simdiki kadar kan emici değilmiş. Ama bu devir öyle bir hale geldi ki gençler kendi branşından iş bulamıyor, mezun olanların büyük kısmı polislik-askerlik-bekcilik-katiplik peşinden koşuyor o da kazanabilirse, okuldan mezun oluyor ailesine ortalama 1-2 yıl daha yük oluyor, özele girse şimdi piyasa da da eskisi gibi iş bolluğu yok ama çalışan için de şartlar zorlayıcı diye sıralarız. Aslında bunu sabaha kadar konuşuruz da hepimizin bildiği şeyler fazla uzattım kusura bakmayın arkadaşlar. Arkadaşlar Yüce Allah hepimizin yardımcısı olsun. Her şeyin başı her zaman için sabir ve umut. Allah büyüktür, yarim kalan şeyler inşallah hepimiz için inşallah tamamlanır. Allah kulunu yalnız ve yardımsız bırakmaz. Güzel bir şekilde her şeye sabredelim, bakalım Yüce Mevlam neylerse güzel eyler. Hayırlı geceler arkadaşlar

To-re-p-il
Kapalı
03 Kasım 2019 22:31

Dava açın arkadaşlar hakkınız yenildi ise dava açın AİHM e kadar yolu var.

YüzbaşınınOglu
Aday Memur
03 Kasım 2019 22:42

Güvenlik soruşturması kazandıktan sonra mı

yapılıyor yoksa kazananlar belli olmadan mı

başlıyor mu ve güvenlik soruşturması

yapıldığını tanıdık polis vasıtasıyla öğrenebilir miyim?

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi